Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

vikulik
30. apr 2008

no to je neprijemne,bianca.

lenadka
30. apr 2008

bezaz, ja nie, to ta pani co som u nej ja kupovala ked som mala problemy z moc. cestami a bola som tehu. Dala mi kvapky a odvtedy mam pokoj!!!A to som mala problemy cely rok v kuse ATB a potom so m otehotnela a nebolo mi vsetko jedno brat vtedy lieky, tak som skusila bylinky a super!
Dnes som videla babatko, tvoja mamina vavi ze tam nic nevidi ze nech sa kuknem...tak som prisla a vsak aha je otocene chrbatikom tu ma hlavicku, tu brusko a tu nozicky 😀

bianca
30. apr 2008

vikulik nastastie sa mi to velmi ukludnilo a nemusela by som to brat vobec

vikulik
30. apr 2008

to je super...ze sa to ukludnilo 🙂 len nech to tak pekne ostene...Bianca a klby ta nebolia?

bianca
30. apr 2008

vik ani nie

dvojka
5. máj 2008

Holky existuje vůbec něco,co dokáže pomoci a nebo aspon utlumit nevolnosti ,které jsou přes celý den.Jsem teprve zhruba tak 5tt a někdy mám pocit že to už nevydrřžím,při prvním těhotenství mi nevolnosti začaly až 8tt,ale nebyly přes celý den a dalo se to vydržet.Nyní však nepomáhá nic.

mikulka
5. máj 2008

dvojko, oni nevolnosti v I: trimestru jsou normální, hlavně když není časté zvracení. Mně pomáhalo častěji jíst a malinko, jedla jsem asi po 2 hodinách, někdy častěji. Nesmíš mít hlad. pak pomáhá hodně odpočívat, ležet anebo spát 🙂

dvojka
5. máj 2008

mikulka -děkuju za brzkou odpověd.No s tím jídlem jsem na štíru.Za celý den sním tak krajíček chleba,2 lžíce polívky a 1 až 2 sklenky fanty.Když si chci sníst něco večer hned zvracim.Za těch 6 dní jsem zhubla 3 kila,hlad teda nemám,ale jsem unavená,mám tříleté dítě o které se musim postarat a jelikož je přítel v práci,tak na odpočinek neni čas.No doufám,že ty nevolnosti se za chvíli stáhnou jen na ráno a budu moci zas normálně fungovat.
Každopádně děkuji za odpověď. 🙂

bianca
5. máj 2008

dvojka naj ves su Hašlerky.mne pomaha iba to

dvojka
5. máj 2008

bianca-ty jsem taky zkoušela,pač jsem si to tady někde přečetla.Takže to jsi byla ty komu pomohly...Vidim to tak,že budu muset prostě zkoušet a zkoušet.Jste moc hodné holky 🙂

adulik16
5. máj 2008

dvojka, nechcem ta strasit, u kazdej je to individualne, ale ja som teraz v 15 tt a do 14 tt mi bolo zle v kuse cely den.Teraz je to uz troska lepsie,uz aspon mozem normalne fungovat, teda normalne ako normalne...verim,ze to bude uz len a len lepsie a konecne si aj ja zacnem vychutnavat to tehotenstvo🙂

bianca
5. máj 2008

dvojka ja som na gynde videla neaky prospekt o neakom pripravku v tehu proti nevolnostiacha zvracaniu.Skoda ze som ho nevzala ☹

dvojka
5. máj 2008

adulik16-PropánaJána to mi ani neříkej,že mimísek zlobí už takhle v bříšku.No hlavně že ti je už o něco líp.Připravuju se tedy na nejhorší 😝

bianca
5. máj 2008

drahe kinderka ja som v 18 tt a konecne to prestava 😠

dvojka
5. máj 2008

Bianca-to nevadí.Já jdu na gyndu až 20.5 na potvrzení těhotenství,tak to kdyžtak řeknu doktorce a uvidim co se mnou udělá.Teda jestli něco udělá.Fakt je ,že jsem dost hubená a ty ubívající kila nejsou teda nic moc 🙂

bezaz
5. máj 2008

dvojka z toho si nic nerob, u mna to tiez zacalo asi v5-6tt a este stale pretrvava
fantu by som moc nepila, nerobi sa ti z nej kyselina? skus jest hlavne hrianky {z hriankovaca, nie na masti} len s maslom, take suche veci, aj suchare od racio su dost dobre, su aj celozrnne, takze mas tam aj vlakninu a kup si aj tie homeopatika cocculine {neviem, ako sa to spravne pise}, tie mozes cmulat dve kazdu hodinu, kym neprejde nevolnost.. v najhorsich stadiach si davam torecanove cipky, hlavne ked k vracaniu mam aj migrenu a idem umriet
ma pitie mne osobne pomaha vincentka {to je luhacovicka mineralka}, pije sa len po duskoch, nie kazdemu chuti

nensy
5. máj 2008

tak se držte děvčat ono to přejde já za celé těhotenství ani jednou nezvracela

dvojka
5. máj 2008

Bezaz-no to je hrůza,že to přetrvává až tak dlouho.Mě ta fanta jediná vydrží v žaludku a že jsem toho už vyzkoušela.Ale vincentku doma mám,tak můžu zkusit.A ty homeopatika zkusim taky.Dík
Při prvním těhotenství mi bylo špatně od 8tt až do 21tt,ale ty nevolnosti nebyly celý den-jen po ránu,tak ted si to teda mimčo umělo vybrat

bezaz
5. máj 2008

nensy no jo holt niekto je vyvoleny, niekto si to odtrpi 😅
dvojka no mna tiez kazdy utesoval, ze po prvom trimestri to bude lepsie, teraz mi sice nie je zle kazdy den {to neratam napinanie na vracanie}, ale raz tyzdenne si to "vyzeriem" aj s migrenou a som dva dni v posteli, jediny pohyb co zvladam, je dobehnut na wc.. este ze som na PN
inak som koli tomu uz bola aj hospitalizovana a na infuzkach.. ale co by sme koli tym nasim pokladom nevydrzali, ze 😵
a na ranne nevolnosti mi zabera najest sa vecer pred spanim, nie vela, len aby som nesla spat s prazdnym zaludkom

dvojka
5. máj 2008

Bezaz - ty jo tak máš krutý ještě migrény do toho.To si vůbec nedovedu představit jak to musí člověka unavovat.Dobře že jsi na PN.Musíme jen doufat,že to bude jen lepší a lepší 😅
Nensy-ty jo,to je závist 🙂

maso
5. máj 2008

Caute baby, mne sa po vsetkom grga a je mi tazko 😒 uz neviem, co mam jest a tiez mi maloco chuti 😖

bezaz
5. máj 2008

dvojka no jo, este k tomu sa musim ucit na statnice 😅
maso je ti tazko aj po suchom rozku? to hadam nie 😉 pripadne vyskusaj mineralky podporujuce travenie, ako ta vincentka alebo cigelka... staci ti vypit pol deci, maximalne deci

tribitka
5. máj 2008

maso, ja som mala nevolnosti takmer do konca 5. mesiaca.... bola som kvôli tomu v nemocke na infúzkach, aj tie som dokonca vyvracala.... 😀

buffinko
7. máj 2008

mne byvalo nonstop strasne zle, aj v noci do konca 4. mesiaca - to som nevladala fakt nic, iba som nevladne lezala v posteli. Odvtedy vraciam iba zo 2x za den, ale stale citim zaludok - ako by to malo uz-uz ist von 🙄 Jem velmi casto, ked je prazdny zaludok, je to este horsie. Vyskusala som od homeopatik cez capiky vsetko, o com som sa dozvedela, ze zabera, no nepomohlo. Je tu niekto, komu bolo pri prvom tehu strasne zle a pri dalsom - ako tak normalne? Radi by sme mali viac deticiek, ale neviem, ci by som toto este raz zvladla - hlavne, ked budem mat uz male neposedne pri mne. Ja viem, je to individualne, no skor citam, ze pri druhom este horsie ☹

dvojka
7. máj 2008

buffinko- u mě je to naopak.Při prvním těhotenství mi bylo zle a říkala jsem si,že horší to už ani být nemůže a ono ejhle,teď jsem těhotná podruhé a je to mnohokrát horší než při prvnim mimi 😒

bezaz
7. máj 2008

buff som na tom podobne, sice o mesiac sme menej tehu, ale ja vraciam v kuse.. tiez by ma zaujimalo, ci sa to pri druhom zlepsi, lebo neviem, neviem, ci toto zvladnem este raz
dvojka jake povzbudenie 😔

dvojka
7. máj 2008

Bezaz-no to teda..Jsem ráda že prvním těhotenství to bylo lepší,pač být mi tak jak mi je ted ,tak naše dcera je nejspíš jedináček

buffinko
7. máj 2008

dvojka - to si ma teda nepotesila 😖 a len sa potvrdil nazor, ze pri druhom je to horsie. tak ak by takto malo vyzerat aj moje dalsie tehotenstvo, nejdem do toho. a ze tehotenstvo je najkrajsie obdobie v zivote zeny... mne teda stacilo. a to sa modlim, aby neprisli ziadne ine komplikacie a mali sme zdravucke babo.

miquel
7. máj 2008

holky nemusí to být pokaždé že druhé těhu je horší, mojí mamce bylo blbě jen u prvního 😀

no mě je teď taky hůř než když jsem byla těhu se synem, dokonce mi hrozilii kapačkami ☹ , protože jsem asi ke všemu chytla nějakou virózu a neudržela jsem v sobě ani vodu , torecan mi vůbec nepomohl 😠
tak má přítel hlídačenku a já se tu válím a snažím se zavodňovat aby mimi nestádalo 😉 🙂

ale nebojte nakonec to přejde jen doufám že brzy 🙂

majcik
7. máj 2008

Ahojte zienky,
mne byvalo tiez dost nevolno pocas tehotenstva ... vlastne az do konca - sice som posledne 2 mesiace uz nezvracala, ale byvalo mi zle, ked som bola hladna, tak som casto jedla ... no dost mi pomahalo, ked som zula hoci len zuvacku ... vyskusajte. A mozem Vam povedat, ze po porode som sa v tomto smere citila strasne fajn - odrazu som si uvedomila, ze uz mi nie je nevolno, nepali ma zaha ... no proste super 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre