Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

sivula
5. aug 2008

ahojte kamaratky wc misy,
mna to drzalo cca od 6tt do 17tt, potom klud, ale vcera som sa zase nadrapovala nad misou, tak neviem, ci sa to nevracia spat. Mate niekto s tym skusenost? Moze sa vracat aj ku koncu teho? Ked hej, tak to sa teda "tesim". A palila ma hrozne aj zaha, ale mandle nezabrali, len suche oplatky trochu. Zazvor je hnusny 😝 , to som radsej neskusala. A pohlavie na vracanie nevplyva, moja mamca ma dve holky a jedneho chalana (to akoze brachu, segru a mna 😉 a nevracala nikdy! Preco to nemozme dedit?

bezaz
5. aug 2008

sivu ja si povraciam aj teraz, u mna je to podmienene hlavne migrenou a pobytom na slnku 😝 tiez si myslim, ze ci baba vracia neznamena nic 😉

sandrika
5. aug 2008

ja som zvracala celé tehu aždodňa pôrodua vždy len večer okolo 23,00

betina
5. aug 2008

sivula,

může se to na konci těhu vracet, ale je to od toho, že miminko, jak roste, tak jakoby vytlačuje žaludek, tzn.že tě pálí žáha, máš nevolnost od žaludku a zvracíš. Ale jakmile se miminko obrátí hlavičkou dolů, mělo by tě to přejít

marrrka
5. aug 2008

skuste Gastrocynesine, mne to pomohlo, prestali mi vadit varene jedla, zapach z chladnicky, nemam uz roztraseny zaludok

sandrika
5. aug 2008

buď to alebo cucculine ráno nalačno tiež su to homeopatiká jaberem gastro keď mi ostane ťažkona žalúdku , ale na zvracanie je cucculine a cukríky pomáhajú stále dačo cmúľajte

lyongirl
6. aug 2008

Ahojte baby, tak zle mi bolo pri prvom od 5 tt, zle mi je aj pri druhom od 5tt, čiže prakticky som tehotná bola len 3tt. Našťastie som ešte ńevracala, ale nemám k tomu ďaleko. Pri prvom som vracala 2-3x a bol to chlapec. Tiež som sa bála druhého tehu, kvôli tomu, že pri prvom mi bolo zle do 4 mesiaca, ale je to tu a nič nenarobím, navyše sa starám o drobca. Dnes som celý deň preležala na gauči a 3 hodky si pospala s drobcom, našťastie zatiaľ keď sa vyvaľujem neprotestuje, len neviem dokedy. Už som zúfalá, lebo dnes to bolo brutalne. Všetky pachy ma napínajú, ešte aj pokakané plienky, lenže prebaliť drobca treba, dúfam, že ho nepogrcám 😀 .
Dnes ráno mi bolo o 5tej tak zle, že som musela vstať a zjesť jogurt, lebo som nemohla spať.
Tak sa držte, ja sa tiež snažím.

zannyka
7. aug 2008

ahojky ja som tu nová. Mne ani nie je navracanie, ja mam skôr vždy prevrátený žalúdok a stále nafúknutý hlavne večer je to zlé... ☹ pre knižku idem až 14.8. viete mi niečo poradiť proti nafúknutiu? Dakujem

eva.vizinova
7. aug 2008

Caute baby 🙂
Krasulka,uprimnu sustrast ☹ Viem o com hovoris,keby som so sebou nenosila nieco na cmulanie,alebo,jablko,ci pitie,tiez by som blinkala aj na verejnosti. Ale to uz by so mnou asi nikto s mojich deti nesiel 😀 Takto niekedy rano,niekedy v noci,ci pri vareni obeda vyletim do wecka-ak stihnem ☹ Je to fakt hrozne obmedzujuce,niekedy nemozem ani usta otvorit,teda rozpravat,lebo ma napne a super to vyzera! Teraz som v 7.tyz.,ale zle mi je od 3.dna po zarobeni 😉 Inak mi vzdy bolo zle do 5.-6.mes. Toto je moje 7. teh 😵 😵 😵 A mam kamosku,kt.zvracala pri porode 😝 Tak nam zostavaju asi uz len tie cajiky,cerstvy vzduch a trpezlivost 🙂 😀
Zannyka,nepozeras tv reklamu na Aktiviu????? 😀 😀 😀 Ta je vraj proti nafuknutiu,ale ci naozaj,vyskusaj sama 🙂

dvojka
8. aug 2008

zannyka -zkus espumisan,jsou to tabletky které se mohou i vtěhotenství.jen si přečti příbalový leták 🙂

zannyka
9. aug 2008

ahojte hehulky, chcem sa ešte opýtať, či nieje medzi vami nejaká fajčiarka ☹ a keď áno, tak ako to má s fajčením ☹ 😒

funy
9. aug 2008

ahojte grckane. ja tiez este stale grckam a to som uz aj pohyby citilla. nechce ma to opustit. zeby som patrila do tej malej skupinky, kt. to prenasleduje az do porodu? och
nepomaha nic. ked to na mna pride, mam smolu. niekedy je rano pohoda a poobede to pride.

funy
9. aug 2008

zannyka,
ja som neskusala espumisan, teraz to prvy krat citam, ze take nieco je dovolene. tak skus.
ja som sa nafukovala aj pred tehu. takze teraz mi to ostalo. skus si upravit jedalnicek. ja moc nemozem, pretoze mi malo veci chuti, a tie co chutia su strasne nezdrave. ale napriklad nekombinujem kratko po sebe ovocie a zeleninu. to tazko travi a nafukne ta to.

katja78
9. aug 2008

Zannyka - ak fajčíš a si tehotná:
Zrejme vieš, že fajčenie nie je v tehotenstve vôbec vhodné, možno Ti nedochádza, že vedome škodíš svojmu dieťaťu. Aké následky z toho môže mať (či už vyfajčíš denne škatuľku, 2 cigarety alebo budeš len pasívne fajčiť), Ti s istotou nikto nepovie, ale Tvoje dieťa z toho prospievať na 1.OOO.OOO% nebude 😔
Je to Tvoj život, Tvoja voľba, Tvoje dieťa. Moja rada - prestať fajčiť čo najskôr!

Ja viem, že sú tehulky, ktoré sa to snažia riešiť aspoň zredukovaním počtu cigariet a sú s tým spokojné.
ALE, vždy tu zostane jedno veľké ale, čo ak si raz v živote budeš vyčítať, že stačilo sa len trochu viac zaprieť, obetovať pre to, čo mnohí považujú za najdôležitejšiu vec na svete - ZDRAVÉ DIEŤA.

Prosím, neber to ako moralizovanie, nedalo mi (možno svedomie) nereagovať, ak už dlho fajčíš, je to skôr závislosť psychická a to je "pjeknej převít". Držím palce a hlavne prajem podporu okolia 😉

luciana24
10. aug 2008

Ahojte..tak mne bolo zle do šiesteho mesiaca, vracala som aj 15-krát za deň a nepomáhali mi ani tabletky, ani rôzne rady len to pretrpieť, aj v nemocnici som bola na infuzky.. potom to zo dňa na deň prešlo..

miskakiska
10. aug 2008

ahojte.tak mne na nafukovanie espumisan v lekarni nedali ze to nie je liek vhodny pre tehotne tak som sa vratila k staremu osvedcenemu receptu a varila som si feniklovy caj s troskou kminu a ten som trochu osladceny popijala cely den a hned od rana no a mala som pokoj ziadne nafuknute brucho ziadna zapcha no a palenie zahy mam ovocne tabletky TUMS dost dobre pomahaju.Vela pohybu na cerstvom vzduchu ziadne drazdive jedla a jest male porcie a casto pokial mate nieco z coho vam nie je zle tak to jedzte castejsie aspon budete mat istotu ze sa vam nieco udrzi v zaludku no a pokial mozno asi nie bublinkove vody lebo to sa vam grgne a grcne.Skuste trochu chladene nie moc sladke alebo riedene ovocne stavy. 😉

zannyka
11. aug 2008

katja78
prestala som fajčiť. Len mne niekto povedal, že nieje dobre prestať hneď, tak to som nevedela.

chcem sa opýtať, je to normálne, že som stále unavená a nevydržím dlho byť hore a pozerať film... ☹ už okolo 21:00 spím jak dudek 😕
prajem pekný dníček všetkým 🙂 😵

katja78
11. aug 2008

Jééééééééééééj, Zannyka, veľmi sa teším, že sa Ti podarila taká ťažká vec 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀

Je úplne jedno, či prestaneš fajčiť naraz, alebo postupne, najdôležitejšie je prestať. Žalám Ti, nech Ti to vydrží celý život 😎
Keby som Ti mala vymenovať, aké svinstvo cigaretovým dymom so seba fajčiar vpúšťa 😖
Pamätám si zo školy, že je tam najmenej 20 látok, ktoré sa normálne používajú v rôznych otravách na hlodavce, alebo napr.do protipachových guličiek do topánok, sú tam v stopových množstvách dokonca dokázané JEDY, KARCINOGÉNY...Pre vyvíjajúci sa plod je však zlý samotný oxid dusnatý, ktorý sťahuje cievy, aj tie vo vytvárajcej sa placente a plodík nemá dostatočný prietok krvi, tým pádom ani kyslík a preto sa deti fajčiarok rodia hypotrofické,...hrôza aj pomyslieť ☹ ☹

A tá únava je úplne, ale úplne normálna, niektoré tehuľky v prvom trimestri denne prespia aj dvanásť hodín. A ak pracuješ, tak tá únava môže byť ešte výraznejšia.
Pozerám že máme skoro rovnaký termín 😵 Ak bude všetko OK, tak ja pôjdem asi o čosi skôr na sekciu, lebo aj prvé muselo ísť cisárskym kvôli koncu panvovému a v nšej nemocnici je rarita, že by po prvej sekcii sa snažili rodiť prirodzene, ale už som sa s tým zmierila. 😉

katja78
11. aug 2008

Tak, nedalo mi a vysnorila som tú prednášku spred skoro 7 rokov 😎. Trochu osvety nezaškodí, i keď nepochybujem o tom, že väčšina žien-fajčiarok, keď plánujú bábo, alebo nečakane otehotnejú, skoncujú s cigaretami. Ale keby predsa:

Viete, že tabakový dym obsahuje
-arzén AKO jed na potkany
-decht AKO sadze v komíne
-dioxíny AKO spaľovne odpadu
-formaldeyd AKO guličky proti moliam
-kadmium AKO umelé hnojivá
-kyanid AKO jed na myši
-močovinu AKO výlučky
-nikotín AKO jed na vošky
-oxid uuhoľnatýAKO výfukové plyny

Ak niekto nevie, prečo majú výrobcovia cigariet povinnosť na každú škatuľku napísať varovanie, že fajčenie môže zabíjať, nie je to zo srandy!

banikovci1
11. aug 2008

Ahojte, som tu prvý krát a veeeľmi sa mi u Vás páči 😀 , vidím, že tu má veľa dievčať podobný problém ako ja, od 5-teho týždňa som grcala ako "svadobný pes" a ešte k tomu odpadávala .... no a jediné čo mi lekárka predpísala boli čípky do "riťky fiťky" a to Toreccan, alebo tak sa volajú, tak mi to vôbec nezaberalo. Tak som bola aj na infúzke, kde bolo presne to isté, a ani to nezaberalo .... tak a milé moje, tak som schudla na 41 kg. Odstrašujúce, však 😖 , aj sa bojím, aby sa bábinko niečo nestalo ....

Ale chcela som napísať, že Vám držím všetkým palčeky a vidím,že to nemám až také náročné, ako maminky, ktoré už doma jedno batoliatko majú .... a mne veeeľmi pomohli hlavne nektarinky a broskyne, podotýkam, že museli byť chladené a zmrzlinka .... xixixi ....

sandrika
11. aug 2008

ja som prestala týždeň potom akomi vyšiel test zo dňa na deň po 10 rokoch aktívneho fajčenia 😉

katja78
11. aug 2008

No ešte dve veci:

Banikovci - myslím, že bábätko bude v poriadku, lebo ženský organizmus je vďaka tehotenským hormónom nastavený tak, aby chránil predovšetkým vyvíjajúci sa plod a ženu doslova "vycicia" aj z posledných zásob. Tehotné ženy v Afrike, trpiace hladom, preto môžu donosiť zdravé bábo, i keď možno s nižšou pôrodnou hmotnosťou.

Zannyka - neboj sa, v druhom trimestri zvyknú všetky nepríjemné príznaky zmiznúť a čo viac, žena máva zvyčajne kopec energie, ja som napríklad umývala strešné okná a môj gynekológ, že či som sa zbláznila 😀

banikovci1
11. aug 2008

no gratulujeeeem sandrika, gratulujeeeem .... teším sa spolu s tebou ..... a v ktorom si týždni? Alebo mesiaci?

banikovci1
11. aug 2008

Ďakujem Ti za povzbudenie katja78, moc moc si ma povzbudila .... ešte raz ďakujeeeem .. 😉

zannyka
12. aug 2008

Ahoj tehulky 🙂 😉

dúfam, že ta nevoľnosť aj únava zmizne, lebo momentálne som PN do 14.8. pokiaľ mi nedajú knižku a potom chcem isť robiť, lebo vraj si potom pokazím materskú. 😒

akneluska
12. aug 2008

som tu mova som tehu 2 mesiaci byva mi yle aj celi den ale nemoyem sa vyzvraciat vobec mi nepracuje zaludok ☹

petka_s
12. aug 2008

akneluska-z toho si nic nerob,mne byvalo katastrofalne,ani tak lezat ani tak..no hroza,nemohla som nic citit,a mala som velku nechut do vsetkeho,a tak isto som sa nemohla vyzvracat,ani raz som nie.ono ti nic neostava iba cakat kym to vsetko prejde..ja som mala vyhodu,ze vsetky tieto starosti som mohla prezivat doma a nie v robote 🙂

sandrika
12. aug 2008

banik ja už mám 3 mesačné miminko 😵 😵 😵 😵

banikovci1
12. aug 2008

jéééj sandrika, tak to Ti gratulujem, a ja keď teraz vidím nejakú tehotnú, tak si stále hovorím, že aká by som už bola rada, kebyže aj ja mám také bruško, že by mi možno bolo lepšie, ale zistila som že sa mi to zhoršuje, ako je vonku teplo .... lepšie mi je ak je chladnejšie počasie 😀 aj vzduch je lepší ....

Zanyka a prečo by si si mala pokaziť materskú? Tým že budeš PN?

sandrika
12. aug 2008

bani ďakujem ale vytrpeli sme si narodil sa mi s ťažkou otravou krvy násloedný zápaľ plúc povedali že neprežije ,a le on je bojovník a po mesiaci v inkubátore sme šli domov kkde sme sa z toho dostali

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre