Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

bezaz
15. apr 2008

ahojte, tak mne je zle od 5tt a zle je mi v kuse.. este nebolo dna, kedy by som nevracala, alebo by ma nenapinalo..
bola som uz aj v nemocnici, skoncila som na infuzkach..
nepomaha nic, rano v posteli som vyskusala piskoty, keksik, jablko, rozok a nic..
dnes mi ma muz doniest nejake tabletky ginger, proti nevolnosti a su zaroven aj na migrenu, ktora ma lubi kazdy druhy den, tak vyskusam
tie homeopatika cocculine mi zaberaju len niekedy, cukriky vobec, z bylilnkovych cajov mam kyselinu, takze pijem len mineralku a detsky hipp caj {nejaky so znizenou kyselinou}

lili03
15. apr 2008

Já jsem si dělala taky mamatest, ale až pár dní po tom, co se mi zpozdila menzes. Bolelo mě břicho, jako bych to měla dostat, tak jsem si spíš jen myslela, že se mi to jen zpozdilo ze stresu v práci. A ono překvápko. Jinak ze začátku mě v břiše občas píchlo, napínalo, pobolívalo - je to normální. Druhý měsíc jsem dokonce v době menzes měla slabší hnědý výtok, ale od té doby už ne. Nijak jsem to neřešila, tak snad je to taky normální.
Bezaz: To je mi líto, sama vím, že je to hrůza. Ale asi to budeš muset přežít, nic jiného se dělat nedá. Já jsem si taky pomáhala zázvorovýma lízátkama, abych mohla vůbec dojet do práce a tak, ale špatně mi prostě bylo víc nebo míň pořád. Chce to jen čas. Mimochodem, mně už je teda docela dobře, ale dneska ráno jsem stejně zvracela, jsem zvyklá sníst pár sušenek a ještě si lehnout, ale dnes jsem pospíchala do práce, tak jsem se najedla a hned jsem si šla čistit zuby a při vyplachování pusy to na mě přišlo 🙂

lili03
15. apr 2008

Jo a s tím barvením vlasů - já si teď vlasy radši nebarvím (jsou to vážně hrozný toxiny, co se přes kůži dostávají do těla) ale už bych to potřebovala jak sůl. Aspoň musim zajít na nějaký nový sestřih 🙂

betina
15. apr 2008

ahoj lili:
no s holkama jsme se o barvení vlasů bavily a prý to neškodí, tak nevím, já si kebuli obarvila jednou a maximálně si dám do konce těhotenství ještě jednou, víckrát ne, i když mám krátký vlasy a vypadám jak strakoš 🙂

jinak holky ty nevolnosti....taky mě pořád trápí a jediný, co pomáhá je ledová coca-cola a mně, teda nevím proč, zmražený jahody, který cumlám. Ale stejně většinou oběd letí do záchoda. Ale je pravda, že oproti týdnu 5-9 se to nedá srovnat, myslela jsem, že umřu. A když jsem se ptala doktorky řekla, že je to prostě individuální a že některý maminy zvrací ještě v porodnici ☹ tak ať je vám co nejdřív lépe!

monik76
15. apr 2008

Já se ptala na barvení vlasů doktora a říkal, že by mi to mohlo uškodit, snad jen kdybych to vypila, takže jsem na barvení v klidu chodila, je fakt, že to ale blbě chytalo. A ty nevolnosti, to byla hrůza. Do 5 měsíce jsem denně zvracela a i několikrát, bylo to příšerný, myslela, jsem, že mě to snad nepřejde, trávila jsem dny s hlavou v záchodové míse. No přešlo to, a pak už to bylo v pohodě.

bezaz
15. apr 2008

no baby, tak uz len cakat a cakat na den, ked to prejde 😅

lenadka
15. apr 2008

ahoj zuzi, tak buduca babka chodi vytesena, a pokukava po detskych obchodoch 😀 😀 😀
spominala ze ti je zle 😝 snad to tym 3-tim mesiacom prejde 😉

bezaz
15. apr 2008

leni 😀 ved mi nakupila nejake bylinky, co si jej aj ty doporucila, tak uz len cakam kedy otec pojde do BA 😉

kacenka885
15. apr 2008

Ja som uz v 7 mesiaci ale uprimne k tym nevolnostiam mne to nepreslo do teraz, uz mi sice byva zle len 4 az 5 krat do tyzdna alebo ked citim niektore pachy, ale blinkam stale od 5 tyzdna, jedine co mi na to pomaha su zuvacky ale musia byt dost silne aby som mala pocit ze mi schladili vsetko od nosa az po zaludok.

mouse
15. apr 2008

Ahojte, ja som v 4tom mesiaci a nevolnosti neustali, prave naopak... No co uz, musite to nejako dobojovat 😉

kacenka885
15. apr 2008

mouse: mne v 4 mesiaci lekar predpisal cipky torecan..celkom mi zaberali, len ma z nich uz potom bolel zadok, ale inak su fakt ucinne

bianca
15. apr 2008

mouse skus haslerky .Mne strasne pomahaju

mouse
15. apr 2008

vdaka, vyskusam 🙂

bianca
15. apr 2008

mouse mne iba to buz zabera.Som zvedava kedy to skonci

mouse
15. apr 2008

Bianca aj zvracias? Ja rano aj opakovane po sebe, obcas aj vecer

lili03
29. apr 2008

Ahoj holky, tak co, jak jste na tom? Zlepšilo se něco? Já už jsem celkem v pohodě, můžu normálně fungovat, snad si to teď užiju, než pak nastanou zase další potíže, jako otákání nohou 😉 Sice jsem dneska zase zvracela, zase ráno při čištění zubů, ale už mi není špatně. Pomáhá mi, když něco zobu během celého dne, každou hoďku něco málo.

bianca
30. apr 2008

ahojte.Ja mam furt pad dni klud a potom jeden-dva dni zase o nicom.Som zvedava kedy to uplne skonci 😵

tekvica
30. apr 2008

mne nevadia zatial ziadne vone, ziadne smrady, nenapina ma, akurat bola prsia, citlive, ale najma rano, doobeda to prejde, ale citlive su stale. a vecer tak tazsie na zaludku.

inac nic, 7 tt. ale zas moze sa to zmenit kazdym dnom.

ededik
30. apr 2008

Ahojte kočky,

mne začalo byť zle od 6tt... A čím ďalej, tým viac sa to stupnuje ☹ najmä pri umývaní zubov...
Bianca, tebe je ešte stále blbě ???

bianca
30. apr 2008

ededik este stale.Sice uz nie tak casto,ale stane sa.

ivca82
30. apr 2008

Ahojte mamičky 😉 Mne zaberala na nevolnosti studená coca-cola. Síce nezdravé ale pomohlo, jasné, že som si nedala liter ale aspoň deci a s citrónom. A nasilu suchý chlieb po troške a banány, inak som nič nejedla okrem vitamínov 😉 Držím palce nech tie nevolnosti rýchlo ustúpia a môžete si užívať tehulkovanie 😉 😲

ededik
30. apr 2008

Fúúú..no čo už....nejak to vydržíme !!! 🙂

bianca
30. apr 2008

ja zasadne pouzivam na nevolnost haslerky.Fakt pomahaju

vikulik
30. apr 2008

ahojte,mne zistli tehu v 7tt a to som pochodila tolkych lekarov.Bolo mi tak zle,ze som sa v noci budila a musela ist grckat.Rano sa mi tocila hlava,no a kola ma vyliecila.No a teraz ked ma zvykne napinat,tak siahnem po citrone,aspon polovicku a hned som ako vymenena... 🙂 A na smrady som veeeelmi citliva 😅 az ma hlaca rozboli... ☹

bianca
30. apr 2008

ja nenavidim pra.prasky a avivaze a to som tak milovala vonu citeho pradla ze som prala aj vankuse.A teraz?Iba idem okolo pracky a uz mi je ...

vikulik
30. apr 2008

chcela som povedat hlava...V podstate mi vadi asi vsetko...no a dost ma bolia prsia,pri sprchovani,placem ☹

ededik
30. apr 2008

Tak mne je zle z umývania zubov a z výfukových plynov...fuj, ble...
A ešte nemôžem zostať hladná....ale ráno je to jedno..idem tak či tak...

bianca
30. apr 2008

vikulik preklep je vraj tiez priznak tehotenstva 🙂

vikulik
30. apr 2008

no asi mas pravdu 🙂 neeevadi 😀

bianca
30. apr 2008

tak to ja som astmatik a musela som inhalator velmi obmedzit,lebo ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre