Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

lili03
4. jún 2008

Já tedy s tím nemám žádné osobní zkušenosti, jen vím, že dvěma mým známým zabraly homeopatika na alergii (při jejich užívání se vůbec neobjevila!), asi je to psychické. Ty těhu nevolnosti si asi holt musí každá odtrpět ☹
Jinak bylinky fungují, to je dokázané, ale na tak jako např. tabletky na bolest. Až po dlouhodobém a pravidelném užívání bylinek se to projeví. Ale v těhu se stejně některé byliny vůbec nesmí a i tak - já osobně jsem nepozřela ani vodu, natož byl. čaj...

jasminka
5. jún 2008

ahojte mne je zle permanentne cely den, zacalo mi to teraz na zaciatku druheho mesiaca. nie je to nic kriticke, nevraciam, len mam zaludok na vode a citim sa ako po opici, a co je asi najhorsie nedokazem sa sustredit na pracu. vobec mi nechuti jest a ked sa najem, tak mi je este horsie. ako s tym bojovat, pozna niekto ucinnu zbran?

dvojka
6. jún 2008

Ahojky.
Tak už tu opět strašiím 😅 😅 😅
Přišla jsem se poptat jestli u vás kterým je dlouhodobě špatně nastaly nějaké změny!!!
A také jak jsem psala již o pár stran dále,mě je ted už 6 týdnů zle,hubnu,zvracim! 😝
A právě proto mám na vás několik otázek za těch 6 týdnů jsem zjistila,že kromě vánočky a bebe sušenek
v sobě absolutně nic neudržim a jelikož vim že vánočka zrovna moc vitamínů nemá,chci se zeptat,jestli některá z vás užívá nějaké vitamíny jako je céčko,jód,hořčík,vápník a jiné????
Sama beru jen kys.listovou,což si myslim že je celkem málo.

Další otázka směřuje k příjmu tekutin,první tři týdny jsem za den vypila maximállně 400 mill.tekutin.
Ted už se snažim a vypiju tak litr bylinných čajů za den,víc nic!Vím že by se mělo vypít dva litry,ale to skutečně nedám,tak se chci zeptat,jestli má někdo podobný problém 😅

A poslední otázka,jestli se vám taky občas stane,že zvracíte krev,mě totiž ano,sice jen občas,ale trochu mě to děsí.
Děkuju za každou odpověd,jsem z těch nevolností už docela neštastná ☹

kocka5
6. jún 2008

Mě osobně zabírá jemně nastrouhaná kombinace mrkev, jablko a banán. Někdy kombinuji jen 2 složky. A pak meloun.....hodně vody........a denně se snažím vypít 2l. a docela mi to jde.....i když s velkým přemáháním. A pak jsou skvělé vývarové polévky......hodněkrát mi zachránily život....i když jsem se musela přemoci a sníst to. 😉 Piju ovocné čaje. Bleeee 😒

Jediné co užívám je Pregnium.... doporučila mi ho sestra. Špatně mi je cca 2,5 týdne..... Co ty těhotenské lízátka?

andrea229
6. jún 2008

dvojka stávalo sa mi to na začiatku dosť často že som zvracala aj krv....vlastne v tej žlči čo som každé ráno vyvratila bolo aj trochu krvi.....a teraz zvraciam každé ráno ,je to až nenormálne lebo potom ma z toho napínania bolí brucho...takže nie si sama aj ja som z toho nešťastná ☹

lili03
6. jún 2008

Ahoj dvojko, já jsem taky byla na bebe sušenkách🙂 bála jsem se, že ublížím miminku, ale to si prý bere ještě ze zásob a moje nevolnosti a zvracení by na něj nemělo mít vliv. Meloun jsem si taky kupovala, je v něm hodně vody a chutnal mi. Pak jsem mohla pít studený mlíko. Vodu a minerálky, ani čaje - ne. Vypila jsem tak max. litr tekutin, někdy jsem si dala polívku, nejlíp zelňačku. Jinak 2 litry nevypiju, ani když je mi dobře🙂
Taky jsem brala listovku, jinak vitaminy Gravital až tak od 15. týdne, kdy už jsem v sobě udržela jídlo. Ale samozřejmě, čím dřív, tím líp, pokud možno ještě před těhotenstvím - do zásob. Ale já je stejně beru jen obden a radši teď přijímám vitamíny přírodní 😉
Jinak ta krev při zvracení, to jsem neměla (asi), ale asi máš už prostě nějak ten jícen a včechno rozedřený, to víš, pěkně nás to zničilo, ale my se nedáme, já už se teď cítím perfektně a mimi je "ťuk ťuk" taky ok.
Ale je pravda, že dřív (netěhotná) jsem snídala jogurt a pak až oběď a teď před obědem mám ještě tak 3 svačiny🙂 Jinak se mi totiž dělá slabo.

bezaz
6. jún 2008

dvojka, no u mna to vyzera, ze 18tt bude "zlomovy", zatial som od nedele nevracala, uvidime, co bude dalej
ja som od 8tt zila na hriankach s maslom a solou, takze podobna skladba stravy
krv som nastastie nevracala
doki mi povedala, ze miminku chybat nic nebude, ze pumpne mna, kazala mi brat len calibrum baby plan
pitny rezim som mala tiez biedny, niekedy som ani tie 4dcl nevypila

dvojka
6. jún 2008

Holky všem děkuji za odpovědi,jen čas a dobře zvolená strava mi dokáží pomoci

Kocka5 - lízátka jsou sice dobrá,ale nepomáhají,mají hodně kyselých štav a ty mi dělaj neplechu.
Meloun jsem zkoušela,jednou mi sedl a podruhé šel 😲 .To jsi dobrá že vypiješ tolik tekutin za den 🙂

Andrea229 - ještě v 25tt zvrácíš ráno,no to je strašné.Já zvracela ráno jen jednou,spíš to mám přes den a večer.Držim palečky at tě to brzy opustí 🙂

lili03 - vidíš tobě dělalo mlíko dobře a já mléko a mléčny výrobky nesnesu,zato bylinkový čaje ano,ale fakt maximálně ten litr.Takže ty už máš to hrozný období taky za sebou-to je bezvadný a hlavně to,že je mimčo v pohodě.

Bezaz - super novinka,tak hlavně at už je to napořád a nevolnosti se ti obloukem vyhýbají.Už taky bylo na čase,vid??!!! 🙂

bezaz
6. jún 2008

dvojka a skusala si napr. colu? mne napr. bylinkove caje robili brutal kyselinu
a tiez sa z toho vytesujem, aj ked to nechem zakriknut.. zajtra ideme na svadbu, takze pocitam, ze budem nad vsetkym slintat a dam si maximalne polievku

lili03
6. jún 2008

Ještě max. pár týdnů a budeš to mít taky za sebou 😉 A jak jsi to vlastně měla při prvním těhotenství, to ti bylo taky špatně? Já si neumím představit, že bych se s těmito nevolnostmi starala o malé dítě a doufám, že moje 2. těh. mi blbě nebude (ještě jsem ani jednou neporodila a už myslím na další🙂 )

dvojka
6. jún 2008

bezaz - colu jsem zkusila,ale mě se hned vrací nahoru.Z těch bylinkových čajů piju heřmánek a taky zelený čaj a jednou denně zázvorový.je to mišmaš
Jé tak to si to zítra pěkně užij,já taky vždy slintám nad nějakým jídlem ,ochutnám ho a pak je zle 😀 ,ale u tebe to bude už jen lepší a lepší 😉

dvojka
6. jún 2008

lili 03 -v prvním těhotenství mi bylo taky špatně,ale zvracela jsem jen když jsem snědla něco hodně kořeněného nebo po ránu .A vůbec se to s těmahle nevolnostma nedá srovnávat.Přes den mi bylo fajn
No já nemít toho svého chlapa,tak nevim jak bych se ted o malou postarala.Je to dost těžký

bezaz
6. jún 2008

dvojka trochu od veci, ale vraj ked ti je pri druhom tehu viac alebo menej zle ako pri prvom, tak cakas ine pohlavie ako pri prvom 😉
lili inak aj ja dost rozmyslam nad tym, ze ak si mam toto znova absolvovat, ci pojdem do toho 😝

dvojka
6. jún 2008

bezaz - no to by potěšilo hlavně tatínka,ten chce kluka.Mě je to úplně jedno,jen si přeju aby bylo vše jak má být a hlavně aby mi bylo taky už dobře-no to je jasný 🙂

wodana
9. jún 2008

Mam nieco podobne.
Prve tehotenstvo som ani nevedela ze som tehotka. proste uplna pohodicka. A toto druhe - uplny opak. Stale ma natahuje. Skoncili sme tak, ze vari iba manzel, mne smrdi uz aj caj. a chodime aj s dcerkou na obedy do restauracie. Drahe, ale inak to nejde. Ako to bude pokracovat - netusim. tiez som za prve 3 mesiace schudla 4 kila.

viiila76
13. jún 2008

Mne je zle cely den, hned ako vstanem z postele, resp. sa len zobudim... Nevraciam, zaludok ma boli, vzdy si myslim, ze som urcite hladna, ale nic mi ani extra nechuti, aj ked sa nasilu napchavam.. Akurat rajciny su OK, jem ich uz druhy den. A neznasam akekolvek vone, mam pocit, akoby priatel mal celu drogeriu na sebe vyliatu...
Som si myslela, ze budem mat take kraaasne tehotenstvo, ze si ho budem uzivat. 😀 Ani polutovania sa od partnera nedockam, dnes zahlasil, ze vidis, keby si cvicila, nebolo by Ti zle... 🙄 Zabila by som ho...

majulienka32
13. jún 2008

ahojte babulky, ak vam mozem poradit skuste pit cajik Rooibos, je fantasticky a moze sa pit cele tehotenstvo,a pomoze vam . nebude vam byvat zle, alebo aspon nie tak velmi. ja ho pijem uz roky ten cajik. a teraz som chvalabohu v pohode.. klop klop 🙂

pinco
13. jún 2008

Ahojte, tak mne byvalo tiez dost zle, hlavne tie prve tyzdne. Pamatam si, ze vianocnu kapustnicu som varila na fazy a ta vona kyslej kapusty 😖 Dokonca ani voda mi nechutila a ked som si dala mineralku, tak som aj o druhej v noci isla vracat penu... Tak som pila vacsinou colu alebo nieco sladke (uzasne pre tehotnu zenu, ale co uz, ked mi ine nebralo 😒 ).
No ale som vas chcela utesit, ze po takom 14tt mi to postupne preslo 🙂 Fakt. Normalne sa mi tak vyjasnil pohlad a pocitila som prival energie 😀 Ako ked pisu v dakych tehu knizkach, ze druhy trimester je taky 😉 Tak vam budem drzat palce, aby to aj u vas tak bolo!

betina
13. jún 2008

ahoj holky!

no to těhotenstvá prostě nějaké maminky zvládají lépe, některé hůře. Já zvracela a bylo mi zle do konce 4 měsíce. Pak nastalo období relativního klidu a teď se to zase vrátilo. Zvracím každý ráno, několikrát, v noci strašný průjmy s bolestma.
To, co mě osobně pomáhá na žaludek, je všechno ledový-nanuky, melouny, zmražený jahody a to ve velkém množství.
Jinak je člověk strašně z toho unavený. Každopádně vám přeji, ať vám nevolnosti co nejdříve zmizí, protže teda já jsem z toho už i psychicky úplně hotová ☹

lili03
13. jún 2008

Viiilo, neboj, budeš si to užívat, jen musíš vydržet🙂
S tím rooibosem je to asi pravda, koupila jsem si přímo Těhotenský čaj rooibos s šípky a ovocem a je moc dobrý. Ale když mi bylo špatně, tak jsem nemohla ani vodu, natož čaj, pila jsem jen trochu colu, fantu a mlíko🙂
Betino, to mě mrzí a určitě to jsou těhu nevolnosti? Nemáš spíš zkažený žaludek z nějakého jídla, které ti v těhu nesedlo? Mně se taky ještě občas udělá zle, třeba kdybych se ráno nenajedla (nebo kdybych prostě třeba 2 hodiny nic nejedla), nebo i po jídlech, na který jsem byla dřív zvyklá. Ale už to není ta hrozná celodenní "kocovina" a únava, jako ty první měsíce. Nedavno jsem dokonce prozvracela celou noc, každých 5 minut, byla jsem vyřízená jako snad ještě nikdy. Bylo to po zeleninovém salátu s čínským zelím.

bezaz
13. jún 2008

viiila to mas ale mileho priatela, co ma spolocne cvicenie s nevolnostou v tehu?
mne sa ako tak polepsilo v 18tt, tento tyzden mam pre zmenu brutalne migreny zo zmien pocasia
rooibos nemozem ani citit, obracia sa mi z neho zaludok, takze moj super caj pre tehotne od Hipp pije manzel
bet ani sa ti nedivim, ja revem kazdy den, uz niekedy nevladzem
vcera som napr. vracala po jogurte.. tak uz neviem, asi naozaj prezijem tehu na hriankach a suchych rozkoch 😝

buffinko
13. jún 2008

baby, nebojte sa, s pribudajucimi tt bude uz len a len lepsie 🙂 🙂 🙂 🙂 ja som dnes doobeda vracala z kuska melona, ale brutalne a pritom vcera mi z neho nic nebolo. no uz je fajn a ked to porovnam, co bolo len nedavno, ked som myslela, ze vazne uz nevydrzim viac, toto uz je pohodicka. vracanie par x za tyzden predsa uz nic nie je. a hlavne - ciel sa blizi. ked si predstavite tazko chorych, chudatka, ktorym je tiez veelmi zle a na rozdiel od nas nevedia kedy a ci to vobec skonci... ak je toto jedina neprijemnost, ktora ma stretne, kym budem malicke drzat v naruci, je to super 🙂

jarus1
13. jún 2008

ahojte, nedá mi nenapísať vám, pretože problém s nevoľnosťou je u mna maximálne aktuálny. Hoci nevraciam, o to horšie je, že sa v noci budím na bolesti žalúdka, na nevoľnosť, mám pocit, že už už budem vracať. Ráno vstávam s tými istými bolesťami a trvá to takmer celé dopoludnie. Jesť môžem hocičo, len potom sa mi sorry za výraz veľmi grgá,aj z vody....trvá to už týžden, som nevyspatá a unavená. Je to normálne?

susanh
13. jún 2008

Caute tehulky, mne v prvom tehu byvalo tak zle, ze som vracala aj pri umyvani zubov... Uvidime, co ma caka tentokrat 😀

andycic
13. jún 2008

Ahojky tehulky....som asi v prvom mesiaci a nebolo mi vobec doteraz zle rano som sa zobudila nato že mi bolo strašne ale strašne moc na vracanie a aj bruško ma pobolievalo...počas dna to bolo ok a večer na mna prišla žravosť zjedla som poriadnu štrudlu, jahody a ktomu uhorky 😀 a to som štihla baba neviem kde sa to domna mesti je to cele normalne???a už takto skoro mi može byť zle?

pinco
14. jún 2008

jarus, ja som grgala asi tak 20x za minutu... Takze to len musis preckat, bude lepsie 😉

andycic - jasne ze uz teraz ti moze byt zle. Bohuzial 😒 Ale dufaj, ze ti to potom aj prejde, len to dako vydrz. Inak jahody s uhorkami... Dobra kombinacia 😀

dagina
14. jún 2008

Ahoj holky, jsem ráda, že jsem narazila na tuhle diskusi. Přečetla jsem si první stranu a některým bylo zle celých 9 měsíců. To je hroznéééé. Já jsem tak kolem 10tt myslela že nevolnosti mírně ustupují, ale houby, teď je to snad ještě horší. Je mi zle celý den, nejhorší to je večer. Normálně nezvracím, ale při čištění zubů ano. O zdravé stravě nemůže být ani řeč. Nemůžu pozřít jakoukoliv zeleninu, banány, jablka..., z piškotů a z bebe sušenek mám neskutečně kyselo v puse a je to blééé 😝 😝 . Co docela můžu jsou meruňky, broskve, nektarinky, mandarinky. Jinak plácám co se dá jen abych neměla hlad, to by bylo ještě horší. Vůně a pachy mě vadí absolutně všechny, jak vejdu do jakéhokoliv obchodu (drogerie, potraviny...), zvedá se mi žaludek, dokonce nemůžu cítit ani manžela 😝 .

bezaz
15. jún 2008

dagina s tym manzelom je to normalka, ten moj sa musel sprchovat koli mne aspon 3x denne, rano sa vonavkoval na balkone a pod...
andy az tak moc nemixuj, potom sa nediv, ze ti je blbo 😉 ja viem, ked ma clovek na to chut

kuspitka
15. jún 2008

Ahojte.mozem sa nieco opytat?

verite tehotenskym testom?

bezaz
15. jún 2008

kus no nic nie je 100pero takze ani testy, ale da sa 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre