Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

katka028
9. okt 2011

ahojte baby
mala by som byt v 5 tt mala som 2 pozitivne testy, menzes som nedostala. k doktorovi sa chystam az za tyzden.
prsia ma bolia cim dalej tym viac, chodim casto cikat a bolieva ma podbrusko a hlavne picha, uz tyzden mavam zvysene teploty 37,5, obcas mi byva aj nevolno ale asi len kazdy 2-3 den. teraz som dost nervozna lebo naposledy mi bolo nevolno vcera rano asi len 10 minut. myslite ze je to normalne? nemalo by mi byt zle kazdy den? 😕

moonlight777
26. okt 2011

ahojte,

som v 8tt a vraciam denne, minule som si kupila velky pekny cerveny melon, zjedla som z neho dost - asi tretinu a pomohlo - asi po 5 minutach sa mi poriadne ulavilo a bolo mi dobre skoro cely den!!

Odporucam cerveny sladky melon, mne veru velmi pomaha, drzim palce vsetkym 😉 😉

rebecca2006
26. okt 2011

@katka028 nemusí. Teš sa y každého dľa. keď ti le nie je. 🙂 Ono to súvisíaj napr. s tým, ako sa namáhaš, stesuješ, ako si sa vyspala a pod. Určite je to OK...

rebecca2006
26. okt 2011

@donalona máme 🙂 ja som prerevala celý prvý trimester, normálne som muela odísť k našim a evala som mame, manžel by na to nemal nervy. Asi o 13tt sa všetko pomaly začalo dávať do poriadku, aj vracanie, aj únava, aj nálady. Tak verím, že aj u vás to tak bude. Inak, mne keď bolo úúúplne najhoršie pomáhali homeo Cocculine- proti cestovnej nevoľnosti. A aj yáyvor, len ten som sa báva jesť na kvantá. Inak mi nepomáhalo nič, nesmela som ostať úpne hladná, ale nepomohlo ani, keĎ som sana ráno hneď niečoho najedla, proste mi bolo tri a pol mesiaca hrozne zle, a pchala som do seba nasilu aspoŇ pečivo s margarínom, jablká a banány. Varené jedlo som ani vidieť nemohla, a chuď som nemala doslova na nič. Spravilo sa to samo...

dedian
29. okt 2011

@moonlight777 , ahoj, prosim ta a v ktorom tyzdni ti zacalo byt zle a zacala si zvraciat... ja som zacala 6 tt ale zatial nezvraciam len mi byva spatne... pri malom som zvracala aj dvakrat za den (zasadne v aute, takze som musela prestat soferovat a museli ma do prace vozit 😀 )

atka70
31. okt 2011

Ahojte, ja som v 19 tyždni, a doterz my nebolo vobec zle, až teraz ked si umyvam rano zuby tak vraciam....

28marci
31. okt 2011

Ahoj holky, mě pomáhalo nevyhladovět, pořád jsem měla něco po ruce, co jsem mohla zakousnout a pak mi taky trošku pomáhala citronová šťáva (podle toho, jak kdo má na to nervy) - vymačkat půlku citronu a rychle vypít 😀 Nezvracela jsem, ale bylo mi zle pořád, děsná únava, stav jako po kocovině, naštěstí to přešlo někdy v 11tt, takže jsem trpěla jen měsíc! V podstatě se to musí asi jenom přežít....Držím palce, ať je líp...

saaralota
2. nov 2011

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli máte nějaký tip, jak přežít nevolnosti v dopravních prostředcích. Jsem na začátku 6tt a začíná mi být docela špatně. Nezvracím, ale celý den si připadám, že to každou minutu přijde. Vždycky to nějak rozdýchám, chviličku je to lepší a pak zase...někdy mi pomáhá něco malého sníst, někdy ani to ne. Největší problém je pro mě dojíždění do práce. Cesta mi trvá cca 1,5 hodiny - autobusem a tramvají. V tramvaji to celkem jde, tam v nejhorším případě můžu vystoupit, nadýchat se čerstvého vzduchu...ale téměř hodinová cesta autobusem je o poznání horší. Celou dobu se snažím z hluboka dýchat, nevnímat různé pachy a nepozvracet se. Je to hodinový úmorný boj... nemáte nějaký tip, co s tím. Už mě i napadlo, že bych požádala na nějakou dobu o nemocenskou, než se to trochu srovná...ale nevím, jestli by mi ji kvůli nevolnostem vůbec dali...

barbora77
3. nov 2011

@saaralota ahoj, skús ráno piť čaj z čerstvého zázvoru, je vraj dobrý na tehot.nevoľnosti, hádam ti pomôže 😉

saaralota
4. nov 2011

@barbora77 Děkuju, vyzkouším to. Teď jsem navíc ještě nastydlá, takže jsem celkově k nepoužití 😠 Doufám, že se to brzo zlepší.

katka028
9. nov 2011

Ahojte tak uz som v 9 tt, zle mi byva stale ale nevraciam, nesmiem ostat hladna to mi pomaha, ale hladna som stale aj v noci takze stale musim nieco jest. vcera som si skusila dat homeopatika cocculine a pomohli, som velmi citliva na niektore pachy, dufam ze uz tie nevolnosti coskoro prejdu 😝

cherry1981
9. nov 2011

Ahoj ja som v 13tt a teda zle mi byva stale dost intenzivne cely den a nepomaha mi nic. Dokonca som brala ja cipky torecan a ni tie, ani homeo, ani lizatka, ani caje, nic proste len vsetko pretrpiet 😖 Uz som dakedy na nervy, ale verim, ze cochvila to vsetko prejde a ja si zacnem tehu aj uzivat.

kiwi82
9. nov 2011

ahojte baby mne byvavalo zle celý den vkuse 24 hodin od 6 tt cca do 16tt. Nepomahalo uplne nič. v prvom trimestri som schudla 8 kg. vracala som tak 4 krat denne. a takmer nic nejedla. ale baby stalo to zato, nebojte ono to prejde a ostatne mesiace tehu si budete uživať plnými dúškami a pýšiť sa s rastúcim bruškom a samozrejme potom s tym pokladikom, čo Vam rastie v brušku.
ja ked som nemohla nic jest tak som jedla spon dreňové nanuky 😉

denisece
28. nov 2011

baby mate skusenosti s čipkami torecan? ja som si to dala, lebo by som zvracala non stop, zabera mi jedine to, ale uz by to mohlo prejst tie nevolnosti sa smejeme s kamoskou ze ranne nevolnosti trvajuce cely den 😒

atka70
28. nov 2011

Ahojte, ja som v 24 tyždni a vraciam tak 1x do týždňa,predtym som vobec nevraciala, vraciam asi mesiac a pol
🙂 😉 🙂

zuzik1983
5. dec 2011

ahojte, aj ja by som sa chcela spytat na cipky torecan.tie,ktore ste si ich davali v predoslom tehotenstve, mate zdrave deti?nic im neni?co som na letaciku precitala, tak sa bojim si ten cipok aj dat,ked sa v tehotenstve velmi nedoporucuje.mne je strasne zle ale fakt hrozne, aj vraciam a nic mi nezabera

leiladelly
5. dec 2011

@zuzik1983 Torecan je v těhotenství dovolený, neboj se a pokud je Ti hodně zle, jez často, malé dávky a když Ti začně být zle, vezmi zavčas Torecan. Určitá míra zvracení k těhotenství patří, já to měla u obou dětí, ale když jsem pak už za den zvracela po třinácté, šla jsem do nemocnice na kapačky, Torecan mi tam také dali. Je to lepší než zvracením dojít do metabolického rozvratu, velké zvracení je pro miminko větší zátěž než užití Torecanu. Moje děti jsou úplně v pořádku, neboj se užití čípků. Ať je brzy lépe.

zuzik1983
5. dec 2011

@leiladelly lenze ja mam problem co il en kusocek zjest a aj glg vody mi robi zle. ale tak dala com si cipok zjedla banan je mi teraz zle menej

leiladelly
5. dec 2011

@zuzik1983 Já Ti úplně rozumím, měla jsem totéž a bylo to hrozné, já jen měla hlavu nad záchodovou mísou, jíst jsem nemohla nic a pít také skoro ne. V nemocnici mi dali kapačku, jídlo bylo dietní, vždy jen malou dávku , neslané, nekořeněné, taková šetřící dieta, aby se žaludek umoudřil. Jíst častěji, malé dávky. to nejezení mi vedlo jen k tomu, že pak když jsem něco snědla, o to víc jsem zvracela. když mi začalo být zle, honem Torecan, aby se ta nevolnost nerozběhla. Asi k tomu máme tendence.... 😒 Trvalo to snad do pátého měsíce.

zuzik1983
5. dec 2011

@leiladelly mne pri prvej do 4, tak dufam ze ani toto dlhsie nebude

zuzik1983
6. dec 2011

@leiladelly a este by som sa spytala, uzivala si ho kazdy den pravidelne( lebo dr nakazala kazde rano 1 cipok) alebo len ked ti bolo zle?

leiladelly
6. dec 2011

@zuzik1983 Já jsem užívala, když mi bylo zle. Paušálně, každé ráno jeden čípek , to ne. I v nemocnici se mne chodili ptát, zda je mi zle a čípek chci. Když mi nebylo zle, nebrala jsem. Možná Ti to paní doktorka řekla kvůli tomu, aby se ta nevolnost a zvracení vůbec nerozjelo, nevím, zkus to s ní probrat.

zuzik1983
6. dec 2011

@leiladelly lebo som si povedala, ze dnes si ho nedam, kedze mam fakt strach, kvoli babatku.a je mi lepsie asi preto, ze som vcera jedla a pila skoro normalne uz po tom cipku a zaludok eni taky podrazdeny. k doktorke idem az za tyzden, tak potom sa popytam

leiladelly
6. dec 2011

🙂 @zuzik1983 tak , já myslím, že jezení malých dávek, častěji, nedráždivé jídlo, Ti udělá dobře a postupně i zvládneš bez čípku. Mně přišlo nejhorší, když se to hodně rozjelo, zvracela jsem už po všem, čípek pak už moc nepomohl, protože ten žaludek byl tak podrážděný. Ale jak se uklidnil, brala jsem jen občas. Tak ať Ti je brzo líp.

zuzik1983
6. dec 2011

@leiladelly dakujem, rano som neudrzala ani glg vody a uz som bola na zachode, ale teraz je to chvilu ok, uvidime dokedy 😝

franzziska
28. dec 2011

ahojte baby, rada by som sa spytala na 1 priznak tehu. Ked niektore typy jedal vonaju inak i ked boli oka a manzelovi vonaju rovnako, napr halusky mi smrdeli ako zvratky a ani som ich nemohla dojest. Sunka mi tiez divno pachla. Moze to byt priznak, ale test bol neg. ???

evakopacova
21. feb 2012

@kiwi82 heh, veru na twistera nedam dopustit 🙂

jenifferl
19. mar 2012

Ahojte ja som v 7tt a je mi cely den zle mam este 2 rocneho syna a nevladzem sa ani o neho poriadne starat lebo ta nevolnost je vkuse a neviem co mam robit.Pri malom mi bolo zle ked som bola hladna ale ked som sa najedla tak to bolo uz v pohode ale teraz nic take nepomaha vsetko jem len nasilu.Poradte mi.Dakujem

stardust
19. mar 2012

@jenifferl povedz svojmu gyndakovi a vypytaj si od neho capiky proti nevolnosti 😉

vrana
19. mar 2012

@jenifferl zkus zázvorová lízátka pro těhotné, prodávají je v lékárně

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre