Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

mandulka
23. jan 2008

ahoj mata,mně bylo ze začátku taky zle,teď už to většinou rozdýchám.
V časopise maminka jsem četla,že se má třeba po douškách popíjet mátový čaj.Tak to zkus.Přeji Ti,ať je Ti líp 😉

jastericka
23. jan 2008

mne pomáhala coca-cola, ale len po malých dúškoch, vôňa s citrónu, citrónová šťava a nikdy som nesmela zostať hladná. Držím palce 😉

sandrika
23. jan 2008

Anija nemôžem byť hladná, nemôžem veľmi varené jedla, tie jem len 1x do týždna, najlešie mije z chleba so šunkou,
musela som vysadiť tehotenské vitamíny anemôžem veľa piť len po dúškoch....akonáhle sa aj teraz napijemveľa príde mi zle

rinuska
23. jan 2008

Mne nepomáhalo nič.Bolo mi zle 9 mes.

denisaap
23. jan 2008

mne byvalo zle len 2 mesiac,potom mi prekažali len silne vone.

weroni
23. jan 2008

rinuska: fuha tak to si na tom dost blbo, lutujem ta, ked clovek cita taketo pribehy tak si fakt velmi vazim to ze mi za cele tehu nebolo ani raz zle, ani raz som nevracala, iba smrad z nasho capka mi robil zle 😒
ale niekto tu na koniku radil pit zazvorovy caj, vraj to pomaha na nevolnosti, neskusala si to?

rinuska
23. jan 2008

Nie , nemala som ani silu niečo skúšať, každý deň bol boj o prežitie- teda aspoň od 5 . do 22. týždňa, potom to bolo o niečo lepšie ,ale neprešlo to.Chcela by som ešte jedno dieťa, ale bojím sa tehotenstva.Starať sa o malého v takých nevoľnostiach ? Nebiem, či by som to zvládla.

weroni
23. jan 2008

rinuska: teda to je fakt sila ze niekomu moze byt tak hrozne zle... ani ovocie ti nepomaha? aj z toho ti je zle? samozrejme, niektore druhy jasne ze nie - napr. hruska alebo slivka je tazka na zaludok vraj..
no ak b ysi zvladla tak skus ten zazvorovy caj - dost to baby pochvalovali... snad ti pomoze 😒 drzim ti palce

andrea78
23. jan 2008

mne bolo pri malom tiež zle celých 9mesiacov, takisto nič nezaberalo, skúsila som snáď všetko, no najlepšia kamoška bola wc-misa, mala som tam celé dni ustlaté na zemi (dnes je mi to už smiešne), schudla som 15kg.absolútne všetky vône mi vadili, nemohla som ani variť.

zvláštne na tom bolo to, a tomu sa divili všetci doktori, že pri predošlom tehu s dcérou mi nebolo absolútne nič ani jeden jediný krát,
takže rinuska, nemusí ti byť druhý raz nič (aj ked to znie neuveriteľne, bolo to tak).

no citlivosť na pachy mi ostala(aj malý okamžite pri smrade krčí nosom a hnevá sa 😀 ), rovnako ako sa často ozývajú aj problémy so žalúdkom 😝 . no asi to chce ešte čas, dúfam, že sa mi to upraví...

rinuska
24. jan 2008

Ja už mám dve deti, pri prvom mi bolo zle do 19.t a potom to uťalo. Nebolo mi ale až tak zle ako pri druhom.Bola som tehotná ešte raz a veľmi som sa divila, že mi nie je zle - nakoniec to bol zadržaný potrat .Takže kým mi bolo zle, vedela som , že malé žije. Ale viem, že je to indivindi.Už teraz dúfam, že pri treťom mi nebude zle.

baris
24. jan 2008

Ahoj, mi je taky pořád zle, stal se ze mne vegetaritán a nejím skoro nic - vše vyzvracím. Ale pomáhá mi pití coly, banán a čokoláda 😀 přes 2 měsíce nic jiného nejím

lenka.tch
24. jan 2008

Ahojky, já zvracela a měla nevolnosti 3.měsíce a pak najednou konec, ale pomáhalo mi suché pečivo po malých soustech po celej den... Ať je ti lépe,je hodně nepříjemný! ☹

erika222
24. jan 2008

v prvom tehot.mi bývalo tak zle že som schudla 10 kg, ale lekárnička mi dala homeopatikum,neviem či sa to dá používať stále,ale ja som to použila ked sme cestovali do talianska a super to zabralo,volá sa to Couccoline,alebo tak nejako stojí to cca 50,Sk. a ževraj pomáhajú zázvorové koláčiky a piť po dúškoch.to je pravda.držím palčeky papa 🙂

jovi
25. jan 2008

ahojky, mě na nevolnosti pomohl přípravek Ginger - obsahuje zázvor. Prášky jsou dost hnusný, ale pak vyrábí i lízátka a ty jsou docela v pohodě. Jinak se mi osvědčilo, že než jsme ráno vylezla z postele, tak jsme snědla pár piškot, nebo jablko, které jsem měla připravene.

digysa
25. jan 2008

Mne bolo zle kazde tehotenstvo do 6-teho mesiaca...a ako Andrea78 pise, tiez som sa "zoznamila so zachodovou misou" a 6 mesiacov sme boli naj kamosky.....
Nepomohlo mi nic, iba spat....a spat...a lezat...a to som mohla robit s prvym tehotenstvom. Teraz, ked mam dieta, tak to bolo naozaj utrpenie....casto pri mne maly plakal, ked ma videl zvracat....stale som ho posielala prec, ale on za mnou lozi vsade, tak som ho nemohla toho pohladu vzdy usetrit....viac som lutovala jeho, ako seba, lebo chudacik nevedel, co to vlastne robim 😅

Treba to iba vydrzat....a ponadavat si

digysa
25. jan 2008

jovi: o tom Ginger-i som pocula. Tu v usa, piju zeny taky napoj Ginger-ale. Je to ako malinovka ale obsahuje Ginger....Ja to pijem ako miesany napoj s wisky 😀 Je to super.... 😉 Uz sa na to tesim....

gabi78
25. jan 2008

Ahoj Eriko, to homeopatikum Cocculine mám doma a zatím jsem ho ještě nevyzkoušela, ale asi si ho teda vezmu, dnes mi je fakt blbě. Tak doufám, že mi pomůže, jinak už nevím.

nika.r
27. jan 2008

mata, to mi je ľúto, aj mne býva zle, ale dačo vždy dokážem stráviť. Ginger odporúčil aj mne môj gynekológ, len som ho ešte nezohnala v lekárni a tak som nemala možnosť vyskúšať si, či pomáha. Vraj je to homeopatikum úplne bežpečné pre bábätko.
Tak laicky po vlastných skúsenostiach som prišla na to, že mi pomohol hroznový cukor. Predáva sa to aj v potravinách ako cukríky s rôznou ovocnou príchuťou. Poradila mi to sestra, ktorá sa bála, že niekde v robote odpadnem, ked nebudem jesť a budem veľa zvracať. Hroznový cukor mi dodá aspoň nejkaú energiu. No a čuduj sa svete, pomáha to. Počas doobedia, keď mi je najviac zle, schrumnem po kúskoch asi 6 takých cukríčkov a viem ten deň celkom v pohode prežiť. Poobede sa už našťastie viem najesť z normálneho teplého jedla.

Držím palce, nech to čím skôr prejde. 😉

bubinko83
12. feb 2008

Ahojte,kocky vedeli by ste mi povedat prosim dokedy trvaju tieto tehu nevolnosti.Je to hrozne a ja sa uz len modlim nech to cim skor prejde.Ved nemozem vyjst ani na ulicu,lebo ma hned naduva.......Uz som z toho zufala 😢 Poradte co pomaha,prosim.... ☹ 😒 😠

marse
12. feb 2008

bubinka nechcem ta strasit ale byvaju pripady ze byva zle pocas celeho tehu, ale to su vynimky, normalne by mali trvat do konca tretieho mesiaca 🙂

bubinko83
12. feb 2008

Ved prave ked som to tu citala,ze cele tehu.......Nic mi nepomaha,aj lekarka mi dala nejake vitaminy,normalne ratam dni do toho 12 tyzdna,lebo uz som schudla 3kila a viac nechcem. 😒 Bikto z rodiny to nemal asi je to individualne 😖

jastericka
12. feb 2008

Ja som vracala non stop do konca 4.mesiaca a potom ešte sem-tam aj v 5. a 6.mesiaci 😒

miruskaaa
13. feb 2008

sem na zacatku tehu a nevolnosti si pekne uzivam 😖 pracne si nachystam jidlo a pak se mi znej udela tak spatne ze se ho nedotknu aspon tak 2 do dne si odskocim na zachod..ale co mi pomaha v tescu si kupuju matovy bombony to je zatim prvni vec co mi pomaha 😉

lienockaa
13. feb 2008

zle mi bolo do začiatku 4.mesiaca a pomáhali mi malé porcie jedla častejšie..chutili mi rajčinky..🙂a skúšala som aj kolu po dúškoch, ale to mne nezaberalo..ale doteraz nenávidím ryby aj s celou ich vôňou.. 😝 😝 a to som predtým rybky milovala..tiež mi robili zle centrum materna vitamíny, stále sa mi po nich grgalo.. 😒

evka1310
14. feb 2008

Mne zacalo byt zle doslova zo dna na den v 5tt. 3 tyzdne mi bolo tak zle ze som nemohla ani len vstat z postele, nic nepomahalo a trvalo to cely den. Jedine co som v sebe udrzala bola Coca-cola bez kofeinu (tu ju predavaju nastastie). Dokonca aj v noci som sa kazde 2 hodiny budila (to sa este aj budim) na to ako mi je zle. Ale ja som trochu speci pripad, lebo mi cakame dvojicky a tym padom su nevolosit silnejsie - dvojnasobne. 🙂 🙂
Teraz v 11 tt sa to trochu zlepsilo v zmysle ze sa mi vratila aspon chut do jedla a uz skoro vobec nezvraciam.
A teraz ten paradox - ked mi nevolnosti polavili, zlakla som sa, ci je vsetko OK a ci to nie je priskoro. Ono je to totiz tak, ze nevolnosti sposobuje hormon HCG a kym je pritomny, ochranuje plod a pomaha mu vo vyvoji. Najvyssia HCG je okolo 60dna a potom postupne do 16tt uroven klesa az sa strati. Nevolnost je neprijemna, ale chrani babo. Ja som si vravela, nech mi je zle ako chce to prezijem, hlavne nech su mimi v bezpeci a nech sa im dari. 🙂

lisula
14. feb 2008

Ahojte babenky. Mne takisto zvykne byť zle ale len tak trošku. Pomáha mi kola, jablká a tiež mentolky. Inak papáme všetko. Kávu neznesiem ani len vônu. A nemusím vôbedz kuracinu. Akurát polievku. Niekedy sa bojim či je všetko ok. Ale ked ideme na usg tak tam je všetko ok. Dúfam že aj ostane tak. Som v 10tt. Zdá sa mi že až teraz mi je horšie ako na začiatku. bolia ma kríže a aj bruško zabolí sem tam, ale vraj je to norma.

lily80
14. feb 2008

Mne bolo zle od 2 - 4 mesiaca ráno, cez deň a najviac večer. Takže ťa úplne chápem. Teraz som na konci 5 a zle mi je už iba ráno 😀. Mne pomohlii obyčajné suché rožky alebo chleba -snažila isom sa ich jesť každú polhodinu. Hlavne som nemohla hneď ráno piť vodu lebo som vracala ešte viac. Asi tak po hodine som sa napila čaju s cukrom (sladké mi dosť pomáha). Taktiež keď mi bolo zle radšej som sa vyvracala a nesnažila som sa to nejako stopnúť lebo potom keď som sa najedla išlo všetko aj tak von. Skúšala som aj zázvorový čaj a bolo mi zle ešte viac. Tak neviem je to dosť individuálne treba poskúšať viacej rád a zistíš čo ti vyhovuje. Najlepšie mi bolo cez sviatky na vianoce keď mi manžel nosil koláče a čaj do postele kde som ležala tak do 10.00 vtedy mi zle nebolo, ale keďže píšeš,že sa musíš starať ešte aj o maličkú dcérku tak to si asi dovoliť nemôžeš. Ja zase ráno vtávam o 6.00 takže mi je zle hlavne preto lebo vstanem rýchlo a ponáhľam sa do práce. Dúfam, že ti to prejde a bude ti lepšie.

lisula
14. feb 2008

Dikes aj ja dúfam. Nezvraciac lebo to neja 😅 k viem zastavit. A neviem či je to dobré alebo radšej tomu nechať volny pád? 😅

mywiel
14. feb 2008

Evka1310 nemusi ti byt stale zle a vsetko je v poriadku, zle ti je len ked sa organizmus brani proti toxickym veciam, ale tiez to nie je podmienka. Ja som vegetarianka a zle mi bolo vzdy po zelenej zelenine a salate a doktor mi povedal ze prave tam je najviac postrekov a toxinov. Teraz kupujem uz len bio veci a zlepsilo sa to. Bola som zufala, lebo ako vegetarianka nieco jest predsa musim. Jablka som dobre znasala, ale zle ti je aj ked nejes alebo nepravidelne, lebo klesa hladina cukru v krvi a tym sa to zhorsuje, takze treba jest aj ked ti nechuti. Cestoviny, ryzu, zemiaky, banany, nieco co drzi hladinu cukru v krvi, lebo jablka vraj rychlo pomozu ale udrzia hladinu taku polhodinu a zacne to znova.

lily80
14. feb 2008

lisula je to individuálne - ja keď som sa pokúsila to nejako predýchať a potom som sa najedla išlo to za 5 min. všetko von. A keď som to vzdala, vyšlo von trochu slín 😀 a mohla som sa aspoň najesť suchého rožku a mala som 30 min pokoj 🙂 . zato moja kamoška to vždy predýchala a bolo. Každý si musí nájsť svoj systém 😀. Hlavne je dobré jesť vždy keď začínaš mať pocit hladu aj v tedy keď ti je zle (rožok, chleba, kekse) to mi vždy pomohlo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre