Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

aponchie
18. nov 2008

androsek a v jakem tydnu jsi?ja uz neco jim,ale nic me nechutna a nejhorsi je kdyz si chci zakaslat to me nadavuje a grkam do kapesniku jak dedek nejakej 😖 takze se bojim i kucat..ale snazim se jist hodne polevky teple..zjistila jsem ,ze mi silene nechutna kure a vyvar z nej pac mi to smrdi jak mocuvka tak mi babicka kupuje moraci krky a ty vubec nesmrdi kdyz se vari pac jsou to domaci moraci takze dam do vody jen ten krk mrkev petrzel a kulicku pepre a nove koreni povarim dam do toho nudle a enonuno zadnej puch zadna blba prichut a jim to treba tri talire za den aspon neco tepleho 😝

aponchie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ditka1
18. nov 2008

ahojte mne sa hnusilo jest snad vsetko co sa jest dalo,jedine ovocie som mohla napr.cucoriedky,cernice ale tie uz nie su teraz,banany mi chutili a strasne vela som pila ine nic som nejedla lebo som sa hned s misou na zachode bozkala. 😀 😀 😀 ,teraz je to uz podstatne lepsie hoci este su mdloby a zavraty stale na dennom poriadku ale uz aspon nevraciam tak casto,ked sa vam babatka zacnu hybat tak sa to zlepsi a zatial este ani nekombinujem chute,pribrala som 7kg ako mi zacalo chutit a ani neviem ako ale stale vaha ide hore a to si davam bacha co zjem.
😅 tak sa drzkajte vsetky papa

berus222
18. nov 2008

caute baby. mne byvalo este nedavno strasne zle. nic som nezjedla, schudla,... no des. az potom som nahodou zistila, ze mi bolo zle z vitaminov calibrum mami, co mi odporucil gynekolog. odvtedy jem vsetko ovocie, zeleninu, .....vsetko.

katulen
18. nov 2008

berus222, já jsem taky přesvědčená, že je mi špatně z vitamínů (beru Femibion), je to všechno v podstatě stejné, ve všech je železo a v tom je si myslím ten problém. Ale beru to hlavně kvůli kyselině listové (přece jenom je tam to předepsané množství na den v jedné tabletě). Asi vydržím do konce I. trimestru a pak už budu jíst pouze pestrou stravu (tu teda jím i teď) a vitamíny asi ukončím. Je mi fakt nic moc.....zjistila jsem, že je mi taky více nevolno po teplém jídle, zvláštní.... ☹ . Ale hlavně aby mimi bylo v pohodě 🙂

berus222
18. nov 2008

katulen, kasli na vitaminy! radsej sa najedz cerstvej zeleniny a ovocia ako pchat do seba tabletky, z ktorych ti je spatne. lebo ked neni tebe dobre, neni ani mimu. sa mi dobre pise, ked som uz v pohode, ze? aj mne bolo zle po teplom jedle viac ako po studenom.

slzicenka
18. nov 2008

ak je zvracanie v tehotestve caste,nutna je hospitalizacia a podavanie infuzie...

ivanka821
18. nov 2008

ahoj baby...
tak ako tak citam, je nas viac... ja som na konci 7 tt a uz som 3 den doma, pretoze mi je tak zle ze som vyvratila snad uplne vsetko.
Vcera som bola u lekara, ze takto to proste nejde a poradila mi aby som si kupila take naramky proti nevolnosti pocas cestovania a tiez mi dala tabletky na nevolnost pocas cestovania.
nedokazem sa normalne najest a som z toho nestastna. Dnes som si spravila zazvorovy caj a dostala som z neho hnacky....
Mate este nejake osvedcene recepty? a co robite ked vas pali zaha?
Mna pali snad po kazdon jedle a to aj po suchom chlebe ☹. Ale je to vraj ok, ak nam je zle, lebo budeme mat zdrave a krasne babatka. Vraj si beru to co potrebuju a tym, ze nam to chyba tak sa telo nejako brani

aponchie
18. nov 2008

tak to me nenapadlo,ze to muze bejt i z vitaminu,ale asi jo ..ja je teda nebrala ani u male ani ted,mam koupenej gravital,ale jsem pecival na to si kazdej den dat 😝 porad zapominam a prijde mi,ze kdyz sem si ho dala na lacnej zaludek pac nic jineho sem nepozrela bylo to jeste horsi.. 😝 ja teda uprimne zavidim mamince co ji je fajn ja se taak tesila pac do 5tydne naprosta pohoda zravost chute a od te doby peklo a nepomohlo mi nic ani zazvor ani lizatka ani homeopatika nic vyjimecne ty cipky kdyz uz se potacim ..ono taky kdyz sem byla tehotna poprve a nemela dite tak se to dalo pac sem lezela a nic nedelala ,ale ted s dablikem za zady to proste nejde.. 😝

ivanka821
20. nov 2008

ahoj.
teraz som tak trochu zmatana. Citala som ze zazvor pomaha na nevolnosti.
Vie mi niekto povedat v akom mnozstve?
Ja som si cerstvy nastruhala a vypila take 3 - 4 salky denne. Teraz citam, ze to moze poskodit plod.

adrosek
20. nov 2008

ahojík holky,mě je taky blivno od žaludku,nezvracím,ale nic mi nechutná a na nic nemám chut,dneska je mi poprvé po skoro 14.dnech vcelku ok,ale uvidím jak dlouho to vydrží.Jsem 7.týden začátek

hada
20. nov 2008

ahoj androsek,
ja som zaciatok 9. tyzdna, ale mam obdobe stavy a do toho som teraz nachladla
jem na silu, hlad citim, ale na chut mi nic nejde, dokonca mi nic nechuti na pitie
ja som bola pred tehotenstvom dost cajova, ale teraz caj nemozem ani citit, mam homeopatku, s kt som sa radila a mozu aj caje sposobovat nevolnosti, takze som prestala, na par dni to ustalo, ale zacali ine veci (zaha, svrbenie, vytok)
myslim, ze to zvladneme a velmi mi pomaha tento portal

lucinka1104
20. nov 2008

zízvorový čaj je zázrak na tehu nevolnosti 😉

lauda
20. nov 2008

ahojte, som tu nova. Som v 5tt a predvcerom mi zacali nevolnosti. Prvy den bol hrozny, ale ustupuje to a trva to uz len doobeda. Potom je to ok a mozem jest, pit. Len dufam, ze to aj tak ostane, to doobedie sa da nejak vydrzat, ale cely den spojeny s vracanim je hrozny.

leniccka
21. nov 2008

babulky ja vam prajem aby vam to co najskor preslo, ja som sa dnes vratila z nemocky, kde som bola od nedele kvoli catemu zvracaniu... schudla som 4 kg namiesto bruska som mala preliacinu, tak ma manza zaviezol a napichli ma na infuzky a nutili ma stale jest, co bolo fakt tazke vzhladom na moj zaludok na vode a nemocnicnu stravu, ale uz som doma a je to o tom istom - nuti ma jest manzel 😒 a nie sestricky 😠 no ale dako to musime vydrzat, dufam ze casom to ustupi a bude mi dobre 😉
inac nezabral mi ani torecan, vybrala som jedno balenie, ale davali mi ho v roztoku v infuzke a to mi asi pomohlo...

aponchie
22. nov 2008

no jasne v infuzce je vsecko rychlejsi a lepsi 😉

wsmoulinkaa
22. nov 2008

ahoj holky, tak jsem se přišla opět juknout jak vám všem je....už chci aby to přešlo, někdy, když je mi fakt tak zle se až rozeřvu...jak malá. A proklínám manžela co mi to udělal 😀 Dnes mi je líp, a vždycky si říkám že už to asi přechází a za dva dny to zas přijde. Zatím pořád nezvracím ikdyž ty pocity jsou, ale prostě nejdu. Mám stále hořko kyselo v puse a to mi vadí, žaludek taky sem tam furt na vodě ale ta nakyslá chut na patře je hrozná...at to už skončí!!! ☹

katulen
22. nov 2008

wsmoulinkaa, hořko kyselo, mám to samé no hrůza, teď jsem si zkusila dát jogurt....nic moc.....fakt mám v puse pořád hrozně 😠 , už se taky těším, až to přejde, už nechciiiiiiiiiiiii, a to jsem na začátku 😢

aponchie
22. nov 2008

me to v 7tt zaclo a jsem druje trimestr apokracuje to..ne uz tak rapidne,ale abych se s chuti najedla to vubec..na jednu stranu jsem rada,ze nejsem tlusta a nepribiram,ale na druhou stranu zavidim nekomu kdo ma chut a muze papat 😖 me pali zaha jako hrom,ale nic na ni nedavam jinak sem snedla br.kasi a sekanou domaci a celkem v pohode na chvilku jenze sem to zapraskla cokoladou a svestkovym kompotem a je mi zase blujno 😝 ty lizatka z lekarny me teda vubec ale vubec nepomohla asi je to placebo..a ten zazvor sem slysela same pozitivni veci jen nemam odvahu to zkusit pac mi to desne smrdi ne to tak pit jeste 😲 😲

katulen
22. nov 2008

mě to v 1. těhu po I. trimestru přešlo.....budu doufat, že to teď bude stejné 😲 . Ale je pravda, že to není zas až tak hrozné, nezvracím a to je hlavní, i když někdo hooooodně nepříjemné, ale mimi za to stojí 😀

katulen
22. nov 2008

chtěla jsem napsat "někdy nepříjemné" a ne někdo 😉

petruci6
22. nov 2008

baby ked vam je velmi zle,tu su nejake homeopatika,kt si mozete volne kupit v lekarni: 😉

NEVOLNOST A ZVRACENÍ

Sepia officinalis 9 nebo 15 CH
• nepotlačitelná ranní nevolnost
• zvracení po jídle
• přecitlivělost na zápach jídla
• chuť na kyselé pokrmy
• averze k mléku
Dávkování: 5 granulí v rytmu nevolností

Ipecacuanha (Ipeca) 9 CH (volný prodej)
• nadměrné slinění
• nevolnost se zvracením nezmírňuje
• chuť k jídlu trvá
• jazyk zůstává čistý
Dávkování: 5 granulí v rytmu nevolností

Ignatia amara 9 nebo 15 CH (volný prodej)
• nevolnost vyvolaná sebemenším pachem
• přecitlivělost na zápach jídla
• paradoxní zlepšení nevolnosti jídlem
• silná přecitlivělost na neshody
Dávkování: 5 granulí v rytmu nevolností

Při současném výskytu závratí: polykomponentní přípravek Cocculine (volný prodej)

Dávkování:3x denně 2 tablety

katulen
22. nov 2008

petruci6, díky za tipy, asi něco zkusím zakoupit v lékárně a vyzkouším 🙂

wsmoulinkaa
22. nov 2008

taky jsem slyšela že homeopatika pomáhají...docela. Zkusím je taky, ale mě to určitě nepomůže. Chci se zeptat máte také aspon jeden nebo dva dny v týdnu, kdy vám je dobře jen ta pachut v ústech?? Dnes to jde a docela i jim...jenže bojím se zas zítřka a dalších dnů. Tak uvidím, musím pozorovat a pak pisnu co a jak. Zdar a sílu holky!!!!! 😠 😅 🤐

aponchie
22. nov 2008

me spis v puse a na patre strasne pali jakoby sla chripka ..homeopatika urco pomahaji,ale podle me spis psychicky a plecebo,ale mozna se mylim ..me zatim nic moc nepomohly 😅

leniccka
22. nov 2008

tak mozem prehlasit ze na mna cocculine absolutne vobec nezabral... mam ho na stoliku a obcas si ho dam len tak uz do ust, aspon na lepsiu chut ale inac mi to nic nerobi...

rebeka1977
23. nov 2008

ahoj, vidim, ze nie som jedina...no nie je to az tak hrozne, len mi je nevolno, ako pokazeny zaludok...ale u prvej dcerky to bolotiez, az po skonecni 4 mesiaca sa to skoncilo......ale úpomaha mi ovocie, kyslejsie, mandarinky, grap, pomaranc, a male rajciny....zistila som,ze ak mamja nahodou ten pazravy hlad, nesmieim zjest nieco tazke,...proste musim si dvat pozor co papam....no uvidim ako dlho mi bude zaberat toto moje zistenie...dam vediet

anabell66
25. nov 2008

ahojte, tak to je dobre baby, ze nezvraciate. Ja zvraciam tak kazdy druhy, treti den. Vcera to bolo hrozne. Cely den som zvracala. Dnes je uz lepsie. Mne zasa pomahaju banany a mlieko. Kupila som si aj caj so zazvorom, ale som sa z neho pozvracala. Takze nic. 😖

adrosek
25. nov 2008

Ahojík holky,no mě je druhý den dobře,ale dělá mi ještě zle smrad něčeho to je jedno.Ale dneska som sa naobědvala a zatím je mi nějak težko a nemám chut na nic tak nevím.

monchichi22
30. dec 2008

Caute tehulky,pridavam sa tiez k vam ktore moria nevolnosti.U mna to zacalo od zaciatku tehotenstva,teraz je to trocha lepsie,uz mi je zle len ked dlhsi cas sedim v aute.Chodim asi 2 krat do tyzdna na hociake sluzobky a porady tak vtedy zazivam hororove situacie,asi sa babätku v auticku nepaci🙂Ked som sa svojeho gyn.opytala ci ma nemoze at koli tomu ma pn,tak bol prekvapeny ze som v 13.tt a je mi zle...Vraj to musi kazdu chvilu prejst...a neprechadza...☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre