Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

evka
14. nov 2008

Ahoj bolo mi teraz neja 🙂 k zle,ale uz to je ok

wsmoulinkaa
14. nov 2008

děkuju docela mě to uklidnilo...některé tu píší o zamlčeném těhu, tak mi to není příjemné. Na zvracení mi někdy bývá, ale snažím se to vydržet, nerada zvracím a tak kdyby to mělo být určitě to půjde rychle a samo. Furt to řeším páč jsem kvůli tomu na neschopnosti, myslela si doktorka že mám střevní chřipku, ale asi to není. Všechny výsledky byly ok. Už mě to fakt štve, chci mít zase chutě jako dřív Při prvním dítěti mi nic skoro nebylo!! 😔

aponchie
14. nov 2008

ahoj leniccka:torecan byla moje zachrana(mela jsem jich 5krabicek!!) 😀 v prvnim tehu pac to byl des zvracela sem i z caje ze vseho..proste 4mesice skoro bez jidla zrala na kolaps a kapacky a tohle fakt pomohlo ,ale jednu nevyhodu jsem preci zaznamenala jako ted v druhem tehu kdyz sem si ho 2x dala tak sem byla ospala vic nez normos takze sem nemohla se starsi dcerkou radit a zivala 😀 ja si pamatuju jak sem se nechala vystrasit tady jednou a pri te nemoci jsem volala v noci na pohotovost ,ze nesutecne kaslu mela sem suchej zachvat bronchitida jako prase jeste mam k tomu astma zvracela sem z toho kasle hleny a byla jsem ruda a vycerpana a lekar u nas rekl proboha svateho dejte si pul dithiadenu a zkuste usnout pac tohle je kolikrat horsi nez to nechat bejt(samo nebavim se o beznem pcikani a rymecce to neresim vubec)

haniak
14. nov 2008

ahoj mne je zle vzdy vecer tak sa mozem tesit

aponchie
14. nov 2008

smouli ja mela zase psycho z toho ,ze ucuravam a mam tlak v podbrisku uplne silenej a navic kdyz sedim mam nekdy pocit,ze se mi tlaci hlavicka dolu fakt psychoo..ale moc v poradku gynekologicky v norme.prej to chce vitaminy vapnik!!predevsim a u druheho tehu je to bolestivejsi a ychlejsi ten nastup jak roztazeni kosti stydke spony atd..

leniccka
14. nov 2008

aponchie ja mam zatial doma dve skatulky... stale sa utesujem tym ze doki vedel preco mi to predpisuje a ze si to moze dovolit, a moze si to dovolit aj z toho hladiska ze ho pozna moj tatko a ten by ho asi zabil keby sa mi nieco stalo...
inac mojmu drobcovi sa dnes znepacila cista mineralka, vcera to bolo hrozno, piskoty, detska vyziva, ja uz proste neviem co by som mala jest, vcera som sa donutila k cestovinam no dnes ich nemozem ani citit, drahy ma tiez chcel dat na infuzky alebo na tie drinky pre anorekticky na pribratie, tak uvidime ako dopadnem 😉

wsmoulinkaa
14. nov 2008

díky díky....kéž by ten porod byl i rychlejšííííí......jsem ráda že můžu pokecat o otm s někým, jsem sama doma a snažím se něco dělat, ale je mi pak zle a ležet mě moc nebaví. Doktorka mi předepsala dnes LACIDOFIL zná te to někdo...moc to nepomáhá a furt lepší než nic, těhu to prý můžou ale gyndaře jsem se neptala....pak ginger tablety....jsou se zázvorem a děsně mě pálí po tom žáha a pomůže to na hodinu. Smekta je hnus. Nemáte někdo ještě nějaký lék vyzkoušený?? Stejně si tím musím projít, dřív to nebylo to musela bejt hrůza 😲

evka
14. nov 2008

Neni mi dobre tak si idem lahnut,ahoj haniak tak zajtra 🙂

lulu19
14. nov 2008

ahojte baby prepacte ze sa sem vrtiem ale potebujem radu.citim sa ako keby som bola tehotna mam bolesti v podburusku sem tam ma pichne na prsiach sa mi vytvorili tak zilky co som nikdy nemala a brusko am stale take ako nafuknute .dostala som ms ale bt mam stale nad 37 mozem byt tehotna dakujem za rady

leniccka
14. nov 2008

wsmoulinka, skus si od gyndu pytat ten torecan, je to na predpis a ja ked si to dam doobedu tak dovecera mam klud so zaludkom... ale nechcem to uzivat casto, tak dnes si uzivam nevolnosti... 😒

wsmoulinkaa
14. nov 2008

lenicka optám se díky....tak at je ta dnešní noc klidnější......lulu to ti neporadím, těhu být můžeš, ale raději si udělej test anebo si zavolej na gyndu!

lulu19
14. nov 2008

dakujem 🙂

adrosek
15. nov 2008

Ahojík holky,mě taky bývá zle celej den,nemůžu skoro nic jíst,pač nemám na nic chut vůbec,žaludek mám jak na vodě,zatím tedy nezvracím ale je to otrava,jsem teprve na začátku těhotenství,ale dává mi to zabrat

haniak
15. nov 2008

ahoj evka ako sa citis?????mne bolo cely den zle.....ani poriadne som nejedla..... 😒

evka
15. nov 2008

Ahoj haniak mne bolo rano tak zle,vyvracala som len sliny ale boli take ruzove ako od krvi,mala si to aj ty? 🙂

haniak
15. nov 2008

ahoj evka zatial nevracam ale byva mi strasne zle....ulne malatna som....nemohla som ani jest........boze hrozne stavy....

petua
15. nov 2008

Aponchie: Tak já myslim, že si tu nemusíme dokazovat, kdo má větší zkušenosti s medicínou, viď 😀 😀 😀 . Nemam pocit, že bych někoho "strašila" a nějakej Torecan mu vymlouvala, jen jsem prostě napsala, že já jsem si zvolila ho nebrat, toť celý 😝 . Ale jasně - kdyby mi bylo možná ještě o něco málo hůř, tak už bych se taky nebránila 😝 😀 . A nějaký ATB, tak to sem přece nepatří, vždyť o bránění se lékům v těhotenství jsem psala totéž co Ty - tak moc nechápu, proč mi to sáhodlouze odůvodňuješ 😉.
No, každopádně máš fakt pravdu, že brát vážně nějaký příspěvky v diskusi na netu, to se fakt nemůže - každej by měl mít svou hlavu a pokud má nějakej problém, se kterým potřebuje opravdu vážně poradit, nějaký potíže a další, tak tohle opravdu neni to správný místo, kde by měl hledat "odbornou pomoc". Tady je to o zkušenostech atd., tady si můžem říct, jak jsme co která řešila, ale nějaký "rady" tu brát "vážně" - to je fakt potřeba s mírou 😝 .
Takže všechno dobrý? 😝 já myslim, že v tom hlavním se určitě shodujem 😉

evka
15. nov 2008

haniak mna rano tak natahuje,ze hroza,do kedy vlastne budu trvat tieto nevolnosti,ja uz si to nepametam z prveho tehotenstva 🙂

haniak
15. nov 2008

ani ja si nepamatam kedze som ziadne nemala nevolnosti..je to hrozne lebo nikam nemozem chodit..... v ktorom tt je vidiet bitie srdiecka???

evka
15. nov 2008

mne je teraz celkom fajn, ale tiez nemozem nikam chodit ked pridem niekam do obchodu tak hned mi pride zle,proste otras,ked som bola teraz u doktora tak povedal,ze mu srdiecko bije,takze v 7tt 🙂

haniak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
haniak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ditka1
17. nov 2008

ahojte baby tak ja som v 26t a dokonca este aj teraz mi niekedy byva zle ako keby som bola na zaciatku,take mdloby tazko sa mi dycha a na vracanie mi je, som prvorodicka tak sa len cudujem, ze co vsetko sa mi deje ach jaj.

aponchie
17. nov 2008

ono je neco jineho rict ja bych ho nebrala atd a neco jineho je rict jak je spatnej a neni doporucenej ..to uz je podprahove ovlivnovani 😉 a nikdo si s tebou nedokazuje zkusenosti jen me zarazi ,ze jako zdravotnik jses schopna takove veci vubec rikat 😎 bye bye

ditka:tak to je super vyhled teda ja zacinam druhej trimestr a je mi zle jak prase a to porad!!navic mam mdloby pac mam astma takze si pripadam jak tanker kdyz nekam du a tlaci mi placenta na mocak takze porad ucuravam jak babka!! 😝 zkousim jist aspon trosku sladke strudly babovku cajik bebe susenky a semotamo teple jidlo,ale dnes sem si dala rizek a bylo mi 3hodky zle z toho smazeneho asi..tak zkousim nudle s masem a vecer doetni chlebicky 😀 jen veka maslo a nic manzel si udelal s vajickem okurkem salatek a ja zavidim 😢 😀

petua
17. nov 2008

Aponchie: Že je špatnej jsem přece neřekla, a jestli se tu někdo nechá ovlivňovat, to je čistě jeho problém přece 😉. A kdyby všichni zdravotníci měli na všechno stejnej názor, to by se ta medicína asi moc nevyvíjela, že 😉. Asi jsi na přednáškách spala 😀 😀 😀
No, ale to už taky odbočujem od tématu, hlavně ať ty nevolnosti všichni ve zdraví přečkají, protože je to fakt děs běs 😨

aponchie
18. nov 2008

ne nespala mila petuo ,ale svuj nazor na leky rikat kdyz sem zdravotnik je nesmysl,mas rikat co je dane o tom leku 😉 svuj nazor si nech pro sebe pac te muze nekdo brat vazne jako zdravotnika 😉

petua
18. nov 2008

Aponchie, už se po mně nevoz 😀 , vyřešíme si to v IP, OK? Tohle je diskuse o nevolnostech 😉 - každopádně jsem opravdu napsala, "co je dané", ať si to každej přebere - Torecan se běžně podává i při těhotenských nevolnostech, ale jako spousta jiných léků není vysloveně "doporučen" - napsala jsem, že já jsem ho nebrala, toť vše 😉.

Tak holky, ať se vám všem uleví, s Torecanem nebo bez 😉

adrosek
18. nov 2008

ahojík holky,no já som na začátku a je mi taky zle,spíš nemám na nic chut a žaludek mám jak na vodě

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre