Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

didusa.risulo
26. aug 2008

emjee skus to rano na lacno pred tym ako vstanes suchy chleba, a ty si doma alebo pracujes?

emjee
26. aug 2008

pracujem

buffinko
27. aug 2008

na kyselinu este zabera niekomu citronova stava alebo pukance. mne len acix (prvy trimester sa neodporuca). v tehu by sa lieky nemali, no ja uz by som kombinaciu blbo od zaludku+kyselina nezvladla. v mojom stadiu by to uz malo byt ok, organy babatka su uz vyvinute.

buffinko
27. aug 2008

este ma napadlo, mojej mame pomahalo aj studene mlieko.

a mne sa dost osvedcilo, kedze ma trapi kyselina hlavne vecer, zjest na veceru len nieco lahke a to minimalne 3 hodiny pred spanim.

bezaz
27. aug 2008

buff to co je za "peklo", ze citronova stava na kyselinu? ci klin sa klinom vybija? 😲 lebo ja vtedy kysle nemozem ani citit, nie to este dat si nejaky dzus alebo nebodaj citronovu stavu 🙄

buffinko
27. aug 2008

vraveli to baby na cviceni 🙂 , ze im to super zabera. efekt ako pri opici - rano si das trosku piva a si fit... no mne to teda nepomohlo - ja som vyskusala a bol to horor. kazdy organizmus je vsak iny. poctivo skusam vsetky "babske" rady ku ktorym sa dostanem, no zatial nic nezabralo - ani na nevolnosti ani na kyselinu. ale co ked nahodou???? este k tym citronom - nic kysle cele tehu nejem a nepijem, to mi spravi galibu aj ked sa citim "dobre".

yamahafazer
27. aug 2008

joj baby ked ja uz som skusala vsetko na tu kyselinu a mne nic nezabera a najhorsie je to vecer to si nemozem ani lahnut a potom ked vraciam tak je to este horsie lebo ma vsetko pali 😒 cele hrdlo esteze som doma na pn lebo by som to v robote nezvladla len nemam vychadzky a to je naprd stale byt zavreta doma ☹

emjee
27. aug 2008

mne napr. pomarancovy dzus momentalne vadi, ale citron zozeriem aj bez cukru 😀 mam jeden v chladnicke a mam prave chut 😝 😀

zannyka
28. aug 2008

Ahojte tehulky 🙂

mne pomáha pohár mlieka, a je to jedno či je studené alebo teplé a ešte aj obyčajné detské piškóty 😉

sandrika
28. aug 2008

emeje mandle, fatra a ak tak kup si v lekárni anacid , alebo malox v tehu môžeš a zaručene zaberie,krásne tehulkovanie

lahodacka
28. aug 2008

juj, babiky, mne je zle od rana do noci...ale nic zo mna nevylezie...je to pravda, ze ked zene byva zle, tak je to dobre znamenie a navyse taketo zeny maju velmi malu pravdepodobnost dostat rakovinu prsnikov...som sa docitala na jednej velmi dobrej svajciarskej stranke pre mamicky

tweetinkapp
28. aug 2008

yamahafazer
skus tortove oblatky....to mi mamina poradila a mne to aj celkom zabralo, tak mozno aj tebe pomoze 😀

sasrnka
28. aug 2008

Ja som jedavala vianocne oblatky, alebo trubicky. To som mala doma potom poriadne zasoby 😀
Citron som si vytlacala do vody. Inak, mne na zaludok bola tazka kazda mineralka, dokonca aj vodovodna voda, takze som cele tehu pila Lucku a tu pijem este stale aj teraz pri kojeni. Mozem odporucit. A este jedno zaberalo - zmrzlinaaaa, kvanta zmrzliny 😀 A asi to funguje, lebo moja mama to poradila dalsej tehotnej kocke, co jej bolo strasne zle a nic nemohla jest, tak isla hned v nemocnici do bufetu, dala nanuk a ze super zabralo 😀 😀

banikovci1
28. aug 2008

dievčatá aj ja mám hroznúúú kyselinu každý večer a presne, že keď grcám, tak je to ešte horšie ... cítim sa potom ako vyflusnutá, všetko bolí štípe a páli. Nič mi nezaberá, už ani zmrzlina, ani oplátky .... fňuk ... ja z toho asi umriem .. je to hrozné

bezaz
29. aug 2008

bani a vyskusala si vsetko, co tu baby doporucuju? lebo kazda sme ina, mne napr. vobec citronova voda nezabera, skor mi kyselinu este zhorsi, oplatky detto, zasa zaberaju nelupane neprazene mandle a vincentka alebo cigelka.. fakt treba vyskusat.. aj za cenu maleho pohorsenia 😉

sandrika
29. aug 2008

a ešťe surový zemiak zaberá

emode
29. aug 2008

Ahojte, tu to aspon zije 😀
Ahoj sandrika, ja som asi len v 5tt, zatial mi zle nie je, ale neskutocne rychlo vyhladnem, to bude vyzerat 😀

lyongirl
29. aug 2008

neviem, či to tu bolo spomenuté, ale ževraj na kyselinu zaberá zjesť jablčko, no nemám to odskúšané, lebo som sa to dozvedela až po pôrode....a teraz kyselinu zatiaľ nemám.
Držte sa baby a treba to vydržať, ja sa tiež snažím, točí sa mi hlava, mám nízky tlak, stále som unavená a nevládzem behať za drobcom, vracám pri prebalovaní, ale ukľudňujem sa, že všetko prejde. Najhoršie mi bolo do 8 tt, teraz to je už o niečo lepšie.

inka04
29. aug 2008

...ahojte... ja chcem len prihodit nazor do diskusie... vazte si to komu je zle len troska 🙂 ja uz vraciam 2. tyzden 😢 od piatka do utorka som prelezala v nemocnici na infuziach ☹ dnes v noci sa mi opat vratilo neustale vracanie (po navrate z nemocnice mi bolo LEN stale zle) ☹ ...ale pokial nebudem "zomierat" do nemocnice sa nevratim, bolo to tam strasneee (hlavne na psychiku)... snazim sa dodrziavat vsetky odporucania lekarov, ale niekedy uz mam pocit, ze to ani neznesiem... je niekto na tom az tak zle ako ja?

sandrika
29. aug 2008

inka ja sobne takú nepoznám len z počutia a je to strašné no do toho 12 tt tito asi ani neprejde. Ja som zvraciavala hlavne v noci len 1 x denne ale zato až do dňa pôrodu.
Skús ráno pred tým ako vstaneš homeopatiké cucculine a zožeň si zázvorové keksy ktoré spapaj predtým ako vstaneš sozázvorovým čajom, ten sikúp v lekárnikus postrúhaj zalej vodou....cez deň sa snaž tiež piť tento čaj, cmúlať cukríky, skús aj coca colu v malom množstve a tiehomeopatiká každé dve - trrihodiny nechať dve rozpustiť v ústach. Mne zaberajú aj teraz ich používam , ked mije zle...no a na vracaniekysléhoobsahu žalúdka do ústje spomínaný anacid vyborný. Všetko sa v tehu môže.

bezaz
29. aug 2008

inka mam to za sebou, hlavne sa neopustaj 😉 drz sa, raz to prejde neboj

dvojka
29. aug 2008

tak já jediný co můžu pít je uvařený zelený čaj.Ten mi nějak nedráždí.
Špatně mi už je jen málokdy-to nejhorší mám snad už za sebou.Ted mě jen pálí žáha,ale to se dá vydržet a vadí mi pachy.
Bezaz-no super,už jsi 30tt,krátí se ti to a bude hned po porodu dobře.
Co ta cukrovka?

buffinko
29. aug 2008

inka - mam to tiez za sebou - vracala som niekolkokrat cez den aj v noci. do 20tt som v podstate poznala len trasu postel-wc-kuchyna. teraz vraciam tak iba 1-2x za den a niekedy dokonca vobec. nezabera proti tomu nic. viem, ze teraz sa ti zda, ze uz nevydrzis, ale vydrzis, neboj. cas nezastavis a postupne ti bude predsa len o nieco lepsie. bohuzial. nie vsetky mame tehotenstvo bez nevolnosti, ale nic netrva vecne 😉

inka04
29. aug 2008

dakujem za povzbudenie, no najhorsie je, ze nedokazem prijimat tekutiny... potrebovala by som infuzie, ale bojim sa ist do nemocnice, ze ma tam nechaju... nepoculi ste niekto o tom, ze mi podaju infuziu a pustia domov? ...skoda, ze neexistuje nejaka nadstandardna zdravotna starostlivost, aby mi sestricka prisla podat infuziu domov (za poplatok) ...vraj sa da aj fyziolog. roztok (infuzia) kupit...len keby mi to mal kto pichnut ☹

bezaz
29. aug 2008

dvojka teraz mam zasa peklo s kyselinou, akurat chrumem mandle 😒 cukrovka nic moc, zatial to nikto neriesi, jedine co mi doki v rizikovej poradni povedal, ze mam obmedzit cukry.. fakt dobra rada nie? 😝 ale tiez si vravim, este 10tt, ved to ubehne 😉

sandrika
29. aug 2008

inka neviem ako je to s tou infuzkou,ale skús ten zázvorový čajík 😉

dvojka
29. aug 2008

inka-jedna známá chodila na iinfuze přímo do ordinace.Nevim teda jestli zato něco platila,ale vim že hospitalizovaná nebyla.
Bezaz a možná se miminko narodí o týden dřív a budeš to mít ještě kratší 😀
mě teda zázvorový čaj dělal jen zle,ale co vyzkoušet se musí všechno.Ale asi jen ten čas pomůže,je to sice hrozný jak na psychiku tak fyzičku,ale nepotrvá to věčně.

inka-Co ještě nějaký homeopatika?sepia?Nebo cocculine?Fakt nevim co poradit,mě do
13tt nepomáhalo nic a ostatně jsem nebyla jediná.

bianka...
30. aug 2008

ahoj inka04, ja tie mavam take dni, ze uz nevladzem prijat nic.priatel ma povzbudil,tak v nemocnici ti daju infuziu a nechaju ta tak,tam sa o teba prikladne starat nebudu.to chces...samozrejme ak to nieje az,strastne vazne...tak jem,pijem aj ked viem,ze to pojde von.hnusi sa mi vsetko...ale som uz silnejsia,vraciam kazdy den,a snazim sa uz vstat z posele, a ist trochu von.zatial som schudla 3 kg,dufam, ze viac uz neschudnem,len smerom na hor 😀
ved mame v sebe novy malicky pokladik, tak musime vydrzat, verim, ze to vracanie prejde, tym sa utesujem...

a zazvorovy caj ten mi nejde...
tekutiny pi v malom mnozstve,pomalickych duskoch,ja cim viac bubliniek tym lepsie,najlepsie mi je od koly ale ta ide o chvilu zo mna von...drzim ti palce 😉

zifka
30. aug 2008

mne byvalo zle od 5tt (este som ani nevedela, ze som tehu) a ako-tak to preslo v 15tt. Schudla som 6 kilov, bola som aj na infuzkach v nemocnici. Zle mi byvalo cely den, ale poobede sa to este zhorsovalo. Davala som si cipky Torecan, a po nich som na hodinku zaspala a teda som nevedela, ze mi je zle... 😝 Teraz ma uz len obcas napne... Este donedavna som vracala, len co som zacala citat (je jedno, ci knihu alebo nieco v PC). A tiez som neznasala teplu vodu (umyvala som sa v studenej), zubnu kefku a akekolvek jedlo...
Jedina rada je, ze si to treba pretrpiet. Hovori sa, ze ked je tehulke zle, babo je zdrave 🙂

hrusti
1. sep 2008

ahoj holky, mne ted jak je hezke pocasi, tak se to trosku uklidnilo, mam sice zaludek jako na vode, ale nezvracim. Snazim se kazdy den vyrazit s manzelem na kratkou prochazku, i kdyz jsem pak uplne hotova. Akorat mne stve, ze nemuzu mlecne vyrobky, nejak mi do zaludku nejdou a je mi po jogurtu spatne. A pritom vsude pisou, jak jsou bilkoviny v tehotenstvi dulezite kvuli vapniku. Nemate nejaky figl jak to do sebe nacpat s co nejmensimi skodami 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre