Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

caira
5. aug 2009

me je ted zle fakt vkuse 24 hodin denne, kolikrat jdu zvracet i v noci, fakt si pripadam, ze snad do par hodin umru 😖 do toho nasemu batolatku rostou posledni stolicky takze dela fakt divadlo a ne a ne usnout a porad by rvala a ja mam pocit, ze si snad pujdu hodit masli ☹

marion
6. aug 2009

Ahoj caira, ja som bola vcera u doktora. Povedal ze je vsetko ok, dietatko rastie. A stymi bolestami povedal, ze ja si musim odsledovat ci mi robi dobre a co zle. Je to ale strasne, ked mam chut na nieco dobre a nemozem lebo z toho naduva a tak. Jaj, jaj. Je mi luto ze zvracias, musi to byt hrozne. Ja som pri Lukaskovi nezvracala a ani pri tomto druhom zatial nie. Ale moja mamina aj pri mne a bratovi zvracala cele mesiace, tak som sa bala ci sa nebude historia opakovat, ale zatial nie. Tak sa drz. Prajeme vela sil. A drobcekovi nech tie zubky co najskor vylezu. 🙂 🙂 🙂 🙂

maka123
10. aug 2009

ahojte holky vidim ze nejsem jedina kdo ma stale hlavu v mise,uz áby to skoncilo at jim co jim porad zvracim,zkousely jste nejake finty,ktere vam pomohly

kejtty
11. aug 2009

ahoj maka123, viem presne ako sa citis, ja som bola na tom podobne, vkuse asi 2 mesiace som vracala a napinalo ma. Chvalabohu teraz sa to uz zlepsilo, nevraciam, ale este stale velmi nemam chut do jedla a jem len male davky. Musis sama prist na to co ti robi dobre a z coho ta velmi nenapina. Ja som napriklad jedla isty cas len melony cele dni. A vobec som nemohla zjest nic kysle, lebo sa mi robila taka kysla stava na zaludku, ze som to potom hned vyvracala...

jaruska74
11. aug 2009

ahojte, chcem sa vas opytat mala som v january tichy potrat, teraz som zase tehu a uz sa velmi bojim. ale teraz pri tomto tehotenstve je mi cely treti mesiac velmi zle, a aj vraciam. myslite ze babatko tym padom zije? je ravda ze kym je zene zle, tak to je znamenie ze vsetko je OK, ze to babatko robi, ze mi je zle?

kejtty
11. aug 2009

Mne moj doktor povedal ze ak ti je zle pocas tehotenstva, tak je to dobre znamenie, a dietatku to neuskodi vobec, prave naopak niekde som citala ze ak zena zvracia, tak babatku je vtedy najlepsie v brusku... tak neviem...

dvojka
11. aug 2009

holky,já zvracela do 33tt,pak jsem,, naštěstí"předčasně porodila,asi se malý u mě nelíbilo

sabiatko
18. aug 2009

ahojte baby 🙂 tak ja to mam od 6tt tiez dost vesele. kazdy den a to cely den zle od zaludka, niekedy vraciam, strasny hlad a zaroven nechut jedlu. tak ale to k tehotenstvu patri. dnes som sa ale zobudila a nejako ma to preslo, citim sa ok a to tu este nebolo, tak ma to trocha vystrasilo. ja by som sa chcela opytat, v ktorom tyzdni vam tie nevolnosti presli. vraj to zvycajne prejde do konca 3. mesiaca, ale ja som len v 10tt. je mozne, ze to aj takto skoro prejde, alebo sa mam strachovat?

mona12071
18. aug 2009

ahojte babule tak sa k vam pridavam aj ja .som 8tt a je mi zle cely den.na stastie nezvraciavam ale mam nechut k jedlu a zaludok na vode cely den 😒

kejtty
18. aug 2009

ahojte kocky, nic sa nebojte vsetko raz prejde len treba vydrzat do konca 3 mesiaca. Mna to zvracanie a nevolnosti presli chvalabohu v 14tt. Ale nechut do jedla mi ostala, nezjem toho vela a tiez nie vsetko mi chuti, takze babo je vyberave ako jeho mamicka🙂 ale urcite tie nevolnosti prejdu, tiez som si toho vytrpela od 7tt, no som rada ze to mam dufam za sebou. Drzte sa.

malalady
18. aug 2009

sabiatko no mne to prave od tohto týždna začalo ☹ ☹ ☹ nevladzem sa na nič sústredit strašne mi je zle ☹ ☹ ☹ ☹

sabiatko
18. aug 2009

joooj, malalady, presne viem ako sa citis 😖 ja som dnes rano s prekvapenim vstala, ze mi nic neni a olalaaa a je to spat 😒 asi drobec spal, ale uz je hore a vystraja 😝 moja, rada by som ti dako poradila, ale ked ja si sama neviem rady. dokedy ti to trvalo pri prvom tehu? no hadam bude skoro lepsie, mozes zatial vyskusat tie vecicky, co tu baby radia, mozno je pre teba jedna ako stvorena 😉

lolka
18. aug 2009

ahojte, tiez patrim k tehulkam co si "uzivaju" tehotenstvo. na mimi sa strasne tesime, ale uz od cca 6tt mi je zle, zvraciam parkrat za den a jedlo je pre mna velka vyzva. teraz som v 15tt, schudla som asi 4 kg, doki mi predpisala Torecan - prva varka zabrala super, ale teraz beriem uz druhu (s tyzdenou prestavkou) a uz to neni tak dobre. neviem ci si telo zvyklo alebo co.... 😒
snazim sa jest velmi pomaly a pijem len po hltoch 😖 kupila som si aj homeopatika - ipecacuanha, tak snad trosku pomoze. a som velmi zvedava kedy mi to prejde..... 😅

sixtine
18. aug 2009

Ahojte baby, ja som mala sem-tam nevolnosti, nastastie bez zvracania, ale v teraz v 10 tt mi doktor nasadil zelezo (Aktierin) a je mi strasne. Prakticky ma zaludok boli od rana, ako vstanem, stale sa mi grga, je mi nevolno. Mate niekto skusenosti, mohlo to sposobit zelezo? O zapche ani nehovorim, a to vraj zelezo tiez zhorsuje ☹

kejtty
18. aug 2009

sixtine, myslim si ze zelezo to asi nesposobuje. Pretoze ja som ho nikdy nebrala a tiez som mala take pocity v zaludku, stale sa mi grgalo aj ked som nic nejedla - len tak z vody a ta zapcha je v tehotenstve normalna. Lekar mi vysvetlil ze skoro kazda tehotna zena nou trpi, ale vraj nemala by si mat zapchu dlhsie ako 3-4 dni, lebo potom tlacis silno na maternicu a nemusi to byt dobre pre babatko. Ale zase aj ked mas hnacu, ze je to tiez zle. Lieky na zapchu mi urcite neodporucal, len take prirodne stavy z ovocia a tak... no na kazdeho nieco ine zabera.

majka.neu
20. aug 2009

Čaute tehulky! Ja som teraz v 11 tt a je mi zle asi od 6 tyzdna. Pomohol mi Ginger - vo forme tabliet, ale iba na urcite obdobie. Potom som zacala zasa vracat, tak 3x denne objimam WC misu. ☹ V prvom tehotenstve som vracala do konca 4 mesiaca. Ja len dufam, ze teraz ma to cim skor prejde, lebo uz nevladzem. Dcerka ma 5 rokov, no tieto prazdniny si vela srandy pri mne neuzila.

venusska
20. aug 2009

ahojte tehulky ja som teraz tiež v 11tt a je mi zle asi tak od 7 tt.Bola som už aj v nemocnici ale tam mi uplne nič nebolo ale mne nič nezaberá ani torecan nic nakoľko väčšinou vraciam iba žlč a kyselinu. Tiež par krat za den obímam ale nie WC misu ale ľavor. Ale tiež mi doktorka povedala že to je normálne.

januska555
20. aug 2009

Ahojte ja sa k vám tiež prídávam som na konci 7 tt a mám pocit že sa tie nevoľnosti len zhoršujú, už si takmer neviem predstaviť pocit ked mi je dobre, ale v podstate musim priznať že na tom niesom až tak zle lebo zatiaľ nezvraciam i ked dnes to už tak vyzeralo, musela som vybehnúť z reštiky aby som im tam nenechala kus toho čo som jedla...neviete čo by mi pomohlo, lebo to začína byť dosť náročne cestovať busom a mať žaludok ako na vode...dik

kika29
20. aug 2009

ahojte. ja som 5 týždni a zle mi je poriadne. dokonca ma lekár vypísal už teraz na PN a ked sa mi nepolepší vraj ma pošle do nemocnice na infúzie. som dosť prekvapená že je mi zle už tak skoro. mám 3 ročnú slečnu a pri nej som ani nevedela že som tehotná. zle mi bolo až v 3 mesiaci aj to len mesiac. mimochodom doktor mi dal čipky proti zvracaniu a zaberajú.

habibi78
24. aug 2009

kika, ja som vracala do 5.mesiaca.... na konci 3.mesiaca som mala 47 kil....vracal som vsetko, dokonca aj infuzie co mi davali v nemocnici, lebo mi uplne vylucili stravu.... nonstop, cez den, v noci.... a potom bum....z minuty na minutu to preslo... urobili mi hned v nemocke vysetrenia, monitor, UZV ci je vsetko ok, lebo taka rychla zmena moze znacit aj ukoncenie tehotenstva.... ale vsetko bolo ok, odvtedy mi uz nebyvalo zle.... treba preckat, pocuvat rady lekarov, nebat sa nemocnice... vsetko pre zdravie babatka..... 😵

jaruska74
24. aug 2009

ahojte tak ja som cakatelka na chvile ked mi uz bude dobre a NIC, prezila som magicky treti mesiac nonstop nevolnosti a stvrty je zatial taky isty, vobec mi nie je lepsie. zvraciam kazdy den, z ginger je mi este horsie😠

pusa
24. aug 2009

Tehulky držte sa a vydržte nevolnosti.
Mne bolo zle a vracala som celýýýýých 9 mesiacov s menšími prestávkami každý deň.
Aj na infúziách som bola aj čípky som mala - všetko pomáhalo len na krátku dobu.
Vyskúšala som asi všetko ale všetko malo len prechodný efekt. Podarilo sa mi dokonca pribrať 7 kg, ale malý rástol v poriadku, narodil sa zdravý. Teraz je z neho 7 mesačný šibal. Takže vydržte 😉

misskkaa
25. aug 2009

baby ja som doteraz preplavala do 32tt bez neakych vecsich problemov,no teraz je to des... 😒 ..cely den mi je na figu, strasne ma tlaci medzi prsami a potom mi je hrozne tazko, doky mi poradila ANACID,nevie mate niektora stym skusenosti,pomhlo vam to...?

tehua
25. aug 2009

sice este nie som tehotna, ale hocikedy sa to moze stat, tak sa opytam dopredu: je tu nejaka tehulka, ktora bola precitlivela na pachy uz dlhe roky pred prvym tehotenstvom? ako sa to prejavovalo pocas neho? zhorsilo sa to? alebo ste uz boli zvyknute a pachy vam vadili rovnako ako predtym? ja sa totiz dost bojim zvracania. pred rokom som chytila nejaky virus, vracala som a mala som z toho vyse troch mesiacov traumu, nechcela som jest a schudla som 13 kg len tak. tie kila sa mi doteraz nevratili, tak sa bojim, ze po kazdom vracani sa zblaznim a nakoniec skoncim na infuzkach, co bude este vacsie peklo, kedze mam potvrdenu fobiu z nemocnic. achjo

maxii
27. aug 2009

ahojte baby ja sa k vam pridavam, rano zvraciam a potom mi je zle aj tak po cely den ale to uz bez vracania, len ma napina. Horsie je, ze nemozem nic zjest, absolutne na nic nemam chut a aked aj ano, s prvm sustom odchadza ta chut a uz to len nasilu do seba tlacim aby som aspon co to v sebe mala.
Ginger mi nepomaha

Neviem co bymi mi mohlo pomoct asi len vydrzat 😝 😝

terezka25
6. sep 2009

avojte, ako som si precitala.. je nas tu trpiacich viac ako dost.. akurat dnes rano som si povedala,ze by bolo super, keby sme uz mali min o 2 mesiace viac.. necakala som, ze to bude take neprejemne.. je mi tazko na zaludku a zaroven som hladna.. prave som citala, ze zazvor pomaha a utisuje to napinanie.. neviem, ci to mam skus.. som asi tak v 8 tyzdni...nemam to este presne urcene.. vraj je vo mne vytvorena len dutinka, ale babo tam este nie je...tak preto aj nechapem, ze mi je tak zle :(holky, mate nejaky tipy, co vam pomahuju??/

romik84
6. sep 2009

terezko, můžeš vyzkoušet zázvor, ale mně to teda nepomohlo, spíš mi z toho bylo ještě víc zle, jinak zkus si nechat napsat Torecanové čípky, já je mít nemohla, měla jsem na ně velmi zřídka se vyskytující nežádoucí reakci v podobě křečí.Jsem fakt výjimka, většině žen zabírají bez problému. Já holt musela trpět až do konce pátého měsíce, taky jsem nemohla jíst, pít a zvracela jsem celé dny a noci.

kika29
6. sep 2009

Ahojte. Stretli ste sa niektorá s týmto: som okolo 7tt a teraz je obdobie keby by som mala mrchu. velmi ma bolí podbrušku a kríže. presne ako počas menzesu. je to v poriadku? trocha sa obávam či to nieje niečo vážnejšie. Má niekto taký istý problém? ☹

vefi89
6. sep 2009

kika29, s take obdobia..ja som mala presne to iste ale teraz som uz v normale. Krize ma prestali bolet, ked sa malinky otocil(mala som maternicu naopak) a tiez ma bolievelo brusko ako na MS.
Pokial nie je bolest prilis prudka,nemalo by to byt vazne

kika29
6. sep 2009

nie je prudká bolesť len presne ako pri MS taká bolestivejšia. ale kríže ma bolia fest. Zajtra idem do prvej poradne tak poviem doktorovi. som trocha nervozna. už sa teším na ultrazvuk kedy uvidím byť srdiečko dúfam že to už bude vidno. Kedy ste videli prvykrát srdiečko na ultrazvuku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre