Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

campi
24. aug 2008

Bezaz: jenom pisu, co mi rikala gynekolozka a taky se mi to nezdalo, i kdyz jinak je fakt super a věřím jí.
Ja ho teda nebrala, ale obecne jsem cetla o lecich, ze je treba zvazit, co je pro organismus zeny horsi, jestli treba astma, tezka deprese ci migrena nebo horecka nebo omezený přísun léků.

buffinko
24. aug 2008

caute bambulky, prisla som vas mrknut, ako sa vam dari a polutovat vas 😢 nebojte sa, aj v tych najhorsich pripadoch je od cca 20tt o nieco lepsie a v tych stastnejsich uz ovela-ovela skor. len vydrzat 😵

bohuzial ja patrim medzi tie horsie pripady, zle mi je stale, stale a stale, no v porovnani s tym, co bolo do toho 6.mesiaca je to naozaj o odst lepsie a pekne sa to chvalabohu krati. posledne 2tyzdne mam aj zapal priedusiek, cele noci dusivy kasel, ako-tak spim len od piatku, predtym som cele noci prebdela a zaspala tak na 1-2 hod. navyse sa mi od kaslu blokla chrbtica, nenormalna bolest, ortopedicka napravila, ale bolest este neustupila uplne. navyse sa bojim, ze sa mi to vrati. atb mi nadherne rozvratili metabolizmus, myslela som, ze vyvraciam aj svoje crievka 😖 zabrala az injekcia Torecanu. a to mi bolo potom aspon 4 hod nadherne - takto si predstavujem, ze bude po porode 🙂 . ten capikovy Torecan mi velmi nezabera. na zahu mi pomaha iba Acix, Rennie sa k nam nedovazaju. a zas papam iba hrianky s maslom, dnes vecer skusim aj polievku 🙂

baby, skusajte na nevolnost vsetko, o com sa dozviete, ze moze pomoct. kazdy organizmus je iny a akurat vas moze zareagovat dobre. takze zazvor, lizatka, lad, studene napoje atd. drzim palce.

campi
24. aug 2008

W_h: nevolnosti způsobuje mj. těhotenský hormon, který je ale identifikovatelný v moči při testu. Nejsem odborník, ale pokud je negativní test (není se ale čemu divit, takhle brzy před menstruací), tak bych to na těhotenství neviděla. Já několikrát regulérně před m. zvracela, motala se mi hlava, měla jsem citlivější čich a těhotná jsem nebyla, prostě jsem si ty příznaky krásně vsugerovala.

lahodacka
24. aug 2008

ahojte babiky, tak sa pridavam...som asi v siedmom tyzdni a je mi mizerne... ☹ ...keby to aspon islo von, ale ono sa to drzi toho môjho zaludka ako kliest...dufam, ze to coskoro prejde...lebo takto sa neda normalne fungovat 😢

hrusti
25. aug 2008

lahodacka: ahoj, tak jsme na tom stejne. Ted zacinam sesty tyden a je mi fakt zle. Za 2 tydny mam mit ve skole statnici, ale fakt nevim,jak to zvladnu! Nejsem schopna se moc ucit, protoze jsem uplne vedle a kdyz si predstavim, ze budu muset dojet do skoly a tam jeste se cele dopoledne nervovat (jsem od V, takze pujdu mezi poslednimi), tak mne fakt poleva pot ☹

campi
25. aug 2008

hrusti: upřímnou soustrast. A zvládáš se učit? Asi moc ne, viď? Nemáš tam nějakýho známějšího profesora v komisi, že by ses mezi řečí svěřila, že jsi těhu a je ti moc špatně... A třeba by to v komisi rozhlásil a brali by na tebe trochu ohled.

hrusti
25. aug 2008

campi: ja jsem distancni student a bohuzel moje vedouci diplomky v komisi nebude. Jeste mam nemam moc dobrou komisi ☹ Vetsinu dne polehavam a jsem rada, ze nejak rozdycham nevolnost. Manzelovi jsem slibila, ze to pujdeme s "Pepikem" zkusit a prinejhorsim mne ceka druhy pokus s briskem v zime 😉

sissik
25. aug 2008

ahojte, prisla som vas povzbudit 😉
nevolnosti presli. teda obcas mi este vadia pachy a dnes ma trochu ponapinalo, ale oproti tomu, ako som nemohla nic citit od cca 8tt, je to parada.
dokonca zvladam varit jedla bez suroveho masa (na surove maso som este nedorastla) a dokazem pozerat relacie o vareni.
treba to vydrzat. sestricky u lekara mi hovorili, ze to je dobre, ked mi je zle 😉

bezaz drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo a babetko nemalo ziadne neg. nasledky z GD 😉

kyri
25. aug 2008

tak já ještě stále nemůžu v restauraci vidět nafocený jídla na lístku a vybírat musím opatrně 😅
u prvního to trvalo do 14tt, teď už je mi to dlouhý 😝 😝

bershka
25. aug 2008

baaaby ja uz nechcem vracat. mne je furt zle. mam zaludok ako na vode.. ☹

bezaz
25. aug 2008

hrusti, ja som pri tehu nevolnostiach zvladla len jednu statnicu, dalsiu som prevracala a na poslednu som ani nesla, lebo som nevladala 😒 teraz pojdem statnicovat v 35tt a 38tt tak dufam, ze krpec este tolko vydrzi, resp. aspon tu skorsiu by som chcela zmaknut
sis diiik, ja uz to nejako vydrzim, ved uz len 10t
bershka poradim ti len vydrzat... 😅

hrusti
26. aug 2008

bezaz: mne ceka za dva tydny zaverecna statnice a obhajoba diplomky. Jinak uz vsechno hotove mam. Nejak nam to vyslo, ze jsem otehotnela brzo 🙂 Pak doktor mne totiz v cervnu strasil, ze mam nepravidelny cyklus, ze nam to nepujde bububu a ted kdyz jsem u nej byla, tak byl taky prekvapeny 😀 Dal mi cipky Torecan, ale nevim, jestli si je mam brat, v letaku pisou, ze se nemaji brat behem tehotenstvi, ale zase na druhou stranu hodne holcin taky na konikovi s nimi ma dobrou zkusenost. Tak se snazim ucit a uvidim, jak mi bude 9.9. Kdyztak pujdu v lednu s briskem 😀

lahodacka
26. aug 2008

hrusti, tak aj ty studujes? Ja zacinam od septembra v Banskej Bystrici studovat tlmocnictvo...tak sa mam na co tesit, pises, hej? 😖

inac dobre rano vsetkym, ktorym byva zle.... ☹ ...citam si taku svajciarsku stranku, ktoru mi doporucila moja byvala gynekologicka vo Svajci...docitala som sa tam, ze pred rannou nevolnostou, respektive pred rannym vstavanim je dobre si spapat kusok kôrky, alebo kusok celozrnneho taostu a zapit ho malymi duskami pepermintoveho caju...tak skusajte, hadam je to dobra rada...ten caj je fakt super, ja si pepermint pestujem v kvetinaci a vzdy, ked mam chut, odcvaknem zopar listkov, zalejem horucou vodou a pijem... 😀

lahodacka
26. aug 2008

juj, to s tym strasenim poznam, ja mam cyklus 32-35 a tiez som bola postrasena...

yamahafazer
26. aug 2008

ahojte co si davate proti kyseline lebo ja uz to nemozem vydrzat ☹ ja mam zo vsetkoho kyselinu a potom vraciam stale 😖 je to strasne mam ju aj zo sucheho rozka

lahodacka
26. aug 2008

no ja neviem, skus celozrnny chlieb, alebo suchare...viem, ze moja stara mama jedavala tie oblatky, co sa pouzivaju na grilas..

bezaz
26. aug 2008

hrusti tak snad to zvladnes, neboj.. 😉
yama mne dost zaberaju natural mandle, teda neprazene nesolene.. a tiez vincentka a cigelka, aj ked je na nich napisane, ze su nevhodne pre tehule.. len neviem preco by mali byt nevhodne.. sak ich nepijem na litre, dam si tri glgy, ked mam kyselinu
lahodacka napr pre mna su suchare peklo, mam po nich este horsiu kyselinu

lahodacka
26. aug 2008

hej? tak to je asi individualne...nastastie, klopem si...ja kyselinu nemam...ale pravdu povediac, co sa tyka minci s bublinkami, je to slast, je uplne jedno aka znacka, hlavne ze poriadne bublinkuje... 😀

bianka...
26. aug 2008

ahojte...tak mne tieto nevolnosti neprechadzaju.v noci som nic nespala.dnes som bola na zenskom,a doktor mi vravi mali by uz prejst.tak,ze vraciam...a citim sa hrozne.zazvorovy caj neviem kupit v lekarni...a co mam zazvor doma v prasku tak ten ale smrdi,uz len z vone ma napina,vlastne zo vsetkych voni ma napina...malicke je ok,srdiecko bije 🙂 🙂 🙂 a moj jedalny listok dnes bola jedna buchta,poobede jeden rozok,a par bobuliek hrozna, aj to je uz zo mna von. ☹ nech to uz prejde...

emjee
26. aug 2008

yama vraj zabera maces, som si ho kupila, ale zatial som vladala zjest len jeden 😀

bezaz
26. aug 2008

jeeej emjee som nevedela, ze sa vam podarilo, gratulujem 😀
bianka, tak to si na tom velmi dobre, ja do 20tt len hrianky maximalne s maslom a solou 😝

lahodacka
26. aug 2008

vsak skus ten pepermintovy caj, to vraj pomaha...mne sa aspon vzdy ulavi

emjee
26. aug 2008

bezaz dik

prave som natlacila do seba cely maces a pali ma dalej 😝 nezabera mi uz ani matovy ani citronovy caj so zazvorom

bezaz
26. aug 2008

emjee tie mandle natural si uz skusala?

didusa.risulo
26. aug 2008

emjee skus krajec chleba cisty bez masla,

ja som mala nevolnosti prve 3 a pol mesiaca ale to bolo strasne, len na wc som chodila a do postele a zas na wc, moj muz vtedy robil vsetko, pral, varil, upratoval, vesal pradlo len nezehlil, moj doktor profesor holoman mi vravel ze kazde rano mam zjest pres tym ako vstanem krajec chleba a to mi zaberalo,

lubina
26. aug 2008

Nevolnosti su hrozne,ale na druhej strane je to znak zdraveho tehotenstva. Ked som cakala prvu dcerku bolo to fajn,bolo mi zle,ale nevracala som,dalo sa to.Potom som bola tehotna a nebolo mi absolutne nic a v 8 tt som potratila. No a teraz ked som bola na zaciatkutohto tehotenstva,tak som do 16 tt vracala dva razy denne minimalne, no hrozna,ale potom to preslo.No napinalo ma uz len ked som si umyvala tvar,vodu som nemohla ani citit,nie to este pit.Treba to len vydrzat,je to hrozne, ked je tak zle,uz to viem posudit lebo to mam prave za sebou,ale ked to prejde,je zasa fajn....

didusa.risulo
26. aug 2008

no ked si spomeniem tak aj ja ked som cakala prve tak mi nic nebolo, vobec a ked som cakala riska tak hruza, ale viete co bolo najlepsie?ze ja som vedela uz asi tyzden ze som tehu a az ked mi to povedal potvrdil moj doktor hned na to hodinu mi uz bolo zle a trvalo to ako som spomynala vyse troch mesiacov,sila, ale keby si mam znova otehotniet chcem samozrejme zdrave babo tak nech mi je radsej tak zle ako mi bolo 😉

emjee
26. aug 2008

krajce chleba som mala 2 pred tym macesom 😀 ale dam asi este jeden, bo uz ma pali az v hrdle, fuj, normalne ako keby som si logla 50% alkacu tak ma pali 😝 😝 😝
vraciam zriedka, napina ma furt, najviac ako pises lubina ked treba nieco nad umyvadlom robit (umyt zuby, ruky, ...) 😝

emjee
26. aug 2008

mne prave na zaciatku nic nebolo, okolo 9tt mi zacalo byt zle, ale nevracala som ani ma nenapinalo, len som sa necitila vo svojej kozi a furt som bola hladna, od 11t mi je desne a mam pocit, ze sa to zhorsuje 😝

emjee
26. aug 2008

musim manzelovi napisat listocek, nech mi kupi tie mandle, len on mi polovicku zbasti 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre