Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

krasulka
12. aug 2008

caute bambulky, tak ako sa drzite? Ja som myslela ze uz mi ta nevolnost ustupuje ale vcera ma zas vratila do reality! cely vecer som prevracala a bolo mi zle strasne...Tak som si dal aten Torecan cipok, co mam od lekara a ponom to povolilo nastastie..Inak stale nemozem bublinkove pit, lebo ma pali zaha, ci je to uz sladke alebo iba mineralka..nemozem bublinky..Tak teraz som len cajikova, nastudeno a bez cukru..to mi vzdy ukludni zaludok.

banikovci1
13. aug 2008

Sandrika tak to je úžasné .... naozaj zázrak ale aj sila ľudskej vôľe naozaj robí zázraky ....

Dnes mi je zase moooc mooooc zle fňuk a navyše mám zvyšnú teplotu, ale len tak okolo 37,5 , môžem to mať aj z toho bolavého žalúdka, že sa mi chce stále grcať? Ani čipok nepomohol, katastrofa ...

sandrika
14. aug 2008

bani v tehu je normálne že je zvýšená teplota , aj keď ja som nemala.....
je mi ľúto že ti je zle posledné 4 dni bolo ajmne...kup si homeopatiká cucculine v tehu sa môžu a mne pomáhali

meusicka
14. aug 2008

ahojte babusky, tak na povzbudenie, nam bolo zle od 5tt do 15tt, ziaden extra prijemny pocit, ale prezili sme to. musite vydrzat. my sme papali tiez aspon ovocie ak sa uz ine nedalo a este by som odporucala nejake susienky, alebo len tortove oplatky, to mimochodom pomaha aj na palenie zahy 😉 zavse nam este pride zle ked varime 😝

jarka82
15. aug 2008

ahojte babulky ja to poznam pri prvom tehotenstve moje nevolnosti trvali 5 mesiacou a teraz pri druhom mi je zle stale niekedy som taka slaba ze nic nevladzem ani poriadne vstat z postele vtedy ma nas syn raj vela veci mu prejde lebo stale vystraja a ja nemam silu na to aby som ho usmernovala takze dufam ze to cim skor prejde ☹

banikovci1
15. aug 2008

jáj Jaruška, tak nič príjemné naozaj, mne je tiež blbo, ale aspoň je o mňa postarané, keďže bývam u svokrovcov, a ty máš ešte synčeka ... a nepredpísala ti lekárka aspoň dáke čípky?

sandrika
15. aug 2008

ahoj bani prečítaj si ako som dopadla v tej mojej téme čosom včera založila

skuste tie homeopatiká coucculine baby sú fakt dobré a cmuľať stále cukríky, zázvorový čajík veľmi pomáha

bezaz
15. aug 2008

ahojte, idem vas skontrolovat
ja sa uz mozem pochvalit, ze vraciam len niekedy, tak mozno 1x tyzdenne, takze som uz geroj 😀
sandrika, fiha, to ste mali tazke, ale hlavne, ze maly sa drzi
banikovci, zvysena teplota je pocas tehu uplne normalna 😉 preto aj napr pri merani bazalnej teploty zvysena teplotka hlasi mozne tehu 🙂 mne na vracanie pomahala uplne ladova cola po malych lyzickach

banikovci1
15. aug 2008

ďakujem ti bezaz, no dnes sa mi konečneee polešpilo tehulky moje, dala som si aj francúzke zamiačky a teraz si idem dať mňamky na papky pizzu, manžel mi šiel kúpiť, takú nezdravú mrazenú .... a dnes nemám ani teplotu, teda nie je večer ... 😀 ... ale bola som aj s kamoškou vonku, tak si už aj myslím, či to nie je tou psychikou, keď mi je teraz lepšie ....

Sandrika, idem hľadať ....

banikovci1
15. aug 2008

no sandrika, tak ja neviem, ale podľa príznakov, vieš ja som mala takéto na začiatku tehu, aj som mala trošku špinenie, ale negrcala som ... ale bolesti brucha ako na začiatku menzesu a ešte väčšie oveľaaaa, tak ma všetko bolelo, išlo ma roztrhnúť na kúsky.... hlavne tam dolu, ale tehu testy mi najskôr vychádzali negatívne a až po nejakých dvoch týždnoch boli // ... tak by si mala ísť radšej lekárovi...

dvojka
15. aug 2008

bezaz -ty jo,u tebe bude snad poslední zvracení až na porodním sále! 😀
Teda to je i tak krutý zvracet ještě ted.
Mě je už týden úplně dobře,jsem se odčkala až na občasné pálení žáhy,ale co si budem povídat oproti těm nevolnostem to je už nyní procházka růžovým sadem
Držim palečky at už je ti jen a jen líp!

I všem ostatním,páč to s člověkem skutečně zamává nejen po fyzické stránce.

zannyka
16. aug 2008

Ahojte tehulky, ja som bola u ženského vo štvrtok, dal mi už konečne materskú knižku a pýtala som sa ho na nevoľnosti , či mi môže niečo dať, vraj pokiaľ je to v prvom trimestri tak nieje dobre brat žiadne tabletky, pýtala som sa na espumisan , lebo mi ho v lekárni predali bez problémov, vraj to tehulkám neškodí, lenže lekár mi povedal, že iba v krajných prípadoch si ju treba dať a že to cele treba pretrpieť ☹ 😒 take teraz už neviem 😨
Tehulky, chcem sa vás ešte niečo opýtať, jak som bola na tom vyšetrení, tak mi lekár našiel nejaký myjom na krčku maternice a povedal mi, že sa to zvykne objavovať počas tehotenstva, tak sa chcem opýtať, či má niektorá z vás podobnú skusenosť ☹ ☹

prajem krásny deň 😀

bianka...
17. aug 2008

Ahojte,ako dobre,ze ste tu a citam si vas.Ja som na zaciatku 10 tyzdna,ako sme sa vratili z dovolenky 5 den, som doma nevstala z postele,vkuse je mi spatne,spatne....Co je zvlastne,okolo 16-17 hod. to na mna pride a koniec do takej 21.Dnes mi bolo po dlhom case,aj rano zle...a vraj vychutnavaj si tehotenstvo potom...
kedy to uz prejde...chudak drahy ani nevarim,iba dookola slepaciu,zeleninovu polievku...a jem suche rozky...ked nevyvraciam ☹ obcas nejake to ovocie...a dovolenka,cudujem sa,ze som vydrzala...isli sme autom tam bolo ok,ale cesta spat...,ja uz asi tak najdalej pojdem na balkon.
prave som vyprevadila draheho ☹ isiel na sluzobku do zahranicia vrati sa az na vikend,objala wc misu...ach kedy to uz prejde.navyse tento tyzden idem k zenskemu zalozi mi matersku knizku.

zannyka mne v lekarni poradili na cestovanie homeopatika, no cestou spat mi nezabrali...pred.min.tyzd.som 3 dni iba vracala,nebolo som schopna nic v sebe udrzat,drahy bol odcestovany,vratil sa domov,isli sme k zenskemu a pomohli mi cipky torecan.tak pomozu,ze od nich zaspis ani nevies o sebe, najes sa kusok a spis.a potom ti je na druhy den aj tak zle...

sandrika
17. aug 2008

biank pi zázvorový čajík

krasulka
17. aug 2008

zannynka, mne poradil gynekolog na nevolnost cipky Torecan. Ja som v 12 a uz ich beriem asi 2 tyzdne..Ale nie casto ale ked mi je fakt zle..Zevraj ten torecan sa bezne dava zenam a nerobi ziadnu sarapatu. 🙂

sasrnka
17. aug 2008

Ahojte. Idem vas vsetky povzbudit. Mne bolo na zaciatku tehotenstva straaaaasne zle. chceli m aj hospitalizovat, lebo som nic nemohla jest, len som vodu pila a nejake to ovocie jedla. az postupne som zacala jest pecivo a iba varene masko... Zacalo mi to v siestom tyzdni a potom som bola skoro 3 mesiace PN. Ked mi bolo tak zle, ze som vracala "len" raz denne, tak som isla naspat do prace. Zle mi ale zostalo pocas celeho tehotenstva. Myslim tak, ze som strasne citila vsetko pachy, dokonca aj zo zubnej pasty mi bolo zle 🙂 Ale oproti zaciatku som to vnimala koncom druheho trimestra, ze "ako mi je uz super"... Pomahali mi cipky Torekan a ako pisete, zazvorovy caj. Ale nekupovala som hotovy, vytlacila som si citron, k tomu nasypala mlety zazvor a zaliala horucou codou, fakt odporucam. A ked mi bolo lepsie, tak som si pridala uz aj med, aby som si trocha osladila zivot 😉
A co sa tyka "zdraveho jedenia" pocas tehotenstva, tak moj lekar mi povedal, ze mam jest hocico, hlavne mam jest....to bolo po tom, ako som schudla nejake tri kila na zaciatku tehotenstva. Samozrejme, ze som si endavala tatarsky biftek a podobne...ale normalka pizza a hranolky u mna frcali. Nie stale, ale ked mi bolo zle a dostala som na ne chut, tak som vedela, ze aj v zaludku zostanu(niekedy aspon chvilku 😉 )
Inak, od okamziku, ako som porodila mi je fajn a uz som zabudla, ze mi aj zle bolo 😀
Drzte sa 🙂

gabi29
17. aug 2008

No tak to Ti teda nezávidim ja sa práve cíti ako na kolotoči, no zdá sa mi to trochu skoro, kedy Ti začalo byť zle?

jana.jaro
17. aug 2008

ahoj holky,mě je tento týden hrozně plbě,jako na zvracení,když se najím tak brkám hodinu a večer zase větry,mrcha má přijít 20,ale břicho mě pobolívá tak 14dní, jako když to mám dostat,ale na testu nic 😠 Tak sem s nervama v kýblu,co se to se mnou děje.

bezaz
18. aug 2008

dvojka no jo, teraz mi este zistili tehu cukrovku, takze prvu polku tehu som prevracala a druhu budem dietovat.. 😅 nieze by mi to nezaskodilo, zatial mam len+3kg, na co som patricne pysna 😀
bianka bohuzial naozaj ostava len to pretrpiet.. mne niekedy ani torekan nezabral..
sasrnka ja som aj bola v nemocke na infuzkach, ale co clovek nevytrpi pre krasne babatko 😅
jana nic, len pevne nervy 😅

sasrnka
19. aug 2008

Bezaz, ja som skoro na tych infuzkach skoncila, ale mala som protekciu. Moja mama je zdravotna sestra na gynekologii a so suhlasom lekara mi davala infuky doma, alebo ma len odviezli na par hodin do nemocky, dostala som infuzky a isla domov. Bolo to lepsie, lebo predsa, doma je doma. A mohla som aj ist von na prechadzku, teda s tym, ze isiel niekto so mnou...
A mas pravdu, teraz ked pozriem na malicku, tak ani neviem, ze mi bolo zle 😀 Teraz mam pevne nervy pri nocnom vstavani 😉 Ale malinka je tak uzasna, ked sledujem, ako ma rozozna od ostatnych, ako sa mi smeje...uuuuzasna 😀

bezaz
20. aug 2008

sasrnka to sa to dobre infuzkovalo.. ja som isla iba raz, aj ked som potom bola este parkrat v takom istom stave, ale uz som povedala, ze radsej vydrzim doma ako ist znova do nemocky 😝

petua
22. aug 2008

Ahoj holky, hlásim se do klubu trpících, už 14 dní jsem zavřená doma, vyjma dvou dnů, kdy mi bylo jako zázrakem celkem dobře - tzn. že jsem zvracela jenom ráno. Je to hrůza, hrůza, hrůza, občas něco snim, ale teprv tak zjišťuju, co tam zůstane a co ne. Horší je, že minimálně piju ☹

A další věc - v říjnu se vdávam a neumim si představit, že bych to zvládla, pokud mi bude takhle ☹. Nemáte za sebou někdo svatbu s těhotenskou nevolností? 😅

inka04
22. aug 2008

petua, neboj sa zvladnes to! ...mne je poslednych 5 dni zle nonstop... rano, cez den, vecer, dokonca i v noci sa budim na to, ze ma napina... dnes to bolo najhorsie... no co musime vydrzat... a keby ti bolo pocas svadby zle, tak jednoducho budes na obrade a potom si pojdes lahnut... mne bolo celu svadbu zle (strasne od rana z nervov) a nejak som to zvladla, ale samozrejme nebola som este tehu... mysli pozitivne a nestresuj sa!

zannyka
22. aug 2008

ahojte tehulky...
🙂
mne už 5deň strašne boli hlava mám silnú migrénu..a este ma aj stále napína ☹ neviem čo mám robiť...mám isť k lekárovi 😢 😢

poradte tehulky..

prajem krásny deň 🙂

bezaz
22. aug 2008

zanny na migrenu maximalne paralen 😝 a mne dost pomohla masaz krcnej chrbtice, dokonca aj zle mi potom byvalo menej 😉

yamahafazer
22. aug 2008

ahojte chcem sa spytat ci niektorej zvas predpisal gynekolog cipky TORECAN od vracania lebo mne byva zle a vraciam len sa ich bojim davat ci nemozu niako ublizit babetku,ale dneska mi bolo tak mizerne,ze som si jeden dala a zda sa mi,ze mi je lepsie.Len oni maju tolko vedlajsich ucinkov tak neviem ci si ich mam davat,ale hadam doktor vie co robi.

bezaz
23. aug 2008

yama torekan mi davali aj intravenozne v nemocke, ked ma hospitalizovali koli vracaniu.. nic ine ani nie je.. 🙄

campi
23. aug 2008

petua: neboj, v rijnu bude mnohem lip. Ja tomu teda v 1. trimestru neverila, chcípala jsem a měla jsem pocit, že to nikdy neskončí, ale po 13tt se cítím skoro normálně.

Na bolest hlavy mi doporučila gyn. ještě algifen - když to není každý den nebo moc často. Ale já to nezkoušela, radši jsem tak 2 dny odtrpěla. Ale 5 dnů už je fakt hodně. Bych šla k doktorovi.

bezaz
24. aug 2008

campi algifen? sak to je vacsi brutal ako ibalgin 😲 algifen som si davala pri najvacsich migrenach a este k tomu je len na predpis.. teda aspon na SK

w_h
24. aug 2008

ahoj holky, prosim, reknete mi, mela tady nektera z vas nevolnosti, nebo zvysene slineni driv, nez bylo potvrzeno tehotenstvi (at uz tehu testem nebo doktorem)?
mam asi 5 dni pred ocekavanou ms a par dni takovy divnonevolnosti, normalne na to netrpim. test zatim negativni.
diky za odpovedi. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre