Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

zab37
8. apr 2012

ahojte, od 5tt mi bolo neskutočne zle celý deň ( a to som ešte netušila že som tehu), bola som len o suchých rožkoch, čaji, potom mi zachutilo teplé mlieko so suchým rožkom a to ráno aj večer. bledá, zelená, no musela som si zobrať dovolenku nevedela som existovať v práci, keďže som v stálom kontakte s klientmi. Nesmela som ostať hladná, ale to čo som vedela udržať v sebe boli len nejaké paličky, sucháre a pod. teraz sa to mierne zlepšilo, nevraciam, ale zato všetky pachy od jedál až po parfémy ma hrozne dráždia, žalúdok cítim stále....
už som začala jesť vcelku normálne. nato ako mi bolo v predošlých tehu zle som úplne zabudla 😉

daniela232
9. apr 2012

@zab37 tak ja som prežila presne to isté,od začiatku tehotenstva mi bolo neskutočne zle,dietu som musela držať,teda nejesť nič ťažké,vtedy som nevracala.Inak aj niekoľko krát denne.No a tie smrady...ešte aj vlastný okúpaný muž mi smrdel.Ale asi po 20tt sa to trocha zmenilo,tak snáď bude aj Tebe lepšie,držim Ti palce.A na tú nevolnosť neužívaš nič?Ja som torecan brala,trocha mi aj ten pomáhal.A tiež som z robotou praštila 🙂 🙂

majuska85
9. apr 2012

@zab37
@daniela232 ahojte, ja mám dve deti a obe tehotenstvá boli na začiatku prvé 4 mesiace hrozné ☹ bolo mi neuveriteľne zle, zvracala som celý deň bez väčších prestávok a všade kade som chodila. Za prvých 10dní som scuhla 10kg vyzerala som ako troska ked som sa videla v zrkadle tak som plakala ☹ nejedla som nič, pila som len colu, skončila som na infuzkach v nemocnici, nevladala som stať na nohach len som ležala viac ako 2mesiace a aj na záchod ma nosil priatel pretože som to sama nezvladala ☹ ☹ ☹ môj tlak bol pravidelne nizky napr 40/60 sama som nikde nechodila počas celeho tehotenstva boli to strašne začiatky, ale NAJKRAJššIE KONCE 😀 😀 😀 😀

daniela232
9. apr 2012

@majuska85 to si pekne napísala...strašné začiatky a pekné konce.Ja neviem ja som to už potom aj veku pripisovala,lebo ako písala
@zab37 tiež som zabunla ako to bolo,12 rokov je dosť.

petulka03
22. apr 2012

Já měla šílené nevolnosti už od začátku těhotenství. Šla jsem raději k doktorce ať mi poradí. Doporučila mi Kyselinu listovou od Elasti-Q, obsahuje Pyridoxin, to je látka, která reguluje nevolnosti. Přešlo mě to skoro hned. Jsem za to moc ráda, jinak bych se zbláznila.

poisonblu
25. apr 2012

@petulka03 ja si davam cisty pyridoxin, niekedy aj 6 tabletiek za den ale nejak extra mi to nepomaha, napina ma aj tak a je mi nevolno....najviac mi pomahaju tic tac cukriky, ale ze to nie je zdrave pre babatko, lebo obsahuje aspartam ☹ tak uz neviem, len trpim a cakam, kedy to prejde...inak tu kys.listovu od elesti q mam, mozno skusim ten pyridoxin zobrat v takej forme s inymi vitaminmi...inak beriem femibion800

modrofuzik11
25. apr 2012

mne pomohlo spat aoddychovat 🙂

poisonblu
26. apr 2012

@modrofuzik11 tiez vela spim a oddychujem, ale to sa neda, travit takto mesiac

cestovatelkaandrea
26. apr 2012

no ja som tajne dufala, ze po trinastom tyzdni mi bude lepsie. a mam pocit, ze cim som dlhsie tehotna, tak je to horsie. s jedenim je to bieda. niekedy ma natahuje len z cistej vody. o mase nemoze byt ani chyru. vynimocne nan dostanem chut. a k tomu vsetkemu mi vadia vone parfemov a vsetky rozne vone vonku. pri prvom tehotenstve som taketo problemy tak dlho nemala 😖 ale teraz je to unavne. ani vela spanku a oddychu nepomahaju, tak neviem 😔

poisonblu
26. apr 2012

@cestovatelkaandrea tiez mi je zle aj z vody...dnes sa nalievam radlerom nealko, celkom to pomaha, nie je mi az tak zle...a este mi pomaha studene mlieko....tiez tajne dufam, ze o tyzden, dva to skonci a ja si konecne tehotenstvo zacnem uzivat....normalne sa bojim chodit z domu, ked idem tak nadopovana torecanom, z ktoreho som ale unavena....

lovula
27. apr 2012

Ahojte tehuľky,
náhodou som našla túto tému a chcem sa s Vami podeliť o moje skúsenosti z celodennými nevoľnosťami.
Pri prvom synovi som o ničom nevedela, tak som si to krásne odtrpela do 12 tt. Bolo to hrozné ☹
Teraz mi kamarátka poradila niečo a super to zaberá.
Ráno na lačno vypiť pohár kofoly, a celý deň potom chrúmať tyčinky, sucháre, slané oplátky. Ako som to začala aplikovať 🙂 je mi super. Som síce naďalej unavená a slabá, ale nie je mi zle a viem sa postarať o syna 🙂

cestovatelkaandrea
27. apr 2012

@lovula u mna to nezabera ☹ skusala som aj to.

lovula
27. apr 2012

@cestovatelkaandrea tak ešte som mala odporučený liek Gastrotuss, dostať to v lekárni kúpiť bez receptu. Mne nezaberal vôbec, ale poznám baby čo si ho strašne chválili

cestovatelkaandrea
27. apr 2012

@poisonblu ja lieky neberiem ziadne. nechcem kvoli babatku. studene mlieko mam rada, to mozem tak skusim pit castejsie. mozno sa mi polepsi.

cestovatelkaandrea
27. apr 2012

@lovula no ale ja nie som na SR 😖 takze neviem ako by som ho zohnala.

lovula
27. apr 2012

@cestovatelkaandrea nie je to slovenský liek, teda výrobca je nejaká krajina Pomezia ( ani len netuším kde to je 🙂)
Na obale je ešte napísané - Sciroppo antireflusso, Anti - reflux syrup.
Takže niečo podobné by mali mať aj tam kde žiješ. Teda dúfam.

katka90
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
radusiq
27. apr 2012

@katka90 mne zabera voda s citronom alebo limetkou (cely citron do velkeho pohara vody) - skus, mozno zaberie, ale mne teda nie je ani zdaleka az tak zle ako tebe 😖 a na nevolnosti najlepsie na svete tehu lizatka 🙂 drzim palce nech to rychlo prejde

katka90
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka90
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cestovatelkaandrea
27. apr 2012

@lovula no jasne na reflux si toho v Holandsku pre tehotne mozem kupit az az. dik za typ 😉

iffka2002
8. máj 2012

mozno to uz niekto spominal, ale mne pomohli jedine homeopaticke lieky proti nevolnosti cocculine..

laurica123
27. jún 2012

zienky a bolo vam niektorej zle takto z duphastonu ja mam pocit ze to zacalo len teraz posledne dni ako som ho zacala brat ja uz neviem co mam robit aby mi nebolo tak zle mam uz jedno dieta a treba sa mi o nu starat a ja by som najradsej prespala a prelezala cely den hrozne nevolnosti alebo nieco prirodne caj hocico len uz nie lieky ...dakujem 🙂

laurica123
27. jún 2012

ziadnaa ??? ☹

mia117
27. jún 2012

@laurica123 Ahoj aj ja som brala od zaciatku tehu duphaston a teraz uz ho asi 2 tyzdne neberiem a aj tak mam nevolnosti, takze tym to nieje ☹

madzik
27. jún 2012

Bavlnene farebne nepouzivane plienky, cena...5ks...6euro rozmer plienok je 70x80, 100%bavlna.

madzik
27. jún 2012

Hrube bavlnene plienky,70X80cm.
Bavlna 100%, 10ks-12,50euro
Dvojite , velmi kvalitny material, neuzivane...

brusinkovci
4. júl 2012

Ahojte baby chcem sa opýtat som prvykrat tehotna a znasam to dost zle..stale mi je zle nevraciam ale mam pocit niekedy akoby som sla umriet ako by sa to dalo potlacit?Este aj stale plakavam a mam obavy z toho ze ostanem sama ze sa nieco stane viem ze tym stresujem babatko ale neviem sa tomu vyhnut prosim poradte mi dakujem

kohutovci
4. júl 2012

@brusinkovci ja som mala stavy uzkosti.. navaly agresivity a rozne vykyvy do piateho mesiaca.. doktorka vravela, ze to bolo sposobene tym, ze som bola dlho na hormonalnej liecbe.. byvalo mi aj zle.. ja som narozdiel od teba vraciavala aj 10x za den.. doktorka mi vravela, ze ak to bude pretrvavat aj po piatom mesiaci posle ma k psychiatrovi.. lebo vraj to moze byt nejaka tehotenska depresia.. nenazvala to presne tak.. ale nieco v tom zmysle.. no nastastie od piateho mesiaca utalo.. a ja som si konecne mohla vychutnavat tehotenstvo.. urcite sa o tom porad so svojim gynekologom..

evka2011
12. júl 2012

ahoj všem, nabízím cocculine - homeopatikum na nevolnosti i kinetózu v autě, volně prodejné, nebo torecan, pokud ho někdo máte předepsaný a užíváte ho. jak jsem ty léky pořídila, nevolnosti mě přešly a je mi líto to vyhodit, kdyžtak písněte do IP

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre