Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

aponchie
23. sep 2008

oni se chrani co kdyby a pisou i na jine leky,ze se nesmi v tehu nebo tak neco a normalne se berou ja jsem chodila do poradny primo do nemocnice na gynekologii a lekarka mi to dala pac mi bylo desne a on pomaha fakt suprove!!a taky sem to hned procetla a letela za ni,ale uklidnila me pac rikala,ze se dava bezne a kdyz si jdes lehnout na kapacky tak tam nemas nic jineho 🙂 i po lumbalni punkci sem jej dostala a sem za nej vdecna pac pomohl do 20min 😉

elisss
24. sep 2008

Buffinko: jasně, po porodu to zvracení hned přešlo 😉
A na druhé miminko se moc těším, sice je na něj ještě čas, ale určitě do toho půjdem 😉
Přeju ti pohodový zbytek těhu akrásný porod! 😉

buffinko
24. sep 2008

Eliss, to si ma potesila. Vdaka 🙂

cikyta
25. sep 2008

Ahojte.Teraz som 2 dni ležala na infuzke v nemocnici skrz vracanie a hnačku.Zajtra idem na gyndu,aby mi predpísali Torecan.Z nemocnice mám v správe,že mi to má moja dr.predpísať.Zhodli sa na tom viacerí gynek.na hlavnej vizite,takže si nemyslím,že by mi mal ten torecan uškodiť.Zvlášť,ked vedeli,že som po IVF a tým mám väčšie riziko potratiť. 🙂

dvojka
25. sep 2008

buffinko-mě to samé napadlo taky.Já sice až tak moc nezvracim,ale nevolnosti mě ted pořádně otravují aaž propadám někdy tomu,že už mi snad ani po porodu nebude nikdy normálně.

Takže elisss,dám na tebe a budu věřit že s porodem tohle skončí 😒

katty_k
28. sep 2008

Ahoj devcata, tak tahle noc stala za to. Ve ctvrtek jsem zustala v posteli kvuli skrabani v krku a malatnosti, v patek vystridalo skrabani ryma, v sobotu mi bylo jakztakz, takze jsem se konecne najedla (polivka, dietni kureci jidlo,...) no a v noci jsem se probudila, cela spocena, porvne horko, pak zima. Hlava jeden strep, bala jsem se pohnout, protoze se mi chtelo zvracet a zaroven jsem mela krece v brise. Na zachod jsem se nejakym zazrakem doplizila, cestou vydesila manzela, kdyz jsem s rachotem chnapla pro kybl v koupelne a jala se trunit. Prvne vetry, pak zacpa, pak zvraceni (je prakticke mit sebou ten kybl) a pak prujem.
Hlava me trestila jeste rano, ale zaludek si nastesti sedl, na obed jsem si dala domaci kureci vyvar a po prospani i ta hlava celkem ujde.

A pak aby se clovek najedl ☹ Priste si dam sakra majzla.

Otazka na vas, mam o tom informovat lekarku a pripadne si domluvit navstevu?

cikyta
28. sep 2008

Ja som chcela svoju dr.o tom informovať,nech mi poradí a čosi predpíše ak sa bude dať.Ale potom ma tá nemocnica predbehla a tam mi predpísali čipky-ktoré mi nezaberajú 😒 a gynekologička dala radu homeopatík-ktoré som ešte neskúsila.Tak ak ti je velmi zle,určite doktorku informuj.Za to nič nedáš.

katty_k
28. sep 2008

cikyta: dik moc, aktualne me uz jen boli hlava, mene nez vecer, ale v kuse 😒

cikyta
28. sep 2008

Dokial to bude možné,tak vela pi a papaj citroniky.Budeš mať prírodné Céčko a tekutiny.Malo by to na hlavičku pomôcť 😉 (škoda,že ja málo pijem.Nechutí mi nič piť.Preto mám pre zmenu závrate a taký pocit ako nízky tlak.Neviem sa premôcť k vode) ☹

michru
29. sep 2008

... mne bolo zle celé prvé 3 mesiace. Čo som zjedla, to som aj vyvratila, moj otvoril doma chladničku zacítila som pach z tej chladničky a hneď som išla vracať. Vadilo mi všetko, vona-pach ludí, jedla, ešte niekedy mi vadil aj moj pach 😀 , vtedy som schudla na 45kg. No a po tých 3 mesiacoch mi zo dňa na deň začalo chutiť a ja som yzačala pekne priberať 😀 😀 😀

inka04
29. sep 2008

joj babule taka som rada, ze to neprezivam sama... ja uz lezim, ale naozaj "nonstop" lezim 2. mesiac... von sa mi podarilo vyjst dokopy iba 3x... tri razy som bola hospitalizovana na infuzkach, podavali mi v infuzkach Torecan + aj cipky... tiez som sa bala, ale ked som vracala viac nez 10x denne uz som to ani neriesila, lebo to samotne vracanie je ovela nebezpecnejsie... rano mi byva velmi, velmi zle, poobede trosku lepsie...spociatku som to psychicky velmi zle znasala, teraz je to uz o cosi lepsie...no stale mam panicky strach z nemocnice, prezivala som to tam velmi tazko...no ja pevne verim, ze mi nebude zle cele tehu 😉

sandrika
29. sep 2008

inka skus predtým ako vstaneš si dať homeopatika cucculine dve rozpustiť pd jazyk ešťe v posteli a ke všetkému čo papáš piť zázvorový čaj on sám nemá dáku chuť tak si ho rob do čaju pre tehotné verím, že ti topomôže a čoskoro prejde uplne

petua
30. sep 2008

Inka04: To věřim, že v nemocnici to stálo za věci, já i v tom nejhorším období, kdy jsem fakt jenom ležela v jedný poloze a nebyla schopná vůbec ničeho, jsem neuvažovala, že bych se nechala hospitalizovat - doma si, i když nemůžeš 😅 , můžeš dělat, co chceš - pustíš si tv, můžeš si zavzdychat a zanadávat, zvracíš ve svým prostředí, že - prostě máš svoje soukromí. Pro mě představa, že je mi takhle zle, a jsem na pokoji s někym dalším, to by mi fakt ještě přitížilo. Nehledě na to, že bejt tam s někym, kdo je na tom jako já... Nevim, no, já když se slyšim, co vydávam za zvuky, když zvracim, z toho musí být blivno i tomu, komu předtim nic nebylo 😝
A jsou nemocnice, kde nejsou sociální zařízení na pokoji, a to by teprv bylo, brr...

Mně už je tak nějak líp, občas mam dny, kdy je to úplně super, ale občas mě to ještě přepadne a celej den musim ležet ☹ - ale mam doma poklad, kterej se o mě stará, bez něj bych už dávno umřela hlady a v prachu, protože nedělam vůbec nic ☹

daduda
30. sep 2008

petua: fakt to chce vydržet, taky co ti jiného zbývá - že 😖 , ale opravdu, myslím to dobře, mě taky nebylo nijak super, asi ne tak jak tobě, ale taky nic moc, no a od minulého týdne se stal zázrak, už mě trápí akorát přenízký tlak, včera jsem spořádala polovičku sedmičky kyselého zelí a bylo mi úžasně 😀

tak ti to taky přeju, ať je brzo nej nej a to svoje zlato doma si opatruj 😉

petua
30. sep 2008

Dadua: Tak zelí bych si asi nedala 😀 , já zas piju pořád colu 😖 - napřed mi nepomáhala vůbec, ale teď jsem zjistila, že když jí piju, tak že je to lepší. Jenže bohužel jí piju fakt hodně, v podstatě nic jinýho, tak snad to prcek zvládne, dávam mu zabrat 😒

daduda
30. sep 2008

petua: to neva, já u prvního pila snad jenom samou kofolu, v práci se mi smáli, že budu mít černouška, no naštěstí je to blonďáček 😀

funy
30. sep 2008

colu mozte pit. aj kavu pijem.
ja som vracala viac krat denne do 6. mesiaca. teraz su zas ine problemy ako krvacanie, spinenie, tvrdnutie brucha, krv v moci...
som na pn od 4. mesiaca tehu, do prace ma uz nepustia. nemala som to v plane, ale neda sa nic robit.

petua
30. sep 2008

Funy: Jo, to jo, ale po deckách maximálně, né po litrech jako já 😀

funy
30. sep 2008

petua,
aha. xixi. no ja pijem jednu kavu, alebo si dam dva pohare alebo pohar coly
ale zato jem strasne vela sladkosti na kvanta denne a velmi mi chutia chipsy.
zeleninu vobec nejem. bleeee
ovocie tak jeden, max. dva ks denne

bershka
30. sep 2008

ahojte baby, myslíte, že je normálne keď zvraciam ešte v piatom mesiaci???

funy
30. sep 2008

ano. ja som do siesteho pravidelne vracala.
a teraz obcas.

bershka
30. sep 2008

tak to sa môžem tešiť, čo? ale dnes sa mi stal trapas, vracala som v kancli do koša, lebo som nestíhala wc 😅

funy
30. sep 2008

ja aj v autobuse, aj na ulici. aj v jedalni. s tym nic nesrpavis
xixi

sandrika
30. sep 2008

ja som zvracala až do pôrodu , vždy len večer ,a le zvracala a pribrala som 6 kg

petua
30. sep 2008

Holky a jenom zvracíte, nebo je vám prostě zle? Mně to zvracení vadí úplně nejmíň, ale tu "nevolnost" nezvládam... Kdo zvládáte chodit do práce, to vás fakt obdivuju...

sandrika
30. sep 2008

mnwe bývalo aj nevoľno ráno 2 hod po zobudení od poobedia do večera a ako píšeš vadilo mi to najviac , fakt skuste tie homeopatika pomáhajú

dicinka1
30. sep 2008

od kedy ste zacali vracat?kolko dni po tom,co ste mali potvrdene tehu?mna akosi boli hlavka...a predchvcilkou sa mi pustila krv z nosa

cikyta
30. sep 2008

Mne je zle od 6tt..........................Bola som si kúpiť magnezium B6-niekde som tu čítala,že to pomáha.Len neviem,prečo je na nich že:v teh.konzult.s lekárom........................Zajtra sa opýtam.

sandrika
30. sep 2008

cikyta magne B 6 sa v tehu dokonca aj musí brať teda 90 percent žien ho bere na tvrdnutie bruška proti kontrakciám.....

dici ja aom začala 4 dni po spolodení doo na pôrodu 😝 a krv z nosa ,a lebo aj z ďasieň tibude tiecť častejšie je to ok

cikyta
30. sep 2008

Dík sandry.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre