Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

bianca
13. apr 2008

jana_k mne to moc nepomahalo akurat som mala s toho cely jazyk ako struhadlo.Na mna zaberaju fakt tie haslerky alebo nieco ine co pretiahne dutiny

anka01
13. apr 2008

ahojte, to som rada ze niesm jedina ktorej fert zle. podla doktora v 8 tyzdni. od 6 tyzdna je staaaale zle, nastastie nevraciam len ma napina ale je to dost otravne. doktor mi predpisal jedny cipky Torecan. Odporucam, naozaj pomahaju proti nevolnosti. horsie je ze i zacal smrdiet moj milovan psik. je to este steniatko a stale sa chce muskat, bohuzial mi to nerobi najlepsie ☹ ale snad to prejde. je to normalne ze ma hroooozne bolia prsia?

dididi30
13. apr 2008

anka......no tak to ta este potrapi minimalne 3 mesiace, takze sa priprav .....a co sa tyka prs, tak je to normalne , este ta moze pobolievat aj v podbrusku a chrbat tak sa priprav...budes sa roztahovat 😉

anka01
13. apr 2008

fuuu, tak to sa tesim. ale hlavne nech je male mimco v poriadku, ochotne si odgrckam celych 9 mesiacov, len aby bolo zdravucke.
🙂

dididi30
13. apr 2008

anka pravdaze nech su zdrave, no neviem ci po mesiaci nebudes mat dost toho grcania, veru mna to otravovalo do 5 mesiaca a to mi jedlo smrdelo a jest som chcela furt ....a stale mi jedlo smrdi ale je to uz lepsie....drzim ti palceky 😉

lili03
14. apr 2008

Bianca - tak takhle už jsem se dlouho nepobavila!!!! Četla jsem to v práci, takže kolegyně asi myslí, že mi někdo musel poslat nějaký zábavný e-mail 🙂

zuzec
14. apr 2008

bianca super pobavenicko 🙂
som v 5 tt a zatial nic necitim, ani ze by mi vadili nejake vone, jedla...ale som pripravena ze sa to moze zo dna na den zmenit...
anka01 tie prsia su uplne bezne, dokonca sa divim preco ma este nezacali boliet, zatial citim len taky tlak alebo take nieco ako svalovicu...
teraz niektore budu na mna pozerat ako na blbu ze mozem byt zatial rada ze mi nic neni 🙂 ale ja uz fakt cakam aspon na nejaky priznak nech si pripadam byt konecne tehotna 🙂 nemusi to byt zrovna ta nevolnost ;) majte sa a nech sa dari

lili03
14. apr 2008

zuzec: no mně to začalo trochu v pátém týdnu, to jsem si ještě nějak neuvědomovala a rozjelo se v šestém (ty nevolnosti), takže ještě neházej flintu do žita 😀

bianca
14. apr 2008

som rada z ste sa pobavili.Aspon ja som sa v tom zatial nasla 😀

zuzec
14. apr 2008

tak to som zvedava lili 🙂 a mozno to bude mat aj svetle stranky...nebudem musiet varit a konecne uvidim mojho bud. manzelika v akcii...sak ja mu dam ze len zena musi varit! 😀 😀

renatak
14. apr 2008

Ahoj, můžete mi prosím napsat od kdy vám bylo zle? Bylo některé zle už krátce po početí, ještě před nedošlou MS? Díky

dididi30
14. apr 2008

renatak......tak mne pri malej vobec nebolo zle ale pri malom mi bolo asi tak 2 tyzdne po otehotneni...ale vsetko mi smrelo pri obidvoch....

lili03
14. apr 2008

no s přítelem to bylo ze začátku nevolností taky samý "kdbych ti mohl nějak pomoct", ale když to znamenalo uklízet a vařit, tak to by za mě radši zvracel🙂 no párkrát uklidil a vyluxoval a někdy přinesl něco k jídlu koupenýho nebo když ho poprosím, tak namaže chleba, nakoupí a tak. ale když neřeknu, spíš spoléhá, že doma něco bude. vydrželo mu to pár týdnů, teď už je to zas ve starých kolejích, večer volá, jestli je něco k večeři (nebo jsetli má něco koupit) 😀

zuzec
14. apr 2008

lili som rada ze som neni sama kto ma taky cecek doma :D

poletucha
14. apr 2008

holky chtela jsem se zeptat,jak vas pobolivalo brisko uplne na zacatku tehu,na ktere strane a tak...treba jeste nez jste to zjistily 🙂

zuzec
14. apr 2008

ano sem tam ma pichlo vo vajecniku, raz v jednom, potom v druhom, ale skor som si myslela ze uz mrcha prichadza a v tehotenstvo som len dufala a pozri ho 🙂

petra123
14. apr 2008

ahojky holky jsem na začatku těhu a už 3 den trpím je mi na zvracení jsem zvědava jesli zůstanu na tadytom bodě nebo to bude horší 😀 😲

anka01
14. apr 2008

ahoj, aj mne bolo na ziaciatku len tak nevolno, ale uz niekolko dni vraciam. ono to asi pride, je mi luto ☹

anka01
14. apr 2008

viem ze je to trochu odveci, ale taku temu som nenasla. neviete ci sa v tehotenstve mozu farbyt vlasy?

zuzec
14. apr 2008

no zrovna sme to preberali na decembrovkach teraz nedavno a ze by sa nemali farbit vlasy myslim prve tri mesiace ked je to najrizikovejsie a najcitlivejsie....

anka01
14. apr 2008

dakujem za info, aj som si myslela ze sa nemozu. ja mam termin v novembri 😅 , tak si to dovtedy este uzijem 🙂

krpcek
14. apr 2008

ahojte, trosku sa vam sem votrem ak mozem!
som snazilka, meriam si BT a mam dostat mrchu v stredu, ale uz od vcera mam taky ruzovobiely bytok, ako ked mi konci mrcha. nemam ziadne priznaky prichadzajucej mrchy - cize nebolia ma prsia, len brusko trosku, ale len tak chvilkami napr. ked soferujem a sedim tak divne zhrbena. 🙂 a na prsiach pozorujem uz asi dva tyzdne, ze ich mam nejake ine, mam tak take prasklinky, ako ked rychlo priberiete do stehien a urobia sa tam take fialkove ciarky (neviem ci ste to pochopili).
ale vcera som si robila test (bola to nejak divna znacka FIRST TEST) a bol negativny - tak by som chcela vediet, ci by som mohla byt tehu podla vas alebo je t stratene!

to moje telo si so mnou robi co sa mu zachce! 😠

dakujem za kazdu odpoved!

zuzec
14. apr 2008

no podla toho co pises byt mohli byt nejake priznaky, hlave ten ruzovy vytok...skus si urobit RapiClear test v tom cervenom obale...mne sice 2 dni pred mrchou neukazal nic, ale niektorym ano...ja v ten den ked som mala dostat mrchu som mala taky cisto biely vytok, kt. som nikdy predtym nemala...mozno je to ono

krpcek
14. apr 2008

asi skusim este pockat, kym bude ta mrcha mrchata meskat - lebo dalsie sklamanie uz asi neprezijem uz som mala toooolko krat len jednu ciarku! 😀 😀 😀

ale dakujem za radu! a nevies nahodou, ktory test by mal byt naspolahlivejsie?

skrecok
14. apr 2008

Krpcek, my sme sa snazili 9 mesiacov a vy sa snazite 4 mesiace. To nie je tragedia...Ale poznam tieto pocity, nesmiete na to velmi upnut inak sa nezadari. Posledny mesiac sme sli na dovolenku a mali sme ine myslienky. O par tyzdnov som neverila, ze vidim dve ciarocky. Inak podla mna je najspolahlivejsi Mamatest. Da sa kupit dva pruzky v jednom baleni.

skrecok
14. apr 2008

No, mna hned po ovulacii boleli prsia, neskor ma bolelo brucho ako keby som mala dostat a nic. Nevolnosti som hned nemala, az neskor ked som uz mala potvrdene od lekara.

krpcek
14. apr 2008

skrecok snazim sa na to nemysliet, ale nejako sa mi zatial nedari - mozno ma to prejde, ked teraz zazijem dalsie sklamanie! ☹
ve duvidime, necham to teraz tak! 🙂

zuzec
14. apr 2008

aj ja som pocula ze mamatest je najlepsi, aj ked ja som nevyskusala

sandrika
15. apr 2008

ja som vyskúšala raz a boli // určite je najlepší to ti epredtým ukazovali stále len / tie boli pokazené 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre