Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

iviss
29. jan 2010

Holky, co mi to děláte 😖

Buffi - tak tohle je moje 4 těhotenství, první ZT v 9tt, tam mi zle nebylo, z druhého mám 3letého syna a bylo mi zle, zvracení, z třetího katastrofa, pro VVV porod ve 22tt a zle mi bylo šíleně - zvracení a ted jsem opět těhotná a zle a zvracení jako u těch dvou předešlých ☹ 😒

flamenga
29. jan 2010

iviss skús ešte tabletky Ginger - zázvorové... sú pre tehotné 🙂

čakáte znovu chlapčeka? 😵

iviss
29. jan 2010

Flamengo, na NT screeningu mi dr. říkala, že tam nic nevisí, takže bysme snad tentokrát měli mít holčičku, první mimčo nevím co bylo, jinak potom syn a to špatný mimi taky chlapeček, tak třeba konečně holčička 🙂

Jinak tabletky nevím, ale lízátka teda nezabíraj ani omylem 😠

flamenga
29. jan 2010

iviss mne sa zdalo, že na tom obrázku z NT vidím pipíka 😀

no mne tie Ginger predpísala lekárka... ale ja som ich nemohla brať, pretože ma strašne pálili v žalúdku a neskutočne sa mi grgal zázvor a bolo mi z nich ešte horšie 🤐 ale vieš... čo žena to iná skúsenosť.... takže možno by stálo za to skúsiť ich....

iviss
29. jan 2010

Já ti dám, že tam vidíš pindíka 😀 Hele já ten pocit při tom utz měla taky, ale dr. říkala, že bylo v jednu chvíli krásně natočený a že tam nic nevisí 🙂 No co, 5.2. jdu na další kontrolu tak pak dám vědět. Ale už jsem se namlsala na tu holčičku 😅

flamenga
29. jan 2010

iviss ja som bola tak "namlsaná" dva týždne 😀 aj som nášmu chlapiskovi hovorila Terezka, lebo ma doktorka presvedčila, že skôr baba.... a na morfologickom utz mi včera lekár povedal, že "z toho už dievka nebude" 😀

iviss
29. jan 2010

☹ ☹ ☹
No holka, ty mi teda dáváš, s tebou asi začnu kamarádit 😀 😀 😀

flamenga
29. jan 2010

už som 🤐 😀

iviss
29. jan 2010

Flam a tobě už je tedkom dobře, když seš už ve 20tt???? Se ptám, abych věděla, kdy mám čekat oblevu 🙂

flamenga
29. jan 2010

tak to sa nepýtaš tej správnej 😅 🤐

mircalla
29. jan 2010

Ahojte, pridam sa....Som v 14tt a zle mi je doteraz...nielen zaludocna nevolnost a nechutenstvo, mam odpor hlavne k varenym jedlam...ale tie migreny...v zivote som migreny nemavala, ale teraz jak vrtacka do hlavy....trva to aj 2 dni...potom par dni nic a opat...a to sa mi zdalo, ze to je na ustupe, ale posledny tyzden bol dost zly

iviss
29. jan 2010

Mircallo, co si všechno musíme vytrpět co?? 🙄
Mě nejvíc vadí to otáčení žaludku a následný zvracení a potom neustálá hořkost v puse, at sním co sním tak do 10 minut hořko a nepřebiju to ničím. Se na to už................. 😅

buffinko
30. jan 2010

a kurnik, iviss si ma teda nepotesila 😒 to je taaak nespravodlive, ja osobne nepoznam zensku, co by jej byvalo dlho a velmi zle, max ze par x sa rano poblila. skor tehotenstvom rozkvitaju a citia sa uzasne...no tak sa uz tesim na repete 😝

inak ja som nevedela, ci cakame babu alebo chlapa, ale viackrat sa mi snivalo, ze cakam chlapceka, este mi aj hovoril, ze sa vola Matej 😅 no a nakoniec sa narodilo dievcatko, prekvapko, ale stastna som bola velmi. keby aj druha bola baba, som stastnaaaa.

tak sa drzte zeny, nech vam cim skor prejdu nevolnosti alebo su aspon znesitelne....a budem dufat, ze sa tu o par mesiacov nepridam....

stvura
30. jan 2010

Zdravim vas...no ja som si predvcerom musela spravit test, lebo mi uz bolo tak zle...a zaludok ma nesklamal. Tak ako i pri prvom, tak i pri druhom je mi neuveritelne zle a to som asi len v druhom tyzdni. Uz sa obavam ako to bude pokracovat, ked som cakala maleho tak som nezniesla vobec pachy z jedla, smrad, cigarety, avivaz, prosto...hroza a des.
Jedine co vravia povery a co ma tesi je, ze zena ktorej byva zle caka zdrave dietatko...drzim palce, drzte sa.

selene
6. feb 2010

Jsem v 10 týdnu a pořád bliju a bliju. Jediný co strávím z celého dne je snídaně, samožřejmě po vyzvracení. Jsem už tak vyřízená, že jsem přemýšlela o nemocnici jít na kapačky. Ani nevím jestli by to pomohlo.
Nabaví mě to, kdybych věděla, že to bude takhle, tak bych do toho nešla.

stojdulka
21. feb 2010

baby chcela by som sa poradiť...mala niektorá z vás nevolnosti ale v noci, u mna je to hrozné...ani pri jednom z predchádzajúcich tehu som to nezažila....cez den mi je zle no dá sa to predýchať, no v noci sa to strašne stupnuje...normálne sa budím na to že mi je zle od žalúdka, mám pocit malátnosti...ešte som nebola u dr. ale asi k nej budem musieť zájsť...neviem si predstaviť že by to malo byť ešte horšie... 🤐

lji
21. feb 2010

stojdulka ja som podobný prípad.celý deň mi je zle ale skutočná nevolnosť prišla nie v noci ako tebe ale na večer tak okolo deviatej hodiny....

inak čo sa týka nevolnosti. mne ponúkli tabletky emesin. no sprvu pomáhali, neskôr ani za nič. ked mi už bolo fakt blbo tak mi doktor navrhol čípky... dala som si dva krát a odvtedy mi nie je tak hrozne , priam omnoho lepšie...možno to bolo aj tým že sa mi povyhrážal že pôjdem do nemocnice ak to bude takto dalej pokračovať (som v 12tt a za posledné 6tt som schudla 6kg)

andrejkaa23
21. feb 2010

🙂 Ahojte 🙂
Ja som v 7tt ale mam hlavne rano nevolnosti 3 krat rano vracam a je mi zle?Je to normalne,Pri Philipkovi som mala iba slabe 🙂 teraz je to hotova pohroma ☹ V piatok som bola u gynekologa a v cakarni mi doslo zle.Pytala som sa ho ci je to normalne on hovoril ze ano ale ked to do pondelka neprestane tak mam dojst a spavi vysetrenie ☹ No neviem ci mam ist?Vy by ste sli? 😒

flamenga
21. feb 2010

andrejka vyšetrenie? Aké? 😕 Buď ti predpíše Torecan alebo ťa šupne do nemocnice na infúzky 😔 ale vyšetrenie?

Ja grcám dodnes a lekárka to nerieši, lebo nechudnem, čiže nemá ako... proste to k tehotenstvu patrí 😒

stvura
22. feb 2010

Andrejka...presne...k tehotenstvu to patri, ja to mam tiez horsie ako pri prvom dietatku {dokonca mam vecere kedy si nemozem ani umyt zuby, lebo ide vela von}. Pri prvom som vracala len rano, no teraz je ta nevolnost v navaloch prakticky cely den a tesim sa ked zaspim {ak sa pravda v noci neprehadzujem ze neviem spat}. Ak prveho synceka este kojis, tak sa s torecanom rozluc - nemoze sa brat pocas kojenia. Do nemocnice by ta u nas neposlali, jedine ak by si enormne chudla, inac nie....
Doporucujem ale hned ako rozlepis oci nieco zjest, velmi to pomaha, hlavne nejaky kusok keksika, rozteka....

happy8051
22. feb 2010

caute baby, ja mam tiez tento problem... nie kazdy den ale ked uz, stoji to za to 🙂 pomaha mi, ked este predtym ako vstanem zjem piskotu, alebo suchar...

stojdulka
22. feb 2010

čawte baby 🙂 ...aspon akou takou útechou mi je že v tom nie som sama, a kedže som to predtým nezažila tak teraz sa na mne hormony vyžívajú, no dúfam že to čoskoro skončí lebo je to moje posledné tehu a chcela by som si ho užiť...

torecan čípky dostanem v lekárni bez receptu alebo ich musí predpísať lekár? 😉

miculienka
22. feb 2010

nebojte kočky, to prejde, tiež som si to pretrpela, po troch mesiacoch to pomaly poľavilo, ostalo mi len grganie 😀 , len sa vyhýbajte smradom a papajte len malé dávky ľahkého jedla a vetrať a spať, inak mi nezaberali žiadne zázraky ako zázvor a neviem čo , jednoducho to tak musí byť, ale dnes som práve čítala, že maminám, ktorým je zle nehrozí tak potrat ako tým čo im je ok, že je to vedecky dokázané 😉 , tak aspoň to nech vás povzbudí

andrejkaa23
22. feb 2010

😀

filantropka
22. feb 2010

ahojte kocky! ja som mala tehu nevolnosti cca do 16 tt, nezvracala som ale nutkanie bolo aj celodenne, vecer sa to vystupnovalo poriadnou kyselinou, brrr. Potom to preslo, som sa tesila, ale teraz mam po asi 2 mesiacoch pocit ze sa to opat vracia... ☹ Je to normalne? Mate niektora take skusenosti ze by sa vam nevolnosti vratili ak uz raz presli?

flamenga
23. feb 2010

filantropka myslím, že je to normálne ☹ tým, že sa každým týždňom zväčšuje maternica a vytláča žalúdok hore 😒

brisilda
23. feb 2010

juuj kocky nevolnosti sa vam v pohode mozu vratit ja som nimi trpela do 5-6 mesiaca potom som mala nacas pokoj ateraz znova ma obcas rano napne a konci to na WC 😀 no pokial mate take nieco tak vecer uz nejedzte ziadne ovocie drazdi to zaludok (aspon u mna) inak na zaciatku tehu mi na nevolnosti nic nepomahalo 🙄 mala som nehorazne bolesti zaludka cely den prespala som 16 hodin denne a grcala som aj o polnoci 😀 takze nikdy neni tak zle aby nemohlo byt este horsie 😉

lji
23. feb 2010

stojdulka neviem ale ja som torecan dostala len s lekárskym predpisom, ale keďže som blbá a stratila som zvyšok (áno som blbá) si musím dať objednať ďalšie... popýtaj sa v lekárni... torecan je zázrak ktorý mi jediný pomohol 😎

miculienka to by som chcela vedieť tie vedecké dôkazy 😀 to by bolo super pretože mne by teda potrat nehrozil ani náhodou po mojich stavoch... inak tie malé dávky sú fajn nápad, len to povedz človeku ktorý nemá absolútne žiadne dobré návyky na jedlo... jedine to dieťa vo mne ma núti snažiť sa jesť pravidelnejšie 😠

ešte čo sa týka pachov... mne páchne všetko...ešte aj vonné sviečky. najlepšie na tom je že sme na komplet menili izbu v čase začiatku tehu keď som to ešte nevedela a teraz mi je zle len čo zbadám našu posteľ v zloženom stave, keď ucítim pomarančovú vôňu v aute, keď prechádzam našou chodbou... a podobne... takéto blbosti mi evokujú zvracanie a znovu ma napína.... (a to že postupne vyháňam svojho milovaného chlpáča z izby ani nehovorím 😢 )

brisilda viem o čom hovoríš. príde to a ty to nemôžeš ovplyvniť.... a tá posledná veta je niečo čoho sa držím celý čas... moja mamina mi nezabudne vždy pripomenúť že pri mne nestíhala zatvoriť ústa ako som ju potrápila 😔

miculienka
23. feb 2010

lji, tak vedecké dôkazy neviem kto má, ale ak to tak je, tak nech to poteší, inak s tými smradmi, aj mne vadili aj vône, nemohla som žiadnu voňavku, tú mužovu som pre prípad schovala, lebo z tej ma úplne napínalo a nezniesla som ani vôňu aviváže, a o našej fretke ani nehovorím, celý čas mala zákaz vstupu kde som bola ja. je to ťažké v tom čase keď je človeku na figu 😝 , mne bolo zle po celý deň a ku večeru najhoršie, jedla som len banány po kúsku a kurací vývar, raz som sa nad ním aj od zúfalstva rozplakala, čo mi bolo tak zle, že do mňa nič nešlo. celkom chápem každú čo tu píše, užila som si to tiež, tak držím palce, len to vydržte, nič iné neostáva

lji
23. feb 2010

jaj si opísala moje stavy.len s tým že ja som vyronila slzičku častejšie 😅

viete čo je najkrajšie? že mám nenormálne tolerantného chlapa ale čo sa týka nevolnosti mi častokrát povedal: ale zas nepreháňaj, až tak zle ti byť nemôže... no nezabili by ste ho??? 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre