Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

celine
16. feb 2009

Ak pojdes najblizsie do poradne, kludne sa spytaj na PN-ku. Mne osobne 4 mesiace nepomahalo nic, jedine lezanie v posteli 😀

bertica.h
16. feb 2009

babu skus zázvorový čaj,lízatká..žuvačky.

adenka
16. feb 2009

ahojte babulky,
tak ja hlasim, ze je mi uz tyzden az na mensie vykyvy celkom fajn...zvladam ranajky aj obed, ale v ziadnom pripade nesmiem byt hladna lebo je mi hned na zvracanie...a okrem toho nemozem jest ziadne ovocie, ani ovocne jogurty a ani ovocne caje, lebo z toho mi je tiez zle...

mne nezabralo nic...vobec nic...ziadne babske recepty...ked mi bolo uz velmi zle, ze som zvracala cely den, tak pomahal Torecan co mi predpisala doky...ale inak nic...a na tazky zaludok a kyselinu mi pomahala taka sumienka Bystrinka, dobre sa mi po nej odgrglo...

tak uz len dufam ze to takto ostane, a ze tie nevolnosti sa nevratia...este grckam rano, ale to uz je uplne malina 😀

curlyr
17. feb 2009

baby skuste jest maces, mne to strasne pomaha.. on tak zvlastne zaplni zaludok..

bibi78
17. feb 2009

ako to uz byva, vsetko je individualne. mne napriklad pomaha coca cola, aj ked to asi nie je uplne najlepsie riesenie, ale v malom mnozstve (1 plechovka denne) nezaskodi. kofein uz nejaku dobu nie je tabu pre tehulky. takisto mi z napojov ide straaasne na chut vinea, ale kedze nezijem na Slovensku, tak je to pre mna nedostatkovy tovar.
vobec mi nejde maso, ale vyvar so zeleninou alebo zemiaky na akykolkvek sposob napriklad so spenatovou omackou mozem. tiez, ako tu uz baby pisali, vzdy maj pri sebe nieco na zahryznutie, nejaky suchar alebo neslane krekry a nieco na pitie.
okrem toho mi pomahaju aj ovocne cukriky Nimm2 alebo medove/citronove, ktore cmulam, ked mi zacne byt nevolno... a este coca-colove zele Haribo...

makka
17. feb 2009

CURLYR - Co to mám být ten MACES?

makka
17. feb 2009

Holky nezkoušely jste olejíčky do aromalamp? Dnes jsem si koupila olejíček z citrónu a je to moc příjemná vůně. Je mi už i o dost lépe od žaludku. Nevím, jestli to má na to vliv. Zkusím se kouknout na internet.

aponchie
17. feb 2009

vraci se nekomu nevolnost pozdeji? 😒

jenniffer
17. feb 2009

Mě se teda nevolnost nevrátila. A doufám, že ani nevrátí!!!!!!!! Vůbec se mi po ní nestýská. 😀
Tuším, že některé holčiny psaly, že pak začaly znovu zvracet ve třetím trimestru. Prý to způsobuje to, jak tlačí děloha na žaludek. 😉

aponchie
17. feb 2009

ja si taky myslim,ze to semotamo je z toho a dneska z glukozoveho testu asi 😖 mela sem objdnanou pizzu a snedla sem dva kousky a nemohla vracelo se mi to,ale zase sem male uzrala nutelu 😀

moncicii2000
17. feb 2009

ahojte ja som mala nevolnost prvych 7 mesiacov a potom nejaky cas pauzu .. a teraz mam zas .. ale nasla som teraz pastilky :

TUMS antacid s vapnikem pastilky ... napomahaji pri paleni zahy , traviacich tazkostiach a nadymani ...

a fakt pomahaju .. konecne mi neni zle ... 😎

makka
18. feb 2009

Ahoj holky, co mi konečně dnes zabralo bylo, že jsem měla na ráno připravené piškoty. Já mám výhodu, že mi není špatně hned po probuzení, ale až vstanu. Takže jsem otevřela oči a hned jsem slupla 5 piškotů. Zatím neměla nevolnost šanci. Doufám, že se už nebude nevolnost zhoršovat. Stačí mi jen ta lehká.

zuz11
18. feb 2009

lilix • Dnes o 11:19

ahojte, chcem sa spytat, ktory tt sa u vas objavilo prve vracanie..
hladala som takuto temu a nikde nenasla. ak tu taka je, tak ma na nu upozornite. dakujeeeem 😉

traktor • 3d, 21tt • Dnes o 11:22
ahoj u mna to bolo vzdy v 2 mesiaci tehotnosti...teda ked mi uz druhy krat vynechali mrchy, to uz som vedela ze som tehu a mala som vsetky priznaky 😀

lilix • Dnes o 11:24
ahoj traktor, teeeda ty uz cakas 4te babo. to ste tak planovali, alebo sa pritrafilo. 🙂

traktor • 3d, 21tt • Dnes o 12:07
no mi sme mysleli , ze tri a dost a hop a bolo to.. 😀 😀 ale velmi sa tesime, uz viem ze to bude chlapcek Matej, tak nam to aj pekne vyslo 2 baby a 2 chalani.Este dobreze byvame v rodinnom dome, tak miesta mame dost... 😀

traktor • 3d, 21tt • Dnes o 12:13
a to som mala problem babo vovec donosit, 2 krat som potratila, potom som s prvou dcerou prelezala cele tehu....a teraz sa sbabetkami vrece roztrhlo 😀 , ja som prikladtoho, ze sa netrebavzdavat 😀 😀

lilix • Dnes o 12:21
gratulujem. tie potraty boli pred detmi? kolko si mala rokov a kolko mas teraz ak to nie je tajne..
no proste co ma byt sa stane. to si zrejmne nemala dobry rok co sa hviezd tyka.. co na to lekari, preco sa to dialo?

traktor • 3d, 21tt • Dnes o 12:38
ano tie potraty boli pred detmi, mala som 19 rokou a medzi 2-3 mesiacom som potratila.potom som ostala tehotna so Simonkou ale to som prelezala cele tehu, mala som az 22ultrazvukou, co si stale mysleli ze je koniec, stale som krvacala...ku koncu to uz bolo fakt na nervi , uz som hovorila , ze radsej nechcem ziadne babo.ale stalo to za to 😀 , potom po simonke za 2,5 roka prisla miska a po 3 rokoch prisiel patko, oni uz boli bez problemou.a kolko mam rokou. no v januari som mala 33. pri tych potratoch lekari nezistovali, ze preco, vtedy sa to tak nebralo, teraz je to uz ine,...citala som si, ze aj vy sa snazite, tak sanesnazte velmi, nemyslite na to a ono to pride, to bol aj moj problem, tiez sme sa velmi sustredovali na babetko a ono nie a nie prist,a teraz pozri 😀

stansun • 16tt • Dnes o 12:43
ja som tehu nevracala a snad uz ani asi nebudem 😀 ale prve priznaky som mala hned na zciatku 6tt 😉 dovtedy mi bolo ako keby sa nic nedialo 😉

tasha8 • 1d • Dnes o 12:43
caute baby..ja som tiez bola "kamaratka s WC" od druheho mesiaca, az skoro do piateho 😒 no nebolo to ktovie co, hlavne ked som sa najedla a vzapati sa isla...chvilami sóm sa normalne netesila z toho ze som tehotna, ale ked to preslo bolo uz fajn...teda, az do osmeho mes. ale to uz je iny pribeh...
ale lilix nemusis sa bat....ked sa podari a bude vsetko ok mozno ani nebudes citit ze si tehotna..myslim ze ako nebudes to dako extra vnimat, su aj take baby....

tinkaaa • 37tt • Dnes o 12:49
lilix no ja som vracala hneď v 3tt a to som si myslela,že mám nervu alebo niečo také,trvalo to skoro do 4mesiaca a aj potom sa občas ukázalo to zvracanie
lilix ak si sa skamarátila s wc,nič si z toho nerob,to určite zvládneš,ono to dosť vyšťavuje 😝 ale dá sa to prežiť

lilix • Dnes o 12:51
ja sa dako nebojim toho vracania, hoci ho nenavidim, kto by uz mal rad vracanie. ale tak som chcela vediet, ze kedy to zacne od kolkeho tyzdna. na co sa ma clovek pripravit..
dakujem vam za odpovede, a vy ostatne napiste tie vase skusenosti

jandura
18. feb 2009

ahojte baby,ja mam 34rokov,mam dve velke deti a strasne sme tuzili mat este jednotak som uz v 8tyzdni a predstavte si cakam dvojcata.trosku som bola v soku,ale uz sa teraz z toho tesim ale hrozne mi je zle a velmi so unavena.uz nech to prejde

makka
18. feb 2009

JANDURA - gratuluji k dvojitému štěstí. Jsem také v 8 týdnu, čekáme 1 miminko. Od neděle mě začaly trápit nevolnosti, dalo se to udejchat, ale jelikož chodím do práce a přijdu domů až v 17:30 h., tak je to dost náročný. Sice nezvracím, ale špatně mi bylo. Zkusila jsem ráno se pomali probudit, sníst pár piškotů a pak až vstát. Pomohlo to a dokonce jsem zvládla i cestu autobusem bez nehody. Na doporučení jsem si koupila tablety EMESIN, jsou na přírodní bázi se zázvorem a pohodička. Snědla jsem i nudle od Vietnamců. Vím, že s dvojčátkama je nevolnost dvojnásobná, ale za zkoušku nic nedáš.

ivanka821
21. feb 2009

Ahoj babenky...
Chcela by som vam dat nejake rady co pomahalo mne a verim, ze vam to pomoze.

Najprv mi nepomahalo nic a take veci ako zazvorovy caj vraj vobec nie je dobre pit...
Ale ja zase na reci nedavam....

Skusila som uplne vsetko, pamatam si ako ma napinalo cely den a vracala som aj 3 dni v kuse.
Vtedy som nedokazala nic v sebe udrzat.
Ale ked neskusite neviete.

Pomahalo mi avokado s par kvapkami olivoveho oleja. Ale takeho naozajstneho praveho....
Avokado je strasne zdrave, obsahuje nenasytene mastne kyseliny a je to zaruceny recept.
Skuste este pukance. Pukance su lahke na zaludok a casto vam moze byt zle z toho, ze je prazdny.
Nesolte ich!!!!!
Potom som si rano vzdy dala jednu polievkovu lyzicu hroznoveho cukru.
Vela krat mi to pomohlo.
Neskor som jedla kyslu kapustu.
No a citala som tu niekde na konikovi, aby som vyskusala coculine. Tabletky na nevolnost pocas cestovania.
Fakt to pomaha a je to uplne neskodne, lebo su to homeopatika.
A co sa tyka coca coly, tak je absolutne bezpecna. Vyrovnava cukry v krvi a casto to pomaha na nevolnost.

Dufam, ze som vam nejako pomohla. Uz mame chvalabohu za tym.
A baby hlavne vela pite.... Nakolko je to vase dietatko odporucam vodu mineralnu, neperlivu....
Kedze mi bolo extra zle, vypila som jej niekolko litrov denne.
Vraj to doplna vsetky ziviny....

veronikan1
21. feb 2009

Ahojte tehulky, ja som v 9tt a stale ma boli zaludok, sice velmi nevraciam (podarilo sa mi iba ked si prilis cistim zuby osmicky ☹ ) zaludok ma neboli iba ked nieco zjem. pomaly jem pravidelne kazde dve hodiny nejaku dobku. cely obed nezvladnem, musim si ho delit na polovicu ak vobec. a stale grgam. 😅 😅 neskutocne kolko krat za den. pokial sa nenajem niecoho syteho pred spanim, zobudim sa kol 2 rano a musim zjest aspon 4 piskoty ☹ dufam ze tieto stavy prejdu co najskor... ☹

pastarela1
21. feb 2009

aj ja dufam a cakam kazdy den,ze to prejde. som skoro v 11 tyzdni. cez den je trosicku lepsie tak do 4hod po obede a potom to zacina znova. nevolnost zaludka a pocity na zvracanie. a neskoro vecer vacsinou zvraciam. nechutne. a ked uz citim, ze chcem zvraciat idem si naschval umyt zuby, to ma napina a este voda a potom ked zvraciam aj tak sa necitim lepsie a trva to celu noc. az rano ked sa trosku najem sa to troska polepsi. naozaj neviem kedy to skonci.. uz som z toho unavena. trva to uz od 6tyzdna a byvalo to este horsie to som ani vzpriameno nemohla stat na nohah.

pastarela1
21. feb 2009

baby, radite, pite vodu... ako ked ma z vody napina aj z cajov. mozem len bublinkove.. mne inak doktorka povedala, ze perlivu vodu telo vstrebava lepsie.

deborah1
22. feb 2009

Pastarela,mne tiež čistá voda tiež moc nejde,zdá sa mi taká ťažká,ja pijem sirupovú vodu /kvalitný sirup,lebo ten úplne lacný je otrasný/,sem-tam sladenú minerálku alebo Vineu.
Veronikan,kľudne v noci niečo zjedz 😉 ,ja som niekde čítala,že je to v tehu pri nevoľnos.dobré,lebo keď sa dlhšie neje,klesá hladina cukru v krvi,či tak nejak, a vtedy je zle,preto vraj aj ráno býva zle a aj preto je dobré celý deň po trochách jesť.

lea132
22. feb 2009

Ahojte, tak mna tiez trapia nevonost, tak 2 tyzdne dozadu som myslela, ze to uz pomaly prechadza, ale vratilo sa to a je to tusim este horsie. Jedine co mi pomaha je coca-cola, keby som ju nemala kazdy den, tak sa asi zblaznim. Vsetko mi vadi, pachy z chladnicky - klasika, nevarila som ani nepamatam...A doobeda nemozem vobec pit vodu ani mineralku, lebo to hned ide zo mna von. Jedine nieco sladke v sebe udrzim. Uz ma to ale pomaly prestava bavit, stale som hladna, ale nikdy nemam na nic chut ☹

evulik6
22. feb 2009

lea aj mne byvalo zle pri malom...cely treti mesiac som pregrnala...hruza...mne pomahalo kakao a tiez sladke alebo ta coca cola..ale toho vela nesmies pit.. vraj to je preto ze potrebujes cukor, aspon som to tak citala, mozno na tom nieco je lebo coca cola je sladka 😉 ale neboj sa, vsetko prejde a budes fit...

ivkaivka
22. feb 2009

Ahojte, som v 14. tyzdni, nevolnosti mi uz presli, len mi neskutocne vadi pach kozenej gaucovky - nemozem si pomoct, nemozem vkrocit do obyvacky. Je mi z toho smradu hrozne zle. Neviete poradit co s tym? Prosim, prosim

ada999
23. feb 2009

Ahojte, momentálne mi končí 6. mesiac tehotenstva, ale celý druhý mesiac som strávila na WC, niekedy to bolo aj od rána do večera, nemohla som cítiť žiadne výpary z kuchyne, všetko mi smrdelo a mäso som nemohla ani vidieť. Postupne to prešlo a teraz je to OK. 🙂

adenka
23. feb 2009

ahojte baby, tie ktorym je zle z vody chcem poradit...aj mne bolo, bolo mi z nej strasne tazko na zaludku, akoby mi ju netravilo..lekarka mi poradila ze nesmiem pit vela, tak som zacala ozaj len po duskoch...prehltnut, pockat aj pol minuty a dalsi hlt. je to na porazenie ked ste smadne, ale pomohlo. a ja som musela mat tu vodu vzdy velmi studenu, ziadnu vlaznu, odstatu...ja doteraz nic ine pit nemozem, ale uz tyzden aspon pijem normalne...tak skuste 🙂

smajli
6. mar 2009

ahojte dievcata,pridavam sa k vam,ktorym je zle... a idem oskusat tu colu a matovy caj... mne zacalo byt zle asi od 5tt a fakt citim to,ze na nic nemam chut,ale jest musim,pit musim..po duskoch,a uz tiez vychadzam z domu tak,ze nejaky sacok mam po ruke vzdy... xixi alebo co si susedia pomyslia...ze tak skoro rano a opica? ... len jem a spim... a aj teraz idem volaco zjest,hoci nemam chut... drzte sa a drzme sa 🙂

zuzu1980
6. mar 2009

Ahojte, aj mne uz je dobre 3 tyzdne zle, ale zatial predychavam. Nezvladam nic varene, len chlieb, ovocie, zeleninu, jogurt... aj to len po kuskoch. Dnes rano som vyskusala zeleny caj (hoci niektori vravia ze by sa nemalo pocas tehu), a zabralo, normalne mi asi hodinku bolo dobre. Inac prve tehu som potratila a vobec mi nebolo zle, tak teraz sa celkom tesim z kazdeho dna ked mi je nanic. Vraj to je dobry znak. Tukam si na drevo...

susisus
7. mar 2009

Ahojte baby, no tak ja som uz dva tyzdne nevracala a od vcera to zacalo znova 😀 tesila som sa predcasne, no ale co, hlavne ze je vsetko OK !!! 😉

mami.sk
7. mar 2009

ahojte, ja som zvracala od 6tt v kuse až do pôrodu ☹ ešte aj na pôrodnom stole ☹
moja dr. z toho bola nešťastná a kvôli tomu ma pozorne sledovala. Keď sa to už v 5. mesiaci nedalo vydržať/ v práci som bola častejšie na WC ako pri stole a nebolo nič výnimočné zvracanie aj 10x denne/ musela som byť do konca tehu PN. potom , keď som bola doma a v kľude sa to trochu zlepšilo. už som objímala WC misu "len" 5x denne 😀 😀 😀
dokopy pribrala som len 3 kg a už som potom mala aj ja obavy aby všetko dobre dopadlo.
no nakoniec to bolo v pohode a aj som bola rada že som pod drobnohľadom lekárky 🙂
absolútne nič mi ale na zvracanie nepomáhalo, žiadne zaručené recepty.snažila som sa piť veľa hlavne tekutín aby som nebola dehydrovaná ale aj tak som skončila na 2 týždne v nemocnici na infúzkach.teraz na to spomínam už len s úsmevom ale nebolo mi všetko jedno 😉
držím palce aby ste to nejako vydržali. aspoň viete že to nebude trvať večne 😀 😀 😀

berus222
8. mar 2009

ahojte. uz som to raz pisala, ale nezaskodi napisat to. mne bolo zle asi 2 mesiace. najprv mi bolo divne, ze to zacalo dost neskoro, okolo 4 mesiaca. napinalo ma z kazdej vone, jedla, .... zo vsetkeho. az po 2 mesiacoch som zistila, ze to bolo z vitaminov CALIBRUM mami (ruzovych). odvtedy neberiem ziadne vitaminy a ani nic "umele"

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre