Nevoľnosť v 16 týždni

lucynka258
3. sep 2012

Ahoj tehuľky a mamičky...mám otázočku. Som v 16-tom týždni tehotenstva a už asi týždeň má trápi silná nevoľnosť. Takmer všetko, čo zjem ide von 😢 . Cestovanie autom či autobusom je vylúčené. Prvé tri mesiace boli absolútne v poriadku, nič ma netrápilo. Pred dvoma týždňami som bola na 3D ultrazvuk a všetko bolo ok. Môže ísť len o klasickú nevoľnosť, alebo sa mám začať niečoho báť. Do poradne idem budúci týždeň. Za každý názor ďakujem.

bublina83
3. sep 2012

@lucynka258 Je to bezne a hlavne individualne ... mne byvalo tak zle, ze som nemohla vecer nic jest lebo sa mi v noci vylievala kyselina do hrdla ... ble .... nic sa nedeje, neboj ... su to bezne veci 🙂

simonkazga
3. sep 2012

nič sa neboj, ja som začala grckať v 20tt. Doki povedal, že je to síce nepríjemné, ale nie je to nič nezvyčajného. Pi veľa-veľa vody, aby si nebola dehydrovaná.

lilysk
3. sep 2012

@lucynka258 Ahoj v lekarni maju take pastily pre tehotne sa volaju Ginger
http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...

Mne to celkom pomohlo aj ked ja som grcala 5 mesiacov v jenom kuse od rana do vecera 🙂)
Ale ak by som to nebola brala mozno grcam doteraz 🙂))))

mirreckall
4. sep 2012

@lucynka258 ahoj, mne tiez byvalo priserne zle a hlavne vecer od nejakeho 9 tt do 21 tt... nic prijemne ale naucila som sa ze treba jest menej a castejsie a ked uz bolo velmi zle, tak som pila 100 % dzusy na veceru aj tri deci, alebo som si rozmixovala ovocie a to bolo asi jedine co mi chutilo a co som udrzala bez problemov... no a teraz si radsej davam pozor na to co jem... na co zbytocne provokovat 🙂

ivushka0209
4. sep 2012

awoj .. mne prvé mesiace nebývalo vôbec zle potom sa to zhoršilo natoľko že som v sebe neudržala skoro nič... veľmi mi pomáhalo ked som si dala do pol hodiny ako som vstala kojeneckú výživu najlepšie jablkovú .. potom som počkala asi hodinu a ked sa nič nepýtalo von tak som kľudne mohla jesť čokoľvek .. odporúčajú aj Coca Colu v malých dávkach ale u mňa to úspech nemalo ... musíš prísť na to kedy čo zjesť a bude to dobré :D

lulu0607
4. sep 2012

Ahoj..Mne takisto nebolo vobec zle do 12teho tyzdna potom som par krat pregrcla .. teraz od 15teho tyzdna ma trapi viac nez nevolnost taka divna bolest v podbrusku , pichanie spojene s tlakom a proste neopisatelne ...doktorka mi zvysila magne B6 na 3krat za den a lezat odpocivat nestresovat...nevolnost mi ustupila uplne len ten cudny pociet nie ... 😖 no uz by to mohlo prestat lebo len tak lezat ma vobec nebavi 😝

mirreckall
4. sep 2012

@lucynka258 ešte ma napadlo, že mne tiež radili coca colu, ale ako píše ivushka0209 tiež mi to moc nepomohlo... ale zabrala mi minerálna voda fatra, ale tiež v malých dávkach 🙂 a tú si dávam aj teraz, keď mám pocit, že by mi mohlo byť zle...

monika_35
4. sep 2012

baby pridám sa aj do diskusie....ja som v 15tt,doteraz som grcala skoro celý deň...teraz posledné 3 týždne len ráno,ale už stačí,kedy bude koniec? mne pomáha minerálka vincentka,coca cola teraz už nezaberá,mám po nej kyselinu...zaberala do 8tt...hádam to už rýchlo skončí..stále mám taký čudný žalúdok,bojím sa aj niečo zjesť...pomáhajú mi slané keksy TUC,paličky a BE BE kesíky...aj mám bolest v podbrušku,ale to je že vraj normálne,maternica a svalstvo sa pripravuje...užívam magnézium a tiež sa snažím oddychovať ako často sa len dá...

lucynka258
autor
5. sep 2012

Dakujem babenky za odpovede...snad nam bude uz len dobre...a ak nie, tak to aj tak stoji za ten zazrak..len nech je vsetko ok 😵

00matula
19. okt 2012

ja som zavcala vracatv 12tt a vzdy len vecer alebo v noci, teraz som v 17t a niekedy vraciam , inokedy mi je len zle, nieco ako po opici..🙂 no nastastie nevraciam kazdy den, no ine nezostava iba vydrzat do konca... Drzkam palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre