Nízka hmotnosť bábätka v 33 týždni

valery788
25. feb 2012

Ahojte 🙂 Mam taku otazocku... Som v 33 tyzdni tehotenstva a ked som bola na UZ, tak mi povedali, ze moj maly ma nizku hmotnost. Namerali mu len 1846 g v 33 tyzdni. Este k tomu mi dodali, ze mam hranicne prietoky placenty a malo plodovej vody. Tak ma trosku vystresovali. Tak sa chcem poradit, ze co by som mala robit v takomto pripade? Automaticky som si zacala davat vacsi pozor na to co a kolko zjem, hlavne aby som jedla castejsie a hlavne bielkoviny. Neviem ci to pomoze, ale tak skusit musim aspon nieco. Mam ist o 2 tyzdne na kontrolu, ze ci drobcek pribera ako ma, alebo ma menej kil... Najhorsie je, ze je otoceny nozickami dole a povedali mi, ze na to aby sa dobre otocil potrebuje vela plodovej vody. Mate s tym niekto nejake skusenosti?

jarkam2
25. feb 2012

Podľa mňa ak máš hraničné prietoky placenty a málo plodovej vody, mali by ťa sledovať častejšie ako raz za 2 týždne. Neviem odkiaľ si, ale ak máš niekoho známeho v blízkej nemocnici, skús si vybaviť, aby si chodila častejšie na kontroly prietokov. Z toho čo píšeš sa mi zdá, že ťa tými informáciami šokovali, ani si sa poriadne nestihla opýtať, čo by si mohla preto robiť, aby sa to zlepšilo, ak to vôbec ide ... Ja som mala všetky hodnoty ok a chodila som na kontrolu prietokov každé 2 týždne. V martinskej fakultnej nemocnici sa o mňa dobre postarali. Inak, čo sa hmotnosti bábätka týka, mne v 34 týždni povedali podľa ultrazvuku aktuálnu hmotnosť bábätka 3 kg. Malá sa narodila v 40 týždni a mala 2,75 kg. Aj lekár povedal, že to nie sú celkom presné informácie ...
PS:Určite by som trvala na častejších kontrolách prietokov a vôbec na intenzívnejšej starostlivosti, ak všetko nie je úplne na 100%.
Držím palce. 😵

valery788
autor
25. feb 2012

Ja som z BA a chodim k primarovi na Antolsku. Tie prietoky mi uz sleduju 3 tyzdne... chodim tam kazdy tyzden a este nic sa nezmenilo. Stale mi vravia, ze su hranicne. Lenze mi hovoria, ze pokial su hranicne, tak to nieje nic zle... Po tomto vsetkom som z toho dost mimo ale ked som sa aj potom rozpravala s doktorom, tak mi povedal, ze to budu sledovat a hlavne nech sa z toho nestresujem... Skusala som najst aj nieco na nete, ale je tu minimum info ☹

zahira
26. feb 2012

@valery788 Ahoj 🙂 Pripomenula si mi moje problemy spred roka. Nas maly mal v 31 tyzdni asi 1372g a tiez sa zacal kolotoc vysetreni. V 33+0 to bolo 1681g a brusko zaostavalo o tri tyzdne. Viem, ze to je stres. Prietoky a mnozstvo plodovej vody som mala v poriadku (az na jedno chybne meranie, pri ktorom mi skoro porazilo). Tiez som studovala vsetky mozne stranky a radila sa s lekarmi a zistila som:
1. kazde meranie ma svoju odchylku, ako uz bolo spomenute vyssie
2. je dolezite, ci je dieta proporcne (teda ci vsetky namerane hodnoty kolisu danemu tyzdnu +- 14 dni (u nas bolo brusko stale mensie)
3. takisto je dolezite, ci dieta rastie a pribera. Preto Ta lekar objednal o 2 tyzdne, lebo vtedy to bude mozne zhodnotit realne, inak by sa mu tam mohla pliest odchylka merania. Zaostavanie v raste sa da zistit len z niekolkych po sebe iducich merani.
4. 2,5 kg dieta pri narodeni je takisto normalne ako 4 kg dieta
5. prietoky ma zmysel robit vtedy, ak je podozrenie na zaostavanie v raste. Prietoky maju tiez svoje pasmo normy.
6. pri polohe koncom panvovym sa casto mnozstvo plodovej vody javi ako oligohydramnion (teda malo, ale tiez je dolezita dynamika)
7. svoju ulohu zohrava aj genetika - ak ste s muzom drobni, alebo chudi, tak je mozne, ze aj dieta bude take
8. ziadna tvoja strava, dokonca ani infuzie nesposobia priberanie dietatka na vahe
8. v niektorych pripadoch moze zaostavanie v raste znamenat postihnutie plodu (je to raritne)
Nas tiez sledovali kazde 2 tyzdne a zaver tehotenstva som si teda neuzila vobec. Najprv sa uvazovalo o skorsom vyvolani porodu, ale nakolko boli prietoky, mnozstvo plodovej vody a CTG v poriadku, tak sa cakalo. Maly sa narodil presne na termin s vahou 2,75 kg a 47 cm. Na novorodeneckom skonstatovali, ze je drobnejsi, ale inak vahu nijako neriesili. (Dcera mala v 34+0 2000g a nikto nic neriesil. Pri narodeni to bolo 3150g).
Myslim, ze pan primar vie, co robi. Myslim na Vas. 🙂

mata128
26. feb 2012

Ja si myslim,že aj tie ich váženia majú riadnu odchýlku.dcéru som rodila pred takmer siedmimi rokmi, 2 tyzdne pred terminom mi povedali,že ma 3900g,nakoniec som 2 týždne prenášala,čiže od tej informácie uplynuly 4 týždne a narodila sa s vahou 3550g.teraz čakame drobčeka v aprili,uzv mi robil v 30+1 a vraj je mal 1968g,co je vraj na 33tt.tak neviem.neboj,všetko sa v dobré obráti.držím palčeky🙂

danusskaaa
26. feb 2012

@valery788 Taketo spravy vzdy vystresuju kazdu buducu maminku, avsak netreba tomu az tak moc verit. Mne v 37 tyzdni povedali ze mala ma 3020g a potom ked som bola pred vyvolavackou na sone tak ze len 2400g v 41tt, co je podvaha. tiez som sa stresovala, ale nakoniec sa mala narodila za necelych 6 hodin a mala 2700g. takze dost velke odchylky tam boli. Ak su nejake taketo problemy, musis byt stale sledovana, a ak by si nahodou aj ty citila nieco co doteraz nebolo chod sa dat skontrolovat, za to nic nedas! avsak zase sa skus nepozorovat kazdu sekundu a hlavne si nic zle nenamyslat, leto ta psychika spravi svoje a stres nie je dobry!!! budem drzat palce nech ste uz pekne spolu a hlavne zdravi!!!!!! 😉

monr
26. feb 2012

@valery788 založila si 2 rovnake temy, toto všetko sa da prebrat v jednej.
A len mala rada, hlavne pokoj, hranicne prietoky aj oligohydramnion poznám dobre, treba odsledovat prietoky, pripadne v nemocnici. A viac jedenia na priberanie ti nepomoze, akurat priberies ty, ale pokial je problém s vyzivovanim placentou, jedenie navyše nie je dobrý nápad. Hlavne byt pod dozorom.

majkasarinka
26. feb 2012

ahoj valery
mne pri prvej dcere namerali v 33. tyzdni 1500 gramov a automaticky ma hospitalizovali na antolskej nemocnici v Bratislave, kde som stravila mesiac pokial mi nespravili cisarsky rez, lebo dcera bola otocena koncom panvovym a taktiez mi diagnostikovali oligohydramnion. Cely cas ma strasili, ze moja dcera ma rastovu retardaciu a este vselico mozne, ja som mala velmi male tehotenske brusko a dokopy som pribrala 5,5 kg. Nakoniec po narodeni mala mala vsetky vysledky uzasne, nejako pozabudli ze sme s muzom obaja nizky a manzel je aj velmi chudy, takze akoze pozabudli, ze aj genetika zohrava nejaku ulohu.Ja osobne som mala pri narodeni 2400g a moja dcera sA narodila s vahou 2340g a merala 44 cm. Nasa dcera od prveho dna prospievala uzasne a vyvijala sa este rychlejsie ako rovnako stare deti. Takze ja som pripravena pri tomto tehotenstve sa nedat zaskocit straseniami o nizkej porodnej hmotnosti, nakolko tu zohrava viacero faktorov a nie vsetky vedu k negativnym vysledkom na babatku. Prietoky mi v nemocnici merali 2x denne, taktiez robili oxytocinovy test ako na to babo zareaguje avsak moja dcerka bola pre nich prilis aktivne dieta v brusku . Takze asi tak... drzim palce a nenechaj sa vystrasit doktormi

lucka1987
26. feb 2012

@valery788 v 37 tt som mala hranicne hodnoty prietokov a drobec mal mat udajne 2 kg.. konkretne hlavicky zodpovedala 37 tt ale brusko bolo na 27 tt . a to nie raz ani dva.. a aj na dalsej kontrole mi vraveli ze babo ma nizku hmotnost.. potom som lezala tyzden v nem.. tiez vtaveli ze max 2400 g .. a narodil sa mi syncek, presne v den terminu 49 cm a 2910 g. uz nikdy viac sa nenecham vystrasit lekarmi... zbytocne stresy

mishita2401
17. aug 2012

Ahojte, prečitala som si prispevky na tejto teme a chcela by som poradit. v 32tt mi namerali vahu babatka 1480gramov - čo bolo velmi malo tak som musela ist do nemocky - davali mi 10infuzii za 5dni a potom v 33tt babo malo 1676gramov- za týžden pribralo bez 4gramov 200gramov, ale aj tak to neni priemerna hodnota 1800gramov, teraz budem sledovana každý týžden, v Marine ma odporučili na rizikove tehotenstvo-tam mi aj robili kontrolne sono. ale nič mi nepovedali že by bolo niečo zle, nikto nič take nenašiel ani u nas v nemocke v CA-naštastie!!! ja ked som sa narodila v riadnom termine mala som 2780gramov a 50cm, chudunka som bola ale bola som vitalne dieta a stale som len papala-bola som hladna čo mi ostalo doteraz aj ked na to nevizeram 😀 , chcela by som vediet či mojej malinkej môžem ešte nejako pomôct kým je v brušku aby lepšie priberala, pretože sa bojim! Ďakujem za odpoved a každu radu.

lulik13
21. nov 2014

Ahojte babule mam depku a strach citala som si vase problemi ako mam po dnesnom dni aj ja .Plodovej vody mame dost placnta je ties ok ja som ok aj podla Ctg pasov je vsetko ok len dnes som bola u obvodneho ale aj sukromnika na sone a ze ha problem kazdy nameral nieco ine na dnes by sxom mala byt v 33+3 z vahov 2140g a druhy mi nameral 31tt a 1780g a ze neaky problem z prietokom ci co ze sa im nezda odchylka vahy babetka ze sme malinky atak neak som velmy nervozna prve babetko zevraj chlapcek tesime sa a dnes taketo neake spravicky ze mozem zostat na infuzkach atd mam magnerot a zelezo a za 2tyzdne na kontrolu..... jaj jaj ☹ termin mam v januari 4. V piestanoch je tu niektora babenka ...

monicka5
6. nov 2015

@zahira momentalne lezim v nemocnici na antolskej podobnym problemom ako pises ...som 32 tt a babetko zodpoveda 29 tt ...ma priblizne 1500g

zahira
8. nov 2015

@monicka5 Drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 🙂

mmoni89
8. nov 2015

@monicka5 môj malý mal v 29tt 1000g, mne sa to nezdá nejak málo neboj sa asi tie merania niesu presné

evittam
8. nov 2015

@mmoni89 Presne tak, tie merania nie sú vôbec ale vôbec presné. Mne 2 hodiny pred pôrodom povedali, že syn má 3kg a mal 3620g. 😉

stevka710
8. nov 2015

Ahojte no my SME v 33tt a mame 1600 g,us SME 4 den v nemocnici a pribrali SME na1840 g tak hadam to dobre dopadne 🙂

drotenka
8. nov 2015
Používateľ drotenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od drotenka.

jasne, ze nie su presne, vzdy ej tam nejaka odchylka 🙂

jessinka1996
26. jún 2016

dobrí deň ja som prišla pred včerom domou z nemocnice kvoli tomu ze moj obvodný lekár mi nameral v 33tt 1210gramou ... v nemocnici na druhý deň mi namerali 1900gramou pred odchodom z nemocnice mi namerali 1870gramou som uz v 34tt ..... mám sa báť alebo je to normálne ? moja prvá dcera mala pri narodení 1800gramou preto sa obávam aj o toto

stevka710
26. jún 2016

Nebojte sa , všetky merania sú odlišne , nebojte sa drobček to doženie a bude všetko dobre😉držím Vám palce

samanthaa30716
5. júl 2016

@zahira ja som 36t a mame velmi nizku podvahu ... Necelich 2000gramov ... Vsetci ma strasili ...jeden doktor vravl ze to bude dobre ...druhy ze nie :( bola som hotova na pietoky chodim kazdy druhy na pretoky tie su v norme no bojim sa ze mi babo nenarstie lebo ma brusko pozadu az o 5tyzdnou poradte ..co mam robit :'( ja som s nervami v koncoch ..co mam robit alebo papat aby priberalo babo :( berem aj magnezko aj injekcie na rozsierenie ciev aby mala primala viac zivin no prosim vas uz neviem co robit nepavam kvoli tomu .termin mam 30.jula stihne nabrat aspon do 2500 gramov ?

samanthaa30716
5. júl 2016

@zahira
@lucka1987 takze mate taky problem ako ja aj mna strasia stym bruskom a ja sa bojim ci nebude mat nejake postihnutie co ste teda robila aby pibralo brala ste aj nejake lieky ...bojim sa strasne toho :(

zahira
5. júl 2016

@samanthaa30716 Podľa mojich informácií strava mamičky ani injekcie, infúzie nijako neovplyvnia váhu bábätka. Mne žiadne lieky ani nenúkali. Prietoky boli v poriadku, syn bol v brušku - narodil sa presne na termín - 2750 g. Je veľmi veľká pravdepodobnosť, že bábätko je len o trochu menšie ako je norma. Ak by sa lekárom niečo nepáčilo, už by Ti navrhli pôrod. Držím palce 🙂

lulu_2323
5. júl 2016

@samanthaa30716 ahoj ja ked som bola tehotna co je 10 mesiacov dozadu tak v 31 tt som sa zacala otvarat vtedy ma zobrali do nemocnice malinka mala len 1800 g vtedy mi doktorka povedala ze je este malinka ze mam vydrzat aspon do toho 36 tt nech este naberie strasili ma vsetci doktori ze nevydrzim do toho 36 tt ze urcite porodim skor a ze mala nebude mat ani 2500 g ze max 2000 g ked sa narodi bola som v takom strese strasne som sa o nu bala ze bude musiet byt v inkubatore a ze bude predcasniatko a vies co nakoniec som prenasala porodila som az 42 tt a ked som bola na posledne sono tak mi ta ista doktorka robila co mi predpovedala ze nevydrzim a mala podla sona uz mala 3600 g a sama doktorka tomu nechcela verit ze sme vydrzali a ze mala tak narastla a v ten den sa mi narodila dcerka ktora mala pri porode 3180 g tak sa nedaj vystresovat cim viac sa budes bat tym horsie je to pre babatko aj pre teba musis verit ze vsetko bide ok

patka24
5. júl 2016

Ach tieto uzv... V den porodu rano mal moj maly vraj nieco malo cez 3 kila a odhad 38 tt (bola som 40tt+5) a o 6 hodin sa narodil s 3960g a 55cm. Takze celkom pekne za tych 6 hodin podrastol 😀

patka24
5. júl 2016

A ešte dodám - nestresujte sa!! Pre babo je dolezite aby ste boli hlavne v pohode 🙂 a ak by aj drobci prisli na svet trosku mensi, tak im nic byt nemusi a dobehnu to 🙂 v jeden den s mojim malym sa narodilo jednej mamicke dievcatko o vyse kila lahsie a do mesiaca nas skoro predbehli 😀

samanthaa30716
6. júl 2016

Dakujem vam baby velmi krasne no neda sa mi na to nemisliet ..ked pozeram do lekarakej spravy mam tam napisane ze vazi iba 1980gramou :( a to uz bidem pomaly v 37 tyzdni ..co mam robit :( dnes mam ist na kontrolu a normalne mam sttes :(

samanthaa30716
6. júl 2016

@stevka710 a co vam na to davali ze ste tak krasne priberali ?

cica120
25. júl 2016

Ja som 32 a male vazi 1600 a doktorka povedala ze to je vaha akurat ani mala ani velka takze sa neboj sak teraz naberu najviac tie posledne tyzdne

karolinkaaaa005
3. nov 2023

@samanthaa30716 ahoj ako to dopadlo ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre