Nízka hodnota papp-a

hope170317
13. apr 2018

Zdravim. Mate niekto skusenost s nizkou hodnotou papp-a z prvotrimestralneho screenningu. Hranica je 0,5mom a ja mam 0,19mom. Samozrejme screening pozitivny. DS a Edward. Skor ma trapi, ze nizka hodnota papp-a je ukazovatelom nespravneho fungovania placenty a hrozi riziko predcasneho porodu, preeklampsie a pod. Mal niekto takto.sialene nizku hodnotu a v poriadku priebeh tehu.Za kazdu slusenost dakujem.

semolinka
11. máj 2020

@hope170317 zdravím, ako to to nakoniec dopadlo s tou nízkou hodnotou papp-a? boli nejaké komplikácie? som v rovnakej situácii

hope170317
autor
11. máj 2020

@semolinka jooj u nas to bolo cele velmi komplikovane napokon co sa vsetkych výsledkov tyka.. Nakoniec, ale mame predcasniatko, 35tt, zle rastol zodpovedal 32tt narodil 1900 g ale je z neho zdravy maly chlap. Placentu som mala udajne geneticky vadnu, trizomia 16 (dna plodu a dna placenty nie je rovnake, cize u nas to bolo len v placente v plod nie) tlak som mala vyssi, ale napriek tomu ze som chodila do rizokovej poradne nikto to neriesil lebo som stale bola tesne pod tou ich normou co je tusim 140/80 cize preklampsia, a help syndrom u mna neriesili. Aaavsak aj napriek tomu, ze tehu bolo fayn aj ked skoncilo skor a dost som sa nachodila po doktoroch aj hospitalizovana som bola (kedze maly bol maly) tak 5 hod po porode mi ostalo zle a tlak 200/120, 4 dni na jiske, ct hned a vysetreni za tyzden ako do konca zivota nezazijem, ostala som bez diagnozy (riesili veci ako emboli plodovkou, infakt, myokardu ci tromboza ale to bolo podla mna vedla) ale neoficialne to nazvali oneskoreny help syndrom, chvalabohu ze sa to udialo neskôr, lebo by sme tu obaja asi neboli. A vsetko to bolo podla mna tou placentou, nie som vsak doktor, ale nacitane som mala vsetko mozne. Bohuzial u nas sa to neriesi ale viem ze v cr napr. Nizke papp a riesia a do asi 16-18 tt je vhodne podavat anopyrin vraj to pomaha. (snad si toto dobre pamatam) ale netreba sa plasit, tolko moja skusenost ale my sme bolo velni velmi specificky pripad len to by bolo na dlhe vysvetlovanie. Bude dobre netreba sa plasit len treba seba aj babetko odsledovat viac a nenechat sa odbit, hlavne dobreho lekara co nezlahucje

semolinka
11. máj 2020

Ďakujem za odpoveď, fakt množstvo komplikácii, ale som rada že to u vás nakoniec dobre dopadlo a máte zdravé bábätko. Snažím sa neplašiť sa, verím že to bude dobré.

hope170317
autor
11. máj 2020

@semolinka pozrite skor ceske diskusie na tuto temu najdete tohi viac ale vacsinou sa opakuju predcasny porod, preeklampsia, iugr plodu alebo aj uplne nic... Aku ste mali hodnotu?

semolinka
12. máj 2020

@hope170317 už som to pozerala a aj iné zahraničné štúdie a opakuje sa to čo píšete, väčšinou to súvisí s placentou nie s dietatom... mala som 0,24 mom s hranicou 0,40 mom

silvus138
20. nov 2020

@semolinka som v rovnakej situácii 0,372MoM :( riziko reštrikcie plodu zvládli ste to?
@hope170317

hope170317
autor
20. nov 2020

@silvus138 o par komentov vyssie mate celkom obsiahle nas pribeh, maly uz ma cez dva roky a je to zlaty chlapec 😉 taakze zvladli na 1

mariaola
28. aug 2022

@hope170317 Dobrý deň Váš príbeh som práve čítala a ma aj povzbudil, že to nemusí byť hneď niečo s bábätkom🙏🏻. Chcela som sa spýtať či ste mali aj nízke free beta HCG ? Ja mám aj Pappa 0,22 a free beza HCG 0,26.

Som zatial len v 13 týždni a nik mi nič o placente nehovoril a gynekolog ma zazial nerieši, že som mám ísť na genetiku a na genetike ma poslali domov, že až s druhými skríningovími vyšetreniami v 16 týždni mám prísť. Bojím sa aby sa niečo nezanedbalo tým čakaním. A niesom si istá teraz či ísť na šecialne dodatočné ultrazvukove vyšetrenie, alebo brat aspirin pre istotu kvoli placente, aby dobre krv prudila. Ja som z toho už jeleň 🫣.

hope170317
autor
28. aug 2022

@mariaola to si veru nepamätám, ale mozem skusit pohľadať

Na SR to neriesia co je dost skoda. Viem, ze v CR je to inak. U mna o to nizke papp a nikto ani nezakopol ani neriesil.

Utcite nic neberte bez lekara a mal by to byt anopyrin nie aspirin. Pozrite tie ceske diskusie k tomu.

hope170317
autor
28. aug 2022

@mariaola nieco som dohladala a teda pozeram ze som mala to papp - a dokonca 0,13 mom v 12 tt (teda 0,24 iu/l) a v 16 tt 0,14 mom. V 12 tt som hodnotu hcg nemala a v 16 tt som ju mala extremnu na to som zabudla, ze som mala výsledok s vela vela vela vykricniky a poznamkou extremna hodnota, neviem ci nie 10-20 nasobne nie vyssiu co bol faktor co im poukazoval ze s placentou nieco nie je ok. V 12 tt som bola na 2 skriningy na jeden v KE z toho vysledok som nenasla ale predpokladam ze odtial mam tu hodbotu co som tu pisala 0,19 mom. Lebo vtedy ked osm to hladala som nasla diskusie na tuto temu ale uz 0,19 mom bolo asi najnizsie co som nasla nieto este 0,13 mom

mariaola
28. aug 2022

@hope170317 Ďakujem Vám krásne, ozaj ste to mali s tými výsledkami pestré 🫣.Na anopyrin sa spýtam gynekológa 👍.

silvus138
30. aug 2022

@mariaola dobrý ja prvé tehu PPAPa 0,49 a mám zdraveho chlapca, ale na konci som dostala preeklampsiu, brala som Anopyrin do 32tt potom Fraxiparine, donosene dieťa do 38+3 potom sekcia.
BetaHcg som mala nižšie ako je norma. Mali sme cele tehu problém s hraničnými mozgovými komorami a nikto nevedel dôvod prečo, strašne som sa bála ale po pôrode v norme.

mariaola
30. aug 2022

@silvus138 Tak som rada, že Vám to dobre dopadlo. Ani ja neviem zatial prečo mám nízke Papp-a a Free beta HCG. Ale možno aj tým že som bola chorá asi 4 týždne a v dobe odberu som bola tesne po chorobe.

silvus138
31. aug 2022

@mariaola mne bolo povedané že to s tým nič nemá, buď to má spoločne s plodom alebo placentou.

hope170317
autor
31. aug 2022

@silvus138 s tymto suhlasim a nizke papp-a suvisi s placentou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre