Nízko uložená placenta. Boli ste v podobnej situácii?

isabela1
12. jan 2007

ahojte, dnes som bola na ultrazvuku a povedali mi, ze mam nizko ulozenu placentu. som v 21tyzdni a mam ist znova na kotrolu v zaciatkom aprila na kontrolu, ci sa mi to upravilo. babatko sa vyvija v poriadku. povedala mi len, ze ak sa to neupravi budem musiet porodit cisarskym rezom. je tam niekto kto mi moze o tom povedat trosku viac a bol v podobnej situacii? dakujem.

mija777
14. okt 2010

Ahojte,ja som mala tiež nízko uloženú placentu,zistili to v 18tt a odvtedy som bola na PN až do pôrodu.Našťastie som porodila v termíne a všetko bolo v poriadku.

klaudia19-je mi to ľúto..prajem veľa sily....

zlatik
10. dec 2010

Caute maminy, ja mam tiez velmi nizko placentu, ktora mi prekryva krcok. Ja som to nebrala nejako vazne, ale po tomto, co tu citam sa asi nad sebou musim vazne zamysliet a zacat sa skutocne setrit. Ja mam nariadeny tri-krat denne magnezium a diazepan a kludovy rezim. Ale ze je to tak vazne som nevedela ☹

drake
10. dec 2010

ahojte babulky,ja som v 13tt a od 8tt viem ze mam nizko ulozenu placentu mam ju rovno nad krckom maternice a do dnesneho dna sa mi vobec nenadvihla ☹ ,som doma na pn od 5tt lebo som strasne krvacala,mala som hematon,ale to uz preslo po dvoch tyzdnoch sam vykrvacal,odvtedy nemam ziadne problemy 😵 len ta placenta ma hneva,viem ze kedykolvek mozem zacat krvacat a to bude znamenat len to jedine 😢 minuly rok som uz rat potratila tak pevne verim ze teraz to uz dotiahnem do uspesneho konca 😵 😵 😵

eva4
18. jan 2011

Ahojte,
aj ja som mala zistenú diagnózu placenta praevia po tom, ako som veľmi slabučko zakrvácala asi v 29. týždni, bol to len jeden malý fliačik a potom už nič. Vzali ma do nemocnice, kde som ležala necelý mesiac, nemala som problémy, nekrvácala som. Pustili ma domov. V 35. týždni som sa ráno doma zobudila v kaluži krvi. Mala som šťastie, že krvácanie nebolo až tak silné a že som sa včas dostala do nemocnice. Tam ma napichali a krvácanie ustalo, tak sa čakalo, nakoľko každý deň navyše pre dieťa je dobrý. Ležala som 4 dni na pôrodnici na šikmej posteli s hlavou nižšie. Náhle sa dostavilo sa ďalšie krvácanie, ktoré bolo strašne silné, ani som netušila, aké hrozné to môže byť, celá som sa triasla. Okamžite mi robili cisársky rez, bolo to veľmi hektické. Mala som veľkú krvnú stratu, takže som musela dostávať transfúziu. Moja dcérka sa narodila predčasne, silne pridusená s nepriaznivou prvotnou prognózou. Našťastie to s nami oboma dopadlo dobre. Ale uvedomujem si, že sme mali obrovské šťastie, že som nezačala takto krvácať doma, ale až tam v pôrodnici, kde som mala skutočne rýchlu pomoc. Nechcem nikoho strašiť, ale zažila som to na vlastnej koži a aj ja som bola predtým presvedčená, že to dopadne dobre. Nič nepodceňujte a naozaj sa šetrite a prípadne choďte vopred do nemocnice. Určite väčšinu z vás takéto niečo nestihne a všetko prebehne dobre, ale nezabudnite, že určité malé percento pravdepodobnosti stále existuje. Dve pacientky s rovnakou diagnózou, s ktorými som predtým ležala v nemocnici a ktoré mali placentu oveľa nižšie ako ja a stále mierne krvácali, porodili normálne a v termíne. Všetkým vám želám, aby to dobre dopadlo a aby ste sa tešili zo zdravých bábätiek.

tun1ska
15. apr 2011

Ahojte...som 1 15 tt, zajtra 16tt a dnes som bola na usg...zistili mi, že mám nižšie placentu- je vpredu ale zasahuje 4,5 cm dole...je to veľa, alebo málo? Má niektorá podobný problém? Ďakujem

miskap
15. apr 2011

@tun1ska Je to ešte veľmi skoro povedať, či to bude alebo nebude problém. Maternica sa s postupom tehotenstva zväčšuje a placenta sa trochu naťahuje. Prirodzene sa môže dostať ďalej od pôrodných ciest a nebude to robiť problém pri pôrode. Ak by to bola tzv. vcestná placenta (praevia) , tak sa to rieši cisárskym rezom plánovaným. Myslím, že sa nemusíš dopredu znepokojovať, je to skôr informácia pre lekára, aby vedel, kde tá placenta je. 😉

tun1ska
16. apr 2011

@miskap Ďakujem, už som spokojnejšia :-// 😵

janka29
4. máj 2011

ja som bola dnes na USG som v 20tt doktorka len konstatovala ze placenta je trochu nizsie ale ze este stupne vyssie pocas tehotenstva tak uvidime ale budem sa setrit ked vas tu takto citam.

slavusa5
28. jún 2011

Ahojte, ja som momentálne v 20tt, a aj mne naša dr. predvčerom na USG povedala, že mám nízko položenú placentu a tiež ma dosť naplašila, keď mi povedala, že, ak sa mi do 7 mesiaca nezdvihne pôjdem do nemocnice...Ja som tých problemov mala od začiatku dosť- pár týždnov slabého krvácania, dlhodobá baktéria, čo spôsobuje hnačky, kvalitná alergia na antibiotiká na vkladanie, xy liekov...Preto dúfam, že to už konečne bude dobre, že sa tá placenta snáď ešte zdvihne a, že to bábätko bude zdravučké...

slavusa5
9. júl 2011

ahojte, to tu fakt nie je už nikto s podobnou diagnozou? Mna by dosť zaujímalo aj to, či keď mám nízko placentu sa musím kvalitne šetriť, alebo až keď by mi nestúpla do 7 mesiaca?Je to teraz nebezpečné? Dr. mi nič nepovedala, len že nemáme mať pohlavné styk, ale chcela by som vedieť viac...

elephant
9. júl 2011

@slavusa5 Nízko položená placenta znamená, že by si sa naozaj mala šetriť, nedvíhať nič ťažšie a odpočívať. Keďže je len "nízko položená", predpokladám, že neprekrýva pôrodné cesty, takže rodiť budeš normálne. Ak si teraz cca 21-22tt, je to ešte spústa času na to, aby sa vytiahla vyššie, čo určite i urobí, hlavne ak je na prednej strane. Ja som približne v tomto týždni mala vcestnú placentu (placenta praevia marginalis), tiež ma Dr. strašil nemocnicou, a pekne sa vytiahla, do nemocnice som nešla, a rodila som normálne. Takže žiaden strach!

slavusa5
9. júl 2011

@elephant, ďakujem...veľmi si ma potešila... Teda s tým, že sa ešte dúfajme vytiahne...S tým šetrením...no včera som to riadne porušila...zametala som skoro celú stavbu...( máme rozostavaný dom-pred omietkami) a potom mi bolo kvalitne zle...Inak pri 3 a 4 ročných deťoch sa toho tiež veľa nenašetrím...ale budem sa viac snažiť🙂

klaudia19
11. aug 2011

Ahojte. Pozerám túto tému, lebo čakáme znova bábo, som v 12tt, a na ultrazvuku bola placenta tiež nízko uložená... priďalšej kontrole v 20tt uvidíme presnejšie .... (povedal Dr.). Ja viem, že je ešte čas, ale - mám už právom obavy...Lebo minulý rok v septembri sa nám kvôli placente praevia v 30tt narodil predčasne chlapček a neprežil to. ☹ Takže tým chcem povedať - určite sa dievčatá šetrite a keď môžte tak chodťe aj na PN, lebo nie je čo "stratiť", môžete len "získať"! 😉

sniperka
14. aug 2011

Ja som mala diagnozu placenta preavia pred 11 rokmi.Bola som na rizikovom celé tehotenstvo,4 mesiace v kuse som ležala v nemocnici.Placenta sa mi aj tak odlúpla v 28 tt a porodila som dcérku.Našťastie je živá a zdravá.

snu
29. máj 2012

dlho tu nikto nebol,ale aj tak sem napisem,,, moje teho bolo podla mojho dr ukazkove,, jedina chyba bola ze si nevsimol ze placenta sa mi tahala od hora po lavej strane a az na porodne cesty,, od 5teh m som sa stazovala na bolesti v rozkroku,, podla neho to nemalo noc spolocne s tehotenstvom,, miestami to bolo tak silne,ze som nemohla urobit ani krok,, ale tak rozchodila som to,,ked to podla neho nema nic z tehu,, , tak to som trpela az do 35tt,kde som zacala krvacat a na pohotovsti mi povdali ze mam placentu v porodnych cestach. placenta previa,, okamzite cerveny rezim,, ani na wc nikam,, mala som to tak zle,ze mi chceli brat maternicu,, porodila som v 35´plus 5,, rezali ma od pupka po susku,,teda az susku mi rozrezali, pretoze mi potrebovali oddelit maternicu a placentu,, nastasite imj to islo a maternicu mi nechali.. ale hruza je ze den predtymnez som bola na pohotovosti som bola na poradni a dr mi zas opakoval ake mam ukazkove tehotnestvo,, ,, nerozumiem ,, nechapem ako si to nevsimol,,, ,,

evita138
23. jún 2012

Ahojte baby,
prisla som sa sem pozriet, pretoze aj mne zistili nizko ulozenu placentu a chcela som vidiet nejaky ten nazor. Zacala som dost krvacat (menstruacia je oproti tomu nic) a tak ma manzel odviezol do nemocnice. Tam mi dali infuzky a nejake injekcie. Doktor mi povedal, nech sa pripravim na to najhorsie, ze nadej je vzdy, ale treba ratat aj s touto alternativou. Po dvoch tyzdnoch sa zdalo, ze uz pojdem domov, ale spustil sa mi silno hnedy hlien a do toho zislili aj tu nizko ulozenu placentu. V nemocnici som bola skoro 5 tyzdnov a to mi doktor pri prepustani povedal, ze musim dodrziavat taky kludovy rezim ako v nemocnici, ak sa tam nechcem vratit. O dva dni mam ist ku svojmu doktorovi, kedze je vikend a uvidim, co mi povie. Pisem to preto, ze asi tu nizku placentu treba brat vazne, aby nedoslo k potratu. Ale zas na druhej strane, aby som tu niekoho len nevystrasila, myslim, ze ked si clovek bude na seba davat pozor, ako pisete aj ine, ze to bude ok. 🙂 A myslim si, ze lepsie je vediet, ako nevediet a potom lutovat.
A tiez si myslim, ze uz sa vykaslat na to, ako bude clovek rodit (prirodzene ci sekciou), ale ze je dolezitejsie to babanko donosit a porodit zdrave. 😉
Kym som bola v tej nemocnici, vystriedalo sa tam vela rodiciek, ktore rodili aj prirodzene aj sekciou. Boli sme ich pozriet aj s babatkom. Ono je najhorsich tych prvych 24 hodin. Bol tam jeden prirodzeny porod, ktory nedopadol pre mamicku, co sa tyka bolesti moc dobre, pretoze doktori neodhadli dobre velkost babatka, ktore vazilo az 5,5kg a mamicka sa tak dotrhala, ze doktor, ktory ju rodil, si volal na pomoc ineho, lebo ju nevedel zasit. Pisem to preto, ze sa treba vysporiadat s hocijakou alternativou porodu, pretoze nikde nie je dopredu povedane, ako to dopadne. Niekedy aj ta sekcia moze dopadnut lepsie..... Ono aj tak tesne pred porodom sa robi sono a tam sa az rozhodne, co a ako.....Myslite na to male, na ktore sa tak tesite. 😉
Prajem vsetkym buducim mamickam s nizko ulozenou placentou vela trpezlivosti 🙂 🙂 🙂
Dufam, ze to aj ja zvladnem, lebo je mi to uz dlho a to som este len v 19 tyzdni.

miskafl
23. jún 2012

Evita, som rada ze si znovu otvorila tuto temu, aj ja mam nizko ulozenu placentu marginalis, a dost sa obavam odkedy to viem... Dozvedela som sa to pred asi tyzdnom, teraz som v 30tt, ale zatial som ziadne krvacanie ani vacsie problemy nemala, okrem toho ze mi dost tvrdne brucho, boli ma cely "spodok" a ked dlhsie chodim, podbrusko... Snazim sa vela oddychovat, ale aj sa bojim, neviem ci je velka pravdepodobnost ze sa placenta vytiahne v takomto pokrocilom tyzdni. Vraj casto dochadza ku krvacaniu v treom trimestri.. V pondelok idem na kontrolu tak uvidime...
Ty si si uz toho teda prezila s tou placentou, to ma mrzi, hlavne ze je uz lepsie ked ta pustili domov. Ty si este len v 19tt, takze sa ti s velkou pravdepodobnostou moze povytiahnut. Uplne suhlasim s tebou je jedno ci klasicky porod ci sekcia, hlavne co povie lekar a co je lepsie pre babo.. Drzim palce nech sa uz nemocnici vyhnes a uzivas si tehotenstvo 😉

endycko
25. jún 2012

@evita138
@miskafl ahojte dievcata, tiez mam nizko ulozenu placentu. mala som ju uplne cez krcok, ale uz sa vytiahla hore, v piatok idem na sono, tak uvidim kde je 🙂 tiez som krvacala a bola som v nemocnici. Mam kludovy rezim, vyvysenu postel - nohy hore a berem magnezium. prve babo som rodila prirodzene, no ale ak posudia lekari, ze to nepojde, tak som zmierena aj s cisarskym. Mne dr. vravela, ze je tam vysoke riziko krvacania a ze vsetko zavisi od toho ako bude placenta pred porodom. drzim vam palce, nech vam to dobre dopadne 🙂

miskafl
25. jún 2012

Ahoj, tak ja som dnes bola na ultrazvuku, a placentu mam vytiahnutu, takze super 😉 10. jula idem na dalsi ultrazvuk tak uvidim ako, uz som ani neverila ze sa vytiahne.
@endycko Super ze aj tebe sa vytiahla, uz by sa snad nemala vratit, neviem ako to je... Aj mne je uz jedno ako budem robit, ale zrejme budeme spontannym ak sa nam ta placenta vytiahla, neviem... Ja som od piatku prestahovana vo Francuzsku kde budem aj rodit, takze mam noveho lekara a nejak som sa ho nepytala este co a ako, na tom dalsom ultrazvuku sa popytam 😉 Kvoli comu ti hovorila doktorka ze ti hrozi krvacanie ak ju uz mas vytiahnutu? Aj tak ti chce robit cisarsky?? Drzim palce 😉

endycko
25. jún 2012

@miskafl naposledy som bola na sone pred 2 mesiacmi a vtedy bola placenta asi 2 cm od krcka hore, ze je to dost blizko ku krcku, ale zalezi od toho ako daleko bude tesne pred porodom . vravela, ze ked je moc nizko moze to viac krvacat a vtedy je mozno lepsie uvazovat o cisarskom. tak uvidim v piatok ako to bude 🙂 Aj ja drzim palce nech je to OK.

tari
25. jún 2012

.

evita138
8. sep 2012

@miskafl
@endycko
Ahojte baby, moc som sa doma neohriala, az 4 dni. Tie posledne dva som bola u lekarov a asi to chodenie mi vyvolalo opakovane krvacanie, ale uz nie take silne. Ocitla som sa v nemocnici, kde mi zistili aj otvorenie na jeden prst. Placenta sa postupne dvihala. Kontrolovali aj krcok a uvazovali o zasivani, ale objavilo sa mi este jedno krvacanie. Takze sa to nekonalo. Podarilo sa im to vzdy zastavit. Bola som tam 2 a pol mesiaca s postelou vyvysenou s nohami dohora. Teraz dodrziavam kludovy rezim doma, t.j. skoro cely den prelezim s nohami dohora, aby sa nevytvaral tlak na porodne cesty. Ta placenta sa asi oklo 24.tt uplne zdvihla. Postupne na sonach bolo vidno ako sa dviha. Citala som si v jednej knihe, ze krvacanie moze sposobovat aj dvihajuca sa placenta. Ako sa uplne zdvihla, tak krvacanie nebolo, tak dufam, ze toto je uz za mnou. Este vydrzat co najdlsie s tym krckom a otvorenim. Teraz somn v 29.tt.
Tak treba verit, ze sa placenta vytiahne 🙂
Dakujem baby za povzbudenie a cenne rady.
Taktiez drzim palceky, aby bolo vseko OK. 😉

endycko
10. sep 2012

@evita138
@miskafl
ahojky, tak to je super, ze sa vytiahla placenta hore. Aj mne sa vytiahla uplne hore a teraz tyzden pred terminom mam ju uplne hore a hlavicka uz je pekne dole. Teraz uz len cakame na kontrakcie. Neboj sa , ja som si odlezala 20 tyzdnov , nohy hore a maximalny klud a v 35 mi kazali chodit a ja beham ako srnka, dviham a maly sa tam drzi a drzi a to som otvorene uz strasne dlho. Tak ti drzim palce, nech ti tie tyzdne co najrychlejsie ubiehaju. Drz sa. papa.

evita138
17. sep 2012

@endycko
Dakujem.
To som rada, ze sa Ti tak dari. Mne zajtra zacina 31. tyzden, tak zase sme o nieco starsi. Do toho 35. mi treba vydrzat este 5 tyzdnov. To je moje minimum, co chcem dosiahnut, lebo podla literatury sa pise, ze dovtedy sa babatku vyvijaju organy a ze potom uz iba pribera. Samozrejme, ze pribera aj predtym. Inac chceme vydrzat co najdlhsie, tak aby sa bambula zdrava narodila.
Taktiez drzim palceky, aby si sa dockala toho vytuzeneho stastneho konca. 😉

endycko
19. sep 2012

@evita138 ahojky, tak ja uz to mam za sebou, 13.9. sa nam narodil Richard , 3400g a 51 cm. Islo to prirodzene, ta placenta sa mi vytiahla uplne hore, isiel vonku hladko, ani ma nemuseli nastrihnut 🙂 No na vsetky moje problemy pocas tehotenstva som ho porodila na konci 39 tt. Takze spokojnost maximalna. Drzim ti palce , aby ti to rychlo ubiehalo a aby si to vydrzala. Potom daj vediet ked sa ti drobcek narodi. Drz sa.

evita138
20. sep 2012

@endycko
Jeeej, to je super. Krasna vaha aj dlzka. 🙂
To ma tesi, ze ked uz to tehotenstvo si si nemohla tak vychutnat ako ine, tak sa Ti to na porode vratilo. Taky by som chcela mat aj ja. 😉
Dnes idem akurat ku gynekologovi v 31. tyzdni, tak asi bude robit aj to tretie morf. sono. (Neviem, lebo ma muz objednaval.) Som zvedava, ako nasa mala opicka narastla a ci tam ten anjelik nebude mat nahodou gulky. 😀 Lebo mi este moj gynekolog pohlavie nevravel, iba v nemocnici okolo 21. tyzdna a potom len co si myslia, lebo to nebolo dobre vidiet.
Potom sa este ozvem.
Pa
Uzivaj si toho svojho drobceka 🙂

katarinka25
21. sep 2012

@isabela1
ahojky isabela 1. no ja som itež mala takýto problém. tiež mi povedal doktor že mám nízko placentu.to mi povedal prvý krát v júni tohto roka. aj preto bola fotka zo sona trocha tmavá, zakrývala placenta bábo. v júly sa zase nedalo nič poriadne pozrieť, kvôli placente. mala som ísť na ďalšiu kontrolu v auguste ale tam bol sviatok a tak som išla prvý sept. týžd. a tam mi zistil, podotýkam až v 26.týždni, že nemám plodovú vodu!!!!po špeciálnom vyšetrení v martine mi zistili,že dieťatko má potterov syndróm, nezlučitelné zo životom, verdikt jasný-porodila som mŕtveho chlapčeka!!!!náš anjelik nemal vyvinuté obličky, preto tam nebola žiadna plodová voda a môj "úžasný" doktor to zistil až v 26.týždni.začalo to teda nízko položenou placentou, ktorá všetko zakrývala a preto nič nevidel.ani to že nemám žiadnu plodovú vodu.
ja byť tebou nespolieham sa len na tvoju doktorku, treba ísť aj niekam inam!!!nechcem ťa strašiť, ty isto nemáš iné problémy a v takom prípade ti isto stačí to čo ti tu písali ostatné ženy.ale nedaj sa odbiť a pýtaj sa aj na iné vyšetrenia!!!

dani15
29. sep 2015

Ahojte baby dnes som bola na ultrazvuku som 21 týždni a pán gynekológ my vravel ze mam nízko placentu ale že dieťa je v poriadku viete my poradiť že z čoho?? Alebo že čo nemám robiť?? Ako skúsená žena by my mohla poradiť mam strach a bojím sa z toho všetkého ďakujem za pochopenie

piacere
29. sep 2015

@dani15 nie je to z ničoho, jednoducho sa vytvorila nízko, ako bude bábätko rásť, placenta sa bude dvíhať, až by sa mala dostať úplne hore 🙂
Ja som mala placentu marginalis, teda mi sčasti prekrývala vnútornú bránku kŕčka. Mne sa už nevytiahla hore, ale pri sekcii zistili, že ani nemohla, lebo bola prirastená.
V prvom rade by si mala mať prísny kľudový režim, až kým placenta nepôjde aspoň 2-3 cm od bránky (ja som mala pred pôrodom placentu 2cm od bránky a dovolili mi rodiť prirodzene).
Nedvíhať nič ťažké, snažiť sa čo najviac ležať, aby plod netlačil na placentu, lebo sa môže odlučovať, môžeš sa proste rozkrvácať.
Šetri sa a neboj sa, väčšine žien sa placenta do nejakého 30tt dvihne hore 🙂
Držím palce.

dani15
29. sep 2015

@piacere ďakujem veľmy pekne za radi budem len oddychovať lebo mam strach o malé babo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre