Nízko uložená placenta. Boli ste v podobnej situácii?

isabela1
12. jan 2007

ahojte, dnes som bola na ultrazvuku a povedali mi, ze mam nizko ulozenu placentu. som v 21tyzdni a mam ist znova na kotrolu v zaciatkom aprila na kontrolu, ci sa mi to upravilo. babatko sa vyvija v poriadku. povedala mi len, ze ak sa to neupravi budem musiet porodit cisarskym rezom. je tam niekto kto mi moze o tom povedat trosku viac a bol v podobnej situacii? dakujem.

misickaluu
10. feb 2016

Pekny vecer,citam tu od vas ze pri diagnoze placenta praevia mudi byt zena informovana ze tuto diagnozu ma a vediet vsetky rizika ktore mizu nastat, ja som bohuzial tuto informaciu nedostala od svojhi lekara,nebudem menovat nebola by to prenho dobra reklama,cele tehotenstvo prebiehalo vcelku v poriadku az na hospitalizovanie v nemocnici kvoli tomu ze mi byvalo dost zle.Nasadili infuzie presla som niekolkymi kontrolami, rukami lekariv,sonom.Uz len cakat co ta nevolnost prejde a budeme s malim za vodou.Vsetko teda ukazkove,maly rastol ja som chodila do prace bez tazkosti aj na poradniach u gynekologa vyyzeralo vsetko v poriadku.V 25 tt som bola na dalsej poradni, lekar len konstatoval ze dietatko si urobilo z placenty vankusik.O 5 dni nato som zacala silno krvacat,nic zvlastne som neronila len sim si bola dat objednat kuchyndku linku do nashi noveho domu.Sanitku som si zavolala sama, nasrastie nemocnica bol len 15 min cesty takze dirazili skoro, rychli nemicnica a tam mi lekarka so zatajenym dychom konstatovala ze dietatko nastastue zije.Krvacanie zastavili povedali duaagnizu placenta previa marginalis,pokoj na lozku v nemocnici a uvudime ci dalej.dva tyzdne som poctivo lezala na lozku, len vc a sprcha nutne rano a vecer, bala som sa aj pohnut.Utisovali ma pohyby malickeho v brusku.Dva tyzdne bolo vsetko v potiadku,no piatok rano vizita a ja som zacala citit ze znovu sa spustila krv,stihla som len zavolat sestricky, a potom ux to islo velmi tychlo, trsnsfuzia krvi, lieky na zastavenie krvscania kortikoify pre malickeho, hodinu som lezals na posteli co stale krvacanie neustavalo,lenze dalsia komplikacia zacala odtekat plodova voda, lekari konstatovali ze nieje ina moznost len sekcia cim skor.Do hodinky bol Lucas na svete cisarskym rezom, prisiel si pre neho zachranny tim z BA a prevoz na Antolsku.Po operacii mi povedali ze maly zije a jeho stav pruslucha 26 tt.Zosravalo len modkit sa nech vydrzi a zabojuje.Ja som po sekcii pomaly zacala prichadzat k sebe kenze sa udiali dalsie komplikacie, behom 48 hodin mi bolo podanych 7 transfuzii krvi, a dva dni po sekcii sa mi spustili dalsie dva masivne krvacania, v nedelu vecer lekari robili co mohli aby mi zachranili maternicu, lenze museli nakoniec zachranovat mna a bola nutna hysterektomia.Teraz lezim na Antolskej aj ja, bola som prevezena k drobcekovi nech mu viem poskytnut to co najviac potrebuje, tak odstriejavam mliecko pokym sa nezotavim aj ja, budem tu pri nom,verit ze budeme silny a vytrvaly zvladnut toto obdobie, a dufat ze sa drobcek 17 maja ako bol termin, aj vrati somnou z porodnice domov.Velmi dakujem Lekarom co sa o mna srarali v Skalickej nemocnici, som im vdacna za vela, aj mimo prac,cas boli u mba a davali dokopy co iny kejar zanedbal...sestricky boli uzasne, srale kontrolovali srarali sa a som im za to naozaj vdacna, ze urobili vsetko co bolo v ich silach.

edyta
11. feb 2016

@misickaluu drzime prsty

misickaluu
12. feb 2016

@edyta dakujeme, bojujeme

misickaluu
7. mar 2016

27.2. Sme bohuzial dobojovali,syncek musel absolvovat operaciu crievok, ale jeho male telicko to nezvladlo, rozlucili sme sa snim v naruci.

jarmilad
16. apr 2016

@misickaluu ahoj, veľmi ma mrzí čo sa ti stalo a viem čo prežívaš, mne sa stalo presne to isté pred dvoma rokmi. Nízko uložená placenta a krvácanie, len ja som krvacala od začiatku tehotenstva. od 16tt som ležala v nemocnici, okolo 20tt mi začala odtekať voda, v 24tt ma prevažali do BA na Antolsku, v 25tt som porodila, ale žial chlapček už nežil. A tiež mal vybraté meno Lukáš. Je tomu už 2 roky ale stále to bolí. Teraz som znova tehotná v 13 tt, a znova sa mi tie problémy začali opakovať. Nízko uložená placenta a krvacanie. No dúfam, že teraz to už dobre dopadne.

misickaluu
16. apr 2016

Dakujrm za sucitejie, vien ze to bude dlho trvat nez sa s tym zmierim, myslim aj tak ze s tymyo sa clovek nezmieri, a drzim palceky nech je to tentokrst s dobrym koncom, prosim potom mi dsj vediet,aj ked sa nepozname, ale vhcela by som vediet ze je vsetko v poriadku drzte sa

jarmilad
19. apr 2016

@misickaluu ďakujem,, s týmto sa ťažko vysporiadava, manžel mi bol oporou. najťažšie to je na začiatku, prvých pár mesiacov. Teraz po dvoch rokoch tiež na to stále myslím, každý den si na to bábatko spomeniem ale už to tak nebolí na duši ako ked je to čerstvé. Niekedy pômôže sa vyrozprávať chápavej kamaráte, čo zažila niečo podobné. Občas si aj poplačem, ale som rada, že mám aspon dceru, tá mi je útechou. Len ma trápi ked sa ma pýta, prečo nemá súrodenca. Tak ak mi to teraz dobre dopadne tak budem šťastná hlavne kôli nej.

mily7
19. apr 2016

@misickaluu úprimnú sústrasť. je mi ľúto čo sa vám stalo. ak by ste potrebovali pomoc skúste poradňu alexis. mne pomohli.

fifina461
22. máj 2016

@misickaluu Ahoj, ja som kvoli praevii centralis porodila v 24tt...drzkajte sa...uz ma 3 a pol rocka a je zdrava 🙂

galinka26
1. mar 2017

Netreba túto diagnózu vôbec podceňovať. Ja som si v pondelok volala RZP. Valila sa zo mňa krv jak voda z točky. Diagnóza je placenta praevia. 27TT. Dnes ma previezli z nemocnice do nemocnice v Nových Zámkoch. Už mi začali pichať aj kortikoidy. Keby prišlo k predčasnému pôrodu.
Snažím sa myslieť pozitívne. My to určite zvládneme. Potiahneme aspoň do 36 TT. 🙂

piacere
1. mar 2017

@galinka26 Držím palce. Obnovila si mi všetky spomienky spred toch rokov, keď som skončila v nemocnici s masívnym krvácaním v 20tt... prepúšťali ma v 24tt, keď ešte stále bola minimálna šanca na prežitie malého... doma som škrtala v kalendári deň za dňom a od 20tt som si odležala až do pôrodu.... rodila som v 37tt 😉

galinka26
2. mar 2017

@piacere
Tak to nakoniec u Vás všetko dobre dopadlo. 🙂 Verím, že aj my vydržíme aspoň do toho 37TT. Ešte nám zostáva 10 týždňov ležania. Ale určite to stojí za to. 🙂 Musíme a chceme bojovať. 💪

darcusa
10. mar 2017

Maminky chcela by som radu. Dnes mi bolo po vedane ze mam nizko placentu. Po tom co som citala sa vraj este moze dvihnut. Ale radsej by som skusenosti Vas mamiciek. A hlavne nejake rady na co pozor a tak. Som prvorodicka tak mam s takych to veci obavy.
Ďakujem 🙂

galinka26
23. mar 2017

Ahojte žienky.
Takže moja skúsenosť. Placenta praevia centralis sa nám odlúčila v 29tt4d. Neskutočné masívne krvácanie. Toľko krvi som ešte nevidela. :( Ešte že sme ležali v nemocnici. Do 15 minút sme boli na sále. Sekcia, transfúzie. :(
Ale....mám úžasného synčeka. Narodil sa s pôrodnou váhou 1450g. Je v inkubátore. Na pľúcnej ventilácii. Prognózy sú veľmi dobré.
Je to malý bojovník. 😘
U niekoho diagnóza placenta praevia krváca, u niekoho vôbec. Každopádne netreba to brať na ľahkú váhu.
Ja som zakrvácala celkovo 4 krát.

misickaluu
23. mar 2017

@galinka26 urcite to nebrat na lahku vahu,mne celkovo vytieklo 3,5 litra krvi,dostala som 10 transeuzii,3 krvne plazmy,aby som sa vobec vedela postavit na nohy,trikrat som masivne krvacala,nastastie dva krat v nemocnici,aj ked krvacanie nevedeli zastavit,lebo nevedeli najst zdroj,stale som tu,aj ked uz po hysterektomii...o to viac si vazim svoj zivot

jarmilad
6. apr 2017

@misickaluu ahoj,pred rokom sme si pisali, mali sme podobný osud ohľadom babatka, v oktobri sa nam narodil krasny zdravy chlapec. Po dlhom čase a tolkých útrapách sa nám to podarilo. Tak chcem všetkým odkázať nech nezúfajú a veria a dieťatko sa nakoniec podarí. Hoci stále tie predošlé potraty bolia ale ked sa pozriem na našho maličkého tak to nakoniec stálo za to. Aj ked som mala aj toto tehotenstvo rizikové a vždy horzil potrat tak nakoniec sa to podarilo a sme veľmi šťastní.

mirkabbb
25. aug 2017

@klaudia19 ahoj prosim ta ako si dopadla.ja som mala preavia marginalis a umrel mi po 8 dnoch syn.ako dopadlo druhe tehitenstvo?jasa tak bojim a kolko od prveho si rodila?mala si sekciu?

misickaluu
26. aug 2017

@jarmilad ja som sa este nedopracovala k druhemu babetku,kedze mam histerektomiu,slubila mi sestra,aj bratova zena,ze mi babetko odnosia,ale zatial sa to nejak nedari...asi skusime adopciu,teraz v auguste sme sa zobrali,tak snad boh da,a nejako sa nam podari.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre