Nízko uložená placenta. Boli ste v podobnej situácii?

isabela1
12. jan 2007

ahojte, dnes som bola na ultrazvuku a povedali mi, ze mam nizko ulozenu placentu. som v 21tyzdni a mam ist znova na kotrolu v zaciatkom aprila na kontrolu, ci sa mi to upravilo. babatko sa vyvija v poriadku. povedala mi len, ze ak sa to neupravi budem musiet porodit cisarskym rezom. je tam niekto kto mi moze o tom povedat trosku viac a bol v podobnej situacii? dakujem.

janinah
12. jan 2007

Ahoj, isabela1, mala som nízko uloženú placentu pri dvoch tehotenstvách, pri oboch sa mi vysunula vyššie, čo bolo dobre, ale ku koncu som dosť polihovala ako mi nakázali, Najhorší variant je centrálne uložená placenta /placenta praevia/, ale to keby si mala, tak ťa poučia o režime. Mala som 1 cisársky, ale nie kvôli placente. Nenamáhaj sa fyzicky a polihuj, sedenie nestačí.Keď ťa dačo ešte zaujíma, tak sa pýtaj a drž sa.

isabela1
autor
12. jan 2007

diky janinah. ja zatial presne neviem v akej presne nizkej polohe ju mam ulozenu. ani mi nepovedala nic podrobnejsieho o tom len, ze sa to mozno este upravi, a zisti to az ked pridem na dalsiu kontrolu. to su 2mesiace a mrzi ma to a budem nad tym rozmyslat cely cas. mala som tym pokazeni cely zazitok z ultrazvuku. chcem sa ta este spytat, ze v ktorom tyzdni to tebe zistili, ze mas nizko ulozenu placentu. dik

janinah
12. jan 2007

isabela1, neboj sa, museli ťa na to upozorniť, ale nie je to nič strašné, väčšinou sa placenta vysunie a porodí sa spontánne.Máš ju uloženú v dolnej časti maternice,hlavne, že nie je na vchode na krčku to by stála v ceste pri rodení, preto potom cisársky.Tie pacientky potom musia poctivo ležať a hrozí silné krvácanie, ale toto nie je tvoj prípad, tak sa nestresuj a užívaj si tehotenstvo, ale šetri sa.Mne to zistili tak koncom 6. mesiaca a obe som donosila do termínu.

vavka33
13. jan 2007

isabela aj ja som mala placentu ulozenu nizko,dokonca cez branku a v 19t som koli tomu trosku zakrvacala a bola v nemocnici na pozorovani.placenta sa ti bude postupne posuvat vyssie s rastucou maternicou.ked pojdes na dalsi UZ bude to v poriadku.nehrozi ti ziadne riziko,neboj,len budte opatrnejsi pri sexe,mozes tiez zakrvacat,nenos ziadne tazke veci a nic nedvihaj.A vela oddychuj,k chces,pytaj sa na pnku,ja som pre istotu na nu isla.drzkaj sa.

janinah
13. jan 2007

Ahoj isabela, vavka odporuča ísť na PN, ja som bola pri obidvoch,takže myslím, že ti to aj lekár povedal, lepšie byť na PN, podľa toho akú máš prácu, ale v práci si určite neľahneš.

vavka33
13. jan 2007

Neodporucam -to smu len odbornici 😀 ale asi je to pri nizkej placente lepsie.Ani nevies ako sa moze nieco stat a budes lutovat.Mozno bude stacit polezkat si par tyzdnov a potom mozes ist zas do prace. 😉

ivec79
7. feb 2007

ahoj, mne zistili to isté v 21. týždni, budúci týždeň idem opäť na kontrolu. Dr. mi prikázala veľa ležať s vyloženými nohami, pri spaní si dávať vankúš medzi nohy, aj sa mi lepšie spí a mala som brať doplnok "magnésium" vo forme tabletiek. Vybrala som 2 bal. takže uvidíme ako sa to pohlo. Ja mám placentu cez vchod, celkovo moja maternica je nízko uložená a preto ostávam aj "PN". Okrem toho mám tvrdšie bruško ako iné baby a niekedy cítim sťahy načo ma upozornila aj Dr., ale dúfame, že ten "horčík" to trošku napraví. Ostáva nám len pozitívne myslenie... 😉

dankaa
7. feb 2007

ahoj ivec,

mne teda nám zistili nizko placentu v 19tt od vtedy ležíme doma-PN,chceli nas dat aj do nemocnice,ale nastastie sa tak nestalo 🙂 musela som iba ležať,manžel robil uplne vsetko.Teraz je to omnoho lepsie-magnezium pomohlo,beriem ho dost dlho po 6 tab.denne.Magne služi na to,aby ti svalstvo krcku spevnelo.momentálne tvoje obdobie je este ktriticke takže naozaj bud disciplinovana.Oplati sa to 🙂 A este na zaverked budes citit tvrdnutie casto,napr.2x za hodinu kontaktuj lekara-caste tvrdnutie bruska je znakom "otvárania sa"

PS:nie je to s nami až také strasne,mohli sme skoncit v nemocnici
😅

ivec79
7. feb 2007

Ahoj dankaa 🙂
a to som si chcela vybavit v robotke polovičný úväzok - neprichádza do úvahy. Ďakujem za Tvoje info, ďalšie mi doloží Dr. v utorok...Presťahovala som sa z KE do BA a nerada by som ostala v nemocnici, lebo okrem môjho manžela tu nemám až takých blízkych ľudí, takže padám domov 😉
Všetko dobré Ti želám

dankaa
7. feb 2007

ivec,neodporucam chodit do prace,lebo je možne ze skoncis v nemocnici-taketo slova mi tiež lekarka prizvukovala a Ty si este v rizikovom obdobi,kedy dietatko nie je zivotaschopne.drž sa!magne pomaha kazdej mamicke 🙂

vava
25. feb 2007

Ahojte 🙂

Bola som na sone a tiez mi napisal, ze mam placentra previa central. Preto som si nasla tuto temu a chcem sa opytat, ako pokracujte s tymto, ci naozaj len lezite a nic alebo nebodaj ste niekde v nemocnici...
A este, ake je to magne ? Je to magne B6? Mne nic take lekar nedoporucil, ani to nespominal, preto sa pytam.

Dakujem za pomoc 🙂

gabika11
26. feb 2007

Ahojte, tak ja som dnes bola u gyn a aj ten ma prekvapil spravou, ze mam nizko ulozenu placentu, nejak vpravo dole. Som asi v 15 tyzdni, nevie sa presne, lebo babo, je dost dlhe. Pocula som, ze placenta sa postupne zdvihne hore. Bola to dost neprijemna sprava a tiez mi pokazila zazitok z USG. O magne mi dr nic nehovoril, ale beriem Callibrum mami, tak urcite obsahuje magnesium. Nic nam neostava, len sa setrit a nedvohat tazke veci a dufat v to, ze sa nam placenty posunu vyssie. 😔

vavka33
26. feb 2007

Ahojte,aj ja som mala v druhom tehu nizko ulozenu placentu,dokonca najskor mi prektyvala krcok a postupne sa vytiahla hore.Ked som rodila bola na urovni pliecok babatka,takze v pohode.Fakt sa musite len setrit a hlavne vynechat pohl.styk kym sa vam nevytiahne vyssie,lebo mozte aj zakrvacat,co sa stalo aj mne a bola som par dni v nemocnici.dobre je papat ascorutin a magnezium a odychovat.drzim vam vsetkym palceky. 😉

lucy81
26. feb 2007

Ahojte, mne zistili placentu praevia v 10tt, keď som začala trošku špiniť, potom to uzv v 12tt potvrdilo, ale už prekrývala krčok len okrajovo a nedávno v 20tt mi doktor povedal, že už nie je praevia, len nízko nasadajúca. / čo asi znamená, že už neprekrýva krčok/. Ináč ja našťaste pracujem doma, ale o oddychu môžem len snívať, lebo už mám dcéru a musím sa jej venovať. želám vám príjemné tehulkovanie a snáď nám to všetkým dobre dopadne 🙂

vava
27. feb 2007

Ahojte,

ja som sa vcera docitala, ze, ked je central, tak sa uz zvycajne neposunie. Ak je vpravo alebo vlavo, tak je este moznost, ze sa zdvihne, ale ak je central, tak nie.
Som v 13TT a pravdu povediac, neviem si ani len predstavit, ako budem lezat a nic nerobit do augusta 🙂
Baby, a ake to magne si mam kupit ? Magne B6 ?

vava
1. mar 2007

Ahojte,

to je nas tak malo s placentou nizko ?

ivec79
1. mar 2007

ahoj vava 😉
vidim, ze Ti nikto neodpoveda...ja beriem magnesium vo forme tabliet vola sa to "magnerot" 2xdenne

ivec79
1. mar 2007

pred 5-tyzdnami som mala placentu presne cez vchod krcka maternice. Dr. mi povedala, ze ma bude musiet "pozorovat" dôkladnejsie, ale nic z toho nebolo a tento utorok mi dokonca povedala, aby som sa nezaoberala placentou, ze to budeme riesit pred pôrodom - celkom mile, ked neviem na com som ☹

ivec79
1. mar 2007

co som zistila sama: samozrejme babatko sa hybe v brusku a same ju moze "odkopnut" az do toho cca 35. tyzdna kym ma priestor na pohyb. Ibaze vsetko ma 2 strany, takze moze sa to stat, alebo ostane na svojom mieste. Ak ostane, je jasne, ze porod bude cisarskym. A naozaj da sa to s istotou povedat az tesne pred pôrodom teda v tom 35-tyzdni. 😖

vava
3. mar 2007

Ahoj Ivec,

dakujem ti moc za odpoved. Ja uz totizto toho "cisara" beriem ako hotovu vec 🙂 Uvidim o tri tyzdne, ci sa nieco zmenilo. Citim sa OK, nic mi nie je, tak dufam, ze to tak aj ostane🙂
Drzim ti palce, si o cosi predo mnou, tak som zvedava....Dufam, ze sa prihovaras babatku, aby "kopalo" smerom hore 🙂)

adkag
6. mar 2007

ahojte, aj mne doktorka vcera povedala,ze sa jej zda,ze mam nizko placentu,ale nevysetrovala ma nejak podrobne,dokonca ani na uzv dobre nevidela,lebo som vraj mala plny ocovy mechur,takze to pozrela len tak zbezne. nechcela to nejak moc drazdit,lebo rped tyzdnom som dost krvacala. vraj tu placentu bude sledovat az okolo 20tt, teraz aj tak vacsinou lezim kvoli tomu krvacaniu.skusim to magne B6,ked pisete ze by to malo pomoct na tieto problemy.

vava
6. mar 2007

Ahoj Adka,

uz som ta videla na septembrovkach, potom v teme hroziaci potrat - takze viem, ake mas problemy a teraz si sa pridala aj ku mne 🙂 Sme priblizne rovnako tehotne, ja idem na kontrolu o dva tyzdne a som strasne zvedava, ci sa nieco zmenilo. Mne je uplne fajn, takze nejake to polihovanie u mna nie je moc realne. Aj ja uz uzivam to magne....Budem ti drzat palce, aby krvacanie rychlo ustupilo ! Drz sa 🙂

adkag
6. mar 2007

Vava, dakujem, uz aj rozmyslam,ci u mna nemoze ist o dolucovanie placenty,ked som mala to krvacanie,ale snad nie. sak hadam by to lekarka videla na UZV. kazdopadne teraz budem hlavne lezat a o dva tyzdne mam ist na kontrolu,tak mi to hadam doktorka pozrie co najlepsie a najpodrobnejsie. tak budem cakat a uvidim,co bude dalej.

Inak mne je uz tiez fajn,takze tiez sa mi tazko polihuje,ale uz som sa poucila,ze sa nemozem namahat,aj ked nemam ziadne problemy,takze sa to snazim dodrziavat. verim,ze to bude casom ok a placenta sa nam s rastucou maternicou zdvihne.
si na PN alebo chodis do prace?

dankaa
6. mar 2007

ahojko,

ja mam ten istý problém a teraz som rada,že je to omnoho lepšie-magne mi velmi pomáha,som rada,že som to ležanie vydržala a "pretrpela" 😉

dankaa
6. mar 2007

držím prsty!len musíme byť naozaj disciplinované!

adkag
6. mar 2007

danka a ako dlho si lezala? ja zatial len tyzden a mam dost. dufam ze sa to nejako upravi,aby som nemyusela prelezat cele tehotenstvo.

sisulik
14. mar 2007

ahojte baby...som v 27.tt a dnes mi zistili, ze mam nizko ulozenu placentu a z casti mi prekryva porodne cesty..vraj sa to este moze posunut ale ak nie, tak ako ste uz spominali, bude ma cakat cisarsky..ale toho sa nebojim...hlavne aby sme boli ja aj babo v poriadku...vraj mam odpocivat a nepretazovat sa, aby som nezacala neskor krvacat...

dankaa
14. mar 2007

adkag ja som intenzívne ležala od začiatku decembra a polepšilo sa mi niekdy okolo 33 týždna.manžel robil úplne všetko.naozaj to netreba brať na lahku váhu,povodne som mala ležať v neemocnici,a byť tak pod dohladom,ale vydržala som to a uspech sa dostavil.musíme byt trpezlivé.Ja -energický clovek som si myslela,že sa v tom byte zblaznim,ale pomohli mi moji najbližší a hlavne lustenie krizoviek,to aby som "nezblbla" 🙂

sisulik viem,že pri dietatku sa velmi ležat nedá,ale pokus sa co najviac odpočívať...magne pomaha posunut placentu a spevniť svalstvo krcka,takže urcite sa to zlepší 😉 držim prsty!

sisulik
14. mar 2007

diki dankaa... ;)

ja beriem magnezium od stvrteho mesiaca...len tak, ako prevenciu....ale doteraz som brala len dve tabletky denne. aj ked na flasticke mam napisanu ako dennu davku 4-6 tabletiek. od vcera som sa rozhodla brat 5 tabletiek denne. tak dufam ze to pomoze.

dankaa
14. mar 2007

mne naordinovala 3x2 tabl.denne-to zavisi od problemu,vsetko je indivindi-ty más predpokladam vcestnu placentu.prediskutuj to s lekarom,ci je potrebne brat až 6 tabliet denne.pre istotu...

a vysetril Ta porodnik?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre