Nízko uložená placenta. Boli ste v podobnej situácii?

isabela1
12. jan 2007

ahojte, dnes som bola na ultrazvuku a povedali mi, ze mam nizko ulozenu placentu. som v 21tyzdni a mam ist znova na kotrolu v zaciatkom aprila na kontrolu, ci sa mi to upravilo. babatko sa vyvija v poriadku. povedala mi len, ze ak sa to neupravi budem musiet porodit cisarskym rezom. je tam niekto kto mi moze o tom povedat trosku viac a bol v podobnej situacii? dakujem.

sisulik
15. mar 2007

ahoj danka...bola som u porodnicky..nenaordinovala mi nic...ale aj ked beriem 6 tabletiek denne tak to nevadi, lebo aj keby som brala viac, tak mi to nema ako ublizit, kedze tento magnezium sa nevztrebava v krvi ale nadbytok sa vylucuje...nabuduci piatok idem zase za svojou porodnickou..tak uvidim...len nieco spomenula, ze mozno (ale nie na isto) si ma tak niekedy neskor nechaju na par dni na infuziach...

dankaa
16. mar 2007

držím Ti prsty aby to dobre dopadlo! 😉

sisulik
16. mar 2007

dik danka...

vava
18. mar 2007

ahojte 🙂
Tak som bola na kontrole - placenta sa len malilinko posunula trosku vyssie - na prednu brusnu stenu, ale diagnoza placenta praevia central ostava.....Zacala som brat Magne B6 dva krat denne, ale akosi mi zacalo strasne busit srdce...Tak mi to lekar zmenil na óbycajne magnezium. Zatial je to OK. Uvidime, ci sa nieco zmeni este neskor. Ale nastrasena som dost - ze to chce velmi velku opatrnost, lebo ak to zacne krvacat, tak treba byt pripravena aj na transfuziu krvi ☹

sisulik
18. mar 2007

vava...hlavne sa nestresuj...a nekontroluj sa ci krvacas alebo nie..skus sa uplne ukludnit...stres ti nepomoze, praveze skor poskodi. skus skor mysliet na to, ze vsetko bude v poriadku...malinko sa posunulo aj to je dobre...si len v 16.tt takze mas este hodne casu aby sa to uplne posunulo...

vavka33
18. mar 2007

vava,aj ja som mala len to obyc.magnezium a stacilo to.Placenta sa ti bude posuvat,neboj,si len v 16tt,placenta ma cas.ja som ju mala mimo branky asi az okolo 28tt.A neboj,krvacat to az tak nebude,ja som zakrvacala a bolo to trosku a len raz.potom uz bolo vsetko o.k.,tak ked bues opatrna,nic sa ti nestane

sisulik
18. mar 2007

ahoj vavka..mne zase zistili ze mam nizko polozenu placentu az teraz v 27.tt..myslis ze sa mi to este mozes posunut???

lydia26
19. mar 2007

ahoj dievčatá, ja som mala tiež placentu previae, a to som čakaj aj dvojičky, bola som strašne prestrašená, ked som začala v 3 nesiaci veľmi krvácať a to 2 dni pred mojou svadbou. Musela som ostať v nemocnici a Dr. povedal, že by sa to malo tak do 5 mesiaca upraviť. Ležala som tam 4 tyždne kým sa placenta dvihla hore. A bolo všetko ok. Ale musela som doma ležať, povinne, žiadne chodenie a vôbec nie po schodoch a šetriť sa. Ale ja som čakala dvojky tak to bral aj troch viac zostra, ale myslím si že treba fakt dodržiavať povinne klud na lôžku a tak som od jula 2005 do 29 novembra 2005 ležala povinne doma a potom do 3 januára 2006 v nemocnici pod dohľadom, tiež mi davali ascorutin myslím že 6tab. denne, a magnezium do zadku a ešte niečo už presne nepamatám.
Držím palčeky a ležať ležať ležať povedal doktor. 😀

lejla77
3. apr 2007

ahojte kocky, dnes mi povedali na UZV, ze mam placentu vzadu a nizko ulozenu. Co to znamena???????? 😕 Co sa moze stat?

vavka33
3. apr 2007

nemusi sa stat nic,len bud opatrna pri noseni veci a pri styku.Ja som mala pri oboch tehu nizko placentu,aj som si polezala na pozorovani a mam dve nadherne dcrenky-takze sa neboj,je to normalne,ma to vela tehuliek a bud opatrna.ona sa ti postupne vytiahne vyssie s rastucim bruskom 😉

sisulik
3. apr 2007

leila...mne v 27.tt povedala jedna lekarka ze mam nizko ulozenu placentu a vysvetlila mi aj rizika, atd..velmi ma to vystrasilo...mojho lekara to zase velmi prekvapilo, kedze on mi robil usg v 20.tt, 24.tt, 27.tt (den pred usg co som mala u tej lekarky) a nikdy si nevsimol ze by som ju mala nizko...v 28.tt som isla pre istotu na kontrolne usg k tej lekarke a svoje slova nepotvrdila...cize, placentu som nemala nizko ulozenu...len sa zrejme nesustredila pri poslednom usg...;)
ale aj tak sa neboj...

lejla77
3. apr 2007

vavka33:
ok, diky - radsej nebudem robit nic - doteraz som to brala tak, ze som aj sem-tam nieco zdvihla. Od dnes ziadna namaha. 😔

sisulik:
doteraz som mala vzdy v norme. Az na dnesok 😕 Bola som z toho vyvalena. Zakazdym mi totiz robi UZV iny dr. Prvi dvaja nezisitli nic a az ten treti? 😨

bihan
20. apr 2007

Ahoj babulky, tak aj ja sa pridávam do klubu 😒 3 dni po svadbe ma chytili kŕče, rýchlosťou blesku som naklusala k doktorke a zrazu som ani nevedela ako odchádzala s nízko uloženou placentou a odporúčaním na pokoj na lôžku a Magne B6-ku ...
To sa asi ľahko povie.. o týždeň sa sťahujeme... manželíček ma teraz stále obskakuje, ale mám z toho čudný pocit.
Dokina povedala, že by sme sex mali obmedziť tak na polovicu, o zákaze nič nehovorila.. a samozrejme nič ťažké nenosiť... kurnik, keď si predstavím, že sme ešte pred týždňom boli na túre v horách, mimčo už mohlo byť tatam ... ale aspoň o tom vieme a dúfam, že cisárom rodiť nebudem musieť 😉

sisulik
20. apr 2007

lejla...kedy ides zase na usg? mozno tu placentu ani nemas nizko ulozenu...ja som na usg bola zase tento tyzden (32/1tt) a ani tentokrat sa mi nepotvrdilo to ze by som ju mala nizko ulozenu...takze este sa velmi nestrachuj...

escada17
20. apr 2007

cau kocky, kedy sa to da zistit? Nestiham citat pri malej, mi tu lieta...😉

lejla77
23. apr 2007

sisulik:
odvtedy som bola na 3D a tam mi nic nepovedali o nizko ulozenej placente, ale ja som sa ani nepytala - vobec ma to nenapadlo ... 😖 Ale moj dr. mi povedal, ze si z toho nic nemam robit - ze to je este skoro, takto to povedat. 😕

val01
23. apr 2007

ahojte babulky, tiez sa ku vam pridavam. Dnes som bola na 3D USG a Dr. mi napisal toto: Placenta PS zasahuje hlboko do dolneho segmentu,vn.branku neprekryva. Viete mi prosim niekto poradit, co to presne znamena?Taka som bola kludna a teraz toto,dost ma to vystrasilo.dakujem vam pekne

monikaaerik
27. apr 2007

Ahojte maminy,
rada by som k vam pripojila.Prave si prezeram lekarsky nalez z ultrazvuku a mam tam napisane ze:plac.PS zasahuje hlboko do DS az po vnut.branku ale neprekryva ju eudhyramnion.Poznate to?

sonulik1
28. apr 2007

mne povedal doktor ze mam nizko placentu uz na prvom ultrazvuku v 13 tyzdni, moja doktorka mi ale povedala ze je to velmi skoro a ze sa to moze este uplne zmenit. magne B6 ale beriem ale to skor kvoli tlaku, tak som celkom rada ze som sa tu docitala ze to moze pomoct aj tej placente

isabela1
autor
3. máj 2007

ahojte, mne zistili taktiez, ze mam nizko ulozenu placentu na ultrazvuku v 21tyzdni. povedali mi, ze sa to vacsinou upravi. bola som este raz na ultrazvuku v 32tyzdni a sa mi to upravilo. 🙂

mipa
6. máj 2007

ahoj mne to doktor oznamil pred dvoma dnami ale nic blizsie mi nepovedal, ziadne obmedzenia ani nic, neviem niekedy mam pocit akoby bol zaspaty alebo co lebo ani to meranie panvy o ktorom som sa tu docitala mi nerobil tak ja neviem...ale budem sa aspon setrit a tiez papam calibrum mami

adkag
6. máj 2007

mipa a v ktorom si tt? ulozenie placenty je dolezite az ku koncu tehotenstva,takze mozno preto ti nedal ziadne obmedzenia. a ak ju mas nizko,ale neprekryva branku, tak je to oki. ale je fajn ze sa setris.
a meranie panvy, mne to dokina robila ale na tehu cviceni sme sa o tom bavili a vela tehuliek vravelo ze im to lekari nerobili. takze asi zalezi od lekara.

mipa
6. máj 2007

som v 21tt a doktor povedal ze to v tomto stadiu to ma vela tehuliek, a ze je velka pravdepodobnost ze sa to spravi, ale nic viac. robim kratky dlhy tyzden 12hod...myslim ze je to dost vela a doktor ma nevypisal pn ako niektore baby co tu pisali ale mam dobreho sefa tak sa dam asi na dovku 😎

adkag
6. máj 2007

mipa, to sa moze este upravit,jak bude maternica rast. horsie by bolo,keby ostala nizko aj pred porodom.no tych 12 hod. je dost vela,mas namahavu pracu?

mipa
6. máj 2007

robim v chovprodukte, tri hodiny v predajni a tri v kase takze to sa este da ale dlhy tyzden je dost namahavy momentalne som na dovolenke, ale chystam sa zhovarat so sefom o skrateni prac.doby a ak to nepojde tak budem musiet odist lebo mi dlhe statie alebo sedenie robi zle na chrbat... ☹ je to skoda lebo ja som inak dost aktivna a ked nebudem mat co robit tak sa asi zblaznim..ale pre babo vsetko..premyslala som o brigade ked sa ta placenta da do poriadku, i ked pochybujem ze ma niekde zoberu tehotnu

vierkaaaa
29. máj 2007

Ahojte tehulky,
včera mi na uzv zistili placenta praevia, ked som sa dozvedela viacej informácii čo to môže spôsobiť nebolo mi všetko jedno, dnes som ostala na dovolenke, ale po prečítaní tejto diskusie som kľudnejšia, som v 21tt,
utekám si kúpiť Magne B6,prvé tehotenstvo som mala bezproblémové mám krásne dievčatko a druhé na ceste......majte sa krásne a odychujte... 🙂

martinka211
30. máj 2007

Ahojte,chcem sa spytat,viete mi niektora poradit co to znamena,ze umiestenie placenty Anterior?

matamisi
22. mar 2010

ahojte...to uz dneska nikdo nema nizko ulozenu placentu len ja...pred tromi rokmi ste tu toho popisaly trochu....precitala som si vsetko a som trochu ukludnena....mne dnes doktor povedal,ze mam nizko ulozenu placentu a s hematomom...no super...a som este len v 12tt.... 😔

katkaking
22. mar 2010

ahoj matamisi, neboj sa, vsetko bude urcite ok...
inak ja som tu nahodou nasla tuto temu, a tiez som prekvapena, ze tu nikto nepise...ja mam tiez nizsie placentu, samozrejme ze sa bojim, ale nejako polihovat alebo byt v klude sa mi neda...mam totizto rocnu dcerku. Za 3 tyzdne sa mi posunula o 2 cm vyssie, tak verim ze sa vytiahne.
Ty si ako na tom? mas ju nizsie, alebo vcestnu...alebo? a dali ti aj nejake lieky alebo ti povedali nieco viac, lebo mne skoro nic, len ze sa mam setrit a byt v kludovom rezime, co sa mi neda....

trpezliva
22. mar 2010

Ahojte, mne tiez zistili v 12 tyzdni nizko ulozenu placentu..aj na velkom uzv v 20tt mi to lekar potvrdil. Musela som prestat behat, to bolo asi vsetko. A setrit sa, no pri nasej prvej dcere Lili sa to vobec nedalo, ona este nechodila ked som otehotnela, tak ju vsade vlacila na rukach. Ale vydrzali sme a v 30tyzdni uz bola placenta vyssie🙂. Tak vela stastia. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre