Nižšie položená placenta

enisska
10. apr 2013

Ahojte mamicky,chcela by som sa vas spytat ci mate skusenost placentov ktora je nizsie.dnes som bola na sono.som 15/1 tyzdni a doktor mi povedal zevsetko je v poriadku len placenta je trosku nizsie.v tej chvili ma to nenapadlo sa na to spytat,az potom neskor som nad tym premyslala.co mi to vlastne povedal.ale asi to nieje nic vazne,ved keby tak by to uz riesili a vyzera to tak ze maa zajtra prepustia.ale ak ste sa s tym niekto uz stretli napiste.dakujeme

aristka
10. apr 2013

placenta sa ti vytvorí na hocijakom mieste v maternici,tam nie je čo riešiť 🙂

radusiq
10. apr 2013

Budu ti to sledovat. Normalne ako maternica rastie placenta sa posuva smerom hore. Akurat v zriedkavych pripadoch sa neposunie a je prilis blizko ku krcku, alebo ho prekryva takze prirodzeny porod je velmi rizikovy. Ja som tak skoncila na cisarskom, ale inak je to ok, nic strasne pokial sa o tom vie 🙂

slniecko77
10. apr 2013

@enisska ja som tiez mala nizsie placentu, ale uz na sone v 18tt sa posunula na spravne miesto a rodila som prirodzene 😉
..takze prajem vela stastia aj tebe 😵

@radusiq a u nas sa neukazes? 😉 😀

elizeenka
10. apr 2013

Ja som zacala v 21tyzdni krvacat,som sa zlakla ze co a na sone mi zistili nizko polozenu placentu,ale uz v 26 tyzdni bolo vsetko v poriadku. Drzim palce

radusiq
10. apr 2013

@slniecko77 uz som sa ukazala neboj nezanedbavam vas 😉

janinah
10. apr 2013

@enisska nestresuj,mala som to v dvoch z mojich troch tehotenstievvysunula sa do konca teh. a všetko bolo ok

enisska
autor
10. apr 2013

Dakujem velmi pekne.a keby sa nahodou neposunula nizsie a bude stale blizko krcku,nemoze sa stat ze porodim skor?ako by som tomu zabranila?mam dvojrocnu dceru a je to riadny sinter.a som na to vsetko sama,manzel je v zahranici.a preco je prirodzeny porod rizikovy pri takejto veci?prve tehotenstvo som mala bez problemov a aj porod.tak sa trosku obavam teraz.

enisska
autor
10. apr 2013

@radusiq dakujem ti za odpoved.chcem sa ta este spytat,ze keby sa ta placenta nahosdou neposuvala tam kam ma a bola by stale nizko mohlo by to sposobit predcasny porod?preco je prirodzeny porod pri tomto probleme rizikovy.niekde som sa este docitala ze pri tom treba vela oddychovat.no neviem ako to budeme zvladat kedze mam dvjrocnu dceru.aj ta pri tom sem tam pobolievalo podbrusko ako keby sa mala dostavit menstruacia?citala som aj o tom ze to sa roztahuje maternica.dakujem

monika291
10. apr 2013

ja som ju mala tiez nizko v 20tt a v 24tt som sla zasa na sono a mam ju v poriadku tak akurat tak 🙂 Hovoril doki že niekedy sa to časom pekne upravy samo 🙂

radusiq
11. apr 2013

@enisska predcasny porod v pravom slova zmysle asi nie. Placenta je nachylnejsia na poskodenie a krvacanie, preto na Slovensku zvyknu dat zenu na rizikove (ja som v zahranici takze az do 7.mesiaca som pekne robila a nikto nic). V extremnom pripade ak by to krvacanie nastalo a bolo by nejako masivne mohla by nastat situacia ze musia vyvolat predcasny porod. Ale ja som krvacala 3x a nebolo to nutne, malicky si pekne pockal do 39tt na plano any cisarsky a mam uzasne zdrave babatko bez jedinej komplikacie 🙂 Treba sa setrit - nie prehnane ale ani to s aktivitou neprehanat ked nemusis. Prvykrat a najviac som zacala krvacat po celodennej ture na zaciatku 7.mesiaca.
Prirodzeny porod je nebezpecny lebo v ceste je placenta - ak zakryva krcok, porodila by sa prva a babatko by mohlo vykrvacat alebo zadusit sa kym by vyslo von ono samo. Tie akoby menstruacne bolesti neries to s tym nic nema a je to ok 🙂 stastne tehulkovanie prajem, nech sa placenta sup sup posunie a nemusis riesit tieto veci 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre