Nočné krvácanie z nosa počas tehu. Máte skúsenosti?

mimi26
18. feb 2008

Ahojte babky, chcem sa opýtať, či máte niektorá z vás skúsenosti z krvácaním z nosa počas tehotenstva. Cez deň je to úplne v pohode, ale v noci sa pravidelne púšťa krv z nosa ked sa prevraciam zo spánku. a cítim aj tlak do očí. Lekárka mi predpísala ascorutin, ale tam je napísané, že v tehotenstve sa nesmie užívať. Tak čo stým...? ☹ už som zúfalá...

veva1
18. feb 2008

ahojcek,som kdesi citala ze vraj je to v tehu bezne ze sa zvysuje objem krvi a tym to krvacanie. mne isla krv len z dasien.
co sa tyka toho lieku mam pocit ze to uzivaju tehulky pri krvacani,no mozno sa mylim 😨
asi je to na tebe ci ano alebo nie,no napr. mne zistili boreliozu a mala som zapaleny nejaky nerv co mi zablokoval polku tvare ,tak mi tiez predpisali lieky,no nieco ma brzdilo v ich uzivani,bolo mi to proti srsti tak som ich nejedla a radsej som s problemami vydrzala a dopadlo to dobre aj bez nich. no mohlo to dopadnut aj tak ze by sa borelioza preniesla na tomaska... prehodnot co je mensie zlo. ci lieky alebo krvacanie 😉

jastericka
18. feb 2008

ahoj mimi26: aj ja som krvácala z nosa pravidelne na začiatku tehu, doktorka ma poslala ku krčnému. Vyšetrenie bolo nepríjemné, vypálil mi jednu cievku v nose, ktorá bola puknutá a odvtedy, musím poklopať sa mi nepúšťa krv.
Ale v tehu je to úplne normálne, ja zase teraz trpím hormonálnou nádchou, tiež úplne bežné v tehu, pri nej smrkám krvavé hlieny, ale krv sa mi už chvalabohu nepustí.
Viem, že ascorutin berú maminky v tehu pri krvácaní.
Ak Ti môžem poradiť, veľa pi tekutín a premasťuj si sliznicu v nose mastičkou, napríklad oftalmo-septonex (to je dezinfekčná mastička) - neublíži ti, alebo si kúp v lekárni masť do nosa na suchú sliznicu, oni ti poradia.

mimi26
autor
18. feb 2008

no ved to... ked som si prečítala príbalový leták a videla že zakázané brať v tehu, tak som vedela, že to brať nechcem. Zvládnuť sa to dá, akurát, že som každú noc hore, a stále prezliekam obliečky 🙂 . len sa bojím, aby to nebolo aj niečo iné...

matinka
18. feb 2008

jastericka, ja mam problem so suchou sliznicou a preto mam obcas aj krvave hlieny, tak skusim, dam na tvoju radu.

veva1
18. feb 2008

mimi daj na radu jastericky a na noc uterak pod hlavu,je to praktickejsie 😉

lienka77
18. feb 2008

ja mam ten isty problem od zaciatku tehu...niekedy sa mi pusti aj 3-4 za den, niekedy mam 2-3 dni pokoj....lekarka mi nechcela nic predpisovat, mam to vydrzat...tak vydrziavam... 🙂
dufam le, ze nezacnem aj pri porode... 😲

mimi26
autor
18. feb 2008

jastericka, vyskúšam to aj ja, dúfam, že to pomôže 🙂 a aj ten uterák je fajn nápad, ak ho celý do rána nezhužvem.. 😅

mimi26
autor
18. feb 2008

lienka, ja som si ešte kúpila vitamín C s postupným uvoľňovaním, ale jem ho ešte len 3 dni, tak neviem, či to pomôže. Vyskúšam, napíšem.. 🙂

lienka77
18. feb 2008

super, tak potom napis ci zabralo...
ja uz domu nejdem bez dvoch balikov vreckoviek...raz ma to chytilo v mhd a mala som malo (vreckoviek), utekala som domov vyzerajuc akoby mi dal niekto pastou do nosa...

jastericka
18. feb 2008

inak je to veľmi nepríjemné, aj táto tehotenská nádcha, dúfam, že to nebudem mať až do konca tehu 😠 .
Tá mastička do nosa je buď Pinosol, veľmi dobre sa po nej dýcha alebo masť do nosa s eukalyptom.

veva1
18. feb 2008

a este ja takuto nadchu mavam pravidelne kazdy rok ked sa kuri. odporucam vela pit aj ked to nema logiku a mokry uterak na radiator.
ja asi vsetko riesim uterakmi 😀 😀 😀

zuzanat
18. feb 2008

ja som brala ascorutin na zaciatku tehu, lebo som mala krv vo vytoku a tiez mi tiekla stale krv z nosa, asi tri mesiace v kuse, tiez mi dla na to ascorutin a uz je to dobre, krv mi teci velmi malo 🙂

mimi26
autor
18. feb 2008

zuzi, tak myslíš, že by som ten ascorutin mala jesť, aj ked je v tehotenstve zakázaný....?

evka1310
18. feb 2008

aj mne tecie krv a ked netecie krv aspon smrkam krvave hlieny. ale nejako som to neriesila. ani som to nehovorila doktorovi. povedala som si ze to musim prezit a "rozdychat" 😎 😎

zuzanat
18. feb 2008

mimi mne ked ho predpisal lekar a som doma citala pribalovy letak tak som volala sestricke a ona mi povedala, aby som si to nevsimala, ze sice to tam je napisane, ale normalne to tehulam davaju. ja som ho brala asi tri mesiace. ved gynekolog by ti nepredpisal nieco co je zakazane 😉
evka to som si hovorila aj ja, ale ked mi krv tiekla nonstop, tak uz som mu to povedala a klop klop, ale uz mam klud 🙂

roasha
18. feb 2008

mimi,ascorutin mozes uplne v pohode aj pocas tehu,ja som brala 3x2tbl,proti krvacaniu/popri mnozstvu inych/liekov na udrzanie. 😉
prve 3-4mes sa berie ascorutin,neskor sa moze uzivat danium. 😉

mimi26
autor
18. feb 2008

babulky díky, ste zlaté 😵 , vážne o tom porozmýšľam... 🙂

nana77
20. feb 2008

baby, tiez casto krvacam z nosa. lekarka na hematologii mi predpisala ascorutin (davali mi ho aj v nemocnici na gynekologii, ked som v 6tt zacala krvacat). ale tato lekarka mi poradila, ze dobra proti krvacaniu je pohanka - pohankove caje, alebo kasa. a je to prirodne. jo a citrony - oni tiez stahuju cievky.

elenita
20. feb 2008

Ahoj Jani, aj Ty si tu? 😉 Sranda, kolko toho mame spolocneho, ja to krvacanie z nosa mam tiez, ale doteraz som to nijako neriesila...ale uplne najviac mi vadia doslova krvave chrasty v nose, teda nechcem byt nechutna..... 😖

certica
20. feb 2008

tak mne sa predvcerom prvy krat trochu pustila krv z nosa, ale len z pravej dierky, aj hlieny mam trochu krvave, tiez len z tej pravej 😕 . inac v prvom tehu si pamatam, ze som viac krvacala aj z nosa aj z dasien, teraz je toto v pohode. co je ale optimisticke - po porode to prejde 😉

nana77
20. feb 2008

caute baby!!!
presne ja ja mam ten problem - krvacam len z pravej nosnej dierky... a takisto ako ty, elenita, mam tie chrasty... no je to neprijemne a mne to strasne prekaza!!!!
certi, citala som, ze si uz bola u cievneho! takze je to ok, vsak? dobre som pochopila?

certica
20. feb 2008

ja som toto tehu celkovo nejak postihnuta len na pravu stranu 😀
nana hej, je to v poriadku. mozno sa mi krpec este nejak zahadne premiestni a aj noha odpuchne pripadne zacne aj druha 😀

mimi26
autor
20. feb 2008

ahojte babulky, ttak ja som si teda kúpila vitamín C s postupným uvoľňovaním.... beriem ho už týždeň a teda 3 dni sa mi krv konečne nepustila 😵 , tak som šťastná ako blcha 😀 možno to C-čko pomáha, lebo doktorka mi mi ešte radila jesť kyslú kapustu. Brrr, ale to ja nezvládnem... 😖

petruci6
24. jan 2009

ahojte,

tak mne zac krvacat z nosa pocas tehu,aj chrasty som mala,myslela som,ze sa to porodom zlepsi a nic ☹
pocas tehu som s tym nic nerobila,ale uz ma to vazne otravuje

je na to nejaky sprej,alebo kvapky??

ajka30
25. jan 2009

ahoj, este je dobre pouzivat roztok z morskej soli, da sa to kupit vo forme spreja v lekarni a mne krcny odporucil krem infadolan

katarina.banska
24. jan 2010

ahojte,
som v siestom mesiaci a zacalo mi krvacat z nosa. ale len z jednej dierky. tiez mam take chrasty v nose. je to v tehotenste normalne? co na to pomaha? zeby to malo nieco s tlakom alebo mi chyba nejaky vitamin ?alebo sa mam obavat nieco vaznejsieho. dakujem za radu.

tikuska
24. jan 2010

Ahojte ja to mám tiež a je to počasím a prekúreními miestnosťami. Kvapky Pinosol sú s olejom a vatičkou si povytierate noštek a pohoda. 😅

lutsine
24. jan 2010

ja som v 14 tt,tiez od zaciatku tehotenstva som nachladena,smrkam,mam chrasty v nose. A hlavne tie krvave,este som s tym u lekara nebola. Moze to suvisiet aj s pohlavim babatka?

garonka
24. jan 2010

lutsine v tehu je to oki, skus si kupiť sprej do nosa Sterimar obsahuje morsku vodu zvlhčuje nos, a tie chrasty som mala i ja v nemocke a sprej zabral. Na babenko to vplyv nema

bosor
7. mar 2010

Ahojte babenky. Pokusam sa o babo uz 3 roky. Pred dvoma tyzdnami som bola na "in vitro" a uz tyzden krvacam z nosa. tehotensky test si mozem urobit az buduci stvrtok, ale som uz nedockava, ci to vyslo. Chcela som vediet, ci krvacanie z nosa je normalne v tehotenstve a vidim, ze ano...takze dufam, ze nam to vyslo tentokrat. Je to pre mna zatial pozitivna sprava, aj ked je to neprijemne 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre