Odumierajúca placenta a zlé prietoky v 36. týždni

lubenka131
19. júl 2013

ahojte...potrebovala by som len vase skusenosti s takymto pripadom..dufam ze sa niekto najde...sestra lezi od pondelka v nemocke s tym ze mala je moc malinka nesedi jej tt s terminom porodu skracuje sa jej rychlo krcok...dnes jej robili sono a vysledok dr povedala "plodovej vody dost,prietoky su zle a placenta stara odumiera dieta ma malo kyslika a krvi"viac k tomu dr len dodala ze zajtra to budu musiet skontrolovat zas a odisla..to kolko ju takto chcu alebo mozu nechat bez kyslika,resp s takym malym prisunom kyslika este k tomu ked mala je malinka slabo vyzivovana?(v pondelok mala 1740g) a mala by byt v 36tt...dakujem za kazdu info

xlucia
19. júl 2013

@lubenka131 bez placenty dieta neprezije. potrebuje injekcie na dozretie pluc a sup malu von, aj ked s mensou vahou, ale zivu a zdravu

lubenka131
autor
19. júl 2013

@xlucia a ked je ta placenta v takom stave a aj tie prietoky ako dlho moze byt este vnutri mala?ved mi to nejde dokopy...proti zdravemu rozumu mi to pride ze ma minimum kyslika a nic....

xlucia
19. júl 2013

@lubenka131 podla toho v akom stave ma presne placentu. ale poviem ti tak... keby mala niekoho zazmluvneneho, asi by uz bola mala vonku.

lubenka131
autor
19. júl 2013

@xlucia no placenta malu vyzivuje dlhsie uz zle..a dnes zo sona jej povedala "placenta stara odumiera...prietoky zle...v zaznamoch napisane krcok max zodrany maternica pripravena na porod.....jaj cele zle :-/

marianka0101
19. júl 2013

Ak sa rano nerozhodnu konat, zbalila by som sa a sup rychlo do inej porodky

xlucia
19. júl 2013

@lubenka131
@marianka0101 suhlasim. tiez by som na rannej vyzite spravila krik, ved ide o zivot babatka...

sendy182
19. júl 2013

@lubenka131 a to ešte na čo čakajú?.....na pôrodné bolesti?......uff.....to je ale prístup....ani magnéziové injekcie jej nedávajú?.....

evarak
19. júl 2013

@lubenka131 dufam,ze budu obe v poriadku,ten ich pristup v nemocnici teda vobec nechapem 😒

googlinqa
19. júl 2013

@lubenka131 ta cakaju , neviem na co , ved dovod na cisarsky uz maju

lubenka131
autor
19. júl 2013

@marianka0101
@xlucia
@sendy182
@evarak počkám ráno čo mi zavolá....potom tam ideme a ja to budem určite riešiť....toto je otrasný pristup...ako chápem že chcú bábo nechať čo najdlhšie ale toto už je extrém podľa mňa....ja to všetko viem len som chcela počuť či sa s tým už niekto stretol :-/

googlinqa
19. júl 2013

daj vediet ako to dopadlo, zaujimavy pripad, ale toto je cisty hazard s ludskym zivotom! v takom tyzdni sa uz da dietatko krasne zachranit, netreba ho nechat trapit sa, ten nedostatok kyslika, a ze lekari chcu platy, viete co by som im dala, cest vynimkam

evarak
19. júl 2013

@lubenka131 drzim palce

katarina_st
19. júl 2013

@lubenka131 moja dcerka sa sice narodila v 38tt, ale tiez mi v den porodu povedali na ultrazvuku, ze dcerka je malo vyzivovana, ze nepribera tak ako by mala a ze najlepsie by jej bolo uz vonku. Ale to som bola o 2 tt neskor ako tvoja sestra, tak mi mala vazila o nieco viac, podla ultrazvuku mala vazit 2500g a narodila sa s porodnou vahou 2800g. Podla mna, sice nie som doktor, ale aj tvojej sestry malinkej by bolo lepsie uz vonku. Mozno vazi aj o nieco viac. Ultrazvuk to nevie niekedy uplne presne odmerat, ked hlavicka sa tlaci uz aj von. Ja som mala aj malo plodovej vody. Ja som bola v den porodu na beznej poradni, tam mi este povedali, ze ked do 2 tyzdnov porodim, tak mozem byt rada, no a potom som bola na ultrazvuku, tam mi povedali vid. vyssie a hned ma hospitalizovali. No ale nastastie sa malinka poobede vypytala sama von. Velmi drzim palce tvojej sestre, chuda, musi sa citit bezmocne. No ale snad zajtra uz malinka bude na svete. Daj potom vediet...

tajka1986
19. júl 2013

zbal ségru okamžite a šup do inej nemocky, nie som lekár, ale určite ohrozujú život dieťaťa 😠 Nečakala by som do rána,čo ak bude neskoro 😔

zuzi79
19. júl 2013

ach tá Trnava, nemám slov...

sendy182
19. júl 2013

@lubenka131 držím palce....a nedajte sa 😉

turistka
19. júl 2013

@lubenka131 tiez by som to riesila uz "miernym" krikom, ten pristup nie je normalny, na co cakaju?

alka61
19. júl 2013

@lubenka131 ahoj, už to málo byť dávno ukončené, držte sa

lubenka131
autor
19. júl 2013

@tajka1986
@alka61
@turistka
@sendy182
@zuzi79
@katarina_st dievčatá zajtra tam idem a budem to riešiť...ďakujem za odpovede zajtra vám dám vedieť..este raz ďakujem

tajka1986
19. júl 2013

držím palce 😉

mata128
19. júl 2013

@lubenka131 je v Trnave?????

melesmeles
19. júl 2013

drzim palce!!!!

aristka
20. júl 2013

ak je problém a nie je súhlas s lekárom je možne aj počas služby to riešiť s nadriadeným tj.s primárom ,ak je to takto určite by top malo byť ukončené,nech to dobre dopadne

xlucia
20. júl 2013

@lubenka131 tak ako si pochodila????

lubenka131
autor
20. júl 2013

@tajka1986
@alka61
@turistka
@sendy182
@zuzi79
@katarina_st
@xlucia
@aristka
@melesmeles
@mata128
@tajka1986 dievcata ano je v trnave...no dnes som sa nedozvedela nejak extra nic...ani jej to sono nerobili a aj pasy mala len 2x za den..bola som za doktorkou ktora mala sluzbu na pohotovosti kedze je vikend...akurat tak mi povedala ze oni sa snazia malu udrzat co najdlhsie kedze je mala a zaostava vo vyvine ze keby sa tam nieco ectra dialo oni by hned riesil...ze ju sleduju aby neodumrelo babo....ale dokedy sa to da takto oddalovat a kolko tam to "moze" byt mi nepovedala ze plod je brany ako donoseny a zrely v 38tt...tak ja ani neviem ci ju tak nechaju do toho tyzdna alebo ako...debata bola celkov na urovni toho ze je vikend a ja ju vyrusujem....ze toto a ostatne otazky treba riesit z izbovym dokotorom ktory ju ma na starosti ze keby bolo nieco treba ze by rano primar nakazal....a dokola omielala len ze oni su tam v pohotovosti teraz na to ze keby sa nieco dialo aby rychlo zasiahli....ja uz nerozumiem nicomu...a ked som jej povedala ze sa na to pytam vlastne preto ze ked mala to vcerajsie sono taky vysledok ze "placenta stara odumiera"sa zasmiala ze take ani neni...kukam...no co si to vymyslela??jak ze neodumiera placenta ved tento vyraz som pocula uz strasne vela krat...neviem fakt neviem co sa bude diat dalej verime a dufame ze vedia co robia a ze ju vcas vyberu keby bolo treba

kveta
20. júl 2013

@lubenka131 Takyto stav cez vikend je pruser. Lekarom sa nechce robit cisarak.. Cakaju na pracovny tyzden. Plus do toho zakaz cisarakov od nadriadeneho.. A v tomto pripade pri nedonosenosti by malo ist o cisarak. Dostava Tvoja sestra aspon lieky na dozretie pluc babatka?

Inak baby Ti tu dobre radili.. Ze prevoz inde a riesit to akutne. Toto nie je sranda.

mata128
20. júl 2013

@lubenka131 podla mna uz ste mali riesit revers a prevoz,zahravaju sa nepekne...ja nechcem stradit,ale ked ste pisali,ze je vlastne nedokyslicovana-moj syn sa narodil s vrodenou srdcovou vadou,mal transpoziciu velkych ciev,cize vymenenu plucnicu a aortu. Prislo sa na to tak,ze na druhy den po porode zosivel a uz to islo....ale len co tym chcem povedat,primarka na are nam vtedy povedala,ze prve,co nedokyslicovanie zasiahne,je mozog!!!!!vdaka Bohu,maly ma14mesiacov,dnes uz je ok,ale riadne som trpla,ci s nim bude vsetko ok☹☹☹

mimik79
20. júl 2013

@lubenka131 dufam ze jej uz urobili cisarsky, na co cakali pane boze, ja som mala nieco podobne, tiez problem s vyzivovanim cez placentu a nizku porodnu vahu odhadovanu. Sledovali babetko na pasoch, ctg, raz sa tam cosi nie dobre ukazalo a hned isiel cisarsky. to boli minuty...maly sa narodil, sice mal porodnu vahu o pol kila viac ako sono odhadovalo, tie sono merania nie su presne, ale vonku mu bolo ovela lepsie ako v brusku, bol aj je stale velky papkac a rychlo vsetko dobehol aj predbehol🙂 tak dufam ze to dobre dopadlo...

molniak
20. júl 2013

@lubenka131 ahoj ja som mala problem v tom ze mam vysoky tlak a to tiez zapricinuje ze sa cievy zuzia a babo je nedozivovane lezala som na rizikovom tyzden pichali mi injekcie na dozretie pluc v piatok prisiel za mnou doktor ze na pondelok mi planuju sekciu ze uz to nema vyznam dalej udrziavat ze maly ma okolo 600g a uz som ja ohrozena tak isiel maly von v 28tt ako pisala mimik79 sono sa trosku seklo len u mna to bolo ze mal maly menej ako predpokladali ale je tu a poklopem nic vazne nema

maznacik007
20. júl 2013

pravdepodobne co som pochopila tak hrozi hypoxia plodu, kedze placenta nedokaze dostatocne vyzivovat plod... no sranda to neni je tu aj diskusia
https://www.modrykonik.sk/forum/porod/mali-ste-hypoxiu-plodu-pri-porode/
no ja by som tam asi urobila poprask... resp nech tam ide jej manzel a ziada si primara a nech mu daju pisomne ze je ich aktualny postup v poriadku ... a urobili vsetky potrebne vysetrenia ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre