Operácia žlčníka v prvom trimestri

zaria611
2. dec 2012

Ahojte dievcata, chcela by som sa opytat ci mate niektora skusenost s laparoskopickym odstranenim zlcnika v tehotenstve?
Som teraz v 7. tyzdni tehotenstva a riesim dilemu ci to podstupit teraz alebo cakat az po porode. Bojim sa ci by narkoza neublizila babatku, je to moje tretie tehotenstvo , predosle dve sa skoncili cisarskym rezom a mna uz teraz v 7. Mom tyzdni pobolieva jazva. Na druhej strane sa bojim, ze ked sa mi bude brucho stale zvacsovat a bude tlacit na zlcnik, tak sa budu hybat aj kamene a budem mat zachvaty. Dakujem za kazdu vasu odpoved

penelope111
12. apr 2013

@asar15 Ďakujem 🙂 No veru aj mne je ľúto toho tvojho rezu. Pekne ťa rozrezali ja mám na tej veľkej jazve len 13 štichov. Ja mám tiež ľudí v paži čo sa týka jaziev lebo ja mám jazvy po celých nohách lebo som po ťažkej autonehode a ešte ma čaká cisársky 🙂

asar15
12. apr 2013

tú jedinú po cisárskom by som brala radšej ako pôrod respektíve to šitie tam dole

dijuri
10. sep 2013

Ahojte.som cca v 7 tt mala by som byt.pred tyzdnom aj nieco mi zacali ukrutne bolesti v oblasti pupka.ako keby noze pichali v casovych intervaloch.bolenie zaludka.aj pod lavym prsom a vystrelovanie do chrbta.trvalo to cca 3 dni.potom uz len bolestzakudkA a pocit na vracanie.meska mi menzes par t a testy pozitivne.sono ukazalo ze mam plny zlcnik kamienkov najvacsi ma 9mm.som obejdnana na operaciu len este chirurg nevie ze je tu aj tehu.bojim sa dalsieho zachvatu

soulmejtka
2. aug 2014

Ahojte, sice to nesuvisi priamo so zlcnikom, ale takisto ma museli operovat v 7. mesiaci tehotenstva, mala som zapaleny vajickovod, takze operacia bola nutna... jazvu mam vertikalnu a na 7 stichov.... a preto by ma zaujimalo, lebo to nikde neviem najst, ci bude mozne u mna rodit prirodzenym sposobom, alebo cisarskym. Najradsej by som ale rodila prirodzene. Ake mate s tymto skusenosti vy? Nebude ta jazva pri prirodzenom porode nejakym vaznym problemom? Dakujem.

petrauk
2. jan 2016

Ahoje, ja som v 26 tyzdni tehotenstva. zlcnik mam plny malych kamienkov a babo zacina tlacit na zlcnik. denne mam 3-4 zachvaty, ani sa neviem poriadne nadychnut. Tu vo velkej Britanii mi dali na bolest paracetamol🙂. Po kazdom jedle trpim pol hodinu(alebo ked sa vyzvraciam nasilu) to prejde. obavam sa kvoli malemu ze nedostava dost zivin.
operaciu som mala mat v auguste ale som otehotnela. viete mi niekto poradit? dakujem

annirons
8. nov 2020

@janinah mne ho operovať nechceli... 17 hodinový záchvat a ine

emma323
2. júl 2021

@feb13 Ahoj, som vo veľmi zložitej situácii. Mám veľa žlčových kameňov už zhruba 2 rok, no prišlo sa na to až v Marci tohto roku, chcela som operovať no covid, neoperovali má. Teraz som v 5 mesiaci tehoyenstva, a mám hrozný strach. Mám aj záchvaty sem tam, hnačku tiež. Bojím sa že mi praskne žlčník budem to cítiť?

feb13
2. júl 2021

@emma323 Prasknutie zlcnika je nasledkom zapalu alebo upchatia zlcovodov. Ak by sa to stalo, priznaky urcite bude mat. Aj skor. Pri neobvyklych bolestiach treba vyhladat pohotovost, nech spravia sono a daju nieco od bolesti, v pripade zapalu aj antibiotika. Tak isto aj pri zltacke, aj bez bolesti, najma ked su aj ocne bielka zlte. Chirurg by mal zhodnotit akutnost situacie na zaklade vysledkov a navrhnut liecbu. Vcasnou liecbou sa zvycajne da predist prasknutiu zlcnika.

lucia0211
4. dec 2021

@sendy182 ..ahoj,viem že si uz dávno písala svoj príspevok no skúsim.. vieš aj ja som tehotná a v 7 týždni no mám už teraz hrozné bolesti.. lekárka na gastre mi povedala že mám držať žlčníkovu diétu a skúsiť to nejak prežiť 🤷🤦no neviem čo už fakt môžem a čo nie.. nevieš mi prosím poradiť čo jesť, nejaké recepty??Na internete jedni napíšu že to nemôžeš,no druhý že áno 🤷🤦

lucia0211
4. dec 2021

@dijuri ahoj viem že si písala už dávno svoj príspevok no aj ja som práve v 7 týždni a trápi ma žlčníkovy kameň tiež sa bojimt..ty si ako dopadla?? Operovali ťa a neublížila narkóza babetku?

lucia0211
4. dec 2021

@penelope111 ahoj viem že si písala dávno prispevok,aj ja som v 7 týždni no môj žlčníkovy kameň mi už teraz spôsobuje bolesti.. bojím sa operácie,vraj sa môže operovať len v druhom trimestri...ty keď ťa operovali bolo s bábätkom všetko ok?A kde ťa operovali?

penelope111
5. dec 2021

@lucia0211 Ahoj bola som v Trenčíne. Operovali ma v 20 tt. Malý bol a aj je v poriadku 😊

lucia0211
5. dec 2021

@penelope111 ...ahoj... bože ďakujem za odpoveď...a vybrali ti celý žlčník či len kameň laparoskopicky??A normálne ťa uspali? Babetku si už porodila??mala si neustále bolesti že ťa museli operovať či??

penelope111
5. dec 2021

@lucia0211 Malý má už 8 rokov 🙂 vybrali mi celý žlčník lebo mi kameň upchal zlcovod. Mala som veľké bolesti vkuse som už zvravala a neudrzala v sebe ani vodu. Ja už som mala tuším nejaký zápal. Najprv skúšali laparoskopicky ale nakoniec ma museli zoperovat normálne. Bola som uspata.

lucia0211
5. dec 2021

@penelope111 a môžeš mi povedať ako to celé prebiehalo? Normálne ťa uspali a po prebudení ťa aj skontroloval gynekológ?

penelope111
6. dec 2021

@lucia0211 ano uspali a gynekológ bol aj pri operácii. Stále som bola sledovaná.

simca06022011
6. dec 2021

@lucia0211 kamene sa nevyberaju.

lucia0211
6. dec 2021

@simca06022011 🤦🤦vyberajú laparoskopicky

simca06022011
6. dec 2021

@lucia0211 no ako povieš 😂 das nejaký link? Vybera sa cely žlčník. Vzdy. O vyberaní kameňov som vobec roky nepočula.

lucia0211
6. dec 2021

@simca06022011 ... veď čítaj príspevky...len pri vybratí kameňa ti hrozí že sa ti urobia nové..

simca06022011
6. dec 2021

@lucia0211 ja nevidim nikde ze by vyberali "kamene laparoskopicky", a kedze tento rpoblem mam dlhodobo, viem, ze kamene sa nevyberaju ;) nemusim si citat o tom dalsie komentare na MK, keby som take videla, tak urcite sa tam ozvem tiez. Ak sa riesi chirurgicky nieco tak vybratie celeho zlcnika.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre