Opozdený vývoj bruška plodu

prstek
11. júl 2013

Ahojte baby, je tu niekto s rovnakym problemom?? Som 32tt....Sono ukazuje vsetko ok...teda hlavicka...aj stehenna kost na 32tt dokonca aj par dni vpred....akurat CA teda brusko mame 28tt....co sa doktorom vobec nepaci, ze 4 tyz opozdenie je vela a ohrozuje to jeho zivot...chcu ma dat hospitalizovat...bojim sa, vylakali ma, ze dietatko moze odumriet :(

sense
11. júl 2013

@prstek neviem preco ta lakaju moja mala vsetko opozdene len stehennu kost mala o tri tyzdne dopredu a narodilo sa mi zdrave dieta len nemalo 4kg ale len 2800g a 47cm, a teraz nema ani tri mesiace a meria 62cm a 5300g...

effkaa
11. júl 2013

@prstek ja si to uz presne nepamatam, ale moj maly mal cca o 2 tyzdne vacsiu hlavicku, cca o 3 tyzdne mensie brusko a stehennu kost tak akurat. Tak si predstav, ake boli moje predstavy... hlava velka, brusko malinke... Ale narodil sa v poriadku, bol stihly v pase, chuducky, ale zdravy, hlavicka uplne OK. Neboj sa, dobre papaj, ked ta chcu vziat do nemocnice, nevadi, budes pod dohladom. Mozno ti daju nieco, aby babo trosku pribralo, drzim palce, ale neboj sa, casto to byva takto "rozhodene" - tie velkosti. Ved sa este vyvija, len nechcu nieco zanedbat. 🙂

mirkamurko
11. júl 2013

@prstek nič sa neboj a hlavne sa nestresuj,so mnou ležala jedna mamička čo mala to isté čo ty,dokonca aj v tom tt bola a dávali jej týždeň infúzky do žily a všetko sa upravilo.

prstek
autor
11. júl 2013

@sense a mala az 4tyzdnove opozdenie? jednemu doktorovi sa to nepaci...ale nevyjadril sa nijako....druhy ma poslal za inym a ten mi dnes oznamil, ze je mozne ze plod odumrie...ze 4 tyz je vela...navyse mam aj problemy s hospitalizaciou..lebo nemozem tolko byt tam kolko chcu lebo nemam kam dat mojho 4rocneho synatora...tak este aj za to na mna nacirkusovali v nemocnici....prisla som uplne znechutena a zdrvena :/

prstek
autor
11. júl 2013

joj baby....ani neviete ako ste ma ukludnili 🙂 ja som prisla taka vyrevana a zdrvena...navyse ako na mna nakricali v nemocnici ze si ja nemozem dovolit hovorit kedy mozem a kedy nemozem ist lezat....keby som nechcela nepoviem....ale ked realne nemam kam dat drobca mojho 4rocneho tak je to problem...ale uz ako take vychodisko sme nasli....tak snad to pomoze a maly bude ok....kopka stale o dusu 🙂

nikusssik
11. júl 2013

@prstek bola som na tom podobne, my sme mali zaostávanie o 3 týždne. Obavy lekárov sa však naplnili a musela som porodiť v 35 týždni, moja láska mala necelé 2 kg. Čiže hypotrofická. Dnes máme 4 mesiace a 5300 g, rastie nám pekne a je veľmi zlatá. Samozrejme sme kontrolovaní na očnom, neurológii, v rizikovej poradni, ale lepšie ako niečo zanedbať. Držím ti palce, aby to všetko dobre dopadlo, v najlepšom prípade bábätko donosíš a možno to nebude žiadny valibuk, ale to vôbec nieje podstatné. Mne lekári povedali, že ja nikdy nebudem mať valibuka, aj malá keby sa narodila v termíne nemala by 3 kilá podľa výpočtov 🙂

prstek
autor
11. júl 2013

@nikusssik ako postupovali lekari? preco tak skoro porod? koli brusku babatka? co babatku nasadili? ako ho liecili? chcem byt na vsetko pripravena....lebo dnes vam lekari nepoviedia ani pol slova a fungujte potom v obavach.... 😖

effkaa
11. júl 2013

@prstek tak pojdes lezat alebo ti navrhli inu liecbu?

nikusssik
11. júl 2013

@prstek máš pravdu,že lekári nic nehovoria.... mňa nechali od 32 tt v tom, že možno bude menšia ale že to múže byť genetika....keď sa to nezmenilo ani o dva týždne, šla som do nemocnice a tam mi dávali fraxiparin na prietoky a magneziove infuzky...plus vitaminy nejake aby babo priberalo,glukozu...no nepomohlo nic,musela ist von...chvilku to aj vyzeralo ze potiahneme este nejaky tyzden ale nakoniec vraj mala na mále :( ak mas prietoky okej,nie na hranici a ntvrdne brusko tak myslim ze dojdete do uspesneho konca...mozno to bude mensie babo ale zdrave 🙂

chumac
11. júl 2013

Nedá mi nereagovať. Ak je rozdiel mezi obvodom hlavičky a obvodom bruška, znamená to, že plod nie je dostatočne vyživovaný. Problém može byť v placente, ale tých dovodov može byť aj viac. Prístup lekárov asi nebol najcitlivejší, ale určite to robia hlavne v záujme zdravia dieťatka. Nemysli si, že oni tam nemajú celé dni čo robiť a na mamičky si vymýšľajú zbytočné hospitalizácie. Ale v nemocnici ťa dosážu lepšie a častejšie skontrolovať, je tam viac skúsenejších lekárov, naviac dokážu zasiahnuť včas ak by bolo treba.
Určite sa dá vyriešiť stráženie 4 ročného dieťaťa, treba zaangažovať manžela a celú rodinu, aj keby sa mali striedať. Prípadne sa robí aj tak, že sa strašie dieťa hospitalizuje zároveň s tebou napr. na pediatrii ( ale to už je fakt krajné riešenie).
Prvoradé je zdravie bábatka. Ja by som teda nemala odvahu odporovať lekárom. Určite ti tu budú písať mamičky, čo všetko možné mali a deti sú zdravé. Lebo tie, čo mali podobné problémy a detičky v poriadku nie su, nechodia na MK sa vykecávať, lebo majú kopu iných starostí.
Držím palce, nech sa zlé prognózy nepotvrdia a tvoja hospitalizácia bola len drobnou komplikáciu na ceste k zdravému dieťatku 😵

prstek
autor
11. júl 2013

@effkaa pojdem vzdy na par dni ked sa mi da...teraz pojdem na 3 dni....potom o tyzden na 4 a tak podobne.....u nas je problem ten ze manzela nemam...."otecko" ak sa to da tak nazvat, sa o nas nijako nezaujima...a jediny kto nam pomaha je prave moja mamka...takze sa musime prisposobovat k jej sluzbam v praci ( tiez v nemocnici)...uvidime ci nam to pomoze....mozno by som mala zacat zrat :D aby sa to aspon o 2tyz posunulo vpred... 😎

effkaa
11. júl 2013

@prstek no vidis, riesenie sa vzdy najde 🙂 Tak drzim palce, nech babatko pribera...

chumac
11. júl 2013

Tak aspoň tak, keď sa inak nedá, prídadne potom riešiť aj ambulantne infuzie sa dajú pomedzi to a kontroly. Máš to ozaj ťažké. Držím palce, nech všetko dobre dopadne.

nikusssik
11. júl 2013

každopádne byť pod zvýšeným dohľadom lekárov je teraz to najlepšie ,čo môžu pre teba a malé urobiť. Keby to v našom prípade zanedbali, tak by tu nemusela naša láska byť....aj keď sú hospitalizácie nepríjemné, si už v peknom týždni tehotenstva a všetko zvládneš....pokiaľ nie je iný problém a ak vidia, že malé priberá a rastie, tak tam nebudeš dlho...u nás bola chyba placenty...

henee
11. júl 2013

ja som to mala podobné ako ty o 4týždne, ktomu som si pichala fragmin kvôli tromboze, tehotenskú cukrovku som tiež dostala :D a v ten deň ako ma hospitalizovali sa mi spustili kontrakcie v 32tt, ale vedeli mi to zastaviť, mala som nejakú infúziu a injekciu. Potom som brala oxyfilin, 12dni magnezium do žil, potom už len v tabletkách. Prírastky som mala minimálne ale boli predsa nejaké. Potom v 37tt mi vysadili magnezium a o 3dni som porodila 🙂 krásne zdravé chlapčiatko s váhou 2750g a 47cm, v nemocnici schudol na 2600 a teraz má už 12kg a dobehol všetky dedičky 🙂

googlinqa
11. júl 2013

@prstek tak brusko je najdolezitejsie, takze by ti to mali ukoncit a necakat co sa moze stat

nicky07
11. júl 2013

@prstek ahoj ja som mala pri prvom synčekovi niečo podobné. všetko bolo cele tehu ok v 30tt kontrolný usg vyšlo že má hlavičku na 37tt. premesiraval to dr asi 5x. zhodnotil to ako hydrocefalus. na druhy den som mala prísť na usg ku primárovi. plakala som, bála som sa. usg druhý den ukázal to isté bábo na 30tt hlavička 37tt. objednali ma do nemocnice. tam mi znova robil usg s rovnakým výsledkom. pravdepodobny hydrocefalus hlavičky a možné vrodené vývojové chyby. chceli ma poslať na vyššie pracovisko s tým ci sa nevyskytujú sprievodné vývojové chyby. odmietla som, na veci by to aj tak nič nezmenilo. drobec sa narodil v 36tt indukciou. bola som otvorená na jeden prst , zrejme z tých stresov ktoré som prežívala. a primár sa rozhodol že sa to zrejem už rozbehlo tak tomu pomôžeme. Patrik sa narodil s váhou 3280g hlavičku mal väčšiu ale hydrocefalus nemal. ani žiadne vývojové chyby. bol jednoducho zdravý chlapček a taký je dodnes. takže nemysli hned na to najhoršie, bude dobre. držim palce.

blanko123456789
8. nov 2015

Ahojte,chcem sa poradit nakolko som velmi vystrasena. Som v 30 tyzdni tehotenstva a bola som v poradni na beznej kontrole, kde sa mojej pani doktorke nezdala velkost bruska babatka. Poslala ma teda do nemocnice na dalsie vysetrenie kde takisto potvrdili ze velkost bruska babatka je mensia o 3-4 tyzdne v porovnani s hlavickou a stehennou kostou. Nechali ma teda v nemocnici na rizikovom. Videlo ma viacej lekarov,ale nikto nevie povedat z coho ma babatko mensie brusko. Poslali ma teda na vysetrenie do nemocnice do Ba, tak uvidim co mi povedia tam.

lenka_555
2. jan 2017

@blanko123456789 ako ste prosim dopadli? Zistili preco malo babo mensie brusko? My mame teraz to iste, brusko mensie o tri tyzdne, ostatne v norme, 30 tyzden. Narodilo sa nakoniec v poriadku? Dakujem pekne za odpoved 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre