Opuch genitalií v tehotenstve. Je to problém?

hilaris
30. dec 2008

Vraj je to normalne. Doteraz bolo ale zacala som mat neprijemne bolesti pri chodeni. Bezbolestne mozem len sediet alebo lezat. Je to naznak nejakeho vaznejsieho problemu?

lyongirl
31. dec 2008

ahoj hilaris, ja som povedala svojmu dokimu, že som nejaká opuchnutá a on mi zistil infekciu. Nič ma pritom nesvrbelo, ani nebolelo a musela som brať antibiotiká. Mala by si to oznámiť gynekológovi.
A tiež som si myslela, že je to normálne, ale mala som taký čudný pocit, lebo pri prvom tehu som opuchnutá nebola, tak som to radšej povedala.

jarka82
31. dec 2008

Ahoj baby ja mam pocit ze tiez mam opuchnutu hradzu a sitie s prveho porodu je dost neprijemne 😒

hilaris
autor
31. dec 2008

kazdopadne podam hlasenie dokturkovi. Hadam to pocka este tyzden lebo teraz sa mi na nejaku pohotovost urcite behat nechce! Niekto s inymi skusenostami na tuto temu?

lyongirl
31. dec 2008

myslím, že týždeň to počká, ja som s tou infekciou chodila vyše mesiaca, kým mi dali ATB, síce doktor mi vynadal....

hilaris
autor
31. dec 2008

to nevadi.. mne uz tolko lekarov vynadalo.. :D jasne.. s baby v brusku radsej opatrne ale tolko to hadam naozaj pocka! 🙂 vrela vdaka!

lyongirl
31. dec 2008

😉

cula
26. feb 2009

Ahojte baby.Ja som posledny tyzden opuchnuta.Pred 2 dnami ma zacalo vsetko z vonka palit a svrbiet bolo dost neprijemne nevedela som chodit poriadne.Tak som radsej isla k dokymu.Predpisal mi Canester.Neviete mi poradit neaky iny krem lebo jak sa mi vidi tak ten co mi predpisal mi moc nepomaha 😒

zuziacik83
26. feb 2009

Cavte, no ja vam poviem, ze som pocas tehotenstva mala nenormalne spuchnute genitalie..no jednoducho povedane mala som brutalne tucnu "buchtu" este aj male pysky sa mi tak zvacsili a viseli mi ze sa mi to hnusilo a zavadzalo mi to ked som sedela 😀 😝 ..strasne..uz som sa bala ze budem musiet ist na plastiku..no a po porode zrazu nic..vsetko zmizlo a mam ju ako predtym..az na to strasne bolave sitie co stale citim... 😔

tanaja
26. feb 2009

ja som tiez zisitila, ze ich mam trochu opuchnute. nic ma vsak neboli!!

zajkka
26. feb 2009

Zuziacik,ze buchtu..xi-xi.Ja si myslim,ze je to prirodzene v tehu,mne tam vidno aj nejake zily.Normalne sa hanbim pred manzelom.

bianocka
9. máj 2009

Aj ja ju mam velmi opuchnutu 😔 Dost ma to trapi, vyzera to skaredo, dokonca tam mam take akoby mechuriky naplnene nejakou tekutinou. Nic ma ale neboli, nesvrbi, nepali... Prisla som na to uplnou nahodou a ani neviem, ako dlho ju uz takto mam. ☹ Ma niekto to iste?
V pondelok som bola na poradni a doktor mi zistil nejaky vytok a dal mi Krem Dalacin.

tehula
9. máj 2009

ahojte, ja som mala spuchnute najskor pysky, ako popisuje zuziacik, robila som si srandu, ze len tam musim mat kilo tuku pribrateho 😠 Najhorsie je ale, ze teraz asi posledne 2tt mi opuchla buchta skor na velkych pyskoch, a lonovej kosti....dokonca vecer, ked vela cez den chodim a mimi tlaci, sa mi tam urobia az take velke hrce, akoby spuchnute lymfaticke uzliny. Je to normalne hmatatelne o velkosti asi 4cm priemer 😖 Chystam sa na to spytat doktora, ale asi to puchne naliehanim hlavicky. Mali ste aj take opuchnutie?

kaskya
10. máj 2009

tehula ahoj. radsej chod v pondelok s tým ku svojmu gynekologovi.
ja som bola prve tehu tiez trosku opuchnutá, mala som aj malu infekciu.
teraz som zas trochu opuchnutá, ale ziadna infekcia tam nieje. 😒

bianocka
10. máj 2009

Asi vela zien tento problem nema... Zajtra idem opat do poradne, tak som zvedava, co povie doktor. Ci su tie opuchy prave kvoli vytoku, alebo je to v tehotenstve bezne... Dalacin som vsak dobrala a nezda sa mi, ze by vytok ustupil ☹

tehula
11. máj 2009

no tak som sa dnes doktora na tie opuchy pytala. Vravel, ze je to normalne ku koncu tehu. joj, len skoda, ze ma nevidi aj vecer, to tam mam boule o velkosti ringlot. A boli to jak fras 😖

tinka323
10. okt 2012

@zuziacik83 no ja som sa vcera sprchovala a v noci som ani nespala, čo som sa narozmyslala o to, že ci nemam nejaky nador, som už sice v 7 mesiaci a tretie babo, ale pri predchadzajucich detoch som nemala takz opuch ci co to je tam dole.Hnusilo sa mi to a o nicom inom nerozmyslam len o plastike, ale velmi si ma ukludnila. Nechapala som , že co sa mi to stalo, normalne sa mi zdalo, že mam až take vredy na tych pyskoch ,alebo take volaniky.
Juj, ako si ma potesila.Dik

tinka323
10. okt 2012

@tehula no ja som sa vcera sprchovala a v noci som ani nespala, čo som sa narozmyslala o to, že ci nemam nejaky nador, som už sice v 7 mesiaci a tretie babo, ale pri predchadzajucich detoch som nemala takz opuch ci co to je tam dole.Hnusilo sa mi to a o nicom inom nerozmyslam len o plastike, ale velmi si ma ukludnila. Nechapala som , že co sa mi to stalo, normalne sa mi zdalo, že mam až take vredy na tych pyskoch ,alebo take volaniky.
Juj, ako si ma potesila.Dik( to som pisala pre zuziacik, preto tam je, že ma to potesilo, že vraj to zmizne, tak dufajme 🙂

ivuliacik
2. okt 2013

ahojte baby, chcem sa vas opytat, ci ste potom nemali problem pri pôrode ked vas nastrihavali, kvoli tým opuchom... lebo ja mam opuchy zil tam dole a sa mi to rozsiruje postupne do stehien, a mala by som viac oddychovat, ale nepomaha to, ani to neboli ani nic len mam obavy z pôrodu, lebo pri prvom som nic take nemala a ma nastrihavali, tak ci to nebude problem kvoli tym puchom,
dakujem

zubrienka1
2. okt 2013

@ivuliacik Ahoj, ono ked mas varixy, by ta nemali nastrihavat. To by urobil len masiar 😠 Tak sa nemusis bat, ze ta nastrihnu a pre istotu sa na to opytaj v poradni dr. u ktoreho chces rodit...

kveta
2. okt 2013

@ivuliacik Niektori lekari to povazuju za dovod na cisarak.

zubrienka1
2. okt 2013

@kveta @ivuliacik ono ked mas varixy na genitaliach, tak ich budes mat s velkou pravdepodobnostou aj na maternici (tak mi bolo povedane), tak z tohoto dovodu by som teda cisarak nechcela! je tam velke riziko krvacania...

barbara088
2. okt 2013

mozno mykoza zacinajuca

anaviky
2. nov 2013

Niekto aktualne s tymto problemom???

bianocka
4. nov 2013

@anaviky Pri oboch tehotenstvam som mala, pri druhom som uz neriesila, lebo som vedela, ze hned po porode opuch zmizol.

easly
10. jan 2014

ahojte tehulky ---- som v 32.t a pred par dnami som si tiez nahmatala taku gulicku -opuchnuta jedna strana na posve ci ako to mam opisat ???? Som v UK cize som sa zlakla ,ze uffff ako to budem riesit ,lebo tu lekari nic neriesia ....no vraj je to v tehot.normalne ,vraj to samo zmizne po porode. Pred dvoma mes.som mala aj vytok ,strasne ma svrbelo v posve (akurat sme boli na sk cize som mala tabletky aj krem -svrbenie preslo no vytok mam este stale trosku .......je to normalne dufam,
Sex v tehu-----no vobec nemam chut ,stale myslim na babo ,ze ako a co ......
napiste mi nazor ako vy prezivate tehu....dakujem Ali

rmarma
25. mar 2014

Tiez mam ten problem, opuchnuta niekedy tomstrasne svrbi a sex? Bojim sa priblizit sama k ssebe, co to tiez pali ☹ pri prvom som toto vobec nemala

renka40
24. apr 2014

Tiež som posledný mesiac dole opuchnutá, a to nie je žiadny sex . A pri predošlých tehu som také nemala. Ženy tu píšu, že po pôrode to zmizne. Tak dúfam,že áno. Hovorila som, že mi neopúchajú nohy, tak mi opuchla fuňa 😀

melnicakova
8. okt 2014

Ja som ju opuchnutú mala pri prvom tehotenstve a mám ju aj teraz pri druhom,lekár vravel,že je to tým,že dieťatko tlačí. Bolí to najviac vtedy, keď počas dňa veľa chodím,nevyzerá to vábivo,ale utešuje ma fakt,že po porode to zmizlo, tak dôfam,že to zmizne aj teraz.

barenkakb
27. jan 2015

Presne aj ja mám takýto problém...na jednej polovičke ciky mám akoby takú guličku...som sa tiež zľakla, že čo to môže byť...keď sa jej dotknem tak to aj bolí ....ďakujem za info som pokojnejšia

pianina
28. jan 2015

Doktorka vravela,ze je to normalne v tehotenstve 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre