Opuch jednej nohy a vysoký tlak v 38 týždni

weissrose
15. okt 2012

nema niektora z vas skusenosti s opuchom pravej nohy v 38 tyzdni tehotenstva?? mam opuchnutu aj tu druhu nohu no ovela menej... mam aj problemi s vysokym tlakom, no bielkovinu v moci mi zatial nezistili.. ani k dr. nemam ist ako kedze ju mam 80km od domu :( a to este musim ist vlakom :( co si myslite, je to moc vazne??

cerez
15. okt 2012

Vzhľadom na vysoký tlak a si vo vysokom štádiu tehotenstva, určite by som šla za doktorom.

hajajanka
15. okt 2012

Vysoky krvny tlak a opuchy su v tehu nebezpecne, pretoze priamo ohrozuju zivot matky a tym aj dietata. Je jedno kolko kilometrov mas nemocnicu, nevahaj a bez tam. Lebo sa moze stat, ze sa babatka nedockas (nechcem ta strasit, ale tieto stavy su mnohokrat riesene ako urgentne a to rovno cisarskym rezom). V tomto stadiu tehu uz nic nerisku, chces predsa babatko, tak sa podla toho aj spravaj.
Pozri si tuto stranku: http://www.klub-mamiciek.sk/articles/view/preek... a uvidis, ze vela riskujes, ked to nechas len tak. Drzim palce, aby to vsetko dobre dopadlo.

weissrose
autor
15. okt 2012

dakujem, dost sa toho bojim no budeme musiet asi ist aspon tu v CZ do nemocnice :( dufam ze je vsetko ok :(

syslica
15. okt 2012

@weissrose Myslím, že by si rovno mohla skočiť do pôrodnice, malá je už donosená a vysoký tlak jej pobyt v brušku neuľahčuje. Ja som laik, nie doktor, ale keď mi v prvom tehotenstve začal stúpať tlak (bez opuchov a bielkoviny v moči), doktor ma rovno objednal do nemocnice a na druhý deň som rodila. + máš problém navyše - výraznejší opuch jednej časti tela znamená, že tam nie je všetko v poriadku... nie je noha náhodou aj červenšia ako tá druhá? Bolestivejšia? Možná je aj trombóza a v tom prípade by som ozaj nečakala.

hajajanka
15. okt 2012

Zavri pc a utekaj. Radsej zbytocne, ako neskoro. Drz sa, nech je vsetko o.k.

weissrose
autor
15. okt 2012

este sa maly kupka, tak musim pockat ale asi to skusim a podem, aj tu doi nemocnice, dufam ze mi nespravia cisarsky :( dakujem :(

cerez
15. okt 2012

Tým sa teraz netráp, dôležité je miminko. Držím palčeky obom.

weissrose
autor
15. okt 2012

@cerez

@hajajanka

@syslica
tak uz sme doma z nemocnice, povedali ze mam zvysit davky magnezia z 2 tybletiek denne na 6 a ze tie opuchy uz ani lepsie nebudu a neskor by mozno odporucil porod aj vyvolat... takze dobre spravy, aj malinka sa ma dobre, alexik videl v nemocnici babenka tak sa teraz este viac tesi na sestricku 🙂 dakujem 🙂

tinasc
15. okt 2012

@weissrose a koľko si mala tlak? ja som bola min. týždeň v poradni, namerali mi 140/80, mám opuchnuté nohy, moč negatívny... doktorka nič nehovorila, dnes som bola objednaná na ultrazvuk, vraj je všetko ok... doma si meriam tlak sama, nameriam si vždy pod 140/80 😉 tak verím, že všetko dopadne dobre, Tebe aj mne 🙂

weissrose
autor
15. okt 2012

@tinasc no dnes som mala zevraj dobry, ale nepovedali kolko... ale mne z nicoho nic skoci ako keby merali niekomu inemu... ked som bola na internom namerali mi 110/60 a o pol hodinu u gynekologicky 140/76 a to som sla o 1 dvere vedla, ziadne nervy som medzi tym nemala len mi tak blbo skace :( z mocu nemam este vysledky lebo mi robili niaky divny test co som musela zberat moc co som ,,vyprodukovala,, za 24 hodin, ale som velmi zvedava ako to dopadlo... hadam sa nam to unormalni a babenkam to vadit nebude.. drzim palce 🙂

katren
15. okt 2012

@weissrose 6 tbl magnezia denne????? 😨 😨 😨 ved od 36tt sa magnezium neodporuca brat vobec, nie este zvysovat 😕 davky

tinasc
16. okt 2012

@weissrose ja si meriam sama, doma, ráno som mala 130/76... tiež mi skáče, podľa toho, čo robím... ale keď idem do ordinácie, tak už cítim ako mi srdce skáče, takže viem, že to nebude ideálne... no čo už... snáď je všetko ok 🙂

cerez
16. okt 2012

Odporúčať ti kľud je asi nemožné, vzhľadom k tomu, že máš malého drobca. Tak už ti len želám, aby si to do pôrodu nejak vydržala. Želám všetko dobré a nech máš už doma krásnu a zdravú slečnu. 🙂

syslica
16. okt 2012

Dôležité je, že malinká je v poriadku, len sa držte a dobojujte to spolu do úspešného konca!

sendy182
16. okt 2012

@weissrose skús menej piť tekutín večer už vôbec.......a čo najmenej soliť...........opuchnutú nohu aspoň večer podložiť vankúšmi.....ak môžeš a znesieš studený zábal...........

weissrose
autor
16. okt 2012

@sendy182 solim aj bezne velmi malo a pitny rezim mmam tiez dost slaby a menej pit uz ani nemozem lebop by malinka vo mne uz hadam vyschla :( nohy mam podlozene skoro stale, ale o tych obkladoch som ani nerozmyslala, ked pridjide praiatel z roboty tak vyskusame 🙂

weissrose
autor
16. okt 2012

@katren no dr. tu sam mi povedal ze to mam len zatial tak brat do stvrtka kym nepojdem zase do poradne a potom mi moja gyn. povie co a ako, ale povedal ze to koli tomu ze mam niake slabsie magnezium a je tam malo toho vytaminu ci co to je...

weissrose
autor
16. okt 2012

@tinasc ja tlakomer nemam ale ked mam moc vysoky tlak tak to citim teda ked je uz tak okolo tych 160... ale ja sa vzdy do poradne tesim takze nemam vysoky tlak z ordinacie 🙂

sendy182
16. okt 2012

@weissrose tak sa len opatruj....teraz pozerám tlak nemáš až taký veľmi vysoký........máš ho vyšší...........tekutiny koľko znesieš......... 🙂 ak by si ho mala veľmi vysoký možno by ťa už hospitalizovali.............mne fakt pomohli až ľadové obklady.....úľava........ 😉

weissrose
autor
16. okt 2012

@sendy182 dakujem , vaskusam a hadm pomozu aj mne 🙂

rosalia
16. okt 2012

Ahoj,ja som mávala opuchy od 6mesiaca a doktor stále tvrdil,že u prvorodičky je to normálne.Nechcel ma vypísať ani na predčasnú materskú,hoci som mala strašne opuchy.Nakoniec som porodila cisárskym rezom a ver,že som sa strašne bála,lebo až v nemocnici mi začali robiť rôzne vyšetrenia,krv,moč.Nakoniec som mala preeklampsiu a zdravotné problémy mám dodnes.Stále chodím na nefrologiu,i ked teraz už som ako tak v pohode.Opuchy však mám dodnes ☹ Moja rada:ak je opuch musí byť nejaká príčina,netreba to podcenovať.I ked v mojom prípade,to podcenil lekár a to som chodila do súkromného centra .Najhoršie je,ked sa spoliehaš na doktora.Teraz už mám druhú lekárku,tá mi vždy robí dôsledné vyšetrenia,mala ma aj v pôrodnici,tak snád pri druhom tehotenstve to bude o.k.Bohužial ,zatial sa nejak nedarí,ale dúfam,že nakoniec všetko dobre dopadne a k Soničke pribudne aj súrodenec 😉želám ti všetko dobré,hlavne aby ste boli obe zdravučké 🙂

sendy182
16. okt 2012

@rosalia áno máš pravdu....neviem eo robil tvoj lekár ☹ .no ja som myslela také opuchy nôh ku koncu tehotnosti....kedy sa voda zdržiava v tele...........poväčinou to gynlekár kontroluje jemným stláčaním.......

rosalia
16. okt 2012

ved to ja som na konci tehotenstva stále priberala a doktorka mi hovorila,že nemám sa prežierať 😒 ,ale mne sa zadržiavala voda v tele a nafukovala som sa jak balon ☹ na konci to bolo najhoršie.ja som si nevedela obuť žiadne topánky,rodila som v novembri,tak si vieš predstaviť.

katarinnak
16. okt 2012

@weissrose Mne tiez opucha prava noha viac ako lava....bolo mi povedane ze je to preto lebo dietatkoma na pravej strane chrbatik. A ze je to normalne. Avsak tlak mam normalny. Pri vysokom tlaku vacsinou vyvolavaju porod, kedze hrozi preklampsia.

weissrose
autor
16. okt 2012

@katarinnak doktor mi povedal len 1 dovod ze maternica moze nerovnomerne tlacit a preto prave 1 noha je viac opuchnuta :( musim mu verit, nic ine nam nezostava, a aj keby mi ju mali vyvolat uz je dost velka takze je to ok 🙂

katarinnak
16. okt 2012

@weissrose Ano tak ako povedal, nerovnomerne tlaci, lebo je chrbatikom na pravo 🙂

weissrose
autor
16. okt 2012

@rosalia no aj mojej susede sa to stalo ze jej dr. nerobil poriadne vysetrenia a nakoniec to ukoncili predcsne ked zistili ze ma uz preeklampsiu... ale ja mam dobru gynekologicku, robi co moze a naozaj sa o mna zaujima... skoda ze niektory dokotory to beru len ako robotu :(

tinasc
16. okt 2012

@weissrose tak to máš dobré, u mňa zase vyhráva domáce prostredie 🙂 a topánky si ešte viem obuť, ale strašne tlačia, aj pri malej som to takto mala ale tlak bol v pohode 🙂

hajajanka
16. okt 2012

@weissrose Som rada, ze si o.k. Trosku zvolni tempo, nech nemas do porodu uz ziadne ine problemy. Drzim palce, nech coskoro malinku uvidis na vlastne oci 😉

weissrose
autor
16. okt 2012

@hajajanka dakujem, budem musiet ubrat a hadam sa to upravi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre