Opuchanie nôh a vyšší tlak. Máte podobný problém?

nativa
21. jún 2007

ahojte kočky, som v 27tt a nehorázne mi opúchajú nohy, hlavne členky a lýtka, ruky trošku. Máte s tým tiež problém??? Pred tehotenstvom mi nikdy neopuchli nohy. Som hypertonička, do 25 tt som mala dobry tlak, len občas vystupil, teraz si zvyknem namerať max 150/90

escada17
21. jún 2007

snaha normalne- 26 hodin.. 😉 lekar vravel, ze babatko je ok, ze nie je privelke...hmmm, ja som to tusila, potom som mala sekciu na emergency, lebo sa vsetko skomplikovalo a ked som videla, ake velke babo som nosila...ja som netusila ze to je normalne mat take velke... 😝

susik77
21. jún 2007

escada: voslo sa do 62 po porode? 🙂 😎

luciakorky
21. jún 2007

Aj si mala ascada velikanske brusino?

tilly
21. jún 2007

ja som tiež strašne opúchala, preto som aj skončila s preeklampsiou, mala som aj tlak... a tiež som mala väčšie bábo

escada17
21. jún 2007

susik, co siii...my sme v USA, tak neviem 62- ake to presne je...ale newborn veci a 0-3 mes nenosila...az 3-6 mesiacov, mala 54 cm...teraz je inak v pohode, akurat vysokanska a vravia, ze bude okolo 180 cm 😝 luci, brusko som mala take velke, ako niekto ma na trojicky...a to som zacinala s pasom 56 cm 😝

luciakorky
21. jún 2007

Co je ta preeklampsia? este som o tom nepocula. ja nemam az take velikanske brucho,len opucham statocne a tlak je vyssi

escada17
21. jún 2007

lucia, a mali ste pripravene meno aj pre dievcatko? porad miiii...alebo niektooooo... 😉
preeklampsia vznika v tehu, je to velmi vazna vec, casto sa musi ukoncit tehotnost bezohladne na stadium ( ktory tyzden )- vysoky krvny tlak, opuchy, bielkoviny v moci...kamoska uz az bluznila a mala v 31 tt sekciu...ohrozuje to velmi matku i mimi, ak sa necha tak, moze vzniknut eklampsia a to uz ... 😒 preto sa tak krvny tlak sleduje v tehotenstvo, preto radsej nizsi ako vysoky, aj ked to stale.. 😉

tilly, a rodila si kedy? Predcasne pre preeklampsiu? A ake velke babo si malo? Kamoska, co to mala, mala praveze mrnave..

luciakorky
22. jún 2007

No a dnes mi zase merali tlak, bola som na pouceni o EPI, tak mam zase nizky. JA som z toho dili.
JAsne, mali sme aj pre dievcatko ESCADA, mala byt EMKA. Ja som si uplne myslela, ze budeme mat dievcatko, stale som verila, a vidis, ´bude to chlapcek 😀
Dakujem za infosky 😉

escada17
22. jún 2007

Emku si mi neporadilaaa, moja ma druhe meno Emma, potrebujem ineeee 😉 a tebe vravia, ze nizky je zly? Ako sa inak citis? pani, ved to uz za chvilku... 😅

luciakorky
22. jún 2007

Aha, tak to som si nevsimla 😒 Nehovoria mi ze nizky tlak je zly, len nechapem, ako som mohla mat vcera taky vysoky a dnes zase nizky 😠
Mam inak opuchnute nohy ako papuce, neskutocne a skoro sa rychlo unavim zo vsetkeho. Neda sa mi dlho sediet a ani behat hore dole. Uz cakam kazdu minutu ze nieco a stale nic.

No s tym menom, ja neviem veru.
Napriklad Ela, Lea,Linda, Monika, Nikolka, Ninka.Ja som mala len Emu, a nakoniec je z toho Oliver 😉 😵

escada17
22. jún 2007

no netusim, ake ja meno nakoniec dam...teraz pred koncom to moze takto skakat, raz hore, raz dole, cele telo v chaose 😉

luciakorky
23. jún 2007

ESCADA, uz nemas az tak vela casu na to meno, tak sup sup. Ale ked si to tak zoberiem, my sme sa definitivne rozhodli asi pred mesiacom, dovtedy sme sa rozhodovali medzi Nicolasom a Timotejom, ale vyhral Oliver. Bola som prehlasovana ☹ 😉
To si myslim aj ja, ze to moze takto hadzat, ale tie moje nohy sa mi nepacia. Od vcera moc neodpuchli, dnes som uz stihla vsetko poupratovat a zase su riadne veliiikkkkeee 😒

escada17
23. jún 2007

luci, to z toho, ze sato blizi...ja som mala strasne opuchy s malou, dokonca som ich mala aj 4 dni po sekcii. Prisla som domov 5 dni po porode a vaha ukazovala - 3 kila. Akoze 3...ved malicka mala vyse 4 kila, a ostatne veci...no a to kvoli opuchom...noc na to som zacala chodit na wc poriadne a zrazu boli aj kila, aj opuchy prec...

luciakorky
23. jún 2007

A kolko pred porodom ti zacali tak riadne opuchat nohy? No ja dufam, ze ked pridem z porodnice, budem mat viac ako len tri kila dole. Aspon 8 by som tam mohla nechat 😉 Ci si asi moc fandim?

escada17
23. jún 2007

pri Sofii az v takom osmom mesiaci, v tomto tehu od zaciatku siedmeho...niekto necha aj 10 kil, podla toho, ako dlho ostava v nemocnici asi... 😉

fifla
23. jún 2007

es, ja zacinam opuchat vecer tiez uz teraz. Ale vykladam nozicky ako sa len da a skusam na ne studene sprchy a zabera to :o)

luciakorky
23. jún 2007

Mne zacali opuchat nohy pred 3 tyzdnami, ale cim sa to viac blizi,tym je to horsie. Aj kamaratka mi vravela, ze ona bola opuchnuta este tyzden po porode, ona rodila tiez sekciou. Tak mozno je to preto.
A to som rada, ze si ma doktor nenechal v porodnici,lebo teraz ked som bola na poradni,strasne vela zien doslo na prijem kvoli opuchom a vysokemu tlaku. Ale to bude asi tym teplom

escada17
23. jún 2007

fiflaa vecer uz mam uplne opuchnute nohy...vtedy najhorsie 😠 mne nic nezabera, ale dnes mam taku o nicom naladu, ze mi nic nie je dobre 😕

luciakorky
23. jún 2007

No, co budes potom hovorit ked budes v 9.mesiaci? Ja uz mam davno depku z toho,ze som ako slon, vsetko mi je male a do tych mojich veci co som nosila pred tehu, uz nikdy neobleciem. ☹

fifla
23. jún 2007

ono to teplo na to opuchanie velmi nepomaha, skor naopak. uz zacinam aj do roboty nosit slapky a je mi jedno, nech si vsetci myslia, co chcu. dnes som bola v meste v topanockach a celkom v pohode. Ale uz sa zacinaju papuckovei holky, tak vykladam a vykladam :o)))

escada17
23. jún 2007

luci, ja som sa zle vyspala ( ako skoro stale ), z noci si pamatam len cikanie, nie spanok 😖 a oblecies saaa...ja som po Sofii do 2-3 mes. uplne perfektne schudla. Akurat dost topov som musela dat sestre, lebo mi ostali z jednotiek trojky 😉
fifla, preeesne to teplo...my tu este mame hnusne dusno a v byte mi ide stale klima, tak ak vyjdem von, v sekunde som opuchnuta, ja tam mam aj tie kila...opuchy, vela vody...

luciakorky
23. jún 2007

To by som bola rada, keby mi zostali vacsie ciciky, ja som mala len take lentilky 😅
Pozerala som pocasie, ma sa trochu ochladit,tak som zvedava, hadam potom sa tie opuchy zlepsia ☹ A hadam dovtedy uz aj porodim.
Dnes mi tvrdne casto brusko a trosku to aj boli. Mam sa uz bat? 😖
Inak,to cikanie mi nebude vobec chybat. Ja pravidelne chodim kazde 2 hodiny kazdu noc cikat a potom sa mi tazko zaspava ☹ Tak sa tiez moc nevyspim

escada17
23. jún 2007

lucia, mne to cikanie ostalo 😠 po prvom porode mi zostal prilis aktivny mechur a chodila som v noci aspon 2x, jasne, ze menej ako v tehu, ale aj tak otraaaas- mozes mat len falosne stahy ( poslickov ), ale aj nie 😉))

gabika11
24. jún 2007

Mne opuchaju nohy asi tak 4 tyzden a to som v 30tyzdni. Poradili mi robit si kupel noh striedavo v teplej a studenej vode. do ktorej pridam Presovsku sol. praktizovala som to raz. Tlak mam zatial okolo 110/70 a dufam, ze nepojde hore. Na vecko chodim strasne csto a zvyknem aj v noci, ale potom nemam problem zaspat. Od zaciatku mi babo nejak tlaci na mocovy mechur. Pisete, ze sa treba vyhnut pitiu mineralok, ale kvoli Magnesiu pijem mineralku Magnesia. Dnes mam uz napriklad od rana ako som vstala opuchnute nohy. Lekar mi predpisal Detralex na cievy aj na opuchy, tak dufam ze ten drahy liek trochu pomoze. 😒

luciakorky
24. jún 2007

Gabika, tak si kup sumive magnezium a pi len neperlivu mineralku 😉 Ja rano nemavam moc opuchnute nohy, to sa prejavi az neskor, pocas dna, ked stojim na nohach a beham hore dole. Hlavne sa treba asi setrit, co je u mna dost problem niekedy, lebo nevydrzim lezat alebo dlho sediet na jednom mieste 😅
No dufam Escada, ze to cikanie mne neostane, lebo uz teraz mi to niekedy lezie na nervy 😢
Aj dnes mam take stahy, tvrdnutie bruska, a aj to boli zase, tak neviem neviem....

natali1
7. dec 2008

Ahojte,
beriete na tie opuchy a vysoky tlak nejake tabletky, ako napr. Magne B6?
Moj gynekolog mi povedal, ze Magne sa moze uzivat len do 37 TT. Dalsi doktor mi povedal, ze by som ho mala brat kvoli vysokemu tlaku. Tak teraz som trosku zmatena... Poradite mi?

petka_s
7. dec 2008

natali,uz budes musiet vydrzat!
ja mam straasne nizky tlak,od zaciatku,65/100 ci kolko to je presne..
a od 30 tt mi non stop trpnu ruky,je to katastrofa,uz nariekam ako ma to
boli,ale kvoli malickej vsetko..uz to mas za sebou o chvilku 😉

caruzo19
7. dec 2008

natali,magnezium pred porodom treba vysadit,nakolko je proti krcom a teda aj stahom maternice a pri porode by ti nefungovala maternica tak ako treba a niekde som citala ze aj babtko ma potom ochabnute svaly,takze 4 tyzdne pred terminom treba vysadit
skus cesnak

petka_s
7. dec 2008

tak tak 😉

debbie
8. dec 2008

Ahojte baby, tak aj ja mám opuchy od 32tt a tlak nízky ani dr.nechápe...opuchy mám celý deň trošku poľavia po masáži čo nemám denne hihiii.... mužíček chodí do práce😀 ale tak za tri hodky sa vrátia, bolia ma z opuchou klby a niekedy sa mi veľmi zle chodí.... ☹ Dr. mi kázala piť minerálku magneziu....a to mám pár dní pred TP tak to je asi s tým vysadením magnezia pred pôrodom indi vindi.... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre