Opuchanie nôh a vyšší tlak. Máte podobný problém?

nativa
21. jún 2007

ahojte kočky, som v 27tt a nehorázne mi opúchajú nohy, hlavne členky a lýtka, ruky trošku. Máte s tým tiež problém??? Pred tehotenstvom mi nikdy neopuchli nohy. Som hypertonička, do 25 tt som mala dobry tlak, len občas vystupil, teraz si zvyknem namerať max 150/90

adkag
21. jún 2007

nativa,to asi kazdej tehulke v tomto teple v tomto stadiu tehu opuchaju nohy. akurat v kombinacii s tym tlakom to nie je moc dobre,mal by ta castejsie lekar sledovat,treba mu o tom povedat.

titkovamiriam
21. jún 2007

ja som mala tento problem ku koncu kazdeho tehu a skoncila som vzdy v nemocke 😠 😠 ,no ja som mala tlak ovela vyssi.

ttina
21. jún 2007

nativa...aj ja mam casto opuchnute nohy a nikdy predtym som to nemala..tlak mam skor nizsi aspon ked mi ho meraju 🙂 ... vraj na opuchanie je potrebne pit vela tekutin...ale ci to je pravda neviem...

tessa
21. jún 2007

nativa,
aj som to mavala a hlavne ku koncu tehu, ked som chodila na poradnu, tak tlak vzdy vysoky a nohy opuchnute...az raz som mala uz aj bielkovinu v moci, poslali ma hned do nemocky a rodila som s diagnozou Preeklampsia...
Davaj si pozor na to, nohy vykladaj co najviac hore alebo ovlazuj v studenej vode a hlavne klud a ziaden stres 😉

bibinka
21. jún 2007

okolo toho 30tt bývajú tieto opuchy časté. aj ja to mávam, hlavne večer keď si nedám pozor a vypijem minerálku alebo viac vody. treba piť s mierou ,tak do 2-2.5 litra tekutín. skús menej soliť a neprekrižuj si nohy keď sedíš.
ja som pri prvom mala vždy nízky tlak v poradni, a po termíne mi vyskočil na 150/90 aj opuchy boli výraznejšie no a skončila som v nemocnici a robili mi cisársky. Teraz je to obdobné, tlak mám skoro smrteľný-100/60-,opuchy už začínajú a to mám ešte do pôrodu dosť času.

megie
21. jún 2007

ja mám čím ďalej nižší tlak. Teraz naposledy na poradni bol až proklate nízko - 95/50, často ma kvôli tomu bolí hlava. A že sa mi chce stále spať, to ani nehovorím 😖

quetinka82
21. jún 2007

ja mam tlak tak 110/60 - tiez ziadna vyhra. a s opuchmi je to kapitola sama o sebe - niekedy mam pocit, ze kazda noha vazi tonu a mam ich ako slonie laby. V lekarni mi odporucili ViaTromb sprey. vecer si s tym nastriekam clenky a vylozim si nohy aj na noc ( dam si pod nohy paplon ) a rano je to vzdy ovela lepsie. Via Tromb sa ale nesmie pouzivat na velke plochy, staci na clenky.

luciakorky
21. jún 2007

Ja som bola dnes na poradni a namerali mi tlak 150/90, co je neuveritelne, lebo nikdy som taky vysoky nemala, skor naopak. Musela som pit hektolitre coly a kavy, aby sa mi zvysil. Ale to je asi normalne ku koncu. A nohy? Rano v pohode a vecer ich mam ako slonica 😖 Mne povedali, ze pri opuchoch sa nema pit vela, a hlavne nie mineralky

escada17
21. jún 2007

co je baby zle na tlaku 100/60 alebo 110/60, ze pisete, ze skoro smrtelny alebo ziadna vyhra? Ja som mala teraz 110/59, niekedy mam 99/55, pamatam si stale v poradni ( si to pisem 😝 ) a vzdy povedia, ze t je dobre....

avion
21. jún 2007

ja mam normalny tlak 90/60, niekedy 80/50 a som v pohode. Teraz mi zacali puchnut nohy.

escada17
21. jún 2007

avion, aj mne zacali asi v 28 tt, ale este nic hrozne... a vsetko ma svrbi strasne... 😒 teba nie?
luciakorky, kto ti vravel, ze sa nema pit vela pit vela pri opuchoch? praveze ma...mineralky nie, ale vody a lahkych cajov...cim viac pijes, tym viac vody stracas

luciakorky
21. jún 2007

No ja cim viac vody pijem,tym viac opucham. Teraz vyzeram ako slonica. Ale to sa neda nepit v takychto teplach. Dnes som vypila asi 4lvody. Je to normalne, ze takto opucham? Ved za tyzden aj nieco mam termin

escada17
21. jún 2007

luci, ja myslim, ze je to prave preto, ze mas ten termin uz tak blizko...ja som mala strasne nohy pri malej a to som rodila v aprili...juj, ale by som stebou menila, byt tak daleko...ja myslim, ze kebyze si menej pila, len by ti to skodilo na oblicky teraz, mne to stale vraveli v nemocnici i teraz v poradni...zrejme zadrziavas aj vela vody..

luciakorky
21. jún 2007

No to asi ano. Ked si to tak zoberiem, na tolko co vypijem chodim strasne malo curat,vsetko to vo mne zostane. Akurat tak v noci stale chodim navstevovat zachodik 😒
Neboj, aj tebe to rychlo ubehne,ani nebudes vediet ako. Ja som pred chvilou nemala ani brusko a teraz? SOm cela opuchnuta, nic neobleciem, vsetko ma tlaci a nohy mam ako papuce 😖

susik77
21. jún 2007

mne zacinaju nohy opuchat teraz v 34.tt. Chvalabohu, tlak v pohode, skor nizky...myslim, ze tie opuchy su z toho tepla. Inak, nemate nahodou aj rano stuhnute prsty? Ja ked sa ich snazim rano rozhybat, tak ma dobre bolia...podobny syndrom je pri karpal. tuneli-ale nemam to brnenie v prstoch...

escada17
21. jún 2007

luci, cakas chlapceka, as preto si dlho nemala brusko 😉 Ja cakam druhe dievcatko a brusko teda mam...dokonca vacsie nez na moj tyzden... 😝 inak zadrziavana voda mne vyhovovala,ja som pri Sophii pribrala 23 kil, 4 dni po porode som zacala poriadne chodit na wc, ale to myslim- ze som tam sedela a cikala a cikala...myslim, ze tak som schudla.. 😝
susik, co je to ten karpal. tunel??

luciakorky
21. jún 2007

Aj ja si myslim,ze tie opuchy su z toho tepla. A este sa k tomu prida aj ta vaha, co musime nosit a je to. Nozky to asi nezvladaju 😖 Ja nemam stuhnute prsty, len ked vstanem a dam si obrucku, v pohode a cez den mi opuchnu prsty a ledva ju dam dole 😢

escada17
21. jún 2007

plus dieta je velke, tlaci na organy a tie pracuju vo velkej zatazi... 😒

susik77
21. jún 2007

escada: syndrom karpalneho tunelu: je to neurologicky problem, tu je nieco o tom, je dost casty aj v tehotenstve:
http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=3959&x=x
luciakorky: ja som min. tyzden uz dala dole prstienky. Sice na prvy pohlad nevidno, ze mam opuchnute prsty na rukach, ale prstienok, co mi bol pred tehu velky som teraz ledva vyvliekla 😎

susik77
21. jún 2007

escada: aj ja ho mam dost velke, tiez cakam dievcatko a uz mi povedali, ze bude velka 🙂

luciakorky
21. jún 2007

No, no,no,ale sa utesujeme co? Chi 😒 Ale nie, je to pravda, len dokedy to takto vydrzim, neviem. Zmizne to hned po porode al.nie?

susik77
21. jún 2007

malo by to ist rychle dole...

susik77
21. jún 2007

ty to mas za par, ja este aspon mesiac a nieco...dufam, ze nebudem prenasat 😎

escada17
21. jún 2007

susik, nevraveli ti, ake velke? ja sa seriozne bojim, ze pojde okolo 5 kil...ale slubili mi, ze to uz nedopustia, ze ma vezmu skor na sekciu...teraz to vyzera na 31 tt u mna uz...ked o dalsi tyzden bude popredu, velky uzv dalsi 😒

luciakorky
21. jún 2007

No to dufam aj ja ze nebudem prenasat,lebo ma picne 😲 Ale doky mi dnes povedal, ze to vidi cez tento tyzden niekedy,tak dufam, ze sa nemyli

susik77
21. jún 2007

escada: ze vraj v termine by mala mat 3.6kg-v nasej aj manzel. rodine to bolo podobne, sestre sa min. rok narodila dcera 3.8kg

escada17
21. jún 2007

kebyze som len take mala...Sophia mala vyse 4,60 kg...v 40 tt + 4...robili mi vselijake testy, vsetko super zdrave, zaver- ze s muzom robime proste velke deti- hm...a vraj mam nejaku dobru bakteriu, co tomu este aj pomaha, neviem...ale je to tazke to nosit teda...

susik77
21. jún 2007

inak, mna teraz uz sem-tam aj trochu boli brucho-hlavne v hornej casti, ked sa mala hybe...

luciakorky
21. jún 2007

Teda Escada, to ta teda obdivujem, take velke babo 😉 To si rodila normalne al.cisarom?

susik77
21. jún 2007

escada: ze vraj to dobre pracuje placenta 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre