Opuchy nôh a rúk

kubkomatko
3. jún 2013

Puchnú mi nohy aj ruky (´+ mravenčenie), za 1 týždeň som nabrala váhu o takmer 3kg , ale všetko je to voda... Ak sa bude pretrvávať alebo zhoršovať, dr. ma chce poslať do nemocnice. Boli ste s takýmito problémami aj vy v nemocnici? Snažili sa to nejak ešte riešiť alebo vám vyvolali pôrod , príp.cisársky rez?

0550
3. jún 2013

Ja som mala opuchy tiež ale po pôrode my to všetko začalo pýtala som sa aj lekára na to a povedal že sú to hormony inak nič Ale takto nie bola som cekom v pohode

daliana
3. jún 2013

@kubkomatko Skús si pozrieť - prečítať, či ti nezačína neskorá gestóza,

http://primar.sme.sk/c/4116730/gestozy.html

ja som mala a bolo to veľmi nepríjemné ☹ Ak sa tam nájdeš,treba to riešiť, budú ťa sledovať, ak by sa výsledky zhoršovali, nebudú riskovať a ukončia sekciou.

terezka1947
3. jún 2013

@kubkomatko aj ja som sla skor do nemocnice,mala som zvysene pecenove testy a straaaaasne mi opuchali nohy...ale naozaj butalne,by som nikdy neverila,ze mozu byt taketo 😒
v nemocnici budes mat istotu,ze keby nieco-zasiahnu,takze vobec sa nestresuj....vsetko dobre dopadne 😉

aristka
3. jún 2013

moja a to si nevideľa ešte mňa a po pôrode som dva dni bola ešte viac opuchnutá...vydrž tvoje obličky a srdiečko sú už moc zaťažené...si sledovaná to je podstatné a keby niečo spravia urgent.sekciu...všetko dobre dopadne 🙂

pakin
3. jún 2013

aj mne boli opuchnuté nohy aj ruky a dr ma poslal do nemocnice lebo bál sa, že to bude preeklampsia. Vtedy som bola v 8. mesiaci. Ležala som tam 6 dní a na vlastnú zodpovednosť som išla domov, lebo nepotvrdili preeklampsiu. Mala som vysoký tlak, ale v nemocnici som mala v norme. Porodila som 3 dni pred termínom síce s cisárskym ale len preto, lebo neotvárala som sa 🙂

kubkomatko
autor
4. jún 2013

@daliana vracanie ani vys.tlak nemam, tak toto ma asi obchádza, dúfam 😖

kubkomatko
autor
4. jún 2013

@pakin teraz ma ešte neposlal do nemocky, že bud.týždeň budem už 38tt+4/5, tak vtedy... Tak ja neviem ešte stále čo ma čaká... Tlak mám normálny, žiadna bielkovina v moči, len tie brutál opuchy ... Tak by som bola rada, keby to prišlo na mňa aj tento týždeň..

kubkomatko
autor
4. jún 2013

Baby ja sa tak už všetkého obávam, vôbec neviem čo si zmyslia doktori, či ma budú ešte držať, alebo to ukončia...

adriana458
4. jún 2013

@kubkomatko Mňa si nehali v nemocnici kvôli opuchom, nemala som vysoký tlak.. ale počas toho pobytu sa mi nečakane zvýšil a odvtedy beriem tabletky a chodím do rizikovej poradne.. ale neboj, my už to máme za chvílu 🙂 vydržíme

zuzulletka8
17. jún 2013

Zdravím, som v 31tt a v posledných asi 5 dňoch mi tiež začali opúchať chodidlá a trochu aj prsty na rukách. Doteraz som mala bezproblémové tehotenstvo, tak neviem, či mám tým opuchom pripisovať veľkú váhu. V článku o gestózach som sa v žiadnych iných príznakoch okrem opuchov nenašla, nohy mi puchnú zväčša navečer, alebo pri prudkých zmenách počasia (slnečno a zrazu prší). Myslíte, že by som sa mala niečoho obávať??

yvessl
31. aug 2021

Ja som mala opuchy asi od 37.tt brutalne,skoncilo to preeklampsiou a v 38.tt sekciou.Po sekcii sa mi opuchy este zvyraznili ,bola som doslova ako slon,ruky a nohy a tvar neskutocne spuchnute ale par dni po porode to uz zacalo ustupovat a asi tyzden po porode som uz bola o 14kg lahsia.Pred tehotenstvom 50kg,pred porodom 85kg(!),8dni po sekcii 71kg,4mesiace po sekcii 50kg..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre