Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Oslabenie krcka 2019

Nedostatočnosť krčka maternice
michaeelaaa
31. okt 2019

Ahojte je tu niekto co ma problem s krckom?

janulla77
31. okt 2019

@michaeelaaa čo by si chcela vedieť 🙂

michaeelaaa
autor
31. okt 2019

@janulla77 ide oto ze som 3x tehotna ,2x som o babetka prisla,teraz som.19 tyzden ,myslela som ze mi bude robena serklaz ale momentalne mi ju zamietli..,preto by mi pomohla hoci aka skusenost kto ma tento problem ako to riesili dakujem za odpoved🙂

olivia1425
31. okt 2019

@michaeelaaa preco zamietli?

michaeelaaa
autor
31. okt 2019

@olivia1425 vraj to nechcu robit aby to nepodrazdili,bola na konzultacii v 2 nemocninciach a zamietli ju

olivia1425
31. okt 2019

@michaeelaaa pisala som sukromnu spravu 🙂

ninka30
31. okt 2019

@michaeelaaa mne nemohli robiť serklaz, takže zvolili serklazny pesar. Mne sa trhal krcok a zasitie by ho len podrazdilo a zrejme by to nepomohlo.

michaeelaaa
autor
31. okt 2019

@ninka30 to som ani nevedela ze sa robi,a v ktorom mesiaci nato prisli?

janulla77
1. nov 2019

@michaeelaaa ono to je tým že sa krcok oslabuje... mne minuli rok robili kyretaz. A tym sa začal krcok oslabovať. Keď mi to Dr povedala tak som sa šla zblázniť skoro tiež sa bojím.. Na serklaz som sa pýtala aj ja a povedali mi že to sa robí keď je úplne pod normou takže sa ťa to ešte netýka preto ti to zamietli.Našťastie som ešte v norme užívam čipky Utrogestan tak sa popýtaj na ne či by ti to nepredpisovali ako prevenciu ono to je proti skracovaniu a predčasného pôrodu. Veľa žien to užíva. Prajem veľa šťastia až všetko dobre dopadne.

michaeelaaa
autor
1. nov 2019

@janulla77 ano ,ano bolo mi tu pisane ze ked je urcita norma sa sekralz odporuca a to som nevedela preto som nechapala ze preco mi ju v dvoch spitaloch zamietli... ja uzivam momentalne progesteron a z hematologie mam predpisane injekcie na riedenie..aj ja drzkam palce nech nam to vsetko dobre dopadne🙂🍀

janulla77
1. nov 2019

@michaeelaaa áno áno niekto to volá progesterón a niekto utrogestan 😁 ale je to to isté a tiež čipky ? Ono že to veľa ženám pomohlo. Aj ja keď som bola v nemocnici tak som sa pýtala že som o Tom čítala že sa chcem dať normálne dobrovoľne zašiť čím skôr a mi povedali že to sa robí až keď už je krčok úplné minimum. Ono sa hovorí že buď sa stále skracuje alebo sa skráti a zastaví. Tak hádam sa nám to zastavilo aj vďaka tým cipkam a môžeme ďakovať že sme ešte v norme 😊.. ešte aby sme neprenasali 😁

janulla77
1. nov 2019

@michaeelaaa a hlavne kľudovi režim nič nedvihat ťažké a moc sa nenamahat ja keď upratujem tak na viac krát a poschodoch chodím po jednom schodku 🙂 aj 5 minút idem kým vlezem do bytu bo bohužiaľ nemáme vytach 😔

ninka30
1. nov 2019

@michaeelaaa U mňa problémy začali v 26 TT. Serklazny pesar som mala do 36 týždňa. A áno robí sa to, ale sporadicky. Ono to vlastne podoprie maternicu a tým sa znižuje tlak na krcok, ktorý vyvíja rastúce bábätko, resp gravitácia. Ale samozrejme dostávala som aj magneziove infúzie 3x denne, mala som prísny kludovy režim a ležala som ako netopier panvou hore až do toho 36 tt. Bola som striedavo doma a v nemocnici.

janulla77
2. nov 2019

@ninka30 a na koľko sa vám skrátil ak sa smiem spýtať ? To od 26tt ste boli v nemocnici

ninka30
3. nov 2019

@janulla77 Keď mi ho dávali krcok bol 2,3 CM ti bolo v 26tt, 3 týždne som bola v nemocnici. Potom v 30 tt som mala krcok už nemeratelny, keďže aj pesar má nejakú hrúbku a nechceli mi to rozdrazdit meraním. V priebehu 36 tt mi ho museli vybrať kôli alergickej reakcii na nejakú zložku gumy, to som bola už otvorená na 3 CM, ale úplne v pohode sme to dotiahli do 38+4 🙂. Síce som ešte aj 32 tt a 35 tt bola hospitalizovaná, ale to už nesúviselo u krckom, to boli ďalšie komplikácie...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli