Osteochondróza v L5/SI

ala76
25. dec 2018

AHOJTE....
Je mi 42 r.mojou diagnozou je osteochondroza ale neviem v akom stadiu.
bolo mi povedne ze musim cvicit kazdy den a minim.rok urcite a ze sa mozem stoho dostat.
Chcem sa spytat,poradit kto ma stouto diagnozou skusenosti?ake sciky robite alebo mate taketo vychytavky co pomozu hlavne od bolesti.robi mi aj obycajne zohnutie problem.cviky co robim z internetu len.dakujem 🙂

bapsi123
26. dec 2018

@ala76 trošku sa pripojím...ja mám v týchto stavcoch radikulopatiu L5 S1 a vlastne ani neviem,čo to znamená,pretože mi lekár na to nič nepovedal..tiež cvičiť 🤔😏

ala76
autor
27. dec 2018

@bapsi123ja som sa viac dozvedela z netu a existuje aj stránka taka bezplatná poradňa z neurologom.Bez bolesti chrbta sa vola. Mme viac rieši ponúknutú platničku vtom mieste lebo mi robí problémy. Poradila ozón.

veronice
27. dec 2018

Ja mam prasknutu platnicku v L5 S1. Kazdopadne, urcote by som neriskovala cvicenie podla videi na internete - cviky su specificke od diagnozy k diagnoze a najlepsie je zacat cvicit s riadnym fyzioterapeutom a pod jeho dohladom - aspon zo zaciatku kym sa cviky naucite. Tam totiz urobite jeden nepatrny zly pohyb a uz to moze viac ublizit ako pomoct. Byt vami rozhodne sa pytam na rehabilitacie aby tam s vami zacali cvicit a ked uz budete vediet ako tak mozete aj same doma. Drzim palce 🙂