Otočená maternica

lucinkaaa
19. jan 2007

Ahojte baby,

viem o sebe uz davno, ze mam otocenu maternicu. Teda mam ju otocenu uplne dozadu. Bol to problem otehotniet, ale nakoniec sa nam to podarilo. Teraz, ked som bola na prvom vysetreni u doktora, mal problem nahmatat, ci som ozaj tehotna, lebo vraj sa mu to neda, kedze mam otocenu maternicu. Ale ja som to aj tak vedela, takze som ho o tom len s usmevom presviedcala. Aj vysledky mi potvrdili, ze som ok. Trapi ma ale nieco ine. Doktor mi doporucil spavat na bruchu, aby sa mi maternica otocila. Teraz, ked ma bolia prsia dost tazko sa mi na bruchu spi a skor sa celu noc prehadzujem. Z tehotenskych priznakov si myslim vela nemam. Prezivam to cele dost v pohode, akurat ma bolieva brucho ako pri menzes. Neviem ci je to tym, ze maternica sa zvacsuje a tlaci mi tam v zadu na krize alebo cim? Mate niektora podobne problemy?

aiden
5. okt 2011

Ahojte,dnes som bola na ultrazvuku,zistit vlastne ci vlastne som stale tehotna,alebo som potratila,nakolko som krvacala..Som v 7 tt a lekarka mi nevedela povedat ci som,lebo som mala maternicu otocenu..Je pravda,ze ma neskutocne bolia krize a v podbrusku..Objednala ma na sono z vnutra,zajtra rano..Problem otehotniet som nemala,len dufam ze ten maly zazrak je stale tam..drzte mi palce..Erika

lili_mia
7. okt 2011

@aiden držím palce aj na rukaviciach 🙂

noo ja spávam na bruchu takým štýlom, že v posteli mám veľkého plyšáka, psíka ktorý leží, labky ma roztiahnuté od tela, takže si ho dám po seba, pod brucho, ale to je taký polobok, polobruch

daaniela1
13. mar 2012

no jak to mam povedat doktorka mi povedala len to ze mam otocenu maternicu a nevem ze co mam robit mam len 18 rokov ☹

dannka.v
11. apr 2013

ahoj ja mam tiez otocenu a chceme babo jak rychlo si zostala tehotna lebo sa snazime pol roka a nic

dannka.v
11. apr 2013

@loren ahoj ja mam ten isty ze hu mam otocenu je vacsia sanca ze zostanem rychlesie tehotna lebo sa snazime pol roka a stale sa nam nedari

loren
11. apr 2013

ahoj danka ziadny problem v tom nieje ak sa lepsie pozries mam dve zdrave krasne baby jedna uz ide doskoly vela stastia otehotniet u mna nakoniec vobec nebol problem

dannka.v
8. máj 2013

@loren ahoj aj som uz zostala tehotna ale uz som aj potratila teraz musim cakat 3 mesiace aspon mi tak povedali ☹

loren
10. máj 2013

to mi je luto ale nestracaj nadej nikdy

lina129
7. apr 2014

Ahojte, @loren @dannka.v az dnes som sa dostala na tuto temu... v piatok som na ultrazvuku u lekara zistila, ze mam obratenu maternicu... o babatko sa snazime asi 8 mesiacov a vzdy v polohe misionara a potom mavam vylozene nohy... myslite, ze tam moze byt problem? ako dlho ste sa vy snazili? a malo by sa od zadu? diky 🙂

kiki68
7. apr 2014

@lina129 ahoj, ja mam tiez otocenu maternicu dozadu, raz sme uz babo pocali,ale skoncilo to neuspesne MA, teraz skusame znova. Nam to vyslo po 2 rokoch vobec otehotniet.

nerko
7. apr 2014

@lina129 Tiez mam maternicu dozadu. Pocali sme na 1x, skoncilo to zial MA. Po 3 mesiacoch sme skusili znova, opät sa podarilo na 1x. Teraz sme v 3. trimestri. Sex sme mavali hlavne zozadu, kazdy druhy vecer, nohy hore 🙂 a v podstate pred spanim, uz som z postele nevyliezla. Som rada, ze aj druhy pokus vysiel na 1x a podarilo sa nam zaplnit prazdne miesto po MA. Nech Vam to vide!

m.i.r.i
13. apr 2014

@lina129 u nas to bolo presne ako u @nerko , len uz pred 5 rokmi..pocali sme hned, bol MA a po 3 mesiacoch zas hned na prvy pokus a mame uz 4 rocneho sibala..a tiez sme na to sli odzadu..pre istotu..ale neviem ci by to slo aj normalne, kedze nam to hned vyslo..🙂 Takze ziaden strach...

lina129
14. apr 2014

@nerko diky za radu 🙂 takze ste sa snazili odzadu a potom si sa otocila na chrbat a vylozila nohy? spravne som to pochopila? a hned potom ci si este chvilu lezala na bruchu? diky! a drzim prsty!

@m.i.r.i takze tiez odzadu? a potom si lezala na bruchu, ci si potom lezala na chrbte?

Baby a vy ste vedeli predtym, ze mate obratenu maternicu? Lebo my uz sa snazime takmer rok, ale klasicky misionarskou polohou a potom som este lezala 20 min na chrbte... ale zatial nic ☹ a az teraz som sa pri hlbsom vysetreni dozvedela, ze mam otocenu maternicu 😒

m.i.r.i
14. apr 2014

@lina129 ja som to vedela..uz davno mi to doktor povedal, pri beznej prehliadke...
A ja som nijako nohy nevykladala..len odzadu a na chrbat normalne som sa otocila..ale som este polezala par minut, to ano...taky ten pocit, ze to tam ostane a nevyjde von🙂
Ale ono moze to byt scasti polohou ale nemusi....kludne zeny otehotneju aj pri misionarskej polohe ked maju otocenu maternicu...moja mama napriklad sa to dozvedela az po rokoch ked sme uz so sestrou boli velke, ze ma tiez otocenu..a splodili nas normalne a ani no tom nevedela🙂 ja som to zjavne zdedila..
Ono odzadu to moze dopomoct, ale nemusi to byt recept..ale ved vyskusajte..drzim vam palce ked sa uz tak dlho snazite

lina129
14. apr 2014

@m.i.r.i ano, aj moja mamina ma otocenu, tak asi aj ja som to podedila ☹ no ja som sa narodila po 8 rokoch od brata... no nam sa to hadam podari skor... 😅 ani moj doky tomu nepriklada nejaku vahu, ale povedal mi to, tak zistujem co sa da urobit pre to, aby som bola cim skor tehu 🙂 a tehotenstvo si potom mala v pohode? nevadila otocena maternica? na nete totiz popisu hocico... 😕

m.i.r.i
14. apr 2014

@lina129 ja som mala uplne bezproblemove tehotenstvo...od zaciatku do konca ukazkove..ziadne problemy..a maly sa narodil skoro presne na termin..termin 2.2. a on sa narodil 3.2...sice nakoniec sekciou, ale to s tym nema nic spolocne....vsetko v pohode...zdrave dietatko a ziadne rizika...toho sa teda urcite neobavaj..otocena maternica nie je ziaden velky problem...

nerko
14. apr 2014

@lina129 🙂 chvilku na bruchu a potom som sa otocila na chrbat a nohy hore. To, ze mam maternicu do zadu som sa dozvedela az od tretej gyndy ku ktorej teraz chodim. Menstruaciu mavam velmi bolestivu, hlavne krize. Tak isto to bolo v prvom trimestri. Dost ma bolelo brucho aj chrbat, mala som pocit, ze uz zacnem krvacat... Gynda to pripisovala otocenej maternici. Ked sa mi brusko prehuplo dopredu, tak to uz bolo celkom v pohode. Teraz mam bezne tehu problemy: zaha, nevolnost, zadychanie, obcasne krce v nohach, stale chodim na WC, zapcha, unava, uz sa citim ako hroch 🙂 Ale nic specialne co by som musela riesit. Este 11 tyzdnov vydrzat.
Drzim palce!!!

denduska
14. apr 2014

@lina129 ahoj, nahodou som sem klikla, aj ja mam maternicu otocenu dozadu a mam tri deticky ku ktorym som dosla ani neviem jak 😅 😀 mozno preto ze to ze je otocena som sa dozvedela az teraz po tretom porode! bola som v soku z toho. Ale nikdy som nemala kvoli tomu tazkosti v tehu, jedine az teraz v sestonedeli problemy s cistenim 😒 Takze sa tym hlavne nestresuj a vsetko bude fajn😉 Drzim palce 🙂

lina129
15. apr 2014

@denduska dakujem 🙂 len je rozdiel, ked ma zena obratenu maternicu este pred otehotnenim, teda pred prvym tehotenstvom... a ked ju mas otocenu po porode... lebo ona sa zvykne otocit aj pocas tehotenstva, cize pred tehotenstvom mohla byt v normalnej polohe 🙂 ak ju ma zena otocenu "od narodenia", tak mozno tazsie otehotnie...

denduska
15. apr 2014

@lina129 jj, ja viem. Ale má ju tak aj moja mama, takže je možné že som ju tak mala dávno, skúsim sa opýtať či nemám v karte nejaké staré sono keď pôjdem k dr., pre zaujímavosť 🙂 Teraz ju vraj mám úplne padnutú vzadu, neviem či môže až tak lietať 😀 V každom prípade sa na to teraz určite neviaž ako na problém, lebo hlavička robí svoje aj keď si to neuvedomujeme..mám odsledované na sebe aj okolí. Veľa šťastia 🙂

lina129
15. apr 2014

@denduska hej, ja viem 🙂 len uz sa nam nedari 8 mesiacov, tak uz trosku stresujem... len minuly mesiac som sa dozvedela o tej "otocenej" maternici a tak ma to zarazilo, ze mozno keby som to vedela skor, ze by sme sa snazili "odzadu"... ale potom som citala, ze ona sa moze aj tocit hore dole, resp. ze je "putujuca", tak mozno som ju mala predtym normalne a teraz bola "otocena" 😨 A dakujem, dufam, ze sa uz coskoro podari, lebo budeme musiet ist na IUI...

kralovna123456
6. máj 2014

@denduska
@nerko
@m.i.r.i
@kiki68

dámy a kedy sa vám otočila v tehotenstve maternica správne? aj ste to nejako zaregistrovali, či vám to povedal až Dr na dalsej poradni?
a babenky, čo ste mali MA, bolo to kvôli obrátenej maternici?

ďakujem.

embrance25
6. máj 2014

Ahojte baby.........náhodou som objavila túto tému. S manželom sme svoji už 5 rokov, nikdy som nebrala antikoncepciu ani iné ochranné pomocky. Tiež sa nám nedarilo otehotniet. To že mám obrátenú maternicu som sa dozvedela už , keď som bola tehu ( December 2013) a to ešte nebol ten zlatý klinec. Dozvedeli sme sa , že nielenže mám maternicu otočenú dozadu , ale ju k tomu všetkému mám dvojrohú tzv. uterus bicornis. Tiež sme sa s manželom snažili otehotniet normálne asi 1 rok, no nedarilo sa, potom sme skúšali polohu odzadu a podarilo sa nám to asi po 3 mesiacoch snaženia. Po styku som ležala na bruchu až do rána. Momentálne som v 23tt. tehotenstva , ale už od začiatku tehu som tzv. riziková 🙂 ( už som bola 2x v nemocnici pre krvácanie v 8tt a v 14tt, ale všetko dobre dopadlo) a tak som doma na PN. Moj gynekológ sa vyjadril, že je to vrodená chyba maternice a preto musím ísť rodit jedine ciasársky rez. Takže toľko moj príbeh, Baby držte sa a myslíte pozitívne 🙂 🙂 🙂

m.i.r.i
6. máj 2014

@kralovna123456 nikdy sa mi neotocila..ani neviem ci to je vobec mozne, ze sa nejako otoci🙂 Proste je taka..a vobec to nevadi.. a MA s maternicou dozadu nema vobec nic..je to len zhoda nahod..alebo ineho dovodu..ja som mala jeden spontanny potrat, ale skor kvoli hemofilnym veciam ako kvoli otocenej maternici dozadu..moja mama ju ma tiez dozadu a ma 2 deti, otehotnela hned a nikdy ziaden MA nemala ani nic..to s tym vobec nesuvisi..

nerko
6. máj 2014

@kralovna123456
Neviem ako to je presne s tym otocenim. No, ked sa mi brusko prehuplo dopredu, tak mi gynda povedala, ze uz by to malo byt lepsie a aj bolesti ustali. Druhy trimester celkom v pohode, no tento treti zase nic moc. Uz len dva mesiace do konca...
MA pricinu sme sa nedozvedeli, pravdepodobne zly geneticky material.

petty12
6. máj 2015

Ahojte. chcem sa poradiť. vedel by mi niekto povedať kedy bolo pri otočenej maternici vidieť plod? Som v 5tt. Ďakujem za odpovede.

vierkac
29. máj 2015

@petty12 mne bolo pri prvom tehu krasne vidno 7tt. ved ono sa to sleduje zospodu, v tom ziadny rozdiel nie je 🙂

petty12
29. máj 2015

@vierkac dakujem za odpoved. Vcera som bola na ultrazvuku a bolo vsetko ok.

vierkac
29. máj 2015

@petty12 super! ja idem zajtra prvykrat tak dufam, ze je vsetko je a bude ok 🙂 si v januarovkach?

emmuskamiuska888
29. máj 2015

Koceny kľud! Len malé % je že sa maternica neotoci. Mne ju doktor otačal pri obidvoch tehotenstvach a je všetko ok. Aj ked pri prvom mi ju otacal kazdu chvilu. Pokiaľ som dosla domov tak som vedela že uz je tam kde nemá byt! Vyvolávala som mu vzdy až má to naučil..,lebo som mu uz musela liezť na nervy! Ale každá sme iná a aj lekár. Tak veľa šťastia a žiadne nestastia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre