Otočená maternica

lucinkaaa
19. jan 2007

Ahojte baby,

viem o sebe uz davno, ze mam otocenu maternicu. Teda mam ju otocenu uplne dozadu. Bol to problem otehotniet, ale nakoniec sa nam to podarilo. Teraz, ked som bola na prvom vysetreni u doktora, mal problem nahmatat, ci som ozaj tehotna, lebo vraj sa mu to neda, kedze mam otocenu maternicu. Ale ja som to aj tak vedela, takze som ho o tom len s usmevom presviedcala. Aj vysledky mi potvrdili, ze som ok. Trapi ma ale nieco ine. Doktor mi doporucil spavat na bruchu, aby sa mi maternica otocila. Teraz, ked ma bolia prsia dost tazko sa mi na bruchu spi a skor sa celu noc prehadzujem. Z tehotenskych priznakov si myslim vela nemam. Prezivam to cele dost v pohode, akurat ma bolieva brucho ako pri menzes. Neviem ci je to tym, ze maternica sa zvacsuje a tlaci mi tam v zadu na krize alebo cim? Mate niektora podobne problemy?

marcela22
20. jan 2007

loren - ďakujem za podporu!!! určite dám vedieť, ako to dopadlo - možno už sa to umúdrilo a otočilo sa samé🙂 31.1.idem do poradne - tam sa všetko dozviem...a potom hneď napíšem - snáď Ťa tu nájdem🙂
To si teda mala "posvadobné trampoty" :( Ale hlavne že to dobre dopadlo!!!

lucinkaaa
autor
21. jan 2007

Marcela, takze to az v 19 tt ti zistia ci sa maternica otaca spravne? to je podla mna dost neskoro... a na to su tie tripple testy?

Loren, ak to ma kazda 4ta zena, tak potom neviem preco sa ti doktori tak tvaria pri tom ako to nastavajucej mamicke oznamuju. Teda mne to prvykrat oznamila lekarka ked som este o dietati nesnivala a povedala mi to tak opatrne, az ma vylakala. Ked som sa jej potom opytala, ci to znamena ze nebudem moct mat deti, nic nepovedala, len sa pozrela na skrinku, kde mala vela fotiek malych deticiek a povedala.. pozrite, to su vsetko deticky takych mamiciek ako ste vy. Tak neviem, nezda sa mi, ze by to az tak nic nebolo...

bobicek
21. jan 2007

caute baby!
tak ja este nie som tehu, ani sa nejak nechystam 😉 ale otocenu maternicu mam aj ja. 😠 lekar mi to oznamil normalne, akoby sa "nechumelilo". takze dufam, ze to nie je take hrozne. ale teraz som prestupila k inemu, a ked pojdem na prehliadku, sa ozvem, aky nazor ma iny dr. 😲
loren, a bolelo to otacanie?

loren
21. jan 2007

mne tiez doktor povedal ze to ma plno zien,Marcela budem tu dufam ak skor neporodim lebo teraz prezmenu mi zacal makknut krcok a skracovat sa 😉 furt nirco ale bude dobre verim tomu. Lucinka kazdy doktor ti to moze povedat svojim sposobom ale ak si das aj vyhladat clanky o tomto probleme tak ta to skor upokoji ja som to samozrejme hned hladala.Bobicek nebolelo len to bolo take neprijemne to ze vies co ti asi robi a robi to v tvojom tele mne prvy krat prislo na odpadnutie ale s toho pocitu s nicoho ineho ale ja som taka aj ked mi beru krv 🙂

marcela22
21. jan 2007

Lucinkaaa - to by mali zistiť už oveľa skôr, ale mala som takú debilnú doktorku, u ktorej som takmer tri mesiace ani nebola v poradni - jednoducho na mňa kašlala. Až ma už totálne vytočila a zmenila som doktora. Ten mi to zistil v 16TT, vraj je otočená a už by sa mala začať obracať správne, ale nerobil z toho žiadnu veľkú vedu - väčšinou sa to napraví samé rastom bábätka.
Tripple testy sú trojité testy z krvy na zistenie skrytých vývojových chýb dieťatka ( Downov syndróm, poruchy neurálnej trubice a to tretie si nepamätám ), robia sa v 16 - 17TT.

marcela22
21. jan 2007

loren - teda keď sa raz pritrafia problémy, tak sa len tak nevzdajú, však? Dúfam, že porodíš načas tak ako máš a že bábenko aj Ty budete v poriadku. Tak sa držte!!!!! 🙂

loren
21. jan 2007

no to hej marcela najprv som grcala ako stena az do 4 mesiaca medzitym ta maternica otocena a teraz toto ale co uz da sa to niesom jedina a niektore maju aj vetsie problemi

lucinkaaa
autor
23. jan 2007

baby mne v noci tak strasne tlacilo na krize a mechur, ze som stale chodila cikat. A myslela som na to, ze ak sa to rastom maternice bude zohrsovat, kedze je zle otocena, to budem mat radosti a nespavosti. Mimochodom, spavate dobre? Ja od kedy som tehotna, skor nespim ako spim...

lucinkaaa
autor
29. jan 2007

ahojte kocky, tak som sa vratila od lekara, vsetky vysledky mam ok. akurat, ze sa mi ta maternica stale neotocila... ☹ Mam stale spavat na bruchu a o dva tyzdne idem na prve sono a k lekarovi na kontrolu, tak ak sa mi neotoci do vtedy, tak mi ju ide otacat... tak ako to tu spominala loren.

siuu
2. feb 2007

Caute babulky! Mam za sebou prvy mesiac. Pocitujem neprijemne krce a pichanie v nepravidelnych intervaloch pocas celeho dna uz 2 tyzdne. Moze to byt sposobene tym, ze mam otocenu maternicu?

ada78
3. feb 2007

Ahoj Siuu. Otocena maternica nepicha ani nic nerobi. Teda aspon mne. Ani som o tom pred tehotenstvom nevedela. Ale v 12 tt som sla do poradne a doktor len tak medzi recou, ze: aha, maternicka sa nam este neotaca. Trosku jej pomozeme. A za minutku som ju mala zvrtnutu, tak ako to opisovala Loren. 😀

lucinkaaa
autor
3. feb 2007

siuu to nebude otocenou maternicou ale tym ze tam mas babatko. kazda to pocitujeme inak. akurat takto otocena maternica moze tlacit na krize.

dicinka1
12. feb 2007

Lucinkaaa ked si vedela ako na to...myslim,ze po vyskusani tej polohy otehotnies,za ako dlho si otehotnela,

lucinkaaa
autor
12. feb 2007

ja neviem, nepamatam si. viem len ze mi to lekar doporucil a potom som skusila. neviem ako dlho to trvalo. ale otehotniet sa mi podarilo az za 8 mesiacov bez ohladu na skusanie ci neskusanie poloh.

bubkoska
15. feb 2007

ahojte baby, ja mam ten problem s otocenou maternicou a bola som na ultrazvuku a stale je vzadu.. vcera som mala silne krce az som si musela dat tabletku Nospa, doktor mi spominal ze taketo krce mozu nastat, myslite ze uz sa mi maternica obratila spravne? ja uz som z toho na nervy, velmi sa bojim..

lucinkaaa
autor
5. mar 2007

Dnes som bola na kontrole v 15 tt. A opat to iste. Moja maternica stale "pada". Uz mi ju otacal asi 4 ci 5ty krat, no ona si robi co chce. Som na rizikovom a tak len cakame, ze tentokrat sa udrzi a bude otocena tak ako ma byt. Doktor povedal, ze do mesiaca. Nuz, ani neviem kolkykrat uz...

vilkakatka
5. mar 2007

Ahojte babulky,
tak ja som dnes po preventivnej prehliadke a teiz som sa dozvedela, ze moja maternica je otocena 😒 ... a kedze mame za sebou dva potraty (jeden v 5tt a jeden v 11t), tak mi doktor povedal, ze aj toto moze byt pricina...
Odporucil mi naucit sa a cvicit Mojzisove cviky(neviem, ako sa to spravne pise), tak mam stretnutie s fyziterapeutkou a verim, ze to pomoze 😉

lucinkaaa
autor
6. mar 2007

vilkakatka, tak tie Mojzisove cviky by ma zaujimali. Tu u nas som o tom totiz vobec nepocula a bolo by fajn dozvediet sa, ake su to cviky. Tak ak mozes tak ich sem potom nejako opis, alebo ak to najdes na nete, tak hod link. Alebo tak nejak. Nech sa dozvieme aj my ostatne.

lessie
6. mar 2007

ahoj lucinkaaa, držkám palčeky, aby si tehuľkovanie dotiahla do najlepšieho konca.
Tu máš link na tie Mojžišovej cviky,
http://www.cvicime.cz/cviceni-praha-2005/cviky/...
Všetkým vám drím palce.
Ja mám tiež otočenú maternicu, zatiaľ 7 mesiacov bezúspešne, začíname ôsmy. Tak uvidíme, je to o nervy to čakanie.

lucinkaaa
autor
6. mar 2007

lessie, dakujeme vsetky velmi pekne za ten link a drzim palce aby ti to konecne vyslo. nam to otehotnenie vyslo osmy mesiac 😉

lucinkaaa
autor
6. mar 2007

Teraz, ako si to tak pozeram... skoro vsetky tieto cviky sme pravidelne cvicievali na aerobiku ako sucast strecingu. Takze doporucujem navstevovat hodiny bezneho aerobiku, pripadne pilates, alebo jogu. Ja teraz uz necvicim, ale urcite sa k nemu vratim, hned ako budem moct.

kaja77
6. mar 2007

Caute, ja som mala maternicu tiez otocenu, bolo mi povedane, ze bude problem otehotniet, ale, ze sa to po prvom porode upravi.Otehotnela som po 10-tich mesiacoch, a ozaj sa to upravilo, druhe tehotenstvo prisla zavratne rychlo. 🙂

lucinkaaa
autor
7. mar 2007

Ozaj ti povedali, ze sa to po prvom porode upravi? Mne povedali ze sa to zvykne vratit naspat do otocenej polohy 😕

kaja77
7. mar 2007

cau lucinkaaa, povedala mi to moja gynekologicka, viem, ze som sa este nad tym pousmiala, ze co mam z toho, ze sa to upravi po prvom porode, ked neviem, ci k nemu vobec dojde, kedze bol problem s otehotnenim.

karaa
13. mar 2007

Ahojte, ja som sa tiez vcera dozvedela, ze mam uplne dozadu otocenu maternicu a doktor to zatial urcil ako pravdepodobnu pricinu neotehnenia napriek polrocnej snahe. Som rada ze som si vas tu nasla a teda sa povzbudila, ze sice to bude mozno dlhsie trvat, ale ze ked sa to podarilo vam, podari sa to aj mne. A dost sa cudoval ze za tie roky mi to ani jeden z gynekologov nepovedal...u tohto som bola prvy krat, a povedal mi to ako prvu informaciu. Takze urcite zalezi na odbornikovi, ktory vas ma na starosti. Ak by ste mali nejake rady v suvislosti s otehotnenim, rada si ich precitam. Dakujem 🙂

lucinkaaa
autor
13. mar 2007

karaa, no mne povedal, ze je treba vypocitat si plodne dni. Na 12. a 14. den to skusat ale pred tym musi byt vzdy ta aspon dvojdnova pauzicka. Odporucal polohu odzadu, ale aj striedanie roznych poloh. No a ja dodavam, ze je dobre, ked si to cele vychutnas a uzijes, pretoze vtedy tomu otehotneniu najlepsie pomozes 😉

karaa
14. mar 2007

dakujem ti lucinka a k tehotenstvu a malemu clovieciku srdecne blahozelam 🙂 Plodne dni pocitam, na doktorove odporucanie uz aj teplotu meriam. A tiez mi hovoril ze poloha odzadu je v tomto pripade istejsia, ze zena s otocenou maternicou tazko otehotnie pri polohe na chrbte 😉 Aj ked neviem, lebo za ten polroka sme tie polohy dost striedali, tak sa aj trosku bojim, ze to bude trvat hodne dlho kym sa podari ☹ Ale nevadi, raz sa to podarit predsa musi, no nie 😉

susik
14. mar 2007

ahoj Karaa, ja mam tiez otocenu maternicu a otehotnela som na prvy krat a to pri polohe zozadu 🙂 a potom som si este asi pol hodinku takto polezala a bolo 🙂 .. ale zase je problem ze uz som v 18tt a este stale nemam maternicu na spravnom mieste, bojim sa toho, ale snad sa to silou plodu obrati, ako mi povedal doktor.. tak ti drzim palceky a vesele snazilkovanie 🙂

karaa
14. mar 2007

Susik dakujem za reakciu a drzim palce, aby sa malicke pootocilo ako by sa malo ... ale ako som citala, ked si nepomoze samo, pomoze lekar 🙂 Ale verim, ze bude sikovnik a zvladne to 😉 Snazilkovanie si zatial vychutnavam ale neviem, ci mi to este dlho vydrzi s takym elanom... predsa len siedmy mesiac uz nad tym zacinam aj rozmyslat 😠 Ja som si tak vytrcena doteraz polezala cca 10 minut po... tak skusim dlhsie 😀 vdaka 🙂

lessie
14. mar 2007

ahojte babuľky 🙂
karaa, tiež mám otočenú maternicu a už sme začali snažilkovať ôsmy mesiac tak uvidíme, či sa podarilo. Hrozné je to čakanie. Už aj rozmýšľam či nie je problém aj niekde inde, nie len v tej otočenej maternici.
Musí sa nám to raz podariť.
Prajem príjemné snažilkovanie a tehuľkám krásne tehuľkovanie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre