Otočená maternica

lucinkaaa
19. jan 2007

Ahojte baby,

viem o sebe uz davno, ze mam otocenu maternicu. Teda mam ju otocenu uplne dozadu. Bol to problem otehotniet, ale nakoniec sa nam to podarilo. Teraz, ked som bola na prvom vysetreni u doktora, mal problem nahmatat, ci som ozaj tehotna, lebo vraj sa mu to neda, kedze mam otocenu maternicu. Ale ja som to aj tak vedela, takze som ho o tom len s usmevom presviedcala. Aj vysledky mi potvrdili, ze som ok. Trapi ma ale nieco ine. Doktor mi doporucil spavat na bruchu, aby sa mi maternica otocila. Teraz, ked ma bolia prsia dost tazko sa mi na bruchu spi a skor sa celu noc prehadzujem. Z tehotenskych priznakov si myslim vela nemam. Prezivam to cele dost v pohode, akurat ma bolieva brucho ako pri menzes. Neviem ci je to tym, ze maternica sa zvacsuje a tlaci mi tam v zadu na krize alebo cim? Mate niektora podobne problemy?

vierkac
29. máj 2015

@emmuskamiuska888 Ja moju maternicu neriesim, moja dr povedala, ze to je uplne normalne a nikdy nic neotacala. Teraz som myslela, ze dufam, ze moje mimi je ok 🙂 Idem zajtra 1x, tak snad zije a srdiecko bije 🙂

vierkac
29. máj 2015

@emmuskamiuska888 pocuj, mna az teraz napadlo... to si ako vedela, ze sa ti otocila tak a zase naopak? A to si vieme akoze same otocit naopak?

petty12
30. máj 2015

@vierkac dwžím palce nech je drobček v poriadku. Ano som medzi Januarovkami. 🙂

emmuskamiuska888
30. máj 2015

Babenky vedela som to tak,že ked mi ju lekár otočil tak bola pohoda a ked sa mi otočila tak má všetko bolelo,tlačilo,ako keby som tam zrazu mala nieco navyse a nemam na mysli babo 🙂 a otačala som ju ako môj lekár. Nie vzdy sa to podarilo ale išlo to.ja som to robila po dohode s lekárom tak nechcem tu písať nejaký postup práce. Nebojte sa aj vy a aj babo budete ok. Držím päste 😉

mia265
30. máj 2015

Mne doktorka povedala,že sa to otočí samo,ako bábo rastie,aj tak bolo

kubikovi
15. júl 2015

Dievčatá, a aký ste mali pôrod?Nejako to ovplyvní priebeh pôrodu tá poloha maternice?A po porode sa vráti zase dozadu?Aké máte vy skúsenosti?Ja mám túto anomáliu, ako to dne nazval gynekolog, ale ešte sa nesnažíme otehotnieť, len ma to vystašilo dnes ☹ ....

vejula
15. júl 2015

@kubikovi nie nemá to vplyv na pôrod ani na nič iné. Ja mam otočenu maternicu otehotnela som vždy rýchlo, pôrody normal. Nestresuj. 🙂

jessica2109
4. mar 2019

@lucinkaaa ja mam otocenu maternicu a nikdy som nespala na bruchu ..a mam krasnu 7 rocnu dcerku..a nikto minic neotacal..ani som stym nikdy nemala problemy..a som druhykrat tehotna a tiez nespim na bruchu

mahoda
26. jan 2023

Presne, ja to isté a mám dve zdravé deti. A dokonca, otehotnela som na prvý pokus. Oba razy. Všetko dobre dopadne, netreba sa dať vystrašiť. Mne to doktor len povedal pri sone, ale nijako ma nestrašil, ani mi neradil, že to treba zmeniť, skrátka, fyziologicky je každá žena iná.

ramzesa
20. apr 2023

@mahoda u mňa to isté. Štyri bezproblémové tehotenstvá, aj pôrody. Akurát mi to spomenula Dr. pri prvom tehotenstve a potom po štvrtom pôrode na preventívke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre