Otočená maternica

lucinkaaa
19. jan 2007

Ahojte baby,

viem o sebe uz davno, ze mam otocenu maternicu. Teda mam ju otocenu uplne dozadu. Bol to problem otehotniet, ale nakoniec sa nam to podarilo. Teraz, ked som bola na prvom vysetreni u doktora, mal problem nahmatat, ci som ozaj tehotna, lebo vraj sa mu to neda, kedze mam otocenu maternicu. Ale ja som to aj tak vedela, takze som ho o tom len s usmevom presviedcala. Aj vysledky mi potvrdili, ze som ok. Trapi ma ale nieco ine. Doktor mi doporucil spavat na bruchu, aby sa mi maternica otocila. Teraz, ked ma bolia prsia dost tazko sa mi na bruchu spi a skor sa celu noc prehadzujem. Z tehotenskych priznakov si myslim vela nemam. Prezivam to cele dost v pohode, akurat ma bolieva brucho ako pri menzes. Neviem ci je to tym, ze maternica sa zvacsuje a tlaci mi tam v zadu na krize alebo cim? Mate niektora podobne problemy?

lucinkaaa
autor
14. mar 2007

karaa, urcite sa ti to podari a ako hovorim intenzita preziteho zazitku tomu urcite pomoze.

susik ty si na tom presne ako ja, iba si o dva tyzdne dalej. mne ju lekar otacal uz hadam aj 4x a stale mi "pada" a stale slubuje, ze do najblizsej navstevy sa to uz musi podarit. No neviem. Ale aspon mozeme takto citit skor pohyby babatka a intenzivnejsie. Teda podla toho co som citala.

karaa
14. mar 2007

lessie, presne ako pises, uz rozmyslam aj nad inymi problemovymi moznostami ☹ Ale doktor tvrdi, ze vsetko ostatne je ucebnicovy priklad. Snazilkujeme takmer rovnako, my siedmy mesiac 😉 Hlavne ze raz sa to urcite podari. Tak nech je to co najskor, ale radsej vtedy, ked to ma byt 😉

lessie
14. mar 2007

karaa, to isté aj mne doktor tvrdí, že všetko je ako má byť, len tá otočená maternica že je problém, prečo sa nám zatiaľ nedarí.
Držkám ti moc palčeky, aby sa to už konenčne podarilo. 😉

lucinkaaa
autor
14. mar 2007

baby drzim vam palce, u nas bol osmy mesiac ten prelomovy 😉

karaa
14. mar 2007

lessi, ani nevies ako to povzbudi ked clovek vie ze nie je nejake jedine cudo ale ze je to normalna vec ktoru prezivaju aj ine pary 🙂 a dokonca tiez im to trva trochu dlhsie ako predpokladali a ze ich to cakanie rovnako aj ked "iba trochu" trapi 😉
luci, tak sa tesim na vysledok o dva mesiace 😉 vdaka za pozitivne nakopnutie 🙂 A malinkemu len tie najspravnejsie pohyby 🙂 🙂 🙂 Kiez by som uz tiez mala coskoro tvoje "problemy" 🙂

lessie
15. mar 2007

karaa-jééé aká krásna fotečka. Presne ako píšeš, povzbudí to človeka.
Som strašne rada, že existuje táto stránka a že si navzájom dodávame pozitívnu energiu. Ste všetky moc zlaté. Teraz budem do stredy na dovolenke, ale hneď ako sa vrátim, sa ozvem.
Tak tehuľky držte sa 🙂
Karaa a mrcha nech už nechodí. 😉

angua27
15. mar 2007

dievčatá predovšetkým vám chcem popriať skoré otehotnenie, určite vám budem držať všetkým palce.
ja patrím tiež k tým, ktoré majú otočenú maternicu. keď som sa však pýtala dokiho, či bude problém otehotnieť, alebo vynosiť dieťa, povedal, že s otehotnením by som nemala mať problém, ten nastane, až keď bábo začne rásť a maternica sa neotočí. našťastie, hneď pri návšteve, kedy mi tehotenstvo potvrdzoval mi povedal, že maternica sa začala otáčať.
mi sme sa snažili 4 mesiace, baby tak vám držím palce, aby to čo najskor vyšlo.

lucinkaaa
autor
15. mar 2007

angua, tak to gratulujem a zelam aj nadalej bezproblemove tehotenstvo. 🙂

karaa
15. mar 2007

lessie tak peknu dovolenku a hlavne jej vyuzitie nech je prijemne 😉 😉 a nech nas cakaju tie "prelomove mesiace" ako lucinka pisala 🙂
angua vdaka za povzbudenie zo zivota a prajem nech su rovnako pozitivne aj dalsie mesiace a babenko je stale take sikovne 🙂

dea
15. mar 2007

ahoj ja som mala tiez otocenu maternicu, pocas celeho tehu a neotocila sa mi, a mala sa narodila a bola ok, a ked som bola na kontrole po porode, tak sa ma dr opytal ci som po porode lezala na bruchu a ja som po porode nelezala na bruchu, takze maternicu mam aj teraz po porode otocenu naopak 😕 ze vraj keby som po pporode lezala vela na bruchu tak by sa mi otocila do spravnej polohy 😕

lucinkaaa
autor
16. mar 2007

dea, ani nevies ako si ma teraz potesila... ze aj ked sa mi maternica neotoci do spravnej polohy, tak moze byt babo ok. a tiez ta informacia, ze treba po porode lezat na bruchu, dakujem.

alysea
16. mar 2007

ahojte, mne sa maternica tiez neotocila a maly je v pohode. A mne ani lezanie na brusku nepomohlo, zase je tak ako bola, ale naozaj si nemyslim, ze sa tym musite stresovat, moja mamus ma tiez otocenu a obidve so sestrou sme fit- teda aspon dufam, ze sme 😀

martina888
7. aug 2008

ahojte som tu nova som este asi dost mlada mam len 19 ale doktorka mi povedala ze mam otocenu maternicu a ja sa bojim pretoze v praci ma strasia ze budem mat problem otehotniet alebo ze mozem mat mimo maternicove tehotenstvo a ja chcem ma babetko a bojim sa ze ho nebudem mat poradte mi vy ste asi o dost mudrejsie ako ja prosim lebo ja mam strach

zuziacik83
8. aug 2008

Ahoj, ja mam otocenu maternicu a otehotnela som dokonca neplanovane. Takze absolutne sa nestrachuj. A inac sa vravi, ze pri otocenej maternici je na otehotnenie najlepsia poloha odzadu..haha tak sme to spachali na 100% AJ MY S MANZELOM. Vazne sa preto netrap. Jedine co mna potom ked uz som bola tehotna kus vystrasilo bolo ze som sa bala aby sa mi pretocila maternca spravne vo stvrtom mesiaci. Kazali mi lekari spavat na brusku..ale inac nic viac. Teraz to uz je v pohode, lekar nic nespomina uz...

martina888
16. aug 2008

zuziacik dakujem krasne za radu potesila si ma strasne moc lebo fakt ma v praci tak strasili ze nic ine nerobil len o tom stale rozmyslam ze nebudem mat babetkko a tak by som ho chcela dakujem ti krasne 🙂

buffinko
16. aug 2008

martinka, ja mam takisto otocenu maternicu a navyse dost malu, otehotnela som cca po 4 mesiacoch, asi tiez poloha odzadu 😀 pri takejto maternici je vraj stazene otehotnenie, ale urcite nie vylucene. takze ziadny strach, pust to z hlavy, ked budes chciet mat raz babo, staci sa tomu trosku venovat ... 😵

sirinka
16. aug 2008

aj ja mam udajne otocenu maternicu dozadu a otehotnela som na prvy sup...na 99% pri polohe zo zadu... 😅

hilaris
17. sep 2008

tak uz viem asi preco ma lekarka stale udrziava doma na PN. Asi z opatrnosti 🙂 Pri prvej prehliadke po tom ako som otehotnela mi povedala ze mam otocenu maternicu dozadu ale pred tym to nespominala napriek tomu ze mi robila preventivnu prehliadku vratane ultrazvuku. Je mozne ze by to vtedy nezistila? Alebo sa na to len nezameriavala? Mala som zo zaciatku miene spinenie. Jedine co povedala bolo, aby som lezala na bruchu a neprestala brat hormonalne lieky. Zrejme ma nechcela strasit tym ze moze prist aj k potratu. Ja radsej ked viem na com som aspon sa k problemu postavim zodpovednejsie.

gabir
18. feb 2009

ahoj. Som v 12 týždni teh. a tiž mám otočenú maternicu. môj lekár mi povedal tiež aby som spávala na bruchu a že by sa mala sama otočiť späť. ja som sa pýtala čo by sa stalo keby sa neotočila a on mi odpovedal že za jeho praxi sa to ešte nestalo že by sa nevrátila ale v literatúre sa o tom píše a je to tak že by ju museli otáčať ručne a je riziko potratu alebo krvácania. tiež sa trocha boji či sa otočí.

gabir
18. feb 2009

Ahoj. Som tu nova a túto správu písem už druhý raz tak dúfam že ju odošlem správne. Som v 12 týždni teh. a tiež mám otočenú maternicu. Môj lekár mi povedal tiež aby som spávala na bruchu že by sa mala otočiť sama. Pýtala som sa ho čo keby sa mi nevrátila a on mi povedal že za jeho praxi sa to ešte nestalo ale v literatúre sa o tom píše a museli by mi ju prevrátiť ručne ale hrozí riziko krvácania a potratu. Maternica nesmie zostať v zadu lebo by nemalo bábetko kam rasť.

gabir
18. feb 2009

Jej tak nakoniec som to poslala dva krát. čo už

loren
18. feb 2009

gabir mne ju otacali a vsetko dobre dopadlo a teraz ma to caka asi znova

tanulik20
22. júl 2010

Ahojte.ja som tehotna druhy krat, a tiez mam otocenu maternicu, mala som ju otocenu i pri prvom dietati ale v 16tt sa mi stihla pretocit, teraz som opät tehotna, koncim 15tt a na kontrole sa zistilo ze maternicu mam stale pretocenu dozadu, tiez mam nakazane spavat na bruchu, v utorok idem na dalsiu kontrolu a doktor povedal ze ked sa mi to neotoci samo, budu ma hospitalizovat a pod narkozou otacat, len dufam ze sa tomu vyhnem a maternica sa pretoci sama...babenky drzim palce vsetkym, ktore mate podobny problem...

janulienka1
22. júl 2010

Ja mám maternicu otočenu dozadu odjakživa.Môžem potvrdiť,že aj ja som 99 percent otehotnela v polohe odzadu.Tak mi to poradil Dr ked som nemohla za polroka otehotnieť..V tehotnosti som s tým nemala žaden problem.Aj ked som mala 2 potraty vraj to s tým nesuviselo.Po pôrode ked som bola na kontrole zase zostala otočena dozadu.Ani som nevedela,že sa musí pretočiť.Asi sa moja otočila spravne ked Dr. nič nespominal.Prajem Vám všetkým krásne zdravé detičky.

melisa281
26. júl 2010

Ja mám tiež maternicu otočenú dozadu a lekár mi povedal, že je to úplne normálne...a môžem povedať, že s manželom sme sa začali snažiť o mimi a to sa nám aj podarilo vlastne na prvýkrát, ale v polohe, že ja som bola na ňom a otočená teda zadkom k nemu 🙂 ale poviem vám u nás to je 100% poloha na otehotnenie, nakoľko po prvom pôrode som otehotnela po 4 mesiacoch s touto polohou a k tomu ešte cez neplodné dni 🙂))

t_stehlova
15. jún 2011

@lucinkaaa ja mám podobné príznaky, ale snažím sa spvať na brušku. Tiež ma bolia prsia, tak si pomáham aj manželom, tak nejak sa o neho opieram že netlačím na prsia a stále ležím na brušku...veľa šťastia prajem 🙂

gb
1. júl 2011

ahojte mam otocenu maternicu a nedary sa mi otehotnet! co robit??

gb
1. júl 2011

ahojte mam otocenu maternicu a nedary sa mi otehotnet! co robit??

gb
1. júl 2011

ahojte mam otocenu maternicu a nedary sa mi otehotnet1 co robit??

martina888
9. júl 2011

Ahojte ja mam tiez otocenú maternicu dozadu od kedy som sa to dozvedela od doktorky som sa bála ze nebudem moct otehotniet pretoze som stále chodila po internete a cítala ako tu niektoré zeny písu ze nemozu otehotniet a tak tak som sa opýtala svojej gynekologicky ze ako to vlastne je a ona mi povedala ze nemusím mat ziadne obavy ze aj ona ma otocenú maternicu a má tri deti a nikdy nemala problém. Ale aj tak som stále mala taký strach. No potom som sa vydala a rozhodli sme sa s manzelom ze si ideme urobit babo. Stále som si myslela ze sa nam to nepodarí a co sa nestalo teraz som tehotná a stastná otehotnela som na prví sup. Hned po konci menstruacie sme sa zacali snazit a druá uz ani neprisla a to sme ani nemali ziadne polohy len klasickú polohu len vzdy po styku som si dala pod zadok perinu a mala som aj pokrcené nohy a este po styku sa snazte urcite aspon 20 minut vôbec nevstat z postele ak vam nic do toho nepríde tak aj celu hodinku na WC chodte pred stykom aby vas nic nenutilo ist von z postele to mam vsetko od svojej doktory a fungovalo to otehotnela som hned. Tak vam drzím vsetkým palce a hlavne nemajte strach a dufajte.

m.i.r.i
9. júl 2011

@melisa281 u nas presne tak isto..2x som otehotnela a to na druhy mesiac snazenia a tiez take polohy ako ty...moja mamina ma tiez takto maternicu ako ja a bez problemov takisto a ma 2 deti...nie je to naozaj ziaden problem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre