Pálenie a horenie bradaviek v tehotenstve. Čo s tým?

jarka82
26. aug 2008

Ahoj mamicky mna strasne bolia prsia ale co je horsie strasne ma palia bradavky a na dotyk strasne horia v noci sa na to aj budim je to neprijemne a dost bolestive vedeli by ste mi poradit co s tym? Dakujem cakam na vase prispevky 😉

mojsejovka
30. aug 2008

jarka.. ja som sa tak cítila včera, a keď som si odmerala teplotu, mala som ju zvýšenú 37,5, aj som sa pýtala priateľa, či cíti, že mám horúce prsia, lebo ja som mala pocit, že sú na bode varu 😀 - ale vravel, že sú len také ako vždy, tak neviem... 😅
keď som si ľahla, tak mi teplota do pol hodiny prešlo a aj to pálenie prestalo..

felixko
30. aug 2008

teraz si spomínam, že ja som mala na začiatku tehu podobné pocity, hlavne to pálenie, bolo to dosť nepríjemné, prešlo to samé, takže neviem poradiť "čo na to?"

veruska007
1. sep 2008

Ahojky, jsem v 11tt a jsem na tom stejne. Tak jednou denne me strasne boli a pali bradavky, snad jako by mi je nekdo nuzkami ustrihl. Nekdy to jen trosku boli a jde to v pohode vydrzet, jindy mi tecou slzicky a myslim, ze to nevydrzim ☹ . Bohuzel, neprisla jsem na nic, co by mi to zlepsilo. Jen vim, ze nesmim prochladnout nebo bezet, to se mi to zhorsi... ale jinak fakt nevim 😖

campi
1. sep 2008

Myslim, ze na to nic není. Teď už to není tak strašné jako dřív. V knížkách se píše, že je to normální. Asi je to trénink na dobu po porodu, kdy prý prsa a bradavky bolí jako čert, tak si musíme zvyknout 😖

misa84
1. sep 2008

ja jsem timhle trpela na zacatku tehu, tak kolem 12tt, pak dlouho nic a ted zase 😒 zacina to bradavkami, ale pak me zacnou bolet cela prsa a je to fakt krajne neprijemne. myslela jsem, ze je to z prochladnuti, ale jaxem zjistila zahy, bradavky jsem nemela ztvrdle jako kdyz mi je zima..trva to vzdycky tak kolem 10 minut a nekdy se mi taky chce kricet. nemate nekdo zarucenou radu co delat, aby to preslo hned? ☹

daduda
2. sep 2008

ahoj, jsem podruhé těhotná a až v tomto těhotenství mě bolí prso. Jenom jedno - levé, ale tak, že se v noci budím, nedej bože, když mi malý syn omylem zavadí o něj, to bych zešílela. V prvním těhotenství jsem to vůbec nezažívala, a po porodu při kojení bylo taky vše ok. Prsa sice trochu cítíš, ale nikdy mě kojení nebolelo. 😉

Ptala jsem se v práci starších zkušenějších matek a bylo mi řečeno, že je to normální, někdo málo - někdo nic - někdo hodně, záleží na těhotenství, taky je pokaždé jiné. 😲

Takže moje rada: držme si palce, všechny držme od prsou dál a těšme se na mimíska 😀

jarka82
autor
2. sep 2008

ahoj mojsejovka no ja horucku nemam a moj manzel tiez citi ze mi uplne horia tak neviem doma by som isla s tym na gyndu ale ja som v zahranici a tu kym sa k niecomu dopatram tak to je horor. Kamoska mi teraz dala kremik vola sa cicaderma zatial mi nepomohol vraj jej ano tak cakam co s toho bude. V prvom tehotenstve som toto nemala tak neviem a prsia mam ako balony a strasne bolia aj ked sa otacam ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre