Pálenie na koži počas tehu

zuzana612
19. okt 2009

Uz asi 2 tyzdne mam problems palivym pocitom na kozi. Je to v oblasti hornej casti brucha, tesne po prsiami a len na pravej strane. Na dotyk je to bolestive a je to taky pocit, ako ked mate spalenu kozu a stipe vas to. Nemate s tym niektora skusenosti, co by to mohlo byt?

eeska
11. aug 2012

znovu otvaram tuto temu, kocky co ste tu s tymto problemom, palenim koze, co si na to davate? ja som sa vcera na to pytala na poradni, ale pozerali na mna ako na debila, ze o takom niecom este nepoculi....a ja sa idem uz zblaznit :(

gabinap12
13. aug 2012

@eeska ..ja mám zase pocit, že ma hrozne koža svrbí...čo s tým zistila si niečo nové?

eeska
13. aug 2012

@gabinap12 vôbec nic som nezistila, asi som fakt rarita, s tymto problemom...svrbi ta iba na bruchu, ci celkovo? kazdemu sa to natahovanie asi prejavuje inak..mna tiez trosku svrbi, ale to nie je nic hrozne, oproti tomu paleniu je to pohodicka

gabinap12
13. aug 2012

@eeska ..mňa len na brušku ale začínajú mi vyliezať aj vyrážky aspoň sa mi zdá, tiež som najprv myslela že to je len naťahovaním potom zase že to budú potničky z tepla ale akosi to neprechádza...uvidíme keď to neprejde pôjdem na kožné i keď som si istá že nič na to nedostanem aspoň nech to posúdi, ale keď to je len na bruchu nič iné ako tehotenský neduh to hádam nebude...

eeska
13. aug 2012

@gabinap12 presne tak, povie ti, ze je to v tehu normalne a bude vybavene....takze nic ine ako to nejako vydrzat nam nezostava 🙂

gabinap12
13. aug 2012

@eeska ..asi a myslím, že tam pôjdem zbytočne, no uvidíme čo bude, ďakujem za povzbudenie...

pacica
15. sep 2012

akurat som tu zalozila taku temu,lebo toto iste mam aj ja a by ma zaujimalo co to je.takze idem citat co ti to tu popisali 🙂

eeska
16. sep 2012

@pacica no mne na to nikto nic neporadil...ale priklanam sa najviac k nazoru, ze babo viac tlaci na nervove zakoncenia v mieste kde je ta koza citlivejsia a to sposobuje tieto trable...ja som teraz 31tt a ustupilo to, este to obcas zacitim, ale uz nie tak ako par tyzdnov dozadu, to bolo na zblaznenie, esteze bolo teplo a mohla som len v plavkach chodit..najlepsie mi bolo, ked sa mi o to nic neobtieralo...tak nech to rychlo prejde 🙂

nmarcelka
17. sep 2012

ahojte dievcata. aj ja pocitujem take palenie. na lavej strane. som v 39tt. ked som sa na to pytala v nemocnici tak mi len povedali, ze je to v tehu normalne.....nuz.....clovek trap sa sam ☹ dnes to mam takmer cely den, neviem z coho to je, ale asi vtedy, ked som aktivnejsia ako obycajne. takze uz som doma a mam vylozene nohy. teraz pre zmenu tvrdne brusko. snad uz maly bude chciet prist na tento svet kazdu chvilu. zajtra idem znova na ctg ´tak sa budem na to palenie pytat znovu. mozno natrafim na ineho lekara, ktory mi mozno povie nieco ine 🙂

zuzana612
autor
20. sep 2012

@pacica
@eeska
@nmarcelka ja mam ten isty problem ale uz par tyzdnov. Mala som to aj pri druhom tehu a ustupilo to tesne pred porodom. Vtedy ma palila len jedna strana, teraz je to cely vrch brucha ako keby som sa spiekla na slnku 😒 A tiez to boli na dotyk, snazim sa to natierat, ale aj to je dost bolestive. Ale asi to bude tym natahovanim koze, teda aspon ja mam celu kozu na bruchu dost napnutu ze mi vidno vsetky zily. ALe tak sa utesujem tym, ze to o par dni prejde 🙂

vala24
6. nov 2012

joj, ale sta ma upokojili baby.. tiez mam to iste, zacalo to asi v 30.tt a bala som sa, co to moze byt.. zacina to boliet stale viac.. uz som presla od podprseniek na sportove lambady, ale uz ani tie neznesiem.. vadi mi aj to, ak sa mi v sede dotykaju prsia bruska.. ale kedze to je vraj normalne, tak som pokojnejsia.. vraj sa zvacsuje maternica, ta stupa stale vyssie + zvacseny zaludok a potom to je predsa len tlak na tu mečovitu kost, tak mi to povedala lekarka.. snad to prejde, lebo v noci sa budim na bolesti a pomaha len poloha na chrbte a upne vystrete telo.. na boku ked lezim, je to neprijemne a musim rychlo menit polohu, ako aj pri sede pocas dna..

marioneta89
27. apr 2013

ja sa pridavam k vam s podobnym problemom, ktory u mna pretrvava cca dva tyzdne a je to cim dalej tym horsie..najprv som sa zlakla ze co to moze byt ale aspon trochu ma upokojilo ze to nemam iba ja a prezivate to viacere...mna viac pali pod lavym prsnikom, najprv som myslela ze to je kvoli tomu ze sa potim ako sa mi prsia dotykaju brusko, potom som to pripisovala podprsenke ale asi jedno z toho..pomaha lezat vystreta aj to nie vzdy, alebo ked si to trochu ochladim, no to sa neda stale...len dufam ze po porode to prejde ☹

janulik01
11. jún 2013

@marioneta89 Ahoj, vidim, ze si posledna ( a cerstva) mamina, ktora sem prihodila prispevok. ja mam tiez tento problem, ktory maju aj vsetky kocky nadomnou, tak googlim, cim si pomoct, ale nic som nenasla. Mma rovnako pali pod lavym prsnikom, hlavne tam. uz ani niekedy neviem, ci je to bolest zvonku (akoze bolest koze) alebo zvnutra (zeby svaly?). Od kedy som tehu, tak sa poctivo kremujem, tak by mi ani nenapadlo, ze budem mat takyto problem. teraz ma to uz bolieva takmer cele dni a je to fakt otrasne bolest :( pomohlo ti na to napokon nieco, ci az po porode si sa tych bolesti zbavila? mna to neskutocne zastipe aj ked si kychnem. no neviem si predstavit, ako bude vediet tlacit pri porode pri takejto bolesti :(

marioneta89
11. jún 2013

@janulik01 ahoj..nepomohlo mi na to nic, ani kremovanie..ja som si najprv myslela ze to je z toho ako mi prsniky doliehaju na brusko ale nie..najlepsie mi bolo ked som bola vystreta, vtedy sa to trosku uvolnilo ale inak som osobne nenasla nic ucinnejsie..myslim ze toho sa absolutne nemusis bat, ze by ta to pri porode bolelo, budes mat uplne ine starosti a je dost pravdepodobne ze na toto si ani nespomenies 🙂 ten pocit palenia sa zmiernil uz den po porode a potom to odislo ani sama neviem ako, takze to bolo dost rychle..

janulik01
12. jún 2013

@marioneta89 tak dakujem za info 🙂 presne som si myslela to co ty.. najprv, ze ma odiera podprsenka, potom, ze sa mi trie brusko o prsia, ale to, co mi najviac pomoze je, ked sa doma vystriem. tak ideme drzat dalej tych par tyzdnov do porodu to uz dam 🙂

marioneta89
13. jún 2013

@janulik01 nemas zaco 😉 ja som si kvoli tomu kupila športovu podprsenku len taku latkovu,ale aj ked to na to nepomohlo tak to bolo fajn ze ma netlačili kostice ked som mala velke brusko 🙂 nech to teda ubehne co najrychlejsie..

zdenuska20
3. apr 2014

Ahoj Zuzi tiez mam tie problemi mam aj ja s tym ze niekedy sa mi neda ani na dychnut . Pytala som sa dr. a on sa ma opytal ci nemam problem so zlcnikom . Je to neznesitelna bolest a zvlast v noci ked sa chcem otocit na lavy bok .

eryykah
20. apr 2014

ta bolest je pomaly ako pri pasovom opare u mna, koza velmi boli na dotyk mam to uz 3. den, najskor to bola 2 mesiace bolest v pravej casti rebier pod prsiami v tej oblasti, teraz ako bonus palivo-bodavy pocit ☹

listicka2002
21. máj 2014

babenky ja som v 26tt a mam presne tie iste priznaky na pravej strane pod prsiami paliva a stiplava bolest koze asi na ploche 10cm a som sa bala lebo tam mam znamienko, ale ako tak citam je to pomerne normalne.Spytam sa na najblizsej poradni lekara a ak nieco poradi dam vediet 😉 ... obcas uz neviem tiez co so sebou hlavne ked sedim sa to uz neda vydrzat a nic mi na to nezabera..

milota164
19. jún 2015

ja som na svrbenie koze pouzivala krem proti striam od Bepanthenu nebola po nou ani tak napnuta

margotka23
15. dec 2015

@marioneta89 ahoj,opat otvaram tuto temu 🙂 vidim,ze cakas dalsie babo 🙂 pali Ta to aj pri druhom tehu?

marioneta89
15. dec 2015

@margotka23 ahoj..hej hej cakam dalsie babatko,s mojim prvym ma o takomto case pod tym prsnikom palila koza dost intezivne,teraz vobec,ale zato sa namna nalepili vselijake ine tehotenske neduhy 😀

margotka23
15. dec 2015

A co to predtym bolo? 🙂 lebo lekarka namna divne pozrela ked som to spomenula :D

marioneta89
30. dec 2015

@margotka23 mne gynekolog povedal len tolko ze take palenie na koži byva v tehotenstve normalne a ze po porode ten problem zmizne. Ale ze co v tom je,to mi nevravel 🙂 mozno sa s tym stretla prvy krst lekarka 😀

marioneta89
4. feb 2016

@margotka23 vraciam sa k odpovedi s tym,ze palenie mavam dost casto posledny mesiac,zase pod lavim prsnikom na bruchu..najprv to byvalo iba obcas;asi ked na nieco zatlacil v brusku,lebo po chvili to povolilo..teraz ma to pali uz dost silno a neodznieva to rychlo...takze sa dockam az po porode ze bude s tym pokoj konecne...🙂

patriciabaris22
4. jún 2016

Dievčatá ja som v 26 tt a tiež ma to páli pod pravým prsníkom 😁 ale ako vidím,tak to je celkom častý problém čo ma upokojilo,lebo už som mala všelijaké myšlienky 😁

margotka23
6. jún 2016

@patriciabaris22
mna to velm palilo, uz som si pripadala ako hypochonder :D Aj dr. namna divne pozerali ked som to na poradni spomenula :D
Po porode to zmizne neboj nic 🙂

margotka23
6. jún 2016

@marioneta89 ospravedlnujem sa, ze odpovedam neskoro, ale MK mi upozornenie neoznamil. Dufam, ze je uz vsetko OK 🙂

alenky
17. júl 2016

@marioneta89 Ahoj a vravela si to aj dr.na poradni? Je to normalna vec? Od dnesneho dna pocitujem na lavej strane pod prsnikom blizsie k pupku neprijemne palenie a fakt neviem k comu to pripisat.

oskarkojancok
5. sep 2016

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre