Pálenie na koži počas tehu

zuzana612
19. okt 2009

Uz asi 2 tyzdne mam problems palivym pocitom na kozi. Je to v oblasti hornej casti brucha, tesne po prsiami a len na pravej strane. Na dotyk je to bolestive a je to taky pocit, ako ked mate spalenu kozu a stipe vas to. Nemate s tym niektora skusenosti, co by to mohlo byt?

jankapo
19. okt 2009

zuzi, zazila som, neprajem nikomu, ale netusim z coho to je, preslo to same....ja uz neviem kde presne to palilo, len si pamatam ze teda nic prijemne... ☹ mne sa spravili aj desne strie, tak som to pripisovala tomu... 😖

lia
19. okt 2009

mna zase pali cela ruka a prsty.este mi aj trpnu,ale to by som prezila,ale to palenie je hrozne ☹ .hlavne v noci a tiez mam iba pravu ruku postihnutu

zuzana612
autor
19. okt 2009

A nemalo to nejaky vplyv na babo? Ked som to povedala dr. tak sa ma opytal ci som nemala problemy so zlcnikom 😖 Neviem ci to ma s tym nieco spolocne. Ale je to fakt na nervy, som z toho nervozna, aj ked sa sprchujem tak sa tocim aby som sa vyhla tomu miestu lebo tepla voda na to je este horsia. Prislo to z nicoho nic, tak ma cakat ze to same aj odide? Tiez som pozerala ci mi tam koza nepopraskala, ale nevidim nic. Natieram si to olivovym olejom, ale nepomaha nic. Rozmyslam ci mam ist s tym k mojej obvodnej dr. a nech ma posle na kozne alebo co s tym.

andrea12737
19. okt 2009

Ahoj zuzana, mam presne to co opisujes. presne ta ista strana pod prsnikom..ale na chlp presneee, strasne to pali, tiez neviem co s tym, zajtra idem na poradnu tak sa popytam dr.zatial si na to davam sudokrem, ale nepomaha, fukam si na to, ale nepomaha, je to neznesitelna bolest..ak sa nieco dozviem na poradni, napisem ti..pekny den

pata31
19. okt 2009

Ahoj, Zuzi...aj mna pali, ale na lavej strane pod prsnikom...a ked som sa pytala dr, tak mi len povedal, ze to len male tlaci...ale ze na lavej strane nie je ziadny taky organ...ale na pravej strane je asi ten zlcnik, kamosku tiez riadne picha (ju nepali) a to tak, ze casto pomoze len si lahnut...ale nic jej s tym nerobia...proste si to musime vytrpiet... 😔

lia
19. okt 2009

zase ja musim mat nieco ine.ja som to hovorila gynekologovi uz niekolko krat a aj u neurologicky som bola a samozrejme,ze vsade ma odkopli s tym,ze to je normal v tehu a ze sa dobre neprekrvuje organizmus. 😖

pata31
19. okt 2009

Lia, no tebe sa toho teda riadne nabalilo pocas tehu...a najhorsie, ze ziaden dr nechce nic robit, aby sa nieco nestalo a potom by to bola jeho vina...takze ostava uz len vydrzat tie dva mesiace 😅

jankapo
19. okt 2009

zuzi, neboj, na babo to vplyv nema, mala som to v oboch tehu, a deti su zdrave, sice starsi ma strasne vela energie, ale myslim ze to nie je palenim koze 😀 ja som to tiez kremovvala, studene mi robilo dobre...inak nic. no a preslo to nejak same, skoda, uz ani nepamatam ako dlho to trvalo... 😕 ja som taaaakaaaa rada ze mam to cudesne tehu za sebou. same zahady 😅

lia
19. okt 2009

ale toto mi vadi najviac pati,lebo sa na to budim a nevyspim sa kvoli tomu 😖
aj ja davam pod ladovu vodu

zuzana612
autor
19. okt 2009

diky baby za info, vidim ze nie som sama, ja som sa uz zacala bat ci to nie je nejaka blba chroba ktora sa moze prejavit u dietata. No tak to nejak este tych 10 tyzdnov vydrzim a budem verit ze to samo odide tak ako prislo 😀

Andrea, ak nieco zistis, daj vediet. Diky.

betka1
20. okt 2009

lia, s palenim nemam skusenosti, ale to trpnutie ruk moze byt tzv. karpalny syndrom.

meinkonka
21. okt 2009

ahojky baby. tak pridavam sa k svrbiaciemu poprsiu. asi cca 3 dni ma strasne svrbi, stipe, pali ci ako to opisat pod prsiami, na prsiach dokonca aj bradavky mam nejako zvlastne citlive. ziadne zacervenanie, ani vyrazky len svrbi a stipe a pali. prirovnala by som to k pocitu, ked sa spali koza na slnku a potom to opalenie takto stipe. som myslela, ze to je alergia na prasok /vymenila som znacku/ tak som si namocila podprdy do vriacej vody, idem ich preplakat a uvidim, ci to bude pokracovat. netusim, co to moze byt ale trochu sa toho bojim.

lia
21. okt 2009

ano betka,to su ucpate karpalie 😒 ale to palenie? 😖
mein nasla si 😉

meinkonka
21. okt 2009

lia nasla, nasla 😉

myzma
21. okt 2009

ahojte, dievcata,

pridavam sa do tejto temy.... palenie mam asi druhy tyzden, kazdy den, kazdu noc. je to straaaaaasne neprijemne. podprdy kvoli tomu nemozem nosit. len byt v takej polohe, kde sa mi s tymi castami nic nedotyka... palia ma obe strany pod prsiami... citim to ako spalene alebo ako modriny...

celkom sa tesim, ze nie som sama, som si pripadala ako hypochonder uz, tu picha, tu pali 😀

ale to, co som si vsimla je, ze sme sa ozvali tie, ktore mame okolo 30. tyzdna....

vranka4
21. okt 2009

ahojte žienky 🙂 ,pálenie v tehotnosti som pociťovala aj ja,asi od 5-6.mesaca tehotnosti s dvojičkami,doslova hrozná bolesť,prišlo to z ničoho nič,trvalo to asi 5 minút,niekedy sa to opakovalo aj 3x denne,ale bohato stačilo,stále som pálenie pociťovala len na vonkajšej strane pravého stehna,nikde inde,akoby mi horela noha,tiež mi v tom momente nič nepomáhalo,ani teplý,ani studený obklad,ani masť od bolesti...môj dr. si to tiež nevedel vysvetliť,najprv,že zápal žíl,ale ani opuch,ani výsyp,začervenanie,proste nič,len hrozná bolesť v tom okamihu....ale hneď po pôrode to úplne vymizlo,ani sa to už vôbec neopakovalo-našťastie...
svrbenie v tehotnosti,to je niečo úplne iné-volá sa to tehotenská hepatophatia-vyskytuje sa len v tehotenstve,zažila som to tiež posledné 4týždne pred pôrodom dvojičiek,svrbelo ma celé telo,ale žiadny výsyp,hlavne večer a v noci,býva to pri vysokých pečeňových testoch,dr. mi urobil odbery krvi a na druhý deň som už ležala v nemocnici na pozorovaní,to som bola v 36.tt,dva týždne som ležala v nemocnici,ale pečeňové testy stále stúpali,mala som pečeň.diétu,jedla čierne uhlie,Flavobion tbl,1x denne infúzia s vitamínmi,vlastne som bola pod dozorom,keby bol nejaký problém,aby mohli ukončiť tehotenstvo,ale nakoniec to prišlo prirodzene v ukončenom 39.tt a po pôrode svrbenie úplne zmizlo,pečeň.testy postupne klesali,po šestonedelí boli úplne v norme a to som už od pôrodu nejedla nijaké lieky,ináč tieto problémy som pri starších dcérach v tehotnosti vôbec nemala,len pri dvojičkách a to boli jediné nepríjemné problémy,ináč bezproblémové tehu,pôrod a zdravé dvojičky 🙂 ..takže vám držím palce,držkajte sa ,potom už budete len spomínať na tie nepríjemné pocity v tehu a detičky vám to vynahradia 🙂

zuzana612
autor
22. okt 2009

je to zaujimave ze sme fakt okolo 30 tyzdna co mame tieto problemy. Ja to na prsiach nemam, cisto je to len na pravej strane, usek okolo 5x15 cm. Mna to bohuzial viacemenej pali cely den a celu noc, bez prestavky. Akurat popri malom si to nestiham tolko uvedomovat, ale ked som v klude, ze si chcem oddychnut, samozrejme si to hned vsimnem. Ale ak to nie je nic co moze ublizit malemu, tak to nejak tych 10 tyzdnov este vydrzim. Skusim sa v lekarni opytat aspon na nejaku mast, ak mi budu vediet poradit

myzma
30. okt 2009

Ahojte, dievcata,

ako ste na tom s palenim? mne to neprestava, na poradnu idem az o niekolko dni... citala som tu podobnu diskusiu "svrbenie - pecenove testy"

myslite, ze to palenie suvisi so zlymi pecenovymi testami? pokrocili ste nejako v zisteni priciny, preco to tak pali, svrbi...? pomohla nejako "samoliecba" kremikami a tak?

Jaj, dnes je to obzvlast hrozne... a citim, ako mi male kope v oblasti pecene a pravej strany pod rebro..

tudy24
4. máj 2011

ahojte. práve som na internete hľadala niečo o pálení pokožky, až som narazila na vaše príspevky. má to isté. pálenie pokožky na ľavej strane tesne pod prsiami. trvá to iba chvíľočku, ale často sa to opakuje. mne pomáha studený obklad alebo jemné škrabkanie, ale nie priamo na koži. moja švagriná mi povedala, že aj ju to pálilo a ževraj je to vtedy, keď mám bábo dlhšie vlásky. že tie pália. tak neviem, či tomu veriť.

pluto33
4. máj 2011

@vranka4 ahoj ja somužívala ursosan 2 tabletky večer

pluto33
4. máj 2011

pri druhom tehotensvte my doktor diagnostikoval tehotensku žltačku ktorá sa my prejavovala pálením a onedlho ma čaká operácia žlčníka tak vám všetkým držím palce

mnamlalalasa
25. máj 2011

no ja mam teraz taky problem ze rano asi 20 min potom ako vstanem ma strasne ale preukrutne palia posledne clanky prstov na rukach hlavne(menej na nohach) uplne viditelne mam ti clanky cervene a dnes sa mi dokonca objavili aj take male (ako keby po prhlave) pupaciky pri palci... boze cim to moze byt? nikdy som to nemala nvm ci od slnka, jahod alebo stala sa mi mala nehoda ked som isla ockovat prasiatko bodla som sa ihlou do jedneho prsta(uz nebola sterilna ☹ ) ...

jana1106
26. máj 2011

aj ja mam toto palenie, presne na pravej strane pod prsiami, tiez netusim, co to moze byt, je to teda neprijemne. ale nic nepomaha.

zfm
26. máj 2011

Pripajam sa ku vam, som v 34t a toto neprijemne stipanie mam cca 2tyzdne, prevazne na pravej strane pod prsnikom. Lekarovi som to spominala,dal urobit pecenove testy,ale tie boli ok, len zvyseny cholesterol a, ze s tym nic nebudeme teraz robit. Tak neviem z coho to je, no najviac to citim ked sedim. Mam doma kludovy rezim,takze prevazne musim lezat, no pride to aj ked som dlhsie v jednej polohe. Skusam to len kremovat a jemne masirovat kremom proti striam. Na chvilu to pomoze. Niekedy je vsak ta koza taka citliva,ze sa jej nemozem ani dotknut. Tak dajte vediet,ked na nieco pridete.

merynr
29. máj 2011

baby, ja som v 34. týždni a mám to isté ☹ hrozne ma páli časť bruška na ľavej časti, už vyše týždňa vždy na tom istom mieste, ako keby sa mi trhala koža alebo ako keby bola popálená a riadne to aj štípe. vtedy sa bruška na tom mieste nemôžem ani dotknúť. čo to do kelu máme??

yanka86
22. okt 2011

ahojte,som v 29 tyzdni,dnes uz od zufalstva hladam nejake blizsie informacie o tom paleni..citim to pod pravym prsnikom,niekedy je to take silne ze neveim ani dychat..neraz si pri tom poplacem,vacsinou to zacne ked nieco zjem,alebo v noci,.bala som sa ze mam nejaku infekciu,alebo co,..ako keby mi tam pichali nozom,alebo palili...je to hnus...viem si predstavit co povie doktorka..ale co ak je to nieco vazne..niekedy to uz neviem vydrzat a od nervov by som vsetko rozkopala..z coho to je???..kde je vysvetlenie.???..urcite tak ako aj vy ,,som si ista ze to nie je palenie zahy..to je ina bolest...ak budete niektora vediet od svojho lekara dajte mi prosim vediet na moj email janka881986@centrum.sk...........ja som totiz v Uk a tu nic neberu vazne

lumimi
23. okt 2011

@yanka86 neviem čo to može byt ale skusila by som aj tak najprv nejaku jedlu sodu (bikarbonu) ak ju v UK vieš zohnat. v tehu je všetko iné, orgány inde aj sa správaju inak - tak by soom to skusila alebo potom skočila za lekárom

lumimi
23. okt 2011

@yanka86 a ak to je na koži ja som také mala tiež, pomohla mi mast s kortikoidmi - v tretom trimestri sa môže hlavne ak je to použité lokálne a nie na velkej ploche.

yanka86
27. okt 2011

lumini..ono to boli z vnutra,myslela som si ze ma dotlacil kosik s podprsenky ked som to citila1x,ale nemam tam ani zacervenane a na kozi je vsetko v poriadku.k lekarovi idem az v stredu..stale to neprechadza..uz to boli stale,raz silno raz slabsie..zacala som brat pred spanim paracetamol(to mi povedal lekar ze mozem brat ked som mala chripku)ked tabletka zaucinkuje hned aj zaspim,,co pred tym nebolo mozne...zacinam mat s toho strach..:(

yanka86
27. okt 2011

@zfm a mas aj nieco viditelne na kozi?lebo mna tiez tam boli a na kozi nie je nic:~(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre