Piata choroba a tehotenstvo

slexa
28. máj 2015

Ahoj maminy...máte alebo mali ste niektorá skúsenosti s tým, že mám dcéru 4,5 ročná, má piatu chorobu, vyrážky na ručičkách, ramenáchz bez hocijakých iných príznakov (bez horúčky) a ja som v 14 týždni tehotenstva...volala som so svojou gynekologičkou, vravela, že by to nemalo byť pre mňa riziko...ale ja krava furt musím šmírovať na nete a tam píšu iné bludy, že je to nebezpečné pre plod a podobne...ak by ste mali s tým hociktorá nejaké skúsenosti alebo vaši známi, prosím dajte mi vedieť, ďakovala 🙂

n161109
28. apr 2018

@kater_by moja presne viem o čom hovoríš prve tri mesiace som tri krát krvacala- posledný krát som bola presvedcena ze som potretila ale maly sa držal chcel prist na svet 🙂 a potom asi v 28 tyzdnI dcéra dostala toto bola som úplne hotová ( plakala som
Ako malé dieťa ) naštastie môj lekár je zlatý a upokojil ma 🙂 naozaj sa nemusíš báť 🙂))) môj maličký mal teraz 16 mesiacov a je to nás maly mojkac 🙂 tak sup čierne myšlienky preč a hlavu hore... ale mam pre teba jednu radu mne to pomáhalo ( kamaratka je Psychologicka a ta mi to poradila ) vždy ked ta napadne nieco zle zatvor oči a povedz si aspoň 20 krát : ja a moje Bábätko budeme v poriadku. Neverila som ale ulavi sa ti používala som to stále ( hovor si to dovtedy kým budeš mat pocit ze sám bojíš 🙂)) držím palce

kater_by
28. apr 2018

@n161109 jeej až si ma rozplakala. Ďakujem krasne áno nič iné si nepripustam aj keď myšlienky vedia riadne potrapit. Ja verím že bude všetko ok. Teším sa že vám vsteko dobre dopadlo a už sa len radujete z drobceka. Určite to bude aj u nás tak silno verím a modlim sa 🙂

n161109
28. apr 2018

@kater_by som rada, tak už len úsmev 🙂 nič zlé váš už nečaká... keď píšem rýchlo nepíše to diakritiku 🙂)))

lenadka
28. apr 2018

Kamarátka dostala piatu chorobu v 20 týždni. Žiaľ nedopadlo to dobre. Zasiahlo to aj plod, najskôr sa jej začalo tvoriť veľa plodovej vody, neskôr sa bábätku v brušku a v hrudníku začala hromadiť voda. Bola v Košiciach na operácii, maličkému vodu odsali a chceli zaviesť šant aby bola voda odvadzaná sama automaticky, totiž hrozilo, že kvôli tej vode sa budú zle vyvyjať vnútorné orgány a hlavne pľúca po narodení sa kvôli vode neroztiahnu. Šant sa im zaviesť nepodarilo 😔 musela ísť teda ešte raz pred pôrodom, bohužiaľ začala rodiť predčasne a do Košíc to nestalo sme z okresu Prievidza. Maličkému sa po pôrode nerozvinuli pľúca a umrel 😢. V tom 20 týždni ešte nevedeli prečo sa to deje, ale toto bola jedna z možností a pitva to potvrdila. Ak po prekonaní do dvoch týždňov bude všetko ok malo by to prejsť bez následkov, ona to šťastie nemala 😞

kater_by
28. apr 2018

@lenadka prosím ta a ona mala aj neake príznaky alebo ako vedela že prekonala tuto chorobu

lenadka
28. apr 2018

@kater_by dva týždne predtým podľa jej slov prekonala akoby chrípku a boleli ju nohy.

lenadka
28. apr 2018

@kater_by v podstate nevedela že je to piata choroba to až pri pitve zistili, že to ten vírus spôsobil.

liusinka
12. jún 2018

Chcem sa opýtať, najskôr synovec sa vyhodil, potom moja prostredná dcéra a,teraz najstaršia, mali líčka, ruky a nohy červené, doktorka to v pondelok zvolila na vírus, že to sa nerieši, len bola tam len stará.... Trápi ma skôr to, že jedna sa vyhodila v piatok, druhá v pondelok a v sobotu sme boli s tromi tehotnými, vonku a tá čo je v 6tt bola s nami asi len hodinu a ani nedrzala deti, dalsie dve majú termín na konci júla a v septembri. Bojím sa, aby sa im niečo nestalo. Nemám istotu, či majú 5chorobu, keďže to doktorka nepotvrdila

zuzkagu
12. jún 2018

@liusinka určite piata choroba. Či sa nakazili tie ženy to ťažko povedať.

liusinka
13. jún 2018

@zuzkagu dnes konečne bola naša doktorka, tak mi vysvetľovala, že sa to nesiri vzduchom, len slinami a tie dve sú už po rizikovom štádiu a málokto dospelý sa nakazí, že sme imunny . Takže by to malo byť v poriadku. Len povedala, že aj keby sa náhodou nakazili, tak sa s tým nedá nič robiť. Čo je strašné, keďže o tejto chorobe nevieme až kým nie sú vyrážky

zuzkagu
13. jún 2018

@liusinka áno už ak sú nakazené nedá sa stym nič robiť. Všetko bude Ok nebojte

veronvh
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre