Piata choroba a tehotenstvo

slexa
28. máj 2015

Ahoj maminy...máte alebo mali ste niektorá skúsenosti s tým, že mám dcéru 4,5 ročná, má piatu chorobu, vyrážky na ručičkách, ramenáchz bez hocijakých iných príznakov (bez horúčky) a ja som v 14 týždni tehotenstva...volala som so svojou gynekologičkou, vravela, že by to nemalo byť pre mňa riziko...ale ja krava furt musím šmírovať na nete a tam píšu iné bludy, že je to nebezpečné pre plod a podobne...ak by ste mali s tým hociktorá nejaké skúsenosti alebo vaši známi, prosím dajte mi vedieť, ďakovala 🙂

zuzkagu
28. máj 2015

Cca pred 3 t som to tiež riešila. 5 chorobu rozpoznas tak ze ma aj lica vyhadzane. Tiež som čítala net ale tak uz sa nedá nic robiť iba čakať ci si to schytala aj ty alebo nie. Ale je to mala pravdepodobnosť. Dcere brali aj krv ale výsledky nemáme ani po 3 t.

slexa
autor
28. máj 2015

@zuzkagu no detská nám odsúhlasila, ze je to tá piata choroba a akurát čítam na nete, ze plodu to môže uškodiť iba vtedy, ak je mamička nakazená a aj vtedy je to len 5-10%...takze sa idem dopovať vitaminmi, aby som to nedostala, hoci ževraj uz nie je infekčná malá...u teba v pohode?

zuzkagu
28. máj 2015

no ak je vyhádzana tak už nieje infekčna, to bola už , takže ťa mohla teoreticky už nakaziť, 5 choroba začína od lic a končí na nohách
ja osm s nou bola kôli tomu aj na krvi ale vysledky stale nemame, ja osm to zatial nedostala, inkubačna doba mi končí teraz v nedelu tak uvidím

zuzkagu
28. máj 2015

takto by mala vyzerat na lícach 5 choroba

slexa
autor
28. máj 2015

@zuzkagu mojej to na ličkach už zmizlo, aj na ramenách, ruky z vnútra má takéto...

slexa
autor
28. máj 2015
zuzkagu
28. máj 2015

tak potom ak to začalo na tvari a už postupne zmizlo tak je to pravdepodobne 5 choroba 🙂, no nič musíš čakať či sa nakazila alebo nie, tu už nič nepomôže, mne to tak vysvetlili 2 doktori, v prípade že si sa nakazila sa sleduje vývoj plodu

slexa
autor
30. máj 2015

@zuzkagu ahoj, este možem dotaz, ja som sa nejak zabudla v tom strese spýtať detskej...môže s tym na slnko? Ci je to podobne ako s kiahňami, ze na slnko nie...doteraz sme boli dnuka, len chuda uz jej cuká, chce ist von na bicykel...dakujem

zuzkagu
30. máj 2015

@slexa na slnko by nemala chodiť, nám akurát včerea volala detska že odber krvi bol pozitívny, ale trvalo to 3 týždne kým nám prišli výsledky

barla5
1. jún 2015

@zuzkagu
@slexa ahojte kočky, prosim vas kolko trva tato choroba? Syn sa dnes vyhadzal na tvari, uz ma aj male flaky na rukach. K lekarovi pojdeme az zajtra ale urcite to je ono. A je pravda ze sa na to davaju antibiotika?

zuzkagu
1. jún 2015

@barla5 na to sa nedáva nič, iba ak ho to svrbí tak fenistil kvapky, alebo zodac alebo zyrtex, inak sa to ani nevyšetruje, ani krv sa na to neberie bežne, ja som to dcere dala vyšetriť preto lebo som tehotná a je to v tehu nebezpečne ak by som to dostala. Od vyhádzania to trva cca týžden kým sa vytratia vyrážky

barla5
1. jún 2015

@zuzkagu svrbi ho to. Volala mi ucitelka ze to asi ma, ja som o tej chorobe v zivote nepocula. Pred 3 tyzdnami ze to mal jeden chlapec a dali mu na to antibiotika. Teraz ochorelo dalsich 5 deti. Navyse ma ist na buduci tyzden do skoly v prirode, tak mam z toho nervy, ak mu to neprejde, budeme musiet najst za neho nahradu

zuzkagu
1. jún 2015

@barla5 ak je vyhádzany je už neinfekčný takže sa neboj, infekčny je cca týžden pred vyhádzaním, teraz už to je nič, len na slnko by veľmi nemal chodiť resp. ruky a nohy zahalene, tvár už o týžden nebude mat vyhádzanu, ATB sa na to zaručne nedávajú, to sa vyšetruje iba pozretím na chorého človeka ničím iným.

slexa
autor
1. jún 2015

@barla5
@zuzkagu
Baby, moja to má presne 11 dní, začalo na tvári, uz je preč, ramená, ruky, aj to je preč...teraz má zadoček, stehná a lýtka...nám predpísala detská fenistil kvapky, homeo vitamíny, vitamín C, a tekutý puder tzv. tanno hermal lotio, to je aj na ovčie kiahne, vyrážky a pod....a na slnko nemôže...

zuzkagu
1. jún 2015

@slexa nina bola vyhadzana presne od nedele do nedele. Končilo to nohami. Mi sme nenatierali nicim. Davala som len fenistil

barla5
1. jún 2015

@slexa no to si ma teda nepotešila, dúfam, že u nás to nebude toľko trvať

unique
29. jan 2016

@zuzkagu
@slexa baby, sorry ze uz ide asi o neaktualnu diskusiu, ale my teraz bojujeme s 5 chorobou. Ako dlho trvalo kym to vasim detom zacalo miznut. Maly sa vyhodil v stredu.

slexa
autor
29. jan 2016

@unique ahoj...no mojej aj dobré 3 týždne...

barla5
29. jan 2016

@unique asi 10 dni kym to zmizlo, tyzden bol doma

unique
29. jan 2016

@slexa fuuu som myslela, ze to ide rychlejsie. Mam pocit, ze sa mu to teraz viac rozsirilo od tej stredy

zuzkagu
29. jan 2016

@unique nam to postupovalo od hlavy až po nohy uplne dolu postupne ccca tých 10-14 dni

lvka
19. apr 2016

@zuzkagu
@unique
@barla5
@slexa ahojte maminky chcem sa poradit...syn sa vysypal, ma na tvari flaky ale tie mu cez den aj vyblednu a potom zase silno zcervenaju...mal vysypane aj ruky...doktorka spomenula vcera ze to moze byt 5ta choroba...teplotu nema ale momentalne mu doznieva choroba (kasel sopel) takze tazko odsledovat nejaky "zaciatok" tej piatej...tu je na fotke, zda sa vam ze by to mohlo byt ono?

lvka
19. apr 2016
zuzkagu
19. apr 2016

@lvka neviem, mne to na 5 nepripada

lvka
19. apr 2016

@zuzkagu :( no ved neviem..ma to silnejsie cervene len sa mi nedari dobre to odfotit, ale vlastne neviem ze co, doktorka sa ani nevyjadrila..skusim tam zajtra opat zbehnut, dakujem za nazor 🙂

zuzkagu
19. apr 2016

A vysyp mal aký? Ako na fotkách vyššie? Okolo úst by mal mat takú akoby ohraničenú bielu čiaru. Ale tak možno inak reaguje. Možno to je len 6 choroba

lvka
19. apr 2016

@zuzkagu tie lica ma take silno cervene a bielu ciaru nema, okolo ust ale vysyp nema...skor naozaj ako motylie kridla...na rukach mal vysyp taky akoby mierne vystupena koza..ako od zihlavy napr ked sa poprhlis...ale, tie licka sa mu menia cez den, rano sa zobudi a ma to vyblednute, potom mu to zacervena, teraz zase vybledlo...neviem...

unique
20. apr 2016

@lvka podla mna to moze byt 5. choroba, aj moj maly mal najskor len cervene lica a akoby jemnu vyrazku, ziadnu bielu ciaru nemal okolo ust...mozno to je u kazdeho ine. A postupne ruky, nohy, trup akoby zihlavka

urma
10. máj 2016

Takto piata u nas. Najskor ju mal mladsi, lekar na pohotovosti nam diagnostikoval toxoalergicky exantem, vraj asi alergia na travu. O par tyzdnov presne tak isto vyhadzany starsi, takze "chvalim" pana Doktora 😝 , ktoremu som este aj vravela, ze to mali v skolke viacere decka. On ma vtedy sfukol, ze takto Piata nevyzera...
Ako prve mal licka taketo bodkovane, postupne sa zlievala cerven a v tom biele skvrnky. to som nefotila.

karmelka77
10. máj 2016

@urma ja som akurat dnes dosla nato ze mi to starsi akurat prekonal..nechapem ale ani jedneho doktora to nenapadlo..zacalo mu to pred vyse tyzdnom v nedelu dosiel z chaty kde tiez kosili dva dni s total cervenymi lickami ako motylik, po 4 dnoch to zmizlo a zacal sa vyhadzovat po tele, zaujimave bolo ze zacal na rukach potom nohy ale kazdy den to bolo niekde inde..a dnes nic je 9 ty den a zatial cely den cisty..dnes sme videli v skolke dievcatko ktore malo take licka ako on na zaciatku..takze je to ono? lebo sme dnes boli odniest zvorky stolice, mocu, vytery mu brali ci mu nieco zvnutra nevyraza na kozu..a ja googlim a zistim toto..by si ti lekari zasluzili...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre