Pichanie v bruchu keď dlhšie chodím. Je to v poriadku?

alline
2. jan 2009

Ahojte, viete mi poradit? Zacalo ma pichat v bruchu, hlavne ked dlhsie chodim, cele brucho mam tazke. Je to v poriadku? Idem k lekarovi az o dva tyzdne. A este je normalne, ze si neviem najst polohu na spanie? Ked chcem spat na chrbte tak mi stvrdne brusko a na boku zase spat neviem, lebo mi zavadzia brusko 😀
Dakujeeem 😵

mojsejovka
2. jan 2009

ahojky.. je to normálne, hlavne to nepreháňaj s rýchlosťou chôdze, pekne v pohodičke.. 😉 doktorovi to pre istotu spomeň, ale nemal by to byť problém..
s tou polohou v spánku to bude stále horšie a horšie.. 😅 ak rada spíš na chrbte, podlož si chrbát viacerými vankúšmi, možno to pomôže a bruško tvrdnúť nebude.. vraj sa neodporúča spať tehotným na chrbte, ale keby sa mal človek radiť všetkým, čo kto odporúča, tak by sa nemohlo v tehotenstve robiť nič.. 😝 ja na chrbte spím, ale mám až 3 vankúše.. 😉 takisto, keď chcem spať na boku, pod bruško si podložím malý vankúšik, aby ma to tak neťahalo, prípadne ešte jeden vankúšik medzi kolená.. vyskúšaj a uvidíš, hádam si tú správnu polohu nájdeš.. 😵

alline
autor
2. jan 2009

Dakujem velmi pekne za radu, ja cakam prve babo tak neviem ako to chodi :o) Ale uz si hovorim, ze len par tyzdnov a mala bude na svete a uz sa nebudem bat, ci je malinka v poriadku. Este raz dakujeeeeeeem 😉

alka23
2. jan 2009

ahojte,ja som teraz medzi sviatkami mala tiez take pichanie v bruchu a este ma aj pichalo v rozkroku a to tak ze som sa ani nemohla postavit.Vpondelok som isla k lekarke a ona ze je vsetko v uplnom poriadku,takze neviemco to bolo.A s tym spanim je to aj u mna hroza ked spim na lave strane tak ma uplne kope ,takze sa musim otocit na druhy bok,ale z toho ma uplne boli ucho. 🙂

shelly13
2. jan 2009

Ahojte, ja mam poslednu dobu tiez problemy so spanim. Dost sa budim uprostred noci, prevalujem sa z boku na bok. Najlepsie je na chrbte, ale z toho ma rano boli cely chrbat... Pred tym som samozrejme spavala iba na bruchu..Dokonca aj ked sedim ma boli chrbat. Ale vraj je to normalne... No a s tym pichanim v bruchu, tak to sa mi tiez donedavna stavalo dost casto, teraz to vystriedalo tvrdnutie brucha a taky cudny pocti v rozkroku, ako ked mate tampon a je zle zavedeny a chce vypadnut... Inak to neviem popisat.. Tiez neviem, co z toho je normalne, co nie, takze ak niektora viete poradit, rada sa dozviem nieco nove 🙂

hava77
2. jan 2009

ahoj shelly ja som s tym cudnym pocitom ze mam zle zalozeny tampon sla do nemocnice a nechali si ma tam kvoli nizko posadenej placente....mozes z toho zacat aj krvacat tak sa setri anohy hore 😉

shelly13
5. jan 2009

Ahoj Hava77,
dakujem za odpoved, zavolam lekarke asi co najskor, lebo poradnu mam az koncom januara... Este raz dakujem!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre