Pichanie v bruchu v tehotenstve. Stretli ste sa s tým?

lucka0122
16. okt 2007

mna pichava v brusku kazdy den raz vlavo raz vpravo a v sobotu to bolo hrozne bolave nemohla som ani chodit...kto to ma tak poradte ci je to normalne...

angel11
16. okt 2007

ahoj Lucka,
mna to tiez pobolieva a vsade citam, ze je to normalne.Okrem bolenia ma aj picha, asi vo vajecniku a ked nie tam, tak potom pod rebrami, hlavne ked sa najem.
Hovorila som to dokymu a ten povedal , ze tam pod rebrami nevie co ma moze pichat, jedine ak zlcnik , a na tie bolesti mi predpisal tabletky NOS-PA. Vraj dietatku urcite neublizia. 🙂
Ja sa ich vsak bojim uzivat, kedze som stale presvedcena , ze v 1vom 3mestri by sa nemali uzivat ziadne lieky, tak trpim bolestami. Ale poviem Ti , ze niekedy som uz bola na pokraji toho, ze si jednu vezmem.

Ono vraj je ta bolest normalna, len asi zalezi do akej mieri. Urcite sa porad s lekarom. A ak je vsetko v poriadku, tak potom si to len musime odtrpiet. ☹ 😉

lucka0122
autor
16. okt 2007

ja som v sobotu v robote umyvala regale a tak ma velmi zacalo pichat cele brusko az som plakala ako sa bojim.ked som si lahla tak po tych 2 hod.to preslo teraz uz len obcas raz vlavo vpravo..tak neviem.....uz som raz potratila tak preto sa bojim..ja berem maternu a duphaston

lenkka
16. okt 2007

lucka, urcite zajdi lekarovi, ak je to ozaj take ze sa ti to zda neprirodzene, mna jeden cas tiez velmi pichalo v pravej strane, ako keby vajecnik, preslo mi to tak po tyzdni a pol. ale to bolo az tak v 16.tyzdni. Ked som volala dokimu tak povedal ze je to uplne normalne a roztahuje sa mi maternica ale akonahle sa mi to bude zdat dost bolestive, jednoznacne treba radsej ist.
Bolelo to hlavne ked som vstala prudsie, ked som chodila...inak dost mi pomohlo magnezium, to mozu tehulky. Tak drzim palce aby ti to preslo 😉

angel11
16. okt 2007

to ma mrzi ,ze si potratila. Ale neboj, toto bude urcite v poriadku. Hlavne uz neumyvaj regale a nerob ani nic namahajuce.
To pichanie asi taky sprievodny jav a nevies kedy sa objavi. Mozno si sa nejako natiahla alebo tak a ak mas pochybnosti tak chod hned k dokymu nech sa pozrie ci je vsetko ok.A uvidis , ze bude.
😉
Mna minule pichalo v lavom boku, normalne som ani chodit nemohla, iba tak v predklone. Ked som sedela bolo to ok.Potom to preslo a teraz tiez pichne sem tam.Ale poriadne.Intenzivne.

Neboj Luci, hadam to vsetko dobre dopadne. Hlavne sa nestrachuj a nestresuj, lebo to je asi este horsie. 🙂 🙂

lucka0122
autor
16. okt 2007

ked som sedela tak ma to nepichalo iba tak normalne ale ked som chodila tak vtedy poriadne...vo stvrtok ideme na kontrolu tak drzte palce....

pepi_petra
16. okt 2010

@lucka0122 ahoj luci mna dnes navecer zacalo strasne pichat na pravom boku podbruska,ale mam pocit takeho celeho napbuteho bruska ☹ zacanam mat strach,Ak mi to do pondelka rana neprejde idem ku dr. 😢

zlatusik28
16. okt 2010

@pepi_petra určite choď k lekárovi a neboj, všetko bude ok

pepi_petra
16. okt 2010

@zlatusik28 pockam do rana a uvidim,ak by to neustupilo,pojdem na pohotovost ☹ ☹ ☹

zlatusik28
17. okt 2010

@pepi_petra ahoj, tak ako? Lepšie?

pepi_petra
17. okt 2010

@zlatusik28 ahojky,ano je lepsie.brusko ma boli,mam ho take napnute,ale pichanie uz ustupilo.v piatok som viacej chodila,tak som to asi prehnala.... 😒

evusa1980
18. okt 2010

ahojte babeny, ja som asi v 5 alebo 6 tt ale vobec mi nie je zle ani nezvraciam ani chute nemam ine, ani mi nic nevadi, ziadne vone...je to normalne, ze necitim okrem citlivych prs nic ine? moze to byt nejaky zly znak? citala som, ze zeny, ktore potratili v prvom trimestri nezvracali...bruslo ma boli tak v norme skoro kazdy den, ako na menstruaciu.alebo ma tam picha.

martinex
18. okt 2010

@evusa1980 no ja som napriklad nemala nevolnosti ani pri jednom tehu... a tiez mi nic nebolo,ani prsia ma neboleli...takze som tiez mala pocit,ze ani nie som tehotna...a vsetko je v poriadku 😉
a ked ta picha,urcite by si mala zvolnit..viac kludu,vylozit nohy a odpocivat...

pepi_petra
18. okt 2010

Ahojte koceny...tak uz ma brusko neboli,len sem tam,ale to nic nieje...takze zasa ostavam v posteli a musim sa setrit aby mimi bolo v poriadku 🙂
@evusa1980 suhlasim s martinex a tes sa stoho ze si v pohodicke a vies normalne fungovat 😀

24andrea24
15. dec 2010

cafte joooooooooooojjjjjjjjjjj cakam prve babo ale ako ma picha v podbrusku ty vole az mi je zle,len ja som v prvom mesiacci teho ja som si myslela,ze teho je ine take ze nebude vas vsetko boliet to je brutal ako no assi ostaneme len pri jednom babe xi

mirkawaw
15. dec 2010

ahojte, tehulky, vsetko co opisujete, mam za sebou a to som uz v 21. tt a mam to este stale...proste sme citlivejsie ako ostatne...neviem, ci ste mavali bolestive menstruacie pred tehotenstvom, ja som prezivala prve fazy porodne kazdy mesiac a bez ibalginu 400 to neslo...takze sa upokojte, mne nebolo vobec spatne, ziaden problem s vonami, mensie vykyvy chuti...je to okay, ziaden potrat vam nehrozi, nebojte, dokonca ja som behavala prvych 6 tyzdnov, kedze tehotensky test bol negativny, az kym ma tieto neprijemne pocity, napatie v prsnikoch, stuchanie, pichanie, palenie pri moceni, tlak smerom dole alebo akoby bolestive vajecniky neprinutili vypnut a zlavit...setrite sa, to je cele a jednoducho si povedzte, ved som len tehotna, nieco sa v mojom tele predsa len musi diat a toto je "u mna" znakom, ze sa s tymto stavom moje telo takymto sposobom vyrovnava...myslim, ze pokial nepride naozaj k neznesitelnym bolestiam, ked vas az skruca a zacnete krvacat, dovtedy nie je dovod na paniku...myslite pozitivne, nie sugestivne...drzim vam prsteky, vsetko bude fajn...myslime na vas s nasim vytuzenym dievcatkom Laruskou 🙂))))))))))))))))

seena27
22. jún 2012

AKOJTE picha ma v brušku neviem čo to je nedali sme pozor spriatelom ale len tyzden je tomu a dnes mi prisli krami neviem ci s coho to mam mozem byt v tom poradte mi prosim <3

seena27
23. jún 2012

😢

sofinka333
23. jún 2012

@pepi_petra ahoj, mozem vediet v ktorom si tyzdni? ja to pichanie mam tiez a tiez hlavne vtedy ak vela chodim, zatial nemam potvrdene tehu, ale 98% som si tym ista

manittu
24. jún 2012

ahoj, ja som v 24tt a pichanie mavam od zaciatku teho...priblizneod 8tt, niekedy to prestane niekedy to trva dlhie, najcastejsie m pich v oblasti pupka, je to zlý pocit akoby ma pichali ihlou :( vraj je to normalne a kazda to preziva inc..., mne dal na to moj gynekoloh magneziove tabletky, kt. mozem povedat celkom aj zabrali, skus sa opýtat na to svojho gynekologa...

selina1
6. júl 2012

ahojte vietemi poradit treti tyzden ma bolia krize pichanie brusku a niekedy prsia s priatelom sme dadali pozor a moze byt je mozem byt vtom dakujem 🙂

brusinkovci
6. júl 2012

Ahoj ja am presne to iste a tiez mam strach ci sa nieco nedeje

selina1
6. júl 2012

no a je to zle aj teraz aj jedna noha a vajecniky a krize

katasa
6. júl 2012

dnes som bola s týmto u svojej doki...
je to naťahovanie úponov maternice 😉
tá je "pripnutá" na lonovú kosť a tým, že sa maternica posúva smerom hore, môžeme to pociťovať ako pichanie.. krásne mi to vysvetlila: ako loďka uviazaná o mólo 🙂 laná sa niekedy povolia, inokedy napnú.. ak je bolesť silnejšia, treba si na chvíľku ľahnúť na stranu, ktorá pobolieva 🙂

selina1
6. júl 2012

dakujem aj prsia tiez niekedy strasne to je a krize to najviac 🙂

selina1
6. júl 2012

a co to znamena ☹

haloo21
11. sep 2012

Ahojte baby len chcem povedat moju skusenost s pichanim na lavej strane podbrusku. Nespala som 2 noci ani otocit som sa nemohla v postely. Isla som ku gynekologovi a on mi povedal ze tam ako to opisujem byva ked mam problemy s vyprazdnovanim tak mi povedal te vela ovocia, najma slivky a dal mi magnezium na uvolnenie svalstva a pomohlo ale urcite treba vzdy ist k lekarovi, preistotu a pre dobry pocit

matulka27
12. dec 2012

ahojte ja este neviemm ci som tehu a mam tieto bolesti asi tyzden bolenie krizov pichanie v podbrusku aj na lavo aj na pravo a teraz sa mi pridalo este aj pichanie na lavom boku viac do chrbta a citlive bradavky mozem byt tehotna snazime sa o mimco test vysiel negativny

matulka27
12. dec 2012

poradte

ladynka88
1. dec 2013

tak babulky bolesť mám aj ja,,,,apropo pichanie...a som z toho hotova :( fakt...ale čitam že to je v pohode ale ja som prvy krat tehotná a neviem čo všetko je v poho...zo všetkeho som dáka smutná..mám strach ist aj k lekárovi :( ale ako na miminko sa teším chceli sme planovali sme snažili sme sa ale ted ked viem že som, tak sa bojím že on prídem :(

domcurik1995
2. mar 2014

mam taku otasku som tehotna len asi 2tizdne a som prvorodicka mam len 19rokov tak potrebujem radu sem tam ma pobolieva v podbrusku a sem tam ma boli brucho je tu nejake riziko zebi soom o babo mohla prist co bi hrozilo kebi som dostala menstruaciu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre