Pichanie v brušku v tehotenstve. Mali ste niektorá?

papula
29. nov 2006

Ahojte kocky
chcem sa opytat mala ste niektora v tehu take neprijemne pichanie v brusku?mam to len sem tam a je to take cudne v podbrusku to citim ako keby som mala dostat menstruaciu,ale to je zevraj normalne,ale robi mi problem to ostatne pichanie tak ma niekedy pichne ze mi to udre az do krizou a to hlavne rano ked vstanem z postele a na vecer,ked si idem lahnút a je to dost citlive aj na bokoch mam z toho obavy.Nemate niektora skusenosti ci je to normalne?moja mamina to tiez mala pocas tehu aj so mnou aj s bratom tak to asi nieje nebezpecne vsak?

bianus
20. aug 2008

kedy mas dostat menzes?

katkamaz
20. aug 2008

Ups, a nemam sa prave pocas ovulacie snazilkovat? 🙂

bianus
20. aug 2008

no, ano, ale podla toho aky mas hlien.. mna tiez bolelo brucho 3 tyzdne , ale sledovala som hlien...prisiel na 14 DC a tzeraz som tehotna... 😀 nemala som ho cely cas takyto... spermie preziju v tele zeny len ked ma hlieny tahave a pocit mokra... aj na nohavickach 😠 tak ako si na tom?

katyka
20. aug 2008

Hlien mam priehladny s trochou bieleho (vyzera to ako rozbite vajicko 😉 ), pocit mokra na nohavicach nie.
Aky presne si ho mala ty?

kukuca
20. aug 2008

Bianus:Jestli to byla otázka na mě,tak já mám po vynechání termínu ms 3dny(ale je 1.cyklus takže je to vlastně jen odhad)

bianus
20. aug 2008

katyka: no asi takto by to malo byt - tahave vajcne bielko ... 😀 skuste skusat... ked sme pustali, tak moj manzel povedal, ze som bola totalne mokra, mlazlava, jeeej ... 😀

bianus
20. aug 2008

kukuca: ja som mala hnede spinenie - taka hneda farba nie az velmi tmava hneda - len tak dva dni pred menzesom a ten som nedostala 😉 ak si tehotna tak sa moze objavit slabe spinenie - kvoli zahniedeniu malickeho hrasku 🙂 pockaj este s testom aspon 4 dni a az potom si urob. pravdepodone mas nizku hladinu HCG. ja som si robila na 6 den po vynechani menzesu a boli tam obe silne ciarocky.. 😉

katkamaz
20. aug 2008

Dakujem bianus za rady. 😉

kukuca
20. aug 2008

Bianus, snad máš pravdu,zkusím teda počkat.Dík

bianus
20. aug 2008

OK, drzim ti palce a nech ti to vyjde.... 😉

meusicka
20. aug 2008

kukuca.... na margo toho spinenia, resp. slabych ciarok, mne HCG stupalo dost pomaly takze ja som tiez nemala take silne palice hned ako niektore baby, a napriek tomu uz sme v 18tt. drzim prsteky, snad to bude teraz to prave, ale hlavne sa radsej setri a nic tazke nedvyhat 😉

kukuca
20. aug 2008

Meusicka, děkuju moc 🙂 Já v to taky doufám, koupila jsem si vitamíny, chroustám zeleninu a snažím se být v dobré náladě. Snad ten zárodeček jestli tam je, bude dost silný

veronika81
20. aug 2008

Ahojte baby, pridám pár slov. Som v 11tt, dnes som bola v poradni a spomenula som dr. pichanie v bruchu. Je to také občasné, napr. dnes ma nepichlo vôbec (klop-klop), ale včera aj viackrát za deň. Ale nikdy to netrvá dlho, je to ozaj len také jedno pichnutie a potom je už dobre. Doktor mi povedal, že je to úplne normálne, maternica sa naťahuje, nemám sa toho obávať. Iba ak by to boli nejaké silné kŕče, čo by dlhšie neprestávalo, vtedy treba vyhľadať lekára. Tak v podstate to, čo tu už bolo popísané, pichnutie sem-tam neznamená nič zlé.
Prajem príjemné tehulkovanie všetkým budúcim mamičkám.

kukuca
20. aug 2008

Veronika81 a nevíš o někom kdo by měl špinění na začátku těhu?Já mám za sebou 3 pozitivní testy(slabý,ale pěkně viditelný) a dneska jsem začala špinit..Mám strach.Mohla bych být tak ve 4.týdnu

sunnny
20. aug 2008

Ahoj. Tak já jsem zářný příklad špinění na začátku těhu. Začala jsem špinit hned v 5tt, kdy jsem přišla na to, že jsem těhotná. Měla jsem hematom. Musela jsem být pak moc opatrná a povedlo se, odešel právě tou krví. V 8tt se mi ale udělal znovu a to už jsem musela jen ležet. Ten se pak sám vstřebal. Ale špinění na začátku těhotenství nemusí být jen hematomem. Znám holky, kterým proběhla menstruace při těhotenství normálně, a pak na to teprvě přišly a nebo třeba špinily pár dní, a pak to přešlo.

veronika81
21. aug 2008

Kukuca, ja som tiež špinila, myslím asi v 5tt. Vlastne bolo to iba také jednorázové, našla som si na nohavičkách slaboružový výtok a potom na toaletnom papieri aj trocha krvi. Veľmi som sa preľakla, ale viac sa to v ten deň neopakovalo. Nedalo mi to, volala som svojmu dr. a ten povedal, že sa mám prísť ukázať. Tak som hneď bežala, robil mi sono, všetko vyzeralo v poriadku (ani hematom som nemala), ale pre istotu mi nasadil Duphaston, vraj je to "záchranca tehotenstva" 😉 Beriem ho doteraz a asi do konca tretieho mesiaca aj budem. Už nemám žiadne problémy so špinením, ale radšej mi ho nechal.
Koľký deň cyklu más? Lebo teoreticky by to mohlo byť ešte aj zahniezďovanie vajíčka, ja som takto špinila od 23 do 28 DC, potom to prestalo a M sa vôbec neukázala 🙂

kukuca
21. aug 2008

Ahoj Veroniko, mám 32. den cyklu.
Ráno jsem si řekla , že zavolám svýmu gyndařovi že se objednám na krev ať mám jistotu.Můj doktor tam nebyl.Tak jsem jen tak v rychlosti popsala svůj stav posledních dní sestře co to vzala,byla milá. A ona po infomraci že jsem včera začla špinit, mám pozitivní testy a pobolívá mě břicho řekla ať honem naklušu. Tak mě vzala jedna doktorka co tam byla a pohmatem mě vyšetřila a prý že děloha je na stejným místě jako u netěhotných a na ultrazvuku taky nic neviděla..Prý že mám narostlou sliznici jako bych měla začít menstruovat..Že buď to teda nastane,nebo je to teprv třeba týdení čerstvý těhotenství.Na dotaz že co těhu testy 4x po sobě // a sílící, prý můžou být falešný
Prý mám čekat týden a pak jít ke svýmu doktorovi.Takže jsem zdrcená a špiním dál..
Může to být zahnízďování a zároveň to vypadat jako že je vevnitř všechno jako obyčejně?

veronika81
21. aug 2008

žeby až 4 falošné testy?? 😨
Ale neviem vôbec, ako to môže vyzerať vnútri pri zahniezďovaní. Koľko dňový cyklus mávaš, resp. vieš presne, kedy si mala ovulku?

kukuca
21. aug 2008

No já mám 1.měsíc po vysazení prášků. Ovulaci tuším že jsem měla na dovolené,ale to by zas neodpovídalo tak brzkýmu těhu.Můj Dr. mi kdysi řekl že nejlepší by vzhledem k mým dřívějším zdrav.problémům bylo otěhotnět hned po vysazení prášků,než přijde 1. přirozená ms.Ale ta doktorka mě fakt taky udivila, prý testy můžou být falešný.To by tady snad každá 2.holka ani nebyla těhotná...

miskai
21. aug 2008

ahok kukuca, akťa to trošku ukludní, tak aj ja som prvý týžden tehotenstva špinila tri dni a pak som mala klasický menzes tri dni, že som naozaj tehu som sa dozvedela až o 5 týž.myslím že je to normálne na začiatku, ono fakt tam tie prvé týž. nie je nič vidieť, zbatočne sa nerozčuluj, nenaťahuj sa a nezdvýhaj ťažké veci a uvidíš že všetko dobre dopadne držím palce 🙂

veronika81
21. aug 2008

No rada by som ti poradila a nejak ťa potešila, ale asi ti ozaj ostáva len čakať. Viem, že to nie je nič príjemné.. Je to naozaj u každej z nás individuálne, tiež som počula o takých, čo mali aj viackrát po sebe menštruáciu, aj takéto špinenia sa vyskytujú. Dobre si urobila, že si išla k doktorke, aj keď ťa asi ešte viac zneistila, ale dala tomu aj nádej, že je to možno začínajúce tehotenstvo. Tak ja teda dúfam, že vám to vyšlo a tebe to o týždeň potvrdia!

kukuca
21. aug 2008

Holky díky,snad máte pravdu.Budu čekat.Ale s testíkama stejně neodolám v době čekání,budu zkoušet jestli nemizí nebo neslábne.

katrin79
16. okt 2008

sisi: diky, hodilo ma to do inej temy, nevadi...ale precitala som si aj ine prispevky a vidim,ze to pichanie je asi normalne, kedze sa roztahuje maternica, tie bolesti nie su nejake strasne, len sa stale na to sustredujem a to asi nie je dobre...

sponka26
23. okt 2008

ahoje ja mam tiez problem s bolestami na oboch stranach.lenze mna to boli vecer a hlavne v noci.ale dnes ma to boli od rana mam pocit ako pred periodou.zacianam byt nervozna z toho totiz mam problem s placentou mam ju nizko polozenu.hadam to nie je nic zle.didky za odpovede

berunka
23. okt 2008

sponka bolesti jako pri menstruaci nejsou dobre.pokud by se to zhorsovalo urcite bych zavolala doktorovi.zvlast kdyz mas problem s placentou.aby se neodlucovala.

sponka26
23. okt 2008

v piatok sa obkednam ku doktorke nech ma zobere v pondelok rano a nech ma posle na gynekologiu tak som zvedava.viacma to boli ked sedeim ako ked chodim.dufam ze to nic zle nebude.

berunka
23. okt 2008

ja kdyby se mi to zhorsovalo jela bych hned na pohotovost a necekala bych do pondeli.muze to totiz byt rychly a tim jak chodis si to muzes zhorsovat.

sponka26
23. okt 2008

praveze ja to citim viac ked lezim.chodim aj dost casto na wc.skoro kazdych1,5h.skusim zajtra zajst do nemocnice dufam ze ma zoberu aj bez obj.ked som to spominala mojej dr tak mi vravela ze to je ok ze sa mi maternica roztahuje aj som jej ukazovala kde ma to boli aj som jej vravela ze ma pred3r operovali na slepe crevo,ze to moze byt aj z toho.taka som ustarostena ze az. 😒

sisa1987
17. jan 2009

zelam dobry vecer chcela by som poradit od niekoho kto ma podobne skusenosti s mojim problemom co by som mala robit.uz viac ako tyzden mam pichanie v podbruskovej casti najskorej v jednej strane a inokedy na druhej ale castejsie na lavej strane...nieje to stala bolest objavuje sa len niekedy a trva par minut a potom znova zmizne....k tomu som uz viacej ako 8dni nedostala menzes....ale test som si este nerobila neviete mi niekto poradit nachadzam sa momentalne v zahranici a u lekara som tu este nebola dakujem

maca793
17. jan 2009

sisa
alebo to môže býť aj to, že si nejak prechladla, a vajíčko sa ti posúva a organizmus sa ti pripravuje na menzes. ale daj vedieť, ako si dopadla, môžeš mi napísať aj IP.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre