Pichanie v brušku v tehotenstve. Mali ste niektorá?

papula
29. nov 2006

Ahojte kocky
chcem sa opytat mala ste niektora v tehu take neprijemne pichanie v brusku?mam to len sem tam a je to take cudne v podbrusku to citim ako keby som mala dostat menstruaciu,ale to je zevraj normalne,ale robi mi problem to ostatne pichanie tak ma niekedy pichne ze mi to udre az do krizou a to hlavne rano ked vstanem z postele a na vecer,ked si idem lahnút a je to dost citlive aj na bokoch mam z toho obavy.Nemate niektora skusenosti ci je to normalne?moja mamina to tiez mala pocas tehu aj so mnou aj s bratom tak to asi nieje nebezpecne vsak?

barborkaa24
17. dec 2013

Ahojte tehulky, chcem sa spýtat som v 7 týždni a mam miestami take tupé pichanie miestami na brusku a vyššie .. Možte mi povedať čo to môže byť?
Vopred za vašu odpoveď Dakujem. :(

1984ivetka
9. júl 2014

@papula ahoj ja som v 17t1d a tiež to mavam takmer každy deň lekar mi na to naordinoval MG+B6 rano a večer je to s nimi lepšie ale vraj to je normalne lebo maličke si vytvara priestor a maternica rastie samozrejme pokial nemaš špinenie alebo krvacanie tak je to ok

mizu89
13. aug 2014

Ahojte ja by som sa chcela spytat od rana ako som vstala tak ma picha na pravom boku nizsie.Je to normalne alebo sa mam obavat.V pondelok som bola na preventivnej a gynekolog povedal ze je vsetko ok.Posmatral mi len dnu rukou a popocuval takym pristrojom ci bije dobre srdiecko ale sono nerobil je to normalne?

almamicka
23. apr 2015

Ahojte🙂 aj ja sa Vás chcem opýtať...: som v 6+6tt ale dnes ma intenzívne a častejšie pobolieva v podbrušku...naozaj je to nepríjemná tupá, občas bodavá bolesť...(nešpiním ani nekrvácam) myslíte, že je to v poriadku??? nemusím sa obávať?? 😒

babatkoo
23. apr 2015

@almamicka ahoj je to uplne v poriadku. Mne tak bolievalo az do 25tt. Presne ako pocas mrchy niekedy este silnejsie. Stale som chodila na wc a kontrolovala sa. No des ... Babatko si robi miesto v maternici, vsetko sa natahuje zvacsuje. Neboj potom to prejde a pride zasa nieco nove. Napr. bolest lonovej kosti ;) ja som sa najlepsie citila od 30tt

almamicka
23. apr 2015

@babatkoo ďakujem za takú skorú odpoveď🙂 si strašne zlatá🙂 inak zaujímavé, že si sa cítila fajn až od 30tt:D kedy žena začína mať stresy s pôrodu...🙂
ale napriek tomu sa troška obávam, pretože ma to bolí stále bez prestávky...(v pravom boku) a niekde na nete som čítala, že bolesti-rozťahovacej maternice majú strvať len chvíľku...a potom by mali odznieť...a predchvíľou som tu bolesť cítila no vzájomne som cítila aj ten pravý bok-(nemôže to byť slepé črevo??):D

babatkoo
23. apr 2015

@almamicka nie neboj sa. Aj mna pichalo vpravo a tiez som mala stresy zo slepaku. Mna to bolelo vkuse aj par hodin. Dokonca aj rozkrok ma bolel ako by ma niekto dokopal dolu :( A ta prava strana ma bolela aj pri chodzi vzdy ked som tu nohu dvihla do kroku. Proste su tam väzy a svaly ktore sa logicky natahuju. Mne vsetky tieto bolesti odzneli v 30tt. Preto som sa citila najlepsie. Prestalo ma vsade kade pichat tahat boliet ... 🙂 strach z porodu zatial nemam aj ked sa mi termin blizi. Rozhodne ak budes mat aj tak blby pocit tak chod lekarke nech ta pozrie. Ale asi ti aj tak nic ine nepovie íba ze je to normalne 😉 Drzim ti palce. Tehotenstvo je krasne ale plne strachu a obav. Mysli pozitivne a tes sa z babatka. Mna potom vzdy ked pichlo alebo podobne bolesti som nahlas pozdravila babatko. Lebo som si sama pre seba povedala ze mi takto dava vediet ze rastie a je v poriadķu ;)

peta147
24. apr 2015

Ahoj maminky. Vcera som bola na 3D, doktor vacsinou snimal na jednom mieste..dost tlacil. Je to miesto kde ma zvyklo pichat-tahat z casu nacas..to ms u dr.upokojili ze niektore zeny maju skratene vazy na brusku. Ale dnes to mam od rana, nemozem poriadne chodit, o lezani ani nehovorim. Taha ma uplne prava strana bruska,v mieste zatacania bruska do podbruska..takze ani nie uplne dole ani hore
hore. Mali ste niektora? Na pohotovost nechcem hned utekat po neprijemnej skusenosti tu v TT :-/

prankyrose
8. sep 2015

Ahojte, prosím vás, MS mi mešká cca týždeň, TT zatiaľ negatívny- len s bielou ako keby vyrytou čiarkou... Dnes som mala s partnerom pohl. styk a odvtedy mám intervalové kŕčovité bolesti, chvíľami dosť intenzívne. Nikdy som po styku takého bolesti nemala, neviem, či to nemôže byť nebezpečné a zároveň, či to tehotenstvo môže znamenať? Ďakujem...

delinka86
3. dec 2015

Ahojte, ja som začala 19 TT a uz dva týždne pociťujem pichanie buď vľavo alebo vpravo v podbrušku . Tiež mi bolo povedané ze to pracuje maternica a rozťahuje sa. Pre mna je novinka tlak v bruchu. Som Ucitelka, cely den sedím a bábätku sa to asi nepáči. O 2 TT mám poradňu, tak Vám dám info. Po novom pribudli aj kŕče v nohách.

babatkoo
8. dec 2015

@delinka86 odporucam papat magnezium. V lekarni kupit magnezium 500 od firmy GALWEX klasicky co davaju aj v nemocnici a krce prejdu. 1 tablekta staci ak nie su ine problemy. 🙂

kika1255
10. jún 2016

Cavťe Hcela bi som sa spitať, Mala som stik pred 10 dnoch , A Velmi ma picha pod bruško aj taha ma na vracanie ,neviem ale može to biť tehoťenstvo ?

mladenca
3. aug 2016

ahojky ja by som sa chcela tiez spytat som tehotna a uz posledny tyzden ma sem-tam pichne v brusku... je to len cisto koli tomu ze som tehotna alebo aj nieco ine???

zuzujojo
16. nov 2016

Ahojte babenky somuz 12 tyzdni tehotenstva. uz od vcera podvecera ma hrozne boly a picha v podbrusku celu noc a dnes cely den tie bolesti uz boli neznesitelne tak som si dnes o 16dala paralen no je 19:50 a vubec nezabral niekedy ma az tak spiccha na pravej strane ze mi ta bolest vyrazy az do kryzov a stehna je to normalne rozmyslala som zajst na pohotovost

danaklukas
8. jún 2017

Ahojte baby prosim o pomoc us 2 tizdne ma picha pod brusku a som tehotna bojim sa o detatko

danaklukas
8. jún 2017

Ahojte potrebujem pomoc picha ma pod burusku a neviem co to moze bit prosim pomoste mi

saskamilova
3. mar 2018

Dobri den mam to isté ale keď si stlacam tak ma to boli čo to je bojím sa dik

zuzujojo
28. mar 2018

@saskamilova radšej zájdite k doktorovi ja som mala zaspal slepého čreva a operácii som sa nevyhla ale chvála Bohu všetko je ôk a malinka ma dnes 9 a 28 dní a je zdravucka

emmy12
7. jan 2020

Ahojte chcem sa spitat som tehotná mam 39tt a strašne mato pichá mam pod bruško tvrde cítim ako keby že sa mi tlači trošku... Mam bolesty chrbta no na WC chodím asi každých 5 10 minút mislim si že to sprebadčenim čurat ale to len kvapka.... A keď že aj idem mam bolesty nemôžem sa ani vi čurat a strašne mi tvrdné bruško... Noa mam brucho spadnutu tak ďakujem ak niekto vie prosím ozvite sa mi som len prví krát neviem ako nato ďakujem pekne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre