Pichanie v brušku v tehotenstve. Mali ste niektorá?

papula
29. nov 2006

Ahojte kocky
chcem sa opytat mala ste niektora v tehu take neprijemne pichanie v brusku?mam to len sem tam a je to take cudne v podbrusku to citim ako keby som mala dostat menstruaciu,ale to je zevraj normalne,ale robi mi problem to ostatne pichanie tak ma niekedy pichne ze mi to udre az do krizou a to hlavne rano ked vstanem z postele a na vecer,ked si idem lahnút a je to dost citlive aj na bokoch mam z toho obavy.Nemate niektora skusenosti ci je to normalne?moja mamina to tiez mala pocas tehu aj so mnou aj s bratom tak to asi nieje nebezpecne vsak?

daji
21. júl 2008

ahojte baby, ja som sa minuly stvrtok dozvedela ze som tehu ( zajtra budem v 7tt ), a tiez ma boli a dostavam krce do podbruska ale ja to citim skoro cely den a neviem preco. Aj ja sa bojim ci to nie je vazne uz iba kvoli tomu ze to citim pocas celeho dna a hlavne ked idem spat.

bianus
21. júl 2008

ahoj daji, nemusis sa bat na zaciatku tehu to je nomalne. maternica sa roztahuje 😉 samoska, ked budes mat veeelke bolesti , az take velmi krcovite , s tym uz chod na pohotovost alebo k dvojmu dokimu. setri sa a odpocivaj. drzim palce.

daji
21. júl 2008

a to nevadi ze je to citit po cely den?

dendika
21. júl 2008

ahojte babenky, ja neviem, vo stvrtok ma bolelo pod bruškom skoro cely den....vcera ma len raz trosku pichlo a teraz vobec nic....neviem, ci sa tie bolesti menia, ale teraz nic....

bianus
21. júl 2008

nevadi. je to individualne. ked si doma , tak si lahni a zadok si podloz vankusom a aj nohy si daj na vyssie miesto. mne doktor predpisal tabletky proti bolesti. asi 2 krat som ich zobrala na noc. mala velke bolesti.
v prvom tehu som mala vacsie bolesti, take cely den. teraz raz za cas. pre pokoj na dusi sa o tom porozpravaj s lekarom, popis mu aku bolest citis. pa

daji
21. júl 2008

ahoj dendika ja som v 7tt a mna to boli cely den a ked si kychnem tak citim ako keby som tam mala nieco natiahnute alebo co ale hovoria ze to nic nie je. Tak dufajme

dendika
21. júl 2008

daji, myslim, že to lekári nazývajú uponove vazy, hej presne ako keby som mala natiahnutý sval...

tetadolly
21. júl 2008

Ahoj holky, tohle téma je nekonečný 😀 to já včera pořád kýchala a pořád mě píchalo v bříšku a dneska je mi na zvracení, končim 3. měsíc a píchání je silnější, ono to k tomu prostě patří, ale je zajímavé, že včera večer jsem jednou zvracela, protože jsem se přepila pomerančového džusu a pak jsem spokojeně usnula protože mě nic nebolelo a nepíchalo 😀

dendika
21. júl 2008

je to zvlástne, ked citim, že ma nieco zaboli, zapicha - tak sa bojim, potom ked sa nic nedeje, a nic neboli, tak sa zase znepokojujem koli tomu.....

daji
21. júl 2008

ajoj tetadolly a mas aj vytok? lebo ja mam a neviem co s tym a doktorke sa nechcem stazovat aby si nemyslela ze za nou pojdem so vsetkymi " blbostami" aj ked je velmi prijemna

vixi
21. júl 2008

ahoj baby, ja som tiez mala krce a lekar mi predpisal Magne B6, je to na lepsie roztahovanie maternice, je to volne dostupne ako vitaminy, mne to pomohlo a krce a pichanie su prec...skuste sa spytat svojho lekara.

daji
21. júl 2008

a dostali ste uz knizku?

tetadolly
21. júl 2008

Ahoj daji, tak já mám normální výtok skoro, žádný, ale být tebou tak bych radši šla za doktorkou, mohl by to být problém s chlamídiemi a to neni legrace, takže radši bych se cítila trapně a měla jistotu, že to je o.k. než nejít a pak třeba o mimi přijít, fakt tam radši zajdi, je to jistější

funy
21. júl 2008

ahojte,
pichanie mam casto. hocikedy pocas dna, vecer. v noci nie. roztahuje sa nam maternica dievcata. aj vytok mam. nie vela. obcas. a vraciam stale. v prvom trimestri to bolo aj tri krat za den. teraz je to menej.

mamamima
23. júl 2008

Ahojte baby, viete mi niektora poradiť? Dnes v posteli ma prekračovala dcerka a bala som sa aby mi nespadla na brucho, tak som sa prudko uhla a dostala som do brucha riadny krč, citim to tam až doteraz...je to normalne? A zobudila som sa bez bolestivých prs a su makke a už ani nie také velke...ja si to už nepamatám pri prvom tehotenstve, asi som sa tolko nesledovala 🙂 Ďakujem Vám.

pinco
23. júl 2008

ahoj mamamima - myslim, ze takto "nadialku" si nikto netrufne urcit ti nejaku diagnozu. Ak podvedome citis, ze nie je nieco ok, tak zavolaj svojmu doktorovi (mozno aj sestricka ta niekedy ukludni viac) a on ti povie, ci mas prist, alebo nie. Neboj sa, ze sa viac pozorujes, to je predsa normalne 😉

mamamima
23. júl 2008

dakujem pinco, asi by to bolo fakt najrozumnejsie a s tými prsiami to je ako? kedy ta prestali boliet a aj zmakli?

pinco
23. júl 2008

ked tak porozmyslam, tak asi niekedy v druhom trimestri. Vtedy prisla taka celkova ulava (po takom 15-16tom tt). Aj zle mi prestalo byvat.... Ale fakt si to moc nepamatam, mozno to bolo aj skor, takze sa neboj. A aj tak to byva individualne. Niekoho prsia vobec ani nebolia. Ak si nekrvacala po tom krci, tak by si mala byt oki, ale ja naozaj nie som doktor, tak radsej chod za nim. Prinajhorsom ti povie, ze nemas stresovat 😉 A co, ved to vlastne nie je "prinajhorsom" ale "prinajlepsom" 😀

mamamima
23. júl 2008

dobre, vdaka 🙂

funy
23. júl 2008

ja mam to pichanie posledne dni len na pravej strane priblizne kde sa nachadza vajecnik. dufam, ze to prejde.
brusko mam uz tyzden studene. zistila som to ked si ho hladkam, alebo natieram. ostatnu cast tela mam teplu. je to normalne? ake mate brusko vy? je jedno ci som oblecena, zakryta paplonom, brusko je uplne studene?

smardik
23. júl 2008

funy já mám píchaní skoro pořád a taky na pravé straně, ted jsem zkoušela jaké mám bříško a není úplně studené ale o něco studenější než ostatní části těla je

chuchu86
23. júl 2008

ahojte baby, síce ja som iba celkom na začiatku tehotenstva, ale už druhý deň cítim že ma pichá v brušku alebo niekedy v podbrušku , čo to je ? a s kýchaním je to ešte horšie

mamamima
23. júl 2008

no to je tym, že sa ti naťahuje maternica, je to normalne, ja som dnes dostala do brucha taký krč a to bolesť znesiem, že som myslela, že sa po stene vyskriabem...ale teraz to prešlo, citila som to doteraz...je to normalne...neboj.

mamamima
23. júl 2008

teda je normalne pichanie, tento krč neviem, dufam že tiež, ale moj doki ma dovcu, tak som nic nezistila ☹

berunka
23. júl 2008

holky nechci strasit,ale dneska jsem byla na kontrole u doktorky a rekla mi,ze pichani v podbrisku a bolesti jako pri MS jsou normalni ale krece rozhodne ne.to mam hned prijet treba i v noci 😒

ygreen
23. júl 2008

mamamina: jak píše berunka, píchání nebo tupá bolest je o.k., ale křeče bych se bála, raději bych si sjela do porodnice na utz, když tvůj mudr má dovču. Určitě to bude v pořádku, třeba to byly střeva, ale jistota je jistota.

berunka
23. júl 2008

ygreen presne tak.me doktorka rekla,ze krece ktere by me treba kroutily a musela jsem hledat polohu jak si ulevit jsou uz spatne.nemusi to byt nic vazneho,ale proc riskovat?ja jsem takovy strasptel takze bych jela hned. vetsinou kdyz jsou to streva tak je to pichai jakoby dole na strane a poznas to,ze citis ty streva.to mam docela casto.

zuzu333
25. júl 2008

ahojte baby,aj ja mam take pichanie v podbrusku,ked mam plny mocovy mechur,myslite,ze je to normalne?

jasminka
27. júl 2008

baby, mna tiez zvykne boliet v podbrusku, sem-tam ma tahaju vajecniky, ale to je ok, taku bolest poznam... skor mam obavy z pichania, ktore mavam okolo pupka..nie su to ziadne krce, len taka bodava bolest. zatial sa mi to stalo len zoparkrat, ale je to neznesitelne. hlavne rano, ked idem na wc, tak si myslim, ze sa ani nevycikam, tak to picha a prvykrat som mala uzke rifle tak som to pripisovala tomu...mate niekto tiez takuto bolest? som vlastne len v 15 tt

natali.m
28. júl 2008

ahoj holky, taky se přidávám, mě hodně píchá v podbříšku hlavně hlavně při jakékoliv únavě, ale stává se mi to ažposlední dobou, no snad je to tím, že už mám v bříšku málo místa... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre